Jump to content

ZTE Blade III


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://wwwen.zte.com.cn/en/press_center/news/201209/W020120920605922268926.jpg

Η ZTE παρουσίασε την τρίτη έκδοση του Blade,

με (σχεδόν) παρόμοια τεχνικά χαρακτηριστικά με το ZTE Acqua:

  • 4 inch WVGA (800x480) 262K TFT Capacitive Touch Screen
  • Weight: 130 gram
  • Size: 123 mm x 63.5 mm x 10mm
  • 1GHz Qualcomm MSM 7227 A processor
  • Android 4.0
  • Memory: ROM 4 GB, ca 2.5GB accessible to the user, RAM 512 MB
  • Supports Micro SD memory card up to 32 GB 
  • 5.0 MP AF camera
  • HD-ljud, Dual Mic
  • Mobile standards: HSDPA (7.2Mbps) /UMTS/ GSM/GPRS/EDGE
  • Audio standards: MP3, AAC, AAC+, midi, wav, AMR-NB
  • Dolby, DLNA
  • Video standards: MPEG4, H.263, H.264
  • Wireless communications standards: Bluetooth™ 2.1, A2DP, GPS, WiFi 802.11 b/g/n
  • Battery capacity: Li-ion1600 mAh
  • FOTA (Firmware Over-the-Air)
  • FM radio

Πωλείται στο δίκτυο καταστημάτων Γερμανός & Cosmote στα 175€.

Quick Start Guide

Drivers

Upgrade via SD card

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως εγω που ειμαι ο πιο χαρούμενος κάτοχος του BLADE 1 που το αγόρασα πριν απο 23 μηνες στην τιμη 129€ Να παω να δώσω 175€ για κατι το οποίο ειναι 2 χρονιά μετά.. και χαρακτηριστικά ιδία και ελάχιστα καλύτερα απο το Blade 1 ???

 

Πως ;;

 

Δηλαδή βάλαμε μιση ίντσα παραπάνω οθηνη με την ιδια ανάλυση, ενα DLNA κρατήσαμε την ιδια ραμ

αυξήσαμε το βάρος... βάλαμε μερικά Mhz στον επεξεργαστή που παλι κολλάει στα video κτλ

εντάξει δηλαδή έλεος.. ουτε ενα flash στην καμερα ρε παιδι μου τι να πω εχουν περάσει 2 χρονια και

καμια καινοτομία και ας εχει κανει άλματα η τεχνολογία...

Link to comment
Share on other sites

Πως εγω που ειμαι ο πιο χαρούμενος κάτοχος του BLADE 1 που το αγόρασα πριν απο 23 μηνες στην τιμη 129€ Να παω να δώσω 175€ για κατι το οποίο ειναι 2 χρονιά μετά.. και χαρακτηριστικά ιδία και ελάχιστα καλύτερα απο το Blade 1 ???

 

Πως ;;

 

Δηλαδή βάλαμε μιση ίντσα παραπάνω οθηνη με την ιδια ανάλυση, ενα DLNA κρατήσαμε την ιδια ραμ

αυξήσαμε το βάρος... βάλαμε μερικά Mhz στον επεξεργαστή που παλι κολλάει στα video κτλ

εντάξει δηλαδή έλεος.. ουτε ενα flash στην καμερα ρε παιδι μου τι να πω εχουν περάσει 2 χρονια και

καμια καινοτομία και ας εχει κανει άλματα η τεχνολογία...

Φίλε μου, το blade 3 σε σχέση με το 1, έχει μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα, 1ghz επεξεργαστή αντί 600 mhz, εμπρόσθια κάμερα, πιο καινούριο android, μεγαλύτερη μπαταρία...Και είναι και αρκετά πιο όμορφο κατά τη γνώμη μου. Εξάλλου δεν απευθύνεται μόνο σε όσους έχουν παλιότερο blade! Ούτε είπε κανείς ότι είναι η τηλεφωνάρα της χρονιάς. Είναι ένα απλά αρκετά καλό τηλέφωνο δεδομένου των χαρακτηριστικών και της τιμής του.

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

To ειδα σημερα απο κοντα,ειναι παρα πολυ καλο τηλεφωνο,ομορφο,ποιοτικο και γρηγορο! Πολυ ομαλο σε ολα του,ακομη και στον browser. Kαμια σχεση με το blade I,το εχει ο αδερφος μου ,και ειναι χελωνα σε σχεση με το ΙΙΙ. Δε "σηκωνει" ΗD ποιοτητα,ουτε σε αναπαραγωγη,ουτε στη βιντεοκαμερα και δεν εχει φλας,αυτα ειναι για μενα τα μειονεκτηματα. Αλλα σε αυτη την τιμη,ποιες αλλες επιλογες υπαρχουν που πωλουνται αυτη τη στιγμη. Μοιαζει με ακριβο τηλεφωνο και δε θυμιζει τον προκατοχο του ουτε σε ποιοτητα ουτε σε smoothness.

 

Edit. Δε μου φανηκε να εχει εμπροσθια καμερα...

Edited by spazoklabanias
edit
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2012/11/12.jpg

από digitallife.gr.

 

http://content.myphone.gr/photo/full/9145/zte-blade-iii-561354049704.jpg

Review από το myphone! :D

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

174,90 και δωροεπιταγη 25 ευρω στον Γερμανό , δεν είναι καθόλου κακή πρόταση ...

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/catalogue-christmas-promo/show.eg?banner=7989

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πήρα το κινητό...είναι φοβερό για τα λεφτά του...:):):):):)
Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

το πήρα σήμερα μαζι με μια επιταγη των 25 ευρω αν δεν σε ενδιαφέρει η φωτογραφική μηχανή πολύ ειναι ενα θαυμάσιο κινητό για τα λεφτά του εγω προσωπικά το πήρα για δευτερη συσκευή, εχω το iphone 5 και νομίζω ότι αξιζει τα χρήματα του... καλή ποιότητα σερφαρισμα ικανοποιητικό χωρος για εφαρμογες αρκετα καλός με την δωροεπιταγή πηρα ενα bluetooth Samsung που έχει και συνδεση με 2 συσκευές , τι άλλο θες να πάρεις με 175 ευρω ....:)
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα κι' εγώ το κινητό. Είμαι ευχαριστημένος προς το παρών. Έχω μια απορία όμως, στην συνολική μνήμη μου βγάζει 391,71. Δεν θα έπρεπε να είναι 512;
patc
Link to comment
Share on other sites

Το πείρα και εγώ το κινητό σήμερα.

Έχουν περάσει από τα χέρια μου 3-4 Φτηνά (<200) smartphones

Και σίγουρα είναι από τα καλύτερα "Φτηνά" κινητά .

ΑΛΛΆ η κάμερα είναι πολύ κακή σχεδόν σε κάθε περίπτωση .

Ιδικά με χαμηλό φωτισμό άστα .......... :(

Ίσος με καμιά μελλοντική αναβαθμίσει κάτι να γίνει.

Το λέω γιατί βλέποντας τις φωτο στο PC δεν είναι τραγικά θολές ή άχρηστες 100%

αλλά μάλλον λάθος ισορροπημένες.

Με μερικά φίλτρα διόρθωσης πολλές από αυτές, τελικά είναι εκτυπώσιμες ! :)

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά .

 

έχει προσέξει κανείς το WiFi δεν έχει καλή λήψη;

 

γενικά τα μειονεκτήματα της συσκευής ;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι ΤΟΥΜΑΠΝΟ... Το αγορασα σημερα απο τον Γερμανο στα 149 ευρω. Ειχε δωροεπιταγη 25 ευρω και το πηρα με κλειστα ματια...

 

Για αυτα που θελω εγω το κινητο ειναι πολυ μπροστα... Τα υπολοιπα δεν με απασχολουν...

 

Και μια ερωτηση. Να το ρουταρω η οχι ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και μια ερωτηση. Να το ρουταρω η οχι ?

 

Αυτό θα το κρίνεις εσύ διαβάζοντας εδώ...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι ΤΟΥΜΑΠΝΟ... Το αγορασα σημερα απο τον Γερμανο στα 149 ευρω. Ειχε δωροεπιταγη 25 ευρω και το πηρα με κλειστα ματια...

 

Για αυτα που θελω εγω το κινητο ειναι πολυ μπροστα... Τα υπολοιπα δεν με απασχολουν...

 

Και μια ερωτηση. Να το ρουταρω η οχι ?

 

ισχυει ακομη η δωροεπιταγη?θελει γνωστος.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μόλις το αγόρασα . είμαι απόλυτα ικανοποιημένος . πιστεύω για τα 150 euro που έδωσα έκανα την καλύτερη επιλογή

μια ερώτηση μονο παιδιά στο 1 post έχει ένα update . χρειάζεται να το κάνουμε ?

και το google widget πως μπορώ να το βγάλω από την αρχική οθόνη ? πατάω παρατεταμένα αλλα δεν βγαίνει καμια επιλογή να μπορέσω να το πετάξω από εκεί

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μόλις το αγόρασα . είμαι απόλυτα ικανοποιημένος . πιστεύω για τα 150 euro που έδωσα έκανα την καλύτερη επιλογή

μια ερώτηση μονο παιδιά στο 1 post έχει ένα update . χρειάζεται να το κάνουμε ?

και το google widget πως μπορώ να το βγάλω από την αρχική οθόνη ? πατάω παρατεταμένα αλλα δεν βγαίνει καμια επιλογή να μπορέσω να το πετάξω από εκεί

 

το εκανα το update αλλα δεν ειδα κατι το ιδιο πραμα μου φαινεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εκανα το update αλλα δεν ειδα κατι το ιδιο πραμα μου φαινεται

 

Αν έχω καταλάβει σωστά, το συγκεκριμένο update που υπάρχει στη σελίδα υποστήριξης,

είναι η ίδια ακριβώς ROM που φοράει το κινητό από το κουτί & υπάρχει για να κάνεις αν θέλεις format στο κινητό.

 

οδηγος για root υπαρχει?

 

Με κάθε επιφύλαξη, δοκίμασε αυτόν τον τρόπο.

Είναι για το Huawei Ascend G300, αλλά στο ZTE Acqua που έχω (πανομοιότυπο του Blade III), λειτούργησε κανονικά.

Εγκατέστησε τους drivers της συσκευής από εδώ, κάνε εγγραφή στο MoDaCo & κατέβασε & τρέξε το unlockbootloader.exe.

Έκανα μόνο root, το bootloader δεν το δοκίμασα.

Καλή επιτυχία.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ :) ,

τρεχω το unlockbootloader.exe μια φορα μονο για για ροοτ??

 

Θα συνδέσεις το κινητό μέσω καλωδίου (αφού πρώτα περάσεις τους drivers)

τρέχεις την εφαρμογή unlockbootloader & κλικάρεις το root μια φορά.

Αν όλα πάνε καλά, θα εγκατασταθεί στο κινητό η εφαρμογή Superuser.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Θα συνδέσεις το κινητό μέσω καλωδίου (αφού πρώτα περάσεις τους drivers)

τρέχεις την εφαρμογή unlockbootloader & κλικάρεις το root μια φορά.

Αν όλα πάνε καλά, θα εγκατασταθεί στο κινητό η εφαρμογή Superuser.

 

δεν μπορεσα να το κανω,μου βγαζει μια λευκη εικονα που γραφει FTM μονο

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.. επειδή βλέπω λίγη νέκρα στο συγκεκριμένο θέμα ας ποστάρω μερικά λινκ... το κινητό το αγόρασε ο γαμπρός μου και το ροοταρα χωρίς πρόβλημα!

 

1.) ροοτ για να κάνεις ροοτ πρέπει να ενεργοποιήσεις το usb debugging από τις ρυθμίσεις (κάτι με προγραμματιστές λέει δεν θυμάμαι)

2.)Cyanogenmod 10 (χρησιμοποιήστε την μετάφραση από google..) δεν την έχω τεστάρει να δω αν δουλεύει βέβαια οπότε προσοχή.

3.) επειδή εγώ αντιμετώπισα το πρόβλημα ότι δεν μου αναγνώριζε το κινητό ο υπολογιστής μου πάρτε άλλο ένα λινκ με κάποια αρχεία που εμένα με βοήθησαν.. επίσης για να το εντοπίσει ο υπολογιστής πρέπει να πάτε στις ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος-> πατάμε το πλήκτρο μενού-> τικάρουμε την επιλογή MTP.

 

Σε γενικές γραμμές το κινητό μου φάνηκε καλό.. η οθόνη του δεν πιξελιαζε (όπως πχ το xperia go που έχει η αδερφή μου), ήταν γρήγορο στις περιηγήσεις στα μενού, έπαιζε με άνεση δυο τρία παιχνίδια που δοκίμασα. χωρίς να το πειράξω η ελεύθερη ραμ ήταν στα 10mb μόνο.. όταν το έκανα ροοτ και διέγραψα μερικές βλακείες (δεν έχει πολλά είναι pure android) κατάφερα να το φτάσω στα 60mb.. τώρα αν το πλακώσεις στις εφαρμογές δεν ξέρω κατά πόσο θα συνεχίσει να λειτουργεί απροβλημάτιστα αλλά με πάνω κάτω 170 ευρώ δεν περιμένεις ότι θα λειτουργεί σαν το note.. για μια πρώτη επαφή με android το συνιστώ..

το μόνο που δεν κατάφερα ήταν να διαβάσει usb flash drive.. δεν το έβρισκε καθόλου αλλά μπορεί να μην το υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του νομίζω πως η το Blade 3 ειναι αν μη τι άλλο τίμιο κινητό. Μετά και απο τα σχόλια που διαβάζω εδώ λέω να το τσιμπήσω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade III

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...