Jump to content

myphone POLL: Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;  

2.100 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;



Recommended Posts

Κινητά τηλέφωνα. Ένα αγαθό, το οποίο εφευρέθηκε για την κάλυψη βασικών αναγκών επικοινωνίας των ανθρώπων ακόμη και όταν ήταν μακριά από σταθερές συσκευές. Η ραγδαία ανάπτυξη της τεχνολογίας στον τομέα της κινητής τηλεφωνίας έχει οδηγήσει τους περισσότερους από εμάς τα τελευταία χρόνια να έχουμε στην κατοχή μας πάνω από μια συσκευή. Ίσως η πληθώρα επιλογών στην αγορά, ίσως οι ανάγκες που καλύπτει πλέον ένα smartphone, ίσως οι ρυθμοί της ζωής στη σημερινή κοινωνία, έχουν οδηγήσει σε αυτό το αποτέλεσμα.

 

Οι πρωταγωνιστές των τελευταίων ετών στον τομέα των κινητών συσκευών είναι αναμφισβήτητα δύο. Φυσικά μιλάμε για την Apple και τη Samsung. Εκτός όμως από αυτές, υπάρχει τεράστιος αριθμός κατασκευαστών που παράγουν άριστες συσκευές, τόσο από την Κίνα όσο και από τις Η.Π.Α αλλά και την Ευρώπη, χωρίς να έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τις δύο προαναφερθείσες εταιρείες.

 

Το ερώτημα όμως είναι ένα για αυτή τη βδομάδα στο POLL μας. Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας; Για ποιο λόγο προτιμήσατε τη συγκεκριμένη εταιρεία; Είστε ικανοποιημένοι από την απόδοση των συσκευών σας ή θα θέλατε κάτι παραπάνω;

 

Περιμένουμε τις απόψεις σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η κύρια συσκευή μου αυτή την περίοδο είναι LG και συγκεκριμένα το G3 32gb θα ήθελα λίγο καλύτερη μπαταρία. Κατα τ'άλλα μέχρι στιγμής εδώ και 6 μήνες που έχω το τηλέφωνο δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα άλλο ζήτημα παρόλα αυτά που έχουν ακουστεί για το εν λόγω τηλέφωνο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Samsung, Galaxy Note4.

 

Κύριος λόγος οι έξτρα λειτουργίες του συγκεκριμένου μοντέλου που δυστυχώς δεν προσφέρονται ακόμα από κάποια άλλη εταιρεία του χώρου και έπειτα η πληρότητα και η ευκολία που είχα με προηγούμενες συσκευές της εταιρείας.

 

Ικανοποιημένος από την απόδοση σε συνολικό επίπεδο, απογοητευμένος στο θέμα των s/w αναβαθμίσεων και κυρίως με τον συνδυασμό KNOX/Εγγύησης που ουσιαστικά μελλοντικά αποτελεί και το κύριο λόγο που θα την απορρίψω σαν επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Motorola Moto G (1st Gen, white "M" logo). Υπερευχαριστημενος και το προτιμησα λογω της σχεσης τιμης-αποδοσης! Λογικα και το επομενο κινητο μου θα ειναι motorola...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

1) ενα υπεροχο Νοκια 1020 για τηλεφωνικές κλήσεις και φυσικά ο κύριος λόγος για να βγάζω φωτογραφίες παντου και πάντα υπο όλες τις συνθήκες και μηδενικό φωτισμό και τα manual settings στις φωτογραφιες κτλ κ

2) Ενα Samsung Note 4 για την δουλειά μου (κλησεις, μυνήματα, εμαιλ, ιντερνετ, hotspot, τηλεκοντρολ, σημειωματαριο, αντζεντα,) περασμένο Android 5.1.1 cyanogen και το κινητό ΠΕΤΑΑΑΕΙΙΙΙ!!!! σε κόντρα με nexus 6 ειναι ενα κλικ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ σε ότι και να τα συγκρίναμε. δε κολάει ποτε και λειτουργούνε τα πάντα έτσι όπως πρέπει (respect στην cyanogen)

Make the phones last a FULL day plz
Link to comment
Share on other sites

Motorola Moto G 2nd gen (XT1068)

value for money επιλογή την περίοδο που το διάλεξα, θέτοντας κάποια ελάχιστα κριτήρια (hardware, επιδόσεις, μέγεθος, κάμερα)

Link to comment
Share on other sites

Samsung, Galaxy Note4.

 

Κύριος λόγος οι έξτρα λειτουργίες του συγκεκριμένου μοντέλου που δυστυχώς δεν προσφέρονται ακόμα από κάποια άλλη εταιρεία του χώρου και έπειτα η πληρότητα και η ευκολία που είχα με προηγούμενες συσκευές της εταιρείας.

 

Ικανοποιημένος από την απόδοση σε συνολικό επίπεδο, απογοητευμένος στο θέμα των s/w αναβαθμίσεων και κυρίως με τον συνδυασμό KNOX/Εγγύησης που ουσιαστικά μελλοντικά αποτελεί και το κύριο λόγο που θα την απορρίψω σαν επιλογή.

 

Θεωρώ οτι το μεγαλύτερο κακό που έκανε η samsung δεν ήταν η αφαίρεση sd, ράδιο και αποσπόμενης μπαταρίας αλλά το καταραμένο και τρισκατάρατο ΚΝΟΧ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

Τα τελευταία 8 χρόνια apple κινητά.

Με έχουνε κερδίσει πλήρως και οτιδήποτε έχω δοκιμάσει να χρησιμοποιήσω κατά καιρούς με αφήνει παγερά αδιάφορο...

Link to comment
Share on other sites

Απροβληματιστο INEW V7 απο τον Ιανουάριο.

N5110, N3210, N3310, Siemens s45,

Sharp gx10, Sony ericsson k700, Sony ericsson w800, N6500 slide, Sony ericsson vivaz, Nokia N8, HTC Wildfire, Huawei titan2, Samsung galaxy plus, Inew v7, Galaxy tab pro, MLS iQtalk s8, iPhone se, Redmi note 5, Mi9t

Link to comment
Share on other sites

καλό θα ήταν να προστεθέι στις μάρκες το nexus μιας και είναι διαφορετικό απο το πλήθος

 

Nexus είναι brand name, όχι κατασκευαστής. Επέλεξε τον κατασκευαστή σου, αυτό είναι το ερώτημα του poll.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Nexus είναι brand name, όχι κατασκευαστής. Επέλεξε τον κατασκευαστή σου, αυτό είναι το ερώτημα του poll.

 

όταν διαλέγεις κατασκευαστή διαλέγεις και το android που τρέχει (p.x. touchwiz). στα nexus όμως διαλέγεις καθαρό android. γιαυτό το ανέφερα. για κάποπυς απο εμάς δεν έχει σημασία ποιος βγάζει τα nexus αλλα ότι είναι nexus ότι είναι full unlocked me pure android. γιαυτό το ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Motorola moto g 2014 .Επτά μηνες μετά, έχω να πω ότι, το stock Android,κανει τη διαφορά. Είναι όντως value for money. Το επόμενο μου smartphone (phablet) όμως,θέλω να είναι 5,5 έως 6 ίντσες, full HD, να τρέχει stock, να είναι dual sim,και με μπαταρία αποσπομενη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...