Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε πειράζει, θα μάθουμε όταν έρθει η ώρα :) Ευχαριστώ.
Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.....Νεωτερα

Εχω καρτοσυμβολαιο 15 με τα 1500 λεπτα δωρεαν χρονο ομηλιας και 15 ευρω καθε μηνα στο λογαριασμο το οποιο ληγη στης 27/12

Πηγα σε ενα καταστημα Cosmote οπου ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ προσωπικο με ελλειπη ενημερωση σιγουρο οτι δεν γινετε τιποτα και οτι για να συνεχισω να εχω τα 1500 λεπτα με προετρεπε να αλλαξω προγραμμα και να παω στο καρτοσυμβολαιο 20.

Εφυγα και πηρα τηλεφωνο στο 13838

Εκει ενημερωθηκα οτι μπορω να συνεχισω στο καροσυμβολαιο 15 με 1500 λεπτα καθε μηνα απλα ενω εμπαιναν στο λογαριασμο 15 ευρω θα μπαινουν 3 ευρω και εκτος απο τα 1500 λεπτα θα εχω και 10 λεπτα προς ολα τα αλλα δικτυα....και ως δωρο χριστουγιανιατικο θα εχω και 180 λεπτα προς ολα τα αλλα δικτυα ΕΧΤΡΑ για τους 3 πρωτους μηνες...

Εδωσα το ο.κ και μου ηρθε μηνυμα αμεσως κατοχυρωσης του προγραμματος το οποιο μπαινω τωρα πλεων και επιβεβαιωνω...

Προς δικη μας ενημερωση.........ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

 

Δοκίμασες/πίεσες και για κάτι άλλο; Π.χ. να μπεις στο Συμβόλαιο απεριόριστα €15 που συζητήθηκε προηγουμένως ή για να σου συνεχίσουν την προσφορά που είχες [1500+€15;]

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

 

Δοκίμασες/πίεσες και για κάτι άλλο; Π.χ. να μπεις στο Συμβόλαιο απεριόριστα €15 που συζητήθηκε προηγουμένως ή για να σου συνεχίσουν την προσφορά που είχες [1500+€15;]

 

Οχι τιποτα απο τα δυο...

Εδω δεν ξερουνε τι τους γινετε τι να πιεσω?

Σε κατι που αλλα μου λεει ο ενας και αλλα ο αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες και χρονια πολλα. Γνωριζει καποιο παιδι αν οι ανεργοι εχουν εκπτωση 15% στις συνδεσεις καρτοσυμβολαιου? Και αν στο προγραμμα Καρτοσυμβολαιο 20 ειναι το τελικο ποσο 20 ευρω η λογω φπα πηγαινει παραπανω? Τα ρωταω γιατι το Σαββατο 24/12 πηγα στο πλαισιο και εκανα το νουμερο μου απο watch up σε καρτοσυμβολαιο 20. Οπως επισης με ειπε ο πωλητης οτι δικαιουμε επιδοτηση συσκευης για 31 ευρω. Μπορω αντι της επιδοτησης τα χρηματα να τα προσθεσω στα παγια, για να μειωθουν? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

o πωλητης του πλαισιου δεν με ανεφερε τιποτα απο αυτα. Πηρα μια συσκευη Samsung. Ευτυχως δεν ανοιχτηκε η συσκευασια, οποτε αυριο θα παω μια βολτα απο το πλαισιο να τους κανω μανουρα. Μπορω να διακοψω οποτε θελω το καρτοσυμβολαιο και να γυρισω στο watch up?
Link to comment
Share on other sites

Οτι οι ανεργοι εχουν εκπτωση. Ενω του ανεφερα οτι ειμαι ανεργος. Και οτι αντι για την επιδοτηση συσκευης των 31 ευρω να μπορω να τα περασω στα παγια. Αν βαλεις το 15% + τα 31 ευρω απο την επιδοτηση. Αν οντως ειναι 20 ευρω μαζι με φπα, κανονικα θα πρεπει να πληρωνω 14,90 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

To καρτοσυμβολαιο 15 παραμενει σε οσους το ειχαν και δεν το αλλαξανε...

Eγω περασα προχθες για να ρωτησω και μου ειπαν οτι εχω και επιδοτηση μαλιστα στο 15 καρτοσυμβολαιο.....και οτι θα ισχυουν κανονικα τα 1500 λεπτα απλα θα πρεπει να τα ενεργοποιησω με μυνημα(θα ενημερωθω κιολας οταν θα τελειωσουν και θα ενημερωθω και το τι πρεπει να κανω για να ξαναπαρω τα 1500 λεπτα)

Εκτος και εαν λεγαν μπουρδες...γιατι καμια φορα πραγματικα δεν ξερουν τι λενε και αυτοι. :lol:

 

καλησπερα, αυτο που πρεπει να κανεισ για να συνεχισεισ να εχεις τα 1500 προσ cosmote ειναι να μεταβεισ στο cosmote καρτοσυβμολαιο 15 με δωρεαν χρονο ομιλιασ. συμφωνα παντα με τhν εξυπηρετηση πελατων της cosmote , απο οσο γνωριζω δεν ισχυει κατι με sms

 

Καλησπερες και χρονια πολλα. Γνωριζει καποιο παιδι αν οι ανεργοι εχουν εκπτωση 15% στις συνδεσεις καρτοσυμβολαιου? Και αν στο προγραμμα Καρτοσυμβολαιο 20 ειναι το τελικο ποσο 20 ευρω η λογω φπα πηγαινει παραπανω? Τα ρωταω γιατι το Σαββατο 24/12 πηγα στο πλαισιο και εκανα το νουμερο μου απο watch up σε καρτοσυμβολαιο 20. Οπως επισης με ειπε ο πωλητης οτι δικαιουμε επιδοτηση συσκευης για 31 ευρω. Μπορω αντι της επιδοτησης τα χρηματα να τα προσθεσω στα παγια, για να μειωθουν? Ευχαριστω.

 

Καλησπερα, το καρτοσυμβολαιο 20 εχει τελικη τιμη 22,4 , κ δικαιουσαι εκπτωση αν εχεισ καρτα ανεργιασ 15%, την εκπτωση πρεπει να στην περασουν δινοντασ τουσ την καρτα ανεργιασ σου, μεχρι 7 ιανουαριου, οσο για την εκπτωση αντι επιδοτησησ αν εκανες ηδη την συνδεση και πηρες συσκευη , δεν μπορεισ να τη δοσεισ πισω κ να κανεισ εκπτωση παγιου. επισησ εχεισ δεσμευση 12 ή 18 εφοσον πηρεσ επιδοτηση, δεσ τα συμβολαια σου τη γραφουν! :)

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Αυριο με νομικο στο πλαισιο λοιπον. Να δουμε πως κοροιδευουν τον κοσμο. :)

Να πας, μαζί σου, αλλά θα σου πουν "κύριε, εμείς σας το εξηγήσαμε, εσείς δεν το καταλάβατε".

Link to comment
Share on other sites

Ας πουν καμια μαμακια και να δεις πως θα με ακουσει ολο το τετραγωνο. Ηδη εχω ενημερωσει φιλο δικηγορο και την προστασια καταναλωτη.
Link to comment
Share on other sites

Ας πουν καμια μαμακια και να δεις πως θα με ακουσει ολο το τετραγωνο. Ηδη εχω ενημερωσει φιλο δικηγορο και την προστασια καταναλωτη.

Συγχαρητήρια, αφού κατάφερες να βρείς την προστασία καταναλωτή την δευτέρα των Χριστουγέννων .

 

Οτι οι ανεργοι εχουν εκπτωση. Ενω του ανεφερα οτι ειμαι ανεργος. Και οτι αντι για την επιδοτηση συσκευης των 31 ευρω να μπορω να τα περασω στα παγια. Αν βαλεις το 15% + τα 31 ευρω απο την επιδοτηση. Αν οντως ειναι 20 ευρω μαζι με φπα, κανονικα θα πρεπει να πληρωνω 14,90 ευρω.

Επίσης να ξέρεις ότι η έκπτωση των ανέργων , δεν παρέχεται απλά με το να πείς στον πωλητή ότι είσαι άνεργος. Η έκπτωση παρέχεται με επίδειξη κάρτας ανεργίας σε ισχύ, ή βεβαίωσης , η οποία να έχει εκδοθεί τις τελευταίες 30 ημέρες.

Αλλιώς έκπτωση δεν δίνεται.

Όρος 4 στην παρακάτω παραπομπή:

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Personal/Prosfora_anergoi_Syntaksiouxoi_FAQ.pdf

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δεν νομιζω να σε μιλησα σε ειρωνικο υφος και δευτερον το ποιος ειμαι και τι ακρες εχω αστο να το γνωριζω εγω καλυτερα.:) Και καρτα ανεργιας υπαρχει και θεωρημενη σφραγισμενη απο ΟΑΕΔ υπαρχει. :)
Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δεν νομιζω να σε μιλησα σε ειρωνικο υφος και δευτερον το ποιος ειμαι και τι ακρες εχω αστο να το γνωριζω εγω καλυτερα.:) Και καρτα ανεργιας υπαρχει και θεωρημενη σφραγισμενη απο ΟΑΕΔ υπαρχει. :)

Ορεξη για καυγά έχετε όλοι; Που την είδες την ειρωνία και δεν την βλέπω εγώ; Σόρρυ που κάνω το δικηγόρο, αλλά ο Vasileios τυχαίνει να βοηθάει συνεχώς εδώ μέσα χωρίς να είναι υποχρεωμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς φίλε vassilis018 δεν χρειάζεται τσαμπουκάς στο κατάστημα.Μπορεί να μην το γνώριζε ο υπάλληλος για την έκπτωση περί ανέργων. Από κει και πέρα, ζήτα ήρεμα κι.ευγενικά να στην ενεργοποιήσει (αν και στην θέση σου προσωπικά θα πήγαινα σε κατάστημα Κοσμοτε. Τέλος, ορθά σε πληροφόρησε για την έκπτωση παγίου αντί επιδότησης.Στο πρόγραμμα που διάλεξες δεν παρέχεται.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς φίλε vassilis018 δεν χρειάζεται τσαμπουκάς στο κατάστημα.Μπορεί να μην το γνώριζε ο υπάλληλος για την έκπτωση περί ανέργων. Από κει και πέρα, ζήτα ήρεμα κι.ευγενικά να στην ενεργοποιήσει (αν και στην θέση σου προσωπικά θα πήγαινα σε κατάστημα Κοσμοτε. Τέλος, ορθά σε πληροφόρησε για την έκπτωση παγίου αντί επιδότησης.Στο πρόγραμμα που διάλεξες δεν παρέχεται.

 

συμφωνω. Επισης, του ειπε του υπαλληλου οτι ειναι ανεργος, ή περιμενε να το μαντέψει ο υπαλληλος; Υπαρχουν διάφορες προσφορες και προγραμματα, που δε γινεται ο υπαλληλος να μαντέψει τι θελει ο καθε πελατης...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δεν νομιζω να σε μιλησα σε ειρωνικο υφος και δευτερον το ποιος ειμαι και τι ακρες εχω αστο να το γνωριζω εγω καλυτερα.:) Και καρτα ανεργιας υπαρχει και θεωρημενη σφραγισμενη απο ΟΑΕΔ υπαρχει. :)

Πραγματικά δεν με μίλησες σε ειρωνικό ύφος , και το ποιός είσαι ή τι άκρες έχεις το αφήνω να το γνωρίζεις εσύ καλύτερα και ούτε που με ενδιαφέρει.

Εγώ στα γραπτά σου σε δημόσιο Forum απάντησα,

Λές λοιπόν, "ότι του είπες του πωλητή" , δεν μας λές παρά μόνο τώρα "ότι υπάρχει κάρτα ανεργίας" , αλλά ακόμα και τώρα δεν μας λές ότι του την έδειξες .

Διαβάζοντας λοιπόν ακριβώς αυτά που γράφεις , δεν αλλάζω ούτε ένα γιώτα από όσα έγραψα.

Έκπτωση αντί για επιδότηση παρέχεται μόνο σε συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια από 25 ευρώ και πάνω.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έκπτωση αντί για επιδότηση παρέχεται μόνο σε συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια από 25 ευρώ και πάνω.

 

Εγώ έχω καρτοσυμβόλαιο 15 παλιό και την επιδότηση μου τη βάλανε στα πάγια έκπτωση τώρα που έκανα την ανανέωση. Όταν το είχα πρωτοπάρει όμως το καρτοσυμβόλαιο, όντως θυμάμαι πως δε μου δίναν έκπτωση παγίου. Δε ξέρω αν άλλαξε η τακτική τους γενικά ή έχει να κάνει με το ότι ήταν ανανέωση.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Πρωτοχρονιάτικα δώρα από την cosmote http://goo.gl/XEGpo με αποκορύφωμα την αύξηση της ελάχιστης χρέωσης από 45" σε 60" . ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ....
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και έκανα το what's up μου καρτοσυμβόλαιο 20 και ρώτησα τον πωλητή αν η προσφορά ότι τα what's up νούμερα με παίρνουν δωρεάν ισχύει για πάντα και μου είπε ναι.

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ

το μήνυμα που έλαβα από cosmote:

ΠΕΣ ΤΟ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ!ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ, ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ WHAT'S UP ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ Ή ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ SMS ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ WHAT'S UP

όχι πως με ενοχλεί ιδιαίτερα που ισχύει για ένα μόνο χρόνο, αλλά θα το προτιμούσα να ξέρω ότι κρατώ την ιδιότητα μου σαν what's up αριθμός για πάντα. Απλά το λέω για όποιον ενδιαφέρεται για να μην την πατήσει.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

εαν δε θελει να χασει τους καρτοκινητους της η κοσμοτε, θα πρεπει να δωσει τα δωρεαν λεπτα του what's up προς ολους τους αριθμους κοσμοτε (οπως κανει εδω και πολυ καιρο η wind και vodafone)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...