Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα για να προτείνουμε διάφορες χρήσιμες εφαρμογές ώστε να βγάλουμε κάποια άκρη (τουλάχιστον εμείς οι νέοι χρήστες).

ξεκινάω με τις παρακάτω:

 

1) RapDialer (Δωρεάν)

Με αυτή μπορούμε να κάνουμε γρήγορες κλήσεις χρησιμοποιώντας την γνωστή μέθοδο του Τ9 για ανεύρεση επαφής αλλά και να δημιουργήσουμε τις τόσο βολικές ταχείες κλήσεις.

 

2) Connectivity Shortcut (Δωρεάν)

Με αυτή την εφαρμογή μπορούμε ταχύτατα να ενεργοποιήσουμε/απενεργοποιήσουμε το wi-fi, τα δεδομένα δικτύου, bluetooth, gps και λειτουργία πτήσης.

 

3) Mp3 tube (Δωρεάν)

Μπορούμε να κατεβάσουμε ως mp3 τραγούδια από το Youtube αλλά και να δημιουργήσουμε ήχους κλήσεις απ' αυτά.

 

4) Sports Tracker (Δωρεάν)

Η γνωστή τέλεια εφαρμογή για όσους γυμνάζονται και όχι μόνο....

 

5) Audio Stop Free (Δωρεάν)

Σταματάει την μουσική από το παρασκήνιο.

 

6) Facebook Viewer (Δωρεάν)

Σου επιτρέπει να διαλέξεις εύκολα τον τρόπο λειτουργίας του μεταξύ mobile και touch έκδοσης. Μετά το τελευταίο update δουλεύει άψογα.

 

Χρήσιμα links:

 

Οι καλύτερες εφαρμογές για Windows Phone smartphones (Μέρος 1ο)

Οι καλύτερες εφαρμογές για Windows Phone smartphones (Μέρος 2ο)

Edited by Alex_tz

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε λοιπον εγω χρησιμοποιω την εφαρμογη Αmazing Weather HD ειναι βεβαια paid αλλα πληρης σε ολα,διοτι οι δωρεαν δεν μου αρεσαν καθολου.

Καπου 1.5 ευρω κανει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω πως για screenshot πατάμε τα πλήκτρα camera και Windows. Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για αλλες ειναι οι πολυ γνωστες ενημερωτικου/ψυχαγωγικου χαρακτηρα,social networks που συνανταμε σε ολες τις πλατφορμες πχ tunein radio για ακροαση μουσικης,imdb για σινεμα/σειρες στη tv.

Και αλλα πολλα τετοια παρομοια η'αντιστοιχα.:)

Music player δεν βρησκω εναλλακτικο περα απο αυτους που ειναι να κατεβαζεις μουσικη.

Ουτε browser.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

browser υπάρχει ο opera link όπου συγχρόνισε αμέσως όλα τα αγαπημένα που είχα στο sympian. Όταν ανοίγεις μια σελίδα όμως σε πάει απευθείας στον ie (ο οποίος δεν είναι καθόλου κακός....)

Υπάρχει ο safari και uc όπου είναι σε εμβρυακό στάδιο.......

 

Από εφαρμογές να μη ξεχάσω το κλασικό shazam.....

Υπάρχει τρόπος να ακούμε μουσική από αυτή τη σελίδα: http://www.greekradios.gr/radios.asp

Θέλω να ακούω έναν συγκεκριμένο σταθμό και δεν έχω βρει ακόμα κάποια εφαρμογή......

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία εφαρμογή είναι : Εορτες(DFG Team), ειναι δωρεαν και κανει καλη δουλεια.Αυτο που με εκανε εντυπωση σε σχεση με το android ειναι η skroutz εφαρμογη που πραγματικα πεταει και το translator της bing.

Για το shazam δεν εχει καλες κριτικες και κατεβασα το soundhound.

Link to comment
Share on other sites

Drumz..... Μια ανούσια εφαρμογή (ντραμς) που όμως κάνει κάτι καλό. Κλείνει τη μουσική που τρέχει στο παρασκήνιο......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

H OOKLA, η εαιρεία δηλαδή πίσω από την εφαρμογή Speedtest η οποία εφαρμογή έχει καθιερωθεί εδώ και αρκετά χρόνια σαν το benchmarking για τις μετρήσεις WiFi αλλά και mobile δικτύων, προχώρησε στην κυκλοφορία του app και για την WP8 πλατφόρμα.

 

Η εφαρμογή η οποία είναι διαθέσιμη είτε από το Marketplace της γειτονιάς σας είτε από το παρακάτω link διαθέτει όλα εκείνα τα χαρακτηριστικά που έφεραν το Speedtest στην θέση που είναι σήμερα.

 

Επιπροσθέτως ο σχεδιασμός της εφαρμογής για τα smartphones που τρέχουν Windows Phone 8 είναι αρκετά διαφορετικός από τις λοιπές πλατφόρμες καθότι διαθέτει UI το οποίο φέρει κάτι από “hologram effect”!

 

Το app το έχω κατεβάσει εδώ και λίγες ώρες και οι εντυπώσεις μου είναι θετικότατες, θα πρέπει όμως να αναφέρουμε πως δεν είναι διαθέσιμο για WP7/ 7/5/ 7.8 παρά μόνο για WP8.

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Battery widget. Αρκετα καλή και με ποσοστιαία ένδειξη. Την έχω στην αρχική οθόνη και με βολεύει πολύ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Battery widget. Αρκετα καλή και με ποσοστιαία ένδειξη. Την έχω στην αρχική οθόνη και με βολεύει πολύ.

 

Δοκίμασε και το Battery Sense. Το βρίσκω εξαιρετικό.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

μια από τις κορυφαίες για να παρακολουθείτε σε σειρές τα επεισόδια που έχουν βγει κλπ είναι το TvShow εξαιρετικό
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που με ενοχλούν στα Windows 8 είναι το ότι δεν υπάρχει μια εφαρμογή Facebook της προκοπής: Όλες, μόλις πατήσεις από το feed ένα link και μετά πατήσεις "back" σε πάνε στην αρχή του feed, και όχι εκεί που ήσουν. Η touch έκδοση από τον Explorer λειτουργεί εντελώς αλλοπρόσαλλα, πατάς το back και βγάζει το μενού ή σε επιστρέφει στην αρχική οθόνη.

Ακόμα δεν υπάρχουν και αρκετές navigation εφαρμογές για τη χώρα μας. Ελπίζω να αλλάξει σύντομα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ακόμα δεν υπάρχουν και αρκετές navigation εφαρμογές για τη χώρα μας. Ελπίζω να αλλάξει σύντομα.

 

Τουλάχιστον εσύ που έχεις ΝΟΚΙΑ έχεις το Nokia Drive. Τι να πουν και οι υπόλοιποι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που με ενοχλούν στα Windows 8 είναι το ότι δεν υπάρχει μια εφαρμογή Facebook της προκοπής: Όλες, μόλις πατήσεις από το feed ένα link και μετά πατήσεις "back" σε πάνε στην αρχή του feed, και όχι εκεί που ήσουν. Η touch έκδοση από τον Explorer λειτουργεί εντελώς αλλοπρόσαλλα, πατάς το back και βγάζει το μενού ή σε επιστρέφει στην αρχική οθόνη.

Ακόμα δεν υπάρχουν και αρκετές navigation εφαρμογές για τη χώρα μας. Ελπίζω να αλλάξει σύντομα.

 

Είναι απλα τραγικές. Θα συμφωνησω.Ίσως το κάνουνε επίτηδες εκεί στη ms για να αναγκάζουν τον κοσμο να ελενχει οτιδήποτε απο τις native ρυθμίσεις.

Δε μπορω να πιστεψω οτι δεν μπορούν να βγάλουν καλύτερη.Ολόκληρη ms...

Όσο για τα navigation...μου φτανει που ανοιγω την τοποθεσια και με βρησκει απευθειας χωρις data.(την λεω στο νεξους τωρα).

 

Μια ενημερωτικη εφαρμογη μιας και η htc μας περιοριζει στα ξενα site ,ειναι το in.gr.Πολύ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνήσω κι εγώ για το translator καθώς και το Wikipedia είναι καλό και για όσους έχουν βαρεθεί να αλλάζουν / ψάχνουν wallpapers μια και δεν έχω βρει και εφαρμογή της προκοπής, είναι πολύ ωραίο το lock buster που δημιουργεί ένα "μωσαϊκό" απο τις εικόνες που έχεις ήδη αποθηκευμένες - ή και της καμερας - και μπενει ως ταπετσαρία. Έχει αντιστοιχη εφαρμογή και με εικόνες των φιλων σου που τραβάει απο τις επαφές δλδ.. Δεν τη λες και πολύ χρήσιμη αλλα αφού αναφέρουμε καλές εφαρμογές γενικώς... Αυτη μάλιστα ήταν η πρώτη που αγόρασα..
Link to comment
Share on other sites

Πιστή στις υποσχέσεις της στο ότι οι “αποκλειστικές” εφαρμογές που λανσαρίστηκαν με τα νέα WP8 Lumia smartphones κάποια στιγμή θα έβρισκαν το δρόμο τους και στις λύσεις άλλων κατασκευαστών, η Nokia σήμερα “παραχώρησε” επίσημα το Nokia Drive.

 

Αυτό πρακτικά σημαίνει πως οι κάτοχοι των WP8 που φτιάχνει η HTC και η Samsung, προς το παρόν, θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το Nokia Drive το δωρεάν turn-by-turn voice guided navigation app της Nokia.

 

Η εν λόγο εφαρμογή προς το παρόν είναι διαθέσιμη από τα Marketplace των USA/UK/Canada αλλά εγώ προσωπικά δοκίμασα να το βρω και στα 3 χωρίς όμως κάποια τύχη.

 

Το app μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ αλλά να έχετε στο νου σας πως οι Ελληνικές κάρτες sim δεν υποστηρίζονται ακόμα, τουλάχιστο αυτό το μήνυμα μου έβγαλε εμένα όταν το έβαλα στο HTC 8X μου.

 

Λογικά εντός λίγων ημερών το Nokia Drive θα γίνει διαθέσιμο και στο Ελληνικό Marketplace.

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πως βέβαια μια εφαρμογή ελέγχει τι κάρτα sim φοράει μια συσκευή αυτό είναι άλλο θέμα και σίγουρα μεγάλος μπελάς όσον αφορά την ευελιξία του λειτουργικού. Ίδωμεν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστή στις υποσχέσεις της στο ότι οι “αποκλειστικές” εφαρμογές που λανσαρίστηκαν με τα νέα WP8 Lumia smartphones κάποια στιγμή θα έβρισκαν το δρόμο τους και στις λύσεις άλλων κατασκευαστών, η Nokia σήμερα “παραχώρησε” επίσημα το Nokia Drive.

 

Αυτό πρακτικά σημαίνει πως οι κάτοχοι των WP8 που φτιάχνει η HTC και η Samsung, προς το παρόν, θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το Nokia Drive το δωρεάν turn-by-turn voice guided navigation app της Nokia.

 

Η εν λόγο εφαρμογή προς το παρόν είναι διαθέσιμη από τα Marketplace των USA/UK/Canada αλλά εγώ προσωπικά δοκίμασα να το βρω και στα 3 χωρίς όμως κάποια τύχη.

 

Το app μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ αλλά να έχετε στο νου σας πως οι Ελληνικές κάρτες sim δεν υποστηρίζονται ακόμα, τουλάχιστο αυτό το μήνυμα μου έβγαλε εμένα όταν το έβαλα στο HTC 8X μου.

 

Λογικά εντός λίγων ημερών το Nokia Drive θα γίνει διαθέσιμο και στο Ελληνικό Marketplace.

 

Source: gadgeta.me

 

Φίλε Vercetti13 όταν λες ότι το έκανες εγκατάσταση στο HTC 8x, μπορείς να πεις πως το έκανες εγκατάσταση;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vercetti13 όταν λες ότι το έκανες εγκατάσταση στο HTC 8x, μπορείς να πεις πως το έκανες εγκατάσταση;

 

Αν βαλεις region Αγγλια η Αμερικη αντι για Ελλαδα θα σου εμφανιση κι αλλες εφαρμογες στο store.

Λογικα καπως ετσι το εγκατεστησε.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις region Αγγλια η Αμερικη αντι για Ελλαδα θα σου εμφανιση κι αλλες εφαρμογες στο store.

Λογικα καπως ετσι το εγκατεστησε.

Εγώ ρωτώ για δυνατότητα εγκατάστασης εκτός store.

Πιστεύω ότι ο Vercetti13 αυτό εννοούσε.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρωτώ για δυνατότητα εγκατάστασης εκτός store.

Πιστεύω ότι ο Vercetti13 αυτό εννοούσε.

Μπαίνεις στο store απο το Pc σου, βρίσκεις το Nokia Drive ->http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/nokia-drive-beta/9a0f7585-9f16-47d5-8041-28018fcea606 και πατάς Download and install manually (αριστερα κάτω). Μετά βάζεις το αρχείο εγκατάστασης στην SD της συσκευής, μπένεις στο Store, και επιλέγεις Install fτοm SD Card.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο store απο το Pc σου, βρίσκεις το Nokia Drive ->http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/nokia-drive-beta/9a0f7585-9f16-47d5-8041-28018fcea606 και πατάς Download and install manually (αριστερα κάτω). Μετά βάζεις το αρχείο εγκατάστασης στην SD της συσκευής, μπένεις στο Store, και επιλέγεις Install fτοm SD Card.

Το αρχείο .xap που κατεβάζουμε πως το μεταφέρουμε στη συσκευή;(HTC 8X)

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Μέσω USB, απο το PC σου.....

Καλά δοκίμασε εσύ να μεταφέρεις αρχείο .xap και να το εγκαταστήσεις σε HTC 8X και τα ξαναλέμε!!!!!!!!

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...