Jump to content

Vodafone Full Σήμα


sportguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ειναι αυτο?

 

Δουλευει πραγματικα?

 

Γιατι εγω εχω ενα τεραστιο προβλημα στο σπιτι οπου το σημα ειναι πολυ χαμηλο... και θα ηταν θαυμα αυτη η συσκευη. οπως λεει το σαιτ δεν πρεπει να εχουμε vodafone, αλλες εταιριες δεν εχουν κατι παρομοιο?

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9064

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρεπει να εχεις ενεργη adsl γραμμη σπιτι σου για να δουλεψει.Εγω το εχω 1 μηνα τωρα κ απο 1 μπαριτσα gprs που ειχα στο iphone 3gs τωρα εχω συνεχεια full 3g μεσα στο σπιτι.ΑΑΑ κ για να το παρεις δωρεαν πρεπει να εχεις πανω απο 50 ευρω παγιο.Αυτα!
Link to comment
Share on other sites

με εντυπωσιαζει αυτο που λες γιατι εχω και εγω iphone και εχω προβλημα στο σημα. Απλα το προβλημα μου ειναι οτι δν εχω vodafone μπορω να το παρω? επισης το ιντερνετ πρεπει να ειναι απο vodafone/hol ? και ποσο κοστιζει η συσκευη? οι αλλες εταιριες δν εχουν τετοιο κουτακι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει καμία άλλη εταιρία. Πρέπει να έχεις γραμμή adsl και συσκευή 3g. Hol δεν είναι απαραίτητο να έχεις αλλά Vodafone πρέπει να έχεις γιατί πρέπει να δηλωθεί ο αριθμός σου για να μπορεί να λειτουργεί και να δρομολογούντε οι κλήσεις σου μέσω του adsl. Κανονικά κοστίζει 150 ευρώ. Αν είσαι συνδρομητής ανάλογα με το ύψος του λογαριασμού σου μπορείς να το πάρεις με έκπτωση ή και δωρεάν. Μπορεί να εξυπηρετήσει 8 αριθμούς της Vodafone οι οποίοι δηλώνοντε στο κέντρο εξυπηρέτησης, σε κατάστημα ή και μέσω internet στο myaccount και μπορεί να εξυπηρετήσει 4 αριθμούς ταυτόχρονα σε κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει καμία άλλη εταιρία. Πρέπει να έχεις γραμμή adsl και συσκευή 3g. Hol δεν είναι απαραίτητο να έχεις αλλά Vodafone πρέπει να έχεις γιατί πρέπει να δηλωθεί ο αριθμός σου για να μπορεί να λειτουργεί και να δρομολογούντε οι κλήσεις σου μέσω του adsl. Κανονικά κοστίζει 150 ευρώ. Αν είσαι συνδρομητής ανάλογα με το ύψος του λογαριασμού σου μπορείς να το πάρεις με έκπτωση ή και δωρεάν. Μπορεί να εξυπηρετήσει 8 αριθμούς της Vodafone οι οποίοι δηλώνοντε στο κέντρο εξυπηρέτησης, σε κατάστημα ή και μέσω internet στο myaccount και μπορεί να εξυπηρετήσει 4 αριθμούς ταυτόχρονα σε κλήση.

 

Το παιρνεις δωρεαν αν εχεις παγιο μεγαλυτερο των 50 ευρω.Υποστηριζει εως 32 αριθμους vodafone.Προν το παρον δεν υπαρχει σε αλλη εταιρια κ δεν χρειαζεται να εχεις hol οπως προειπε ο φιλος απο πανω!

Link to comment
Share on other sites

οι αλλες εταιριες δν εχουν τετοιο κουτακι?

 

Οι άλλες εταιρείες ούτε έχουν ούτε πρόκειται να βάλουν.

 

Δεν είναι σαν τα τηλέφωνα, που τα φέρνεις και τα μοιράζεις. Για την υποστήριξη αυτού του femtocell έχουν γίνει λογικά απίστευτες επενδύσεις. Έτσι, τα 150€ που λένε ότι κάνει το κουτί είναι στην ουσία πολύ κάτω του ποσού που κοστίζει αυτό στην Vodafone, η οποία έχει ακουμπίσει πολλά k€ για να δουλέψει η υπηρεσία..

 

Οι άλλοι κοιμούνται ακόμη :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

@damokles,καλό θα ήταν να τοποθετούν micro cell όπου υπάρχει πρόβλημα. Το femtocell είναι αρκετά πιο πρόχειρη λύση και δεν έχει καλές εγγυήσεις ποιότητας. Προφανώς εξυπηρετεί σε κάποιες περιπτώσεις αλλά είναι η "χείριστη" λύση:p

 

Ας λύσουν το πρόβλημα αδειοδότησης οι εταιρείες σε συνεργασία με τους δήμους σύμφωνα με νέο νόμο που ισχύει από Καλλικράτη και οι λύσεις αυτές έρχονται "δεύτερες".

 

Η δρομολόγηση που κάνει η Vodafone είναι προς το εξωτερικό,απ'όσο έχω καταλάβει άρα η τεράστια επένδυση αφορά τι;:wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφορά μόνο προβλήματα αδειοδότησης βρε Μιχάλη. Όσοι μένουν σε μαύρες τρύπες- οι οποίες δεν υφίστανται λόγω προβλημάτων αδειοδότησης, αλλά λόγω πυκνής δόμησης ή περίεργης μορφολογίας-δεν πρέπει να έχουν σήμα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφορά μόνο προβλήματα αδειοδότησης βρε Μιχάλη. Όσοι μένουν σε μαύρες τρύπες- οι οποίες δεν υφίστανται λόγω προβλημάτων αδειοδότησης, αλλά λόγω πυκνής δόμησης ή περίεργης μορφολογίας-δεν πρέπει να έχουν σήμα;

 

micro cell!?!? Και δεν εξυπηρετείς μόνο 4 συνδρομητές ταυτόχρονα ούτε απαιτεί προεγγραφή... Καμία σχέση σε ποιότητα σήματος και ποιότητα μετάδοσης!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να στο θέσω κι αλλιώς:

 

-Φίλη μου, στην Άνω Πόλη, μένει σε όροφο -2 ( χωρίς σχόλιο :p Η αυλή της είναι σε ύψος 2 ορόφων κάτω απ'τη γη, σε σχέση με την είσοδο του σπιτιού, λόγω γεωλογικών ιδιομορφιών). Σήμα σπίτι της έχει μόνο κοντά στο παράθυρο και αυτό αδύναμο. Αν πας στα πιο μέσα δωμάτια είναι αδύνατη η επικοινωνία και με τις 3 εταιρίες. Η αυλή της γύρω-γύρω περιστοιχίζεται από άλλες πολυκατοικίες. Πού θα μπει εκεί το micro-cell? Ιστός επίσης δεν παίζει να τοποθετηθεί από καμία εταιρία, διότι κάλυψη υπάρχει κανονική απ'όλες τις εταιρίες. Απλά τυχαίνει να βρίσκεται σε μαύρη τρύπα το σπίτι της, όπως και τα γύρω της σπίτια. Τι προτείνεις για εκεί;

 

Θα παν οι VF/Wind/Cosmote να βάλουν micro cell σε αυλές σπιτιών(!!! εδώ γελάμε:lol: ) για να έχουν σήμα 10 άτομα, εκ των οποίων τα 2 είναι γιαγιάδες χωρίς κινητό, τα 3 είναι μωρά και οι υπόλοιποι 5 έχουν κινητό ο καθένας και σ'άλλη εταιρία; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το παιρνεις δωρεαν αν εχεις παγιο μεγαλυτερο των 50 ευρω.Υποστηριζει εως 32 αριθμους vodafone.Προν το παρον δεν υπαρχει σε αλλη εταιρια κ δεν χρειαζεται να εχεις hol οπως προειπε ο φιλος απο πανω!

 

αν δεν κανω λαθος 32 ειναι στο εταιρικο που ακομα δεν ειναι διαθεσιμο και σηκωνει 8 κλησεις ενω στο απλο η 8 η 16 αριθμους και σηκωνει 4 κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει καμία άλλη εταιρία. Πρέπει να έχεις γραμμή adsl και συσκευή 3g. Hol δεν είναι απαραίτητο να έχεις αλλά Vodafone πρέπει να έχεις γιατί πρέπει να δηλωθεί ο αριθμός σου για να μπορεί να λειτουργεί και να δρομολογούντε οι κλήσεις σου μέσω του adsl. Κανονικά κοστίζει 150 ευρώ. Αν είσαι συνδρομητής ανάλογα με το ύψος του λογαριασμού σου μπορείς να το πάρεις με έκπτωση ή και δωρεάν. Μπορεί να εξυπηρετήσει 8 αριθμούς της Vodafone οι οποίοι δηλώνοντε στο κέντρο εξυπηρέτησης, σε κατάστημα ή και μέσω internet στο myaccount και μπορεί να εξυπηρετήσει 4 αριθμούς ταυτόχρονα σε κλήση.

 

πρεπει να δηλωθουν οι αριθμοι;;; δηλαδη αν παω εγω επισκεψη σε καποιον με αυτο το μαραφετι, δεν θα συνδεθει το νουμερο μου που δεν ειναι δηλωμενο;;

Link to comment
Share on other sites

Να στο θέσω κι αλλιώς:

 

-Φίλη μου, στην Άνω Πόλη, μένει σε όροφο -2 ( χωρίς σχόλιο :p Η αυλή της είναι σε ύψος 2 ορόφων κάτω απ'τη γη, σε σχέση με την είσοδο του σπιτιού, λόγω γεωλογικών ιδιομορφιών). Σήμα σπίτι της έχει μόνο κοντά στο παράθυρο και αυτό αδύναμο. Αν πας στα πιο μέσα δωμάτια είναι αδύνατη η επικοινωνία και με τις 3 εταιρίες. Η αυλή της γύρω-γύρω περιστοιχίζεται από άλλες πολυκατοικίες. Πού θα μπει εκεί το micro-cell? Ιστός επίσης δεν παίζει να τοποθετηθεί από καμία εταιρία, διότι κάλυψη υπάρχει κανονική απ'όλες τις εταιρίες. Απλά τυχαίνει να βρίσκεται σε μαύρη τρύπα το σπίτι της, όπως και τα γύρω της σπίτια. Τι προτείνεις για εκεί;

 

Θα παν οι VF/Wind/Cosmote να βάλουν micro cell σε αυλές σπιτιών(!!! εδώ γελάμε:lol: ) για να έχουν σήμα 10 άτομα, εκ των οποίων τα 2 είναι γιαγιάδες χωρίς κινητό, τα 3 είναι μωρά και οι υπόλοιποι 5 έχουν κινητό ο καθένας και σ'άλλη εταιρία; :wacko:

Η περιγραφή που δίνεις είναι κλασσική περίπτωση χρήσης repeater και όχι femtocell. Θα μου πεις γιατί repeater; Είναι καλύτερο;

Από μία άποψη ναι,είναι. Βασίζεται στην κεντρική υποδομή του δικτύου. Δε βασίζεται σε υπηρεσία UBR όπως το ADSL το οποίο σου βγάζει ό,τι ping θέλει ανάλογα με τη χρήση που κάνεις. Και μη μου πεις ότι το VPN που δημιουργεί το VAG με τη Vodafone δεν επηρρεάζεται από τη χρήση... Είχε τύχη να δω Connection Error λόγω torrent over Adsl.

Επομένως,αν υπάρξει πρόβλημα στο δίκτυο adsl έχεις κι εσύ. Αλλά πόσες φορές υπάρχει πιθανότητα το repeater να σου βγάλει πρόβλημα λόγω προβλήματος κεντρικού δικτύου; Σχεδόν καμία...

 

Λυπάμαι που το βλέπω σαν πρόχειρη λύση το VAG αλλά το ADSL είναι ό,τι χειρότερο για να βασίσεις υπηρεσίες σύγχρονης μετάδοσης όπως φωνή και video κλήση. Φίλος μου με Forthnet είχε προβλήματα με ποιότητα με το VAG μέχρι να στρώσει η forthnet το ping της με το εξωτερικό. Του ενεργοποιήσαν κάτι "multiplexing" από τη Vodafone για να παίξει αλλά μετά έπεσε τόσο πολύ η ποιότητα που κατέληξε να ζει με τα προβλήματα που του δημιουργεί κατά καιρούς η Forthnet.

 

Το VAG σαν πλεονέκτημα έχει ότι είναι plug n play και δε χρειάζεται γνώσεις εγκατάστασης. Αλλά είναι πολύ περιορισμένων δυνατοτήτων και το χειρότερο για εμένα...δε μπορεί να εξυπηρετήσει μη εγγεγραμμένους χρήστες σε αντίθεση με micro cell/repeater.

 

το vag για παράδειγμα θα έσωζε την Cosmote που έχει προβλήματα χωρητικότητας και κυρίως ποιότητας. Το repeater σε αυτή την περίπτωση δε κάνει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To FemtoCell δεν έχει απολύτως καμία σχέση με τον repeater.

 

O repeater αναμεταδιδει εξωτερικό cell. To FemtoCell φτιάχνει καινούριο.

 

Ο repeater προϋποθέτει ύπαρξη σήματος για αναμετάδοση, το FemtoCell όχι. Δουλεύει και στο -5 υπόγειο....

 

Το βάζεις αποκλειστικά και μόνο να λύσεις το δικό σου πρόβλημα και εξυπηρετείσαι μόνο εσύ κι οποιοι άλλοι δηλώσεις. Γι αυτο και η χρήση της ADSL είναι η καλύτερη λύση (δεδομένου ότι έχεις σοβαρό πάροχό με σωστή γραμμή).

 

Είναι πραγματικά τεχνολογική επανάσταση και Είναι ελάχιστες οι χώρες στις οποίες προσφέρεται παγκοσμίως και ακόμη λιγότερες στις οποίες λειτουργεί Σωστά.

 

Να προσθέσω ότι το FemtoCell συνεχώς βελτιώνεται και δεν έχει καμία σχέση με την πιλοτική του διάθεση λίγους μήνες πριν.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε εγω εχω vodafone καρτοπρογραμμα με 20 ευρω το μηνα...αυτη η συσκευη θα μου δωσει σημα???γιατι ειδα και στα αλλα ποστ οτι και ολας μετραει και αποθηκευει τις κλησεις και τα δεδομενα..το καρτοπρογραμμα μου ειναι σαν καρτοκινητο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε εγω εχω vodafone καρτοπρογραμμα με 20 ευρω το μηνα...αυτη η συσκευη θα μου δωσει σημα???γιατι ειδα και στα αλλα ποστ οτι και ολας μετραει και αποθηκευει τις κλησεις και τα δεδομενα..το καρτοπρογραμμα μου ειναι σαν καρτοκινητο

 

Η μοναδική προϋπόθεση Είναι να έχεις Vodafone και κινητο 3G, το προγράμματα δεν έχει σχέση :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

αυτη η συσκευουλα βοηθαει πολυ...αμα ειχα adsl στο χωριο μου θα το αγοραζα 1000 % για να εχω καλυτερη ταχυτυτα στο ιντερνετ το καλοκαιρι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

To FemtoCell δεν έχει απολύτως καμία σχέση με τον repeater.

 

O repeater αναμεταδιδει εξωτερικό cell. To FemtoCell φτιάχνει καινούριο.

 

Ο repeater προϋποθέτει ύπαρξη σήματος για αναμετάδοση, το FemtoCell όχι. Δουλεύει και στο -5 υπόγειο....

 

Το βάζεις αποκλειστικά και μόνο να λύσεις το δικό σου πρόβλημα και εξυπηρετείσαι μόνο εσύ κι οποιοι άλλοι δηλώσεις. Γι αυτο και η χρήση της ADSL είναι η καλύτερη λύση (δεδομένου ότι έχεις σοβαρό πάροχό με σωστή γραμμή).

 

Είναι πραγματικά τεχνολογική επανάσταση και Είναι ελάχιστες οι χώρες στις οποίες προσφέρεται παγκοσμίως και ακόμη λιγότερες στις οποίες λειτουργεί Σωστά.

 

Να προσθέσω ότι το FemtoCell συνεχώς βελτιώνεται και δεν έχει καμία σχέση με την πιλοτική του διάθεση λίγους μήνες πριν.

 

Δε διαφωνώ με αυτά που λες,αλλά ο repeater στην περίπτωση που ανέφερε ο kotsianis είναι ιδανικός,εφόσον υπάρχει λίγο σήμα...

 

Το ότι εξυπηρετεί μόνο συγκεκριμένους χρήστες δε ξέρω αν πρέπει να θεωρηθεί μειονέκτημα ή πλεονέκτημα. Και επιπλέον μένω στα τονισμένα με bold λεγόμενά σου.

 

Σίγουρα είναι πολύ καλή λύση αλλά το micro cell σίγουρα είναι αρκετά πιο καλή,ελπίζω τουλάχιστον σε αυτό να συμφωνείς!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ με αυτά που λες,αλλά ο repeater στην περίπτωση που ανέφερε ο kotsianis είναι ιδανικός,εφόσον υπάρχει λίγο σήμα...

 

Το ότι εξυπηρετεί μόνο συγκεκριμένους χρήστες δε ξέρω αν πρέπει να θεωρηθεί μειονέκτημα ή πλεονέκτημα. Και επιπλέον μένω στα τονισμένα με bold λεγόμενά σου.

 

Σίγουρα είναι πολύ καλή λύση αλλά το micro cell σίγουρα είναι αρκετά πιο καλή,ελπίζω τουλάχιστον σε αυτό να συμφωνείς!

 

Είναι πιο "καθαρή" και πιο "τηλεπικοινωνιακα σωστή" λύση, έχεις δίκιο.

 

Πάντως, θέλει μια σχετικά εξειδικευμένη εγκατάσταση και έχει κάποιους επί πλέον περιορισμούς αφού βασίζεται στην μετάδοση σήματος άλλης κεραίας.

 

Αφού πλέον ολοι μας έχουμε ADSL αυτές οι συσκευουλες νομίζω θα Είναι λύτρωση. Θα έχουμε όλες τις υπηρεσίες που προσφέρει το δίκτυο μας, ακόμη κι αν δεν έχουμε την αντίστοιχη, ή καθόλου, κάλυψη - πχ σπίτι μου έχω μεν ασθενές Σήμα άλλα είναι 2G με πού και πού EDGE. Το FemtoCell με λυτρωσε γιατί πλέον μιλάω με την ελάχιστη δυνατή ακτινοβολία στο κεφάλι μου, και Χωρίς να χρειάζεται να ανοίξω το WiFi για να ελέγξω τα email μου με το iPhone.

 

Επισης σε μια περίπτωση ανάγκης ή πρωτοχρονιάς μπορώ πάντα να πάρω τα τηλέφωνα που θέλω χωρίς να ανησυχώ για τυχούσα υπερφόρτωση του δικτύου!

 

Α, και το πιο ωραιο είναι ότι κάθε φορά που δέχομαι επισκέψεις φροντιζω να βάζω όλους τους VF επισκέπτες μου στο FemtoCell αφήνοντας τους άλλους Cosmote και WIND με 1-2 μπάρες σήμα να ψηνονται στο ζουμί τους!

 

Ζήτω το FemtoCell!

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

τελος παντων.. σημασια εχει οτι πρεπει να περιμενουμε να το βγαλουν και οι αλλες εταιριες.. γιατι το χαλι με το σημα στο σπιτι δν παλευετε..
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο "καθαρή" και πιο "τηλεπικοινωνιακα σωστή" λύση, έχεις δίκιο.

 

Πάντως, θέλει μια σχετικά εξειδικευμένη εγκατάσταση και έχει κάποιους επί πλέον περιορισμούς αφού βασίζεται στην μετάδοση σήματος άλλης κεραίας.

 

Αφού πλέον ολοι μας έχουμε ADSL αυτές οι συσκευουλες νομίζω θα Είναι λύτρωση. Θα έχουμε όλες τις υπηρεσίες που προσφέρει το δίκτυο μας, ακόμη κι αν δεν έχουμε την αντίστοιχη, ή καθόλου, κάλυψη - πχ σπίτι μου έχω μεν ασθενές Σήμα άλλα είναι 2G με πού και πού EDGE. Το FemtoCell με λυτρωσε γιατί πλέον μιλάω με την ελάχιστη δυνατή ακτινοβολία στο κεφάλι μου, και Χωρίς να χρειάζεται να ανοίξω το WiFi για να ελέγξω τα email μου με το iPhone.

 

Επισης σε μια περίπτωση ανάγκης ή πρωτοχρονιάς μπορώ πάντα να πάρω τα τηλέφωνα που θέλω χωρίς να ανησυχώ για τυχούσα υπερφόρτωση του δικτύου!

 

Α, και το πιο ωραιο είναι ότι κάθε φορά που δέχομαι επισκέψεις φροντιζω να βάζω όλους τους VF επισκέπτες μου στο FemtoCell αφήνοντας τους άλλους Cosmote και WIND με 1-2 μπάρες σήμα να ψηνονται στο ζουμί τους!

 

Ζήτω το FemtoCell!

 

Ναι,το plug n play είναι μεγάλη υπόθεση γενικά. Αυτό το λέω και το υποστηρίζω ανοικτά για τα femtocells,είναι πολύ ΒΟΛΙΚΑ και μπορούν να τοποθετηθούν και από τον πιο χαζό και άσχετο άνθρωπο. Πάντως πολύ θα ήθελα να είχα ένα μέσα στο σπίτι μου,αν και συνδρομητής Wind. Ωστόσο δε θα μου πει κανένας όχι αν θέλω να βάλω micro cell :p:p:p Απλά δε το κάνω γιατί έχω ήδη σήμα "καμπάνα".

 

Σε καμία περίπτωση δεν έρχονται να αντικαταστήσουν τις μακροκυψέλες ή τις μικροκυψέλες! Σίγουρα η διαδικασία εισαγωγής αριθμών είναι "χαζή" για εμένα αλλά με έναν εξοπλισμό που είναι περιορισμένων δυνατοτήτων είναι φυσιολογική.

 

Επιπλέον,αυτό με την Πρωτοχρονιά,προσωπικά έχω να δω χρόνια υπερφόρτωση,δε ξέρω για εσάς :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγα χρονια δεν ειχα τοσο καλο σημα με vodafone...απο τοτε κατι εκανε μια ρυθμιση δεν ξερω και απο τοτε εχω πολυ καλο σημα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

τελος παντων.. σημασια εχει οτι πρεπει να περιμενουμε να το βγαλουν και οι αλλες εταιριες.. γιατι το χαλι με το σημα στο σπιτι δν παλευετε..

 

Αυτο σχεδόν αποκλείεται... Η τεχνολογια απαιτεί μεγάλη τεχνογνωσία κι επενδύσεις, η Wind έχει άλλα προβλήματα τώρα και ο Cosmote έχει άλλους στόχους.

 

Ναι,το plug n play είναι μεγάλη υπόθεση γενικά. Αυτό το λέω και το υποστηρίζω ανοικτά για τα femtocells,είναι πολύ ΒΟΛΙΚΑ και μπορούν να τοποθετηθούν και από τον πιο χαζό και άσχετο άνθρωπο. Πάντως πολύ θα ήθελα να είχα ένα μέσα στο σπίτι μου,αν και συνδρομητής Wind. Ωστόσο δε θα μου πει κανένας όχι αν θέλω να βάλω micro cell :p:p:p Απλά δε το κάνω γιατί έχω ήδη σήμα "καμπάνα".

 

Προφανώς οι χρήστες με Σήμα καμπάνα δεν χρειάζονται FemtoCell. Όσο για την υπερφόρτωση κι εγω έχω πολλα χρόνια να δω άλλα Όπως και να έχει αν πήξει το air interface για τον οποιοδήποτε λόγο εγω δεν θα το καταλάβω :P

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σχεδόν αποκλείεται... Η τεχνολογια απαιτεί μεγάλη τεχνογνωσία κι επενδύσεις, η Wind έχει άλλα προβλήματα τώρα και ο Cosmote έχει άλλους στόχους.

 

Θα ήθελα να μάθω ποιοι είναι οι στόχοι της Cosmote. Πραγματικά,την χρησιμοποιώ εντατικά τον τελευταίο καιρό και έχω απογοητευτεί από την ποιότητα της εταιρείας...

 

Η Wind όντως,έχει άλλα προβλήματα αλλά δε σημαίνει ότι δεν επενδύει στο δίκτυο...αντιθέτως μιλάμε για τη μεγαλύτερη επένδυση τα τελευταία 10 χρόνια. Έτσι χτυπάει η Wind,υπογείως...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι λειτουργει μρ συγκεκριμενους αριθμους που τους δηλωνεις και μετα απο δυο μερες μπορουν να χρησημοποιησουν το φουλ σημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...