Jump to content

Aπληρωτα ενοικια,Διαταγη αποδοσης μισθιου,Εξωδικο


axileas42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τη στιγμή που παραδόθηκε το διαμέρισμα, δε μπορεί να σου πει κάτι. Θα μπορούσε να το έχει κάνει νωρίτερα. Γιατί όμως δε μιλάς με ένα δικηγόρο να σου πει πως να τον αντιμετωπίσεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΑ (ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΡΥΠΑ,ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΡΑΓΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙ),ΥΠΗΡΧΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΚΑΤΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ (ΜΕΣΑ ΣΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ)ΜΠΗΚΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ 2 ΜΙΚΡΑ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟΧΥΤΗ ΑΡΧΙΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ;

Link to comment
Share on other sites

PLUMPER καλώς ήλθες στο φόρουμ...η χρήση κεφαλαίων χαρακτήρων απαγορεύεται, καθώς είναι κουραστική στο μάτι και ''υποδηλώνει'' ότι φωνάζεις...

ευχαριστώ..:)

Link to comment
Share on other sites

@zini χωρις να ειμαι δικηγορος εφοσον στο συμβολαιο αναφερετε σιωπηρη ανανεωση εισαι καλυμενη.σου ειπε καποιος το αντιθετο?

@ddr2 ποσο πανε οι τιμες για δικηγορους δηλ?100ε παρασταση σε καθε δικη και καποια αλλα μπροστα?

λεγοντας θα διεκδικησεις τα οφειλόμενα μισθωματα και εντοκα ,να υποθεσω πως εφοσον δεν θα χει χρηματα να δωσει μετα απο μηνες χρονια ισως και να βγει κατι απο καποια κατασχεση περιουσιακου του στοιχειου εαν εχει?

 

Φίλε μου, η αγορά είναι ελεύθερη και ο καθένας ζητάει ότι θέλει. Εξαρτάται πάντα και από το ποσό που διεκδικείς ή το ποσό που διεκδικούν από εσένα.

Δεν θα σου κερδίσω εγώ 20.000 ευρώ και θα μου δώσεις 200 ευρώ. Το καταλαβαίνεις φαντάζομαι αυτό.

Πάντως 100 ευρώ είναι λίγα σε κάθε περίπτωση.

Επισης, θα πρέπει να ξεχωρίσεις την αμοιβή του δικηγόρου από τα έξοδα της δίκης.

 

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΕΙΜΑΙ Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ:

ΜΕΧΡΙ 30 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΙΚΙΟ ΣΕ ΤΡΙΑΡΙ.31 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΠΗΡΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.Η ΡΘΕ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΝΑ ΜΕ ΧΑΙΡΕΤΗΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ 1/3/2010.

ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7-8 ΜΕΡΕΣ (ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΝΕΡΟΧΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ..ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΧΡΟΝΟ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ 3-4 ΦΟΡΕΣ.ΕΝΩ ΕΦΥΓΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΤΗ ΝΤΟΥΛΑΠΑ (ΠΕΤΑΞΑ ΠΟΥΧΑ ΜΟΥ),ΑΠΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΣΚΥΛΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΕΙ ΜΕ ΑΓΩΓΗ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΥΓΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΡΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ;

Θοδωρή, καλωσήλθες στο φόρουμ.

Τι να σου πώ τώρα για αυτό... Αφού δεν ντρέπεται να σε πρήζει για τη γρατζουνιά...

Μη δίνεις σημασία. Πες του ότι δεν την έκανες εσύ και πως όταν του παρέδοσες το σπίτι ήταν όλα καλά.

Τι να σου κάνει για μια γρατζουνιά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Θοδωρή, καλωσήλθες στο φόρουμ.

Τι να σου πώ τώρα για αυτό... Αφού δεν ντρέπεται να σε πρήζει για τη γρατζουνιά...

Μη δίνεις σημασία. Πες του ότι δεν την έκανες εσύ και πως όταν του παρέδοσες το σπίτι ήταν όλα καλά.

Τι να σου κάνει για μια γρατζουνιά?

 

 

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!Τον εχω ικανό για μια γρατζουνιά,ειδικά μετά απο το σενάριο ότι οι πόρτες ειναι χαραγμένες απο εμένα.

Απλά θέλω να προετοιμαστώ πριν κάνω το επόμενο βήμα.Αν θα υπήρχε κάποιος με το ίδιο πάθημα θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο.:O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!Τον εχω ικανό για μια γρατζουνιά,ειδικά μετά απο το σενάριο ότι οι πόρτες ειναι χαραγμένες απο εμένα.

Απλά θέλω να προετοιμαστώ πριν κάνω το επόμενο βήμα.Αν θα υπήρχε κάποιος με το ίδιο πάθημα θα βοηθούσε ακόμα περισότερο.:O

Σου λέω πολύ απλά ότι αν θέλει να σου κάνει κάτι, θα στο κάνει, δικαίωμά του.

Από εκεί και πέρα, το τι μπορεί να αποδείξει είναι άλλο ζήτημα και δικό του πρόβλημα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σου λέω πολύ απλά ότι αν θέλει να σου κάνει κάτι, θα στο κάνει, δικαίωμά του.

Από εκεί και πέρα, το τι μπορεί να αποδείξει είναι άλλο ζήτημα και δικό του πρόβλημα

 

Δε νομίζω οτι μπορεί να αποδείξει πολλά!Απο τη στιγμή που ειχα φύγει ήδη και μπήκε άλλος μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι μπορεί να αποδείξει πολλά!Απο τη στιγμή που ειχα φύγει ήδη και μπήκε άλλος μέσα.

Ε, α γεία σου!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Να φρεσκαρω το θεμα.

Εχω προβλημα με ενα τυπο που νοικιαζει την γκαρσονιερα μου για την κορη του πλησιων τει Αθηνων.

Απο την αρχη δεν μου εκατσε καλα,αλλα ενεκε η κριση ειπα ενταξει.9μηνο συμβολαιο 280(απο 315 στον προηγουμενο(αψογοτατος) και 350 πριν 2 χρονια(ετσι και ετσι) τον μηνα,χωρις κοινοχρηστα.

Η γκαρσονιερα ειναι κοντα 40τμ,εχει τα παντα μεσα:μεγαλο ψυγειο,κουζινα,τηλεοραση 29αρα με αποκωδικοποιητη,πλυντηριο,12αρι αιρκοντισιον ψυξης-θερμανσης,ραδιοcd,dvd,ηλιακο θερμοσφωνα,8mb erthnet internet.

Ντουλαπες,κρεββατι,τραπεζι,γραφειο,καρεκλες,βιβλιοθηκη κτλ.

Ειχε πληρωσει ενα μηνα συν την εγγυση,και μολις ειχα παρει το δευτερο ενοικιο με 12 μερες καθυστερηση(δεν με ενημερωσε ποτε,απαξιωση)

Στην πορεια προεκειψε το γνωστο θεμα με το πετρελαιο.Αποφασισαμε να μην βαλουμε πετρελαιο οι ιδιοκτητες του τριωροφου.

Ενημερωσα τον ενοικιαστη,και ειπε "να πληρωνεις το ρευμα εσυ"

Αντιπροτεινα να κατσει μεχρι το τελος του δευτερου μηνα(αλλες 20 μερες) χωρις να πληρωσει γενικως ρευματα-νερα(απο την μερα που μπηκε) και να ψαξει αλλη γκαρσονιερα (μιας και δεν θα μπορουσα να ανταπεξελθω),πραγμα που δεχτηκε......

Πριν δυο-τρεις μερες ζητησε πισω την εγγυση "γιατι την θελω να την δωσω στην νεα γκαρσονιερα".

Ειπα να τον διευκολινω.

Σημερα τον ρωτησα "τι γινεται με το θεμα" και απαντησε "θα ερθω με την αστυνομια και θα φυγω οταν το κρινω εγω" .

και αρχισε κατι να λεει για ταλαιπωρια,εξοδα,κτλ.(στην περιοχη υπαρχουν πολυ καλες ελευθερες γκαρσονιερες με θερμανση, ακομα και στα 200 ευρω)

Στις 5/12 ηδη μπαινει το νεο ενοικιο,και δεν προκειτε να το πληρωσει.

Σαν πρωτη αντιδραση εκοψα το ιντερνετ(δεν αναγραφεται πουθενα ετσι και αλλιως)το οποιο χρησιμοποιουσε καθημερινα μεσω skype με την κορη του (αυτος μενει μια ωρα απο Αθηνα).

Μειωση της πιεσης του νερου στο 25%(δεν εχει πληρωσει νερο απο την μερα που μπηκε).

Αχρηστευση του αιρκοντισιον εξωτερικα,(δεν εχει πληρωσει ευρω ρευμα),ενω σκοπευω να αφαιρεσω παρουσια της νεαρας τηλεοραση,αποκωδικοποιητη,radiocd,dvd,ενω μπορω να κοψω παροχη νερου πλυντηριου(απο μη εμφανη βανα).

Τελος με την αποχωρηση του θα γινει τεχνικη εκθεση απο αρχιτεκτονα μηχανικο για εσωτερικες φθορες και θα....βγαλει ενα κοστος περι των 1000 ευρω.(πετυχε στην πρωτη κακοπληρωτη που πληρωσε αμεσως τα χρεωστουμενα).

Φυσικα και θα ζητησω οτι οφειλει μεσω του νεου νομου που ειναι επιτελους ευνοικος και γρηγορος:

 

"Έκδοση διαταγής απόδοσης μίσθιου, χωρίς διεξαγωγή δίκης. Με το άρθρο 6 παρ. 13του ν.2479/97, το

άρθρο 20 παρ. 5 του ν. 2915/2001, και τις νέες διατάξεις των άρθρων15 και 19 του ν. 4055/2012, η

αποβολή μισθωτή ακινήτου ο οποίος αρνείται να καταβάλει τα μισθώματα, επιτυγχάνεται πλέον χωρίς

διεξαγωγή δίκης, αναβολών, μαρτύρων κλπ., αλλά και χωρίς να αποστερείται ο μισθωτής από το

δικαίωμα υπεράσπισής του, με την ταχύτατη διαδικασία της έκδοσης διαταγής απόδοσης μισθίου. Τώρα

πλέον με την ίδια διαταγή (απόφαση) ο μισθωτής καταδικάζεται και στην πληρωμή των ενοικίων, των

κοινοχρήστων και των λογαριασμών κοινής ωφελείας που τον βαρύνουν. Πλέον ο εκμισθωτής μπορεί

μεταξύ άλλων, να ζητήσει με ειδικό καταψηφιστικό αίτημα, να υποχρεωθεί ο μισθωτής να του

καταβάλλει και τα ανεξόφλητα ενοίκια, κοινόχρηστα και λογαριασμούς κοινής ωφέλειας. Στην

περίπτωση που υπάρχουν και ζημιές στο μίσθιο για τις οποίες ο ιδιοκτήτης ζητά αποζημίωση, τότε

απαιτείται ειδικό αίτημα στο Δικαστήριο, που μπορεί να προβληθεί μόνο στις δύο πρώτες

διαδικασίες."

 

Μερικοι νομιζουν οτι μπορουνε να παιζουνε με τις περιουσιες μας,προσωπικα εχω πληρωσει 22.000 ευρω για να την φτιαξω,και εβαλα πολυ προσωπικη δουλεια.Πληρωνω μαμισιατικο χαρατσι 38 ευρω,ενω στην εφορια που την δηλωσα καλουμαι να πληρωσω φορο 800 ευρω....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τρεχων συμβολαιο, μπορεις να του κανεις Διαταγη αποδοση μισθιου, οποτε σε 50 μερες βγαινει.

ΑΝ εχει ληξει του κανεις αγωγη.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τρεχων συμβολαιο, μπορεις να του κανεις Διαταγη αποδοση μισθιου, οποτε σε 50 μερες βγαινει.

ΑΝ εχει ληξει του κανεις αγωγη.

 

Και οι 50 μερες εχουν μειωθει πια. Ο μηνας εχει γινει 15 ημερες.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

το συμβολαιο ληγει σε 2 μηνες να κανω ανανέωση?

απο οτι καταλαβα οταν υπαρχει τρεχων συμβολαιο ειναι πιο γρηγορο /ευκολο να διεκδικήσουμε τα χρωστούμενα, εκτος αν αρχισει τσι καθυστερησεις/ανακοπες οπως λεει ο ddr2 , δηλαδη τι μπορει να κανει για να καθυστερησει? μεχρι ποσους μηνες μπορει να το καθυστερησει?

 

γαι πιο σιγουρα με αγωγη αλλα καθυστερει τουλαχιστον 4-6 μηνες αλλα θα παρω και τα χρωστουμενα? ( εκτος αν δεν εχει φραγκο , ουτε ακινητη κινητη περιουσια) και τους μηνες που με καθυστερησε μεχρι να βγει η αποφαση εξοδα δικαστηριου/δικηγορου? ποσο μπορει να παει το κοστος? υπαρχει περιπτωση να παρω και αυτα

 

το πιο γρηγορο απλα να σηκωθει να φυγει και ας μην παρω τιποτα πιο ειναι? ουτε χρωστουμενα ενοικια, ουτε φθορες, λογαρισμους δεη κτλπ

απλα να μην βλεπω τα μουτρα του

 

υπαρχει κανενας νομος που να λεει οτι δεν μπορεις να κανεις εξωση σε ηλικιωμενο? αναπηρο? ανεργο? πολυτεκνο? γενικα καποια κατηγορια ? που να σου λεει το κρατος ας μην εχει βρακί να βαλει την πατησες δεν μπορεις να τον διωξεις ( ενω δεν πληρωνει ενοικιο, και να εχει ληξει και το συμβολαιο του)

η να μην μπορεις να τον διωξεις αν σου δινει καθε μερα ενα μικρο ποσο για ενοικιο , καμια σχεση με αυτον που γραφει το συμβολαιο

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

Και οι 50 μερες εχουν μειωθει πια. Ο μηνας εχει γινει 15 ημερες.;)

 

15 μερες εχουν γινει?

Μονο?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

15 μερες εχουν γινει?

Μονο?

 

Για την ανακοπη, ναι.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πια ανακοπη?

Για να βγειε εξω χρειαζεται 15 μερες? ή 50?

Η διαταγη αποδοσης μισθιου επιδιδεται στον καθου μισθωτη και αυτος εχει δικαιωμα μεσα σε 15 μερες να κανει ανακοπη. Αν δεν κανει και περασει απρακτη η προθεσμια, μετα τον βγαζεις εξω , για να στο πω απλα.(δεν τα θυμαμαι και ακριβως, εχω κανα χρονο να κανω και πρεπει να τα φρεσκαρω...)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κοινοποιείται εξώδικη όχληση περί καταβολής των οφειλομένων προς τον μισθωτή..μετά πάροδον 15 ημερών, και εφ' όσον δεν εξοφλήσει τα οφειλόμενα, καταθέτουμε αίτηση για διαταγή απόδοσης μισθίου...

 

Μετά την κοινοποίηση της διαταγής, ο μισθωτής έχει δικαίωμα να ασκήσει εντός 15 εργασίμων ημερών ανακοπή, η οποία όμως δεν αναστέλλει την εκτέλεση της διαταγής αποδόσεως παρά μόνον εάν ασκήσει και αίτηση αναστολής (η οποία συνήθως γίνεται δεκτή μόνον εάν πιθανολογηθεί η ευδοκίμηση της ανακοπής, που σε περίπτωση δυστροπίας μάλλον απίθανο...)

 

Σε κάθε περίπτωση, μετά την πάροδο είκοσι ημερολογιακών ημερών από την κοινοποίηση της διαταγής, είτε ασκηθεί είτε όχι ανακοπή, μπορείς να προχωρήσεις σε εκτέλεση αυτής και αποβολή του μισθωτού...

Edited by greece_gus
Link to comment
Share on other sites

Κοινοποιείται εξώδικη όχληση περί καταβολής των οφειλομένων προς τον μισθωτή..μετά πάροδον 15 ημερών, και εφ' όσον δεν εξοφλήσει τα οφειλόμενα, καταθέτουμε αίτηση για διαταγή απόδοσης μισθίου...

 

Μετά την κοινοποίηση της διαταγής, ο μισθωτής έχει δικαίωμα να ασκήσει εντός 15 εργασίμων ημερών ανακοπή, η οποία όμως δεν αναστέλλει την εκτέλεση της διαταγής αποδόσεως παρά μόνον εάν ασκήσει και αίτηση αναστολής (η οποία συνήθως γίνεται δεκτή μόνον εάν πιθανολογηθεί η ευδοκίμηση της ανακοπής, που σε περίπτωση δυστροπίας μάλλον απίθανο...)

 

Σε κάθε περίπτωση, μετά την πάροδο είκοσι ημερολογιακών ημερών από την κοινοποίηση της διαταγής, είτε ασκηθεί είτε όχι ανακοπή, μπορείς να προχωρήσεις σε εκτέλεση αυτής και αποβολή του μισθωτού...

Ωραιος! Ετσι ειναι.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Εχω εναν ενοικιαστη που μου χρωστει 6 ενοικια. Το συμβολαιο του καταστηματος που νοικιαζε εχει ληξει αλλα αυτο δεν εχει δωσει τα τελευταια 6 ενοικια εδω και αρκετο καιρο. Μπορω να κανω κατι ή ειναι ηδη αργα.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν ενοικιαστη που μου χρωστει 6 ενοικια. Το συμβολαιο του καταστηματος που νοικιαζε εχει ληξει αλλα αυτο δεν εχει δωσει τα τελευταια 6 ενοικια εδω και αρκετο καιρο. Μπορω να κανω κατι ή ειναι ηδη αργα.

 

Έξωση... :!:

Link to comment
Share on other sites

Αντί για αγωγή εξώσεως που η εκδίκασή της καθυστερεί, μπορείς να εκδώσεις διαταγή απόδοσης μισθίου με ενσωματωμένο αίτημα την καταβολή των δεδουλευμένων μισθωμάτων και οιασδήποτε άλλης , αποδεικνυομένης εγγράφως οφειλής (κοινόχρηστα κ.λ.π.)...
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που εχει ληξει το συμβολαιο μπορει να κανει διαταγη αποδοσης μισθιου?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει ληξει και το συμβόλαιο αλλα και ο ενοικιαστης εχει φυγει απο το μαγαζι.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει ληξει και το συμβόλαιο αλλα και ο ενοικιαστης εχει φυγει απο το μαγαζι.

Αν γνωρίζεις τη νέα του διεύθυνση, κάνεις αγωγή.

Edited by mcde

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία εάν έχει λήξει η συμβατική διάρκεια της μίσθωσης ή αν έχει καταστεί αορίστου χρόνου, αρκεί να αποδεικνύεται εγγράφως...

 

sakaflias ..δεν διευκρίνησες αρχικώς ότι έχει αποχωρήσει ο μισθωτής...επομένως μπορείς να ζητήσεις τα μισθώματα, αλλά εάν δεν υπάρχει περιουσία να τα εισπράξεις αναγκαστικώς, θα υποβληθείς σε έξοδα εις μάτην..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...