Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! Εχω προβλημα με το Chrome.. Δεν μπαινει σε καμια σελιδα και μου λεει αυτο:

 

1. Η ιστοσελίδα δεν είναι διαθέσιμη

 

2. Κατεβασα απο το mozilla το Chromium .. ειναι ολοιδιο με το chrome και 8ελω να παρω τους σελιδοδεικτες απο το chrome. Αυτο με τον συγχρονισμο δεν γινεται γιατι στο chrome μου λεει δεν εγινε συνδεση με τον διακομιστη....

 

Λοιπον τα προβλήματα σου ειναι δυο.

 

1. οταν εχεις μήνυμα που λεει για διακομιστές, δεν ειναι διαθέσιμη κλπ τοτε ή εχει μπει κατα λάθος διακομιστής στο πρόγραμμα περιήγησης ή έπρεπε να υπάρχει και δεν υπάρχει, εννοείται βέβαια οτι αλλοι περιηγητές μπαίνουν σε αυτην τη σελιδα απο τον ιδιο υπολογιστή.

 

2. αυτο με τον συγχρονισμό και οτι δεν εχει σύνδεση ειναι άσχετα, ο "συγχρονισμός" οπως τον λες ή καλύτερα η μεταφόρτωση των σελιδοδεικτών απο το ενα πρόγραμμα στο αλλο δεν χρειάζεται σύνδεση με το ιντερνετ γίνεται local απο ενσωματωμένα προγραμματάκια "κλέφτες" που εχει ο κάθε browser.

 

Αν δεν μπορεις να μεταφωρτωσεις τους σελιδοδικτες τοτε καν' τους export απο το ενα προγραμμα και inport στο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας! Εχω προβλημα με το Chrome.. Δεν μπαινει σε καμια σελιδα και μου λεει αυτο:

Η ιστοσελίδα δεν είναι διαθέσιμη

Η προσπάθεια σύνδεσης του Google Chrome στον ιστότοπο http://www.facebook.com απορρίφθηκε. Ο ιστότοπος ενδέχεται να είναι εκτός λειτουργίας ή να μην είναι σωστά διαμορφωμένο το δίκτυό σας.

Δείτε ορισμένες προτάσεις:

Επαναλάβετε τη φόρτωση αυτής της ιστοσελίδας αργότερα.

Ελέγξτε τη σύνδεση σας στο Διαδίκτυο. Επανεκκινήστε δρομολογητές, μόντεμ ή άλλες συσκευές δικτύου που ενδεχομένως χρησιμοποιείτε.

Δοκιμάστε να προσθέσετε το Google Chrome ως επιτρεπόμενο πρόγραμμα στις ρυθμίσεις του τείχους προστασίας ή του λογισμικού προστασίας από ιούς. Αν συμπεριλαμβάνεται ήδη στα επιτρεπόμενα προγράμματα, δοκιμάστε να το διαγράψετε από τη λίστα με τα επιτρεπόμενα προγράμματα και να το προσθέσετε ξανά.

Εάν χρησιμοποιείτε ένα διακομιστή μεσολάβησης, ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διακομιστή μεσολάβησης ή επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του δικτύου σας για να βεβαιωθείτε ότι ο διακομιστής μεσολάβησης λειτουργεί. Αν δεν πιστεύετε ότι απαιτείται η χρήση διακομιστή μεσολάβησης, προσαρμόστε τις ρυθμίσεις του διακομιστή μεσολάβησης: Μεταβείτε στο μενού με το κλειδί > Επιλογές > Σύνθετες επιλογές > Αλλαγή ρυθμίσεων διακομιστή μεσολάβησης... > Ρυθμίσεις LAN και αποεπιλέξτε το πλαίσιο ελέγχου "Χρήση διακομιστή μεσολάβησης για το δίκτυο LAN".

Σφάλμα 102 (net::ERR_CONNECTION_REFUSED): Ο διακομιστής απέρριψε τη σύνδεση.

Κατεβασα απο το mozilla το Chromium .. ειναι ολοιδιο με το chrome και 8ελω να παρω τους σελιδοδεικτες απο το chrome. Αυτο με τον συγχρονισμο δεν γινεται γιατι στο chrome μου λεει δεν εγινε συνδεση με τον διακομιστη....

 

Στην τελικη, κανε uninstall και ξανα install τον chrome, αν δεν λυθει ουτε ετσι, ισως εχεις καποιο θεμα με την συνδεση σου

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια το τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα πολλες φορες τρωει φρικη o chrome και οταν εχω ανοιξει καποιες καρτελες και θελω να της επιλεξω αντι να μου τις ανοιγει τις κλεινει η οταν παταω το βελακι να παω πισω αυτο μου ανοιγει αλλη καρτελα αντι να με παει πισω ειναι σαν να βραχυκυκλωνει και το θεμα ειναι οτι κολλαει και ολο το pc η λυση που εχω βρει οταν το παθαινει εαν δε ξεκολλησει μονο του ειναι να πατησω alt ctrl del να ανοιξει το παραθυρο με τις επιλογες το τι να κανω και να πατησω απλα ακυρο να με επαναφερει στα windows και μετα ολα κομπλε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα δοκιμασε να βγαλεις τον chrome και να τον ξαναβαλεις.

Μετα δοκιμασε να βγαλεις τον chrome και να βαλεις firefox.

Περα απο την πλακα ομως οταν λες κολλαει ολο το pc εννοεις οτι δεν ανταποκρινεται τιποτα αλλο εκτος απο ctrl+alt+del??

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα δοκιμασε να βγαλεις τον chrome και να τον ξαναβαλεις.

Μετα δοκιμασε να βγαλεις τον chrome και να βαλεις firefox.

Περα απο την πλακα ομως οταν λες κολλαει ολο το pc εννοεις οτι δεν ανταποκρινεται τιποτα αλλο εκτος απο ctrl+alt+del??

 

ναι αυτο ακριβως δηλαδη οταν εχει φρικαρει ο chrome αν πατησω πχ εναρξη δεν ανοιγει τιποτα εχει κολλησει ειναι σαν να μπουκωνει ο υπολογιστης αλλα μολις πατησω ctrl+alt+del ολα ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ακριβως δηλαδη οταν εχει φρικαρει ο chrome αν πατησω πχ εναρξη δεν ανοιγει τιποτα εχει κολλησει ειναι σαν να μπουκωνει ο υπολογιστης αλλα μολις πατησω ctrl+alt+del ολα ειναι μια χαρα

 

δηλαδή κουνιέται μόνο το ποντίκι;

Link to comment
Share on other sites

οταν συμβαινει αυτο εχεις πολλα προγραμματα ανοικτα η καρτελες με βαριες ιστοσελιδες?

εχεις δοκιμασει απεγκατασταση?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ο Chrome δεν εχει παρουσιασει τετοια προβληματα. Εκτος αν εχεις την Dev εκδοση, καποιο θεμα εχει το συστημα σου.
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

ειμαι χρονια με τον ffox και εβαλα σημερα τον chrome και θελω καποια extensions που με βολευαν και αν υπαρχουν παρομοια εδω!

1--tab mix plus(βασικα θελω οι tabs να πανε κατω και να υπαρχει αποθηκευση αυτοματη και αποκατασταση συνεδριας)

2--multirowbookmark toolbar.(πολλες γραμμες στη γραμμη των αγαπημενων)

3--flashgot

 

ευχαριστω!

 

επισης πως απενεργοποιουμε το σπαστικο pop up πανω πανω να ρωταει εαν θελω να μεταφραστει η σελιδα στα ελληνικα?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

1. Δυο τροποι: είτε πατας πανω στην καρτελα δεξι κλικ>καρφιτσωμα καρτελας . οποτε μενει εκει μονιμα και ανοιγει καθε φορα που ανοιγεις τον browser. ή αλλιως αν θες πας

chrome://settings/browser και ρυθμιζεις τις σελιδες σου. Εγω προσωπικα χρησιμοποιω τον 1ο τροπο.

2. Στο 2 χρησιμοποιω την στανταρ γραμμη, οποτε δεν εχω κατι αλλο να σου προτεινω. αν δεν το βλεπεις πας παλι chrome://settings/browser και τσεκαρεις να εμφανιζεται παντα η γραμμη σελιδοδεικτων.

3. δεν ξερω τι κανει αυτο.

4. πας : chrome://settings/advanced και αποεπιλεγεις την μεταφραση.

5. Δοκιμασε το Chrome Store για Extensions εδω

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

1. Δυο τροποι: είτε πατας πανω στην καρτελα δεξι κλικ>καρφιτσωμα καρτελας . οποτε μενει εκει μονιμα και ανοιγει καθε φορα που ανοιγεις τον browser. ή αλλιως αν θες πας

http://chrome://settings/browser και ρυθμιζεις τις σελιδες σου. Εγω προσωπικα χρησιμοποιω τον 1ο τροπο.

2. Στο 2 χρησιμοποιω την στανταρ γραμμη, οποτε δεν εχω κατι αλλο να σου προτεινω. αν δεν το βλεπεις πας παλι http://chrome://settings/browser και τσεκαρεις να εμφανιζεται παντα η γραμμη σελιδοδεικτων.

3. δεν ξερω τι κανει αυτο.

4. πας : http://chrome://settings/advanced και αποεπιλεγεις την μεταφραση.

5. Δοκιμασε το Chrome Store για Extensions εδω

 

Σε ευχαριστω .anyway back to firefox!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μακραν ελαφρυτερος και σιγουρα πιο γρηγορος ο Chrome. Μην βιαζεσαι να τον απορριψεις
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επαθα ζημιά με τον Chrome :!::!:

Απίστευτα γρήγορος, χωρίς κωλύματα και πάρα πολύ ελαφρύς!!!

Link to comment
Share on other sites

Επαθα ζημιά με τον Chrome :!::!:

Απίστευτα γρήγορος, χωρίς κωλύματα και πάρα πολύ ελαφρύς!!!

 

και αυτο το λες κολλημα:lol:?

πια εκδοση?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το εξης θεμα με τον chrome οταν ανοιγω το hotmail βλεπει τα εισερχομενα κανονικα αλλα μολις πατησω να τα ανοιξει δεν εμφανιζει τιποτα, ενω με τον explorer δεν το εχω αυτο. να σας πω οτι ο υπολογιστης ειναι φρεσκος και υποπτευομαι μηπως δεν εχω περασει καποιο plug in . ενω στον gmail λογαριασμο δεν εχω προβλημα. Γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

ακυρο το βρηκα και η λυση ειναι εδω : 1. From your Hotmail mailbox, go to Options - More Options

2. Under Customizing Hotmail, choose Advanced Privacy Settings.

3. Under Using HTTPS for extra security, click on Go to HTTPS settings. You will be taken to HTTPS settings in your accounts page.

4. Choose Use HTTPS automatically. Click Save.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα.Δεν μπορώ να επιλέξω το google ως προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης. Το θέμα είναι ότι αφού το επιλέγω και λειτουργεί κανονικά, όταν ξανανοίγει ο browser δεν είναι αποθυκευμένη η επιλογή και χρειάζεται η διαδικασία να πραγματοποιηθεί ξανά... :wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάει στα Options ώστε να αποθηκεύσεις το google ως βασική μηχανή αναζήτησης;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάει στα Options ώστε να αποθηκεύσεις το google ως βασική μηχανή αναζήτησης;

Το έχω κάνει πάρα πολλές φορές, αλλά όταν ο browser επανεκινείται μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα ξανά, και πρέπει να ξανακάνω την ίδια διαδικασία συνέχεια...

:mad::mad::mad::mad::mad:

Edited by mados
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα.Δεν μπορώ να επιλέξω το google ως προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης. Το θέμα είναι ότι αφού το επιλέγω και λειτουργεί κανονικά, όταν ξανανοίγει ο browser δεν είναι αποθυκευμένη η επιλογή και χρειάζεται η διαδικασία να πραγματοποιηθεί ξανά... :wacko::wacko:

 

δεν την ειχε προεπιλεγμενη μηχανη αναζητησης?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δεν την ειχε προεπιλεγμενη μηχανη αναζητησης?

Την είχε, αλλά άλλαξε αυτόματα και δε μπορώ να το επαναφέρω πίσω...

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Και ποια μηχανη αναζητησης εχει τωρα;

 

Sent from my rooted Desire Z

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...