Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικά με αυτή την εφαρμογή γίνεται αυτό που θες,

δες εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.outlook.Z7&hl=en

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους! Είμαι καινούργιο μέλος πριν λίγα λεπτά και θέλω να αγοράσω το Samsung Galaxy Tab III 8" T311 3G. Θα ήθελα να με ενημερώσετε αν μπορώ να βάλω τα microsoft office outlook και αν μπορώ να συγχρονίζω με τον υπολογιστή. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

λογικά με αυτή την εφαρμογή γίνεται αυτό που θες,

δες εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.outlook.Z7&hl=en

 

Τα Microsoft Office είναι εφαρμογές για Windows. Εσύ έχεις λειτουργικό android οπότε ψάχνεις εναλλακτικές στο Play store.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι οταν μου κλεινει και το ανοιγω μετα απο 5 λεπτα μου χανει την ημερομηνια και την ωρα και πρεπει να την ρυθμισω ξανα? ετσι πρεπει να γινεται;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι οταν μου κλεινει και το ανοιγω μετα απο 5 λεπτα μου χανει την ημερομηνια και την ωρα και πρεπει να την ρυθμισω ξανα? ετσι πρεπει να γινεται;

 

Προφανώς όχι, τελικά βλέπω ότι έχουν θεματάκια αυτά τα tablet. Εγώ έχω το 3ο στα χέρια μου. Τα πρώτα 2 ήταν ελλατωματικά. Τώρα το 3ο δεν δουλέυει η κίνηση με το χέρι και έχω την εντύπωση πως είναι αργό στο downloading εγαρμογών, γι αυτό πρώτα πρέπει αν σιγουρευτώ μήπως έχω θέμα αυτές τις μέρες με το ίντερνετ σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, θέλω να σας ρωτήσω κάτι.

στις ρθυμίσεις αν πάω στην κίνηση και ενεργοποιήσω τις κινήσεις με το χέρι δεν δουλεύει. Κάνω κάτι λάθος;;;

 

Γίνε ποιό σαφής . Τι δεν δουλεύει , η πάυση των ήχων , η λήψη snapshot , και τα δύο ?

Ανοιξες το "εκμάθηση κινήσεων χεριού ?

Link to comment
Share on other sites

Γίνε ποιό σαφής . Τι δεν δουλεύει , η πάυση των ήχων , η λήψη snapshot , και τα δύο ?

Ανοιξες το "εκμάθηση κινήσεων χεριού ?

 

ναι και πάτησα δοκιμή και δεν δούλευε. Μέτα δοκίμασα ανοίγωντας εγώ μία συλλογή με φωτογραφίες και δεν δούλεψε πάλι

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όχι, τελικά βλέπω ότι έχουν θεματάκια αυτά τα tablet. Εγώ έχω το 3ο στα χέρια μου. Τα πρώτα 2 ήταν ελλατωματικά. Τώρα το 3ο δεν δουλέυει η κίνηση με το χέρι και έχω την εντύπωση πως είναι αργό στο downloading εγαρμογών, γι αυτό πρώτα πρέπει αν σιγουρευτώ μήπως έχω θέμα αυτές τις μέρες με το ίντερνετ σπίτι.

Απορίας άξιο.... 'Εχω το Τ311 , δυό μήνες περίπου , του έχω αλλάξει τον αδόξαστο λόγω του πλεονεκτήματος της φορητότητος έναντι του Note 10.1 που έβαλα

στη ναφθαλίνη , και δεν έχω κανένα μα κανένα θέμα . Ειδικά αυτά που αναφέρεις δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα . Μήπως έκανες τίποτα πειράγματα ?

Σε αυτές τις περιπττώσεις πρώτα ελέγχουμε μήπως τη ζημιά την κάνει κάποια παράξενη εφαρμογή που εγκαταστήσαμε (σύνηθες) κι' αν δεν βρούμε άκρη , μιά

επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων μπορεί να αποκαταστήσει το πρόβλημα .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Απορίας άξιο.... 'Εχω το Τ311 , δυό μήνες περίπου , του έχω αλλάξει τον αδόξαστο λόγω του πλεονεκτήματος της φορητότητος έναντι του Note 10.1 που έβαλα

στη ναφθαλίνη , και δεν έχω κανένα μα κανένα θέμα . Ειδικά αυτά που αναφέρεις δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα . Μήπως έκανες τίποτα πειράγματα ?

Σε αυτές τις περιπττώσεις πρώτα ελέγχουμε μήπως τη ζημιά την κάνει κάποια παράξενη εφαρμογή που εγκαταστήσαμε (σύνηθες) κι' αν δεν βρούμε άκρη , μιά

επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων μπορεί να αποκαταστήσει το πρόβλημα .

 

Φίλε μου το πήρα εχθές στα χέρια μου, ήταν από τα πρώτα πράγματα που έκανα... οπότε πιθανό να μη δουλεύει ο αισθητήρας; υπάρχει τρόπος να δοκιμάσω τον αισθητήρα και να ξέρω αν δουλεύει σίγουρα;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το πήρα εχθές στα χέρια μου, ήταν από τα πρώτα πράγματα που έκανα... οπότε πιθανό να μη δουλεύει ο αισθητήρας; υπάρχει τρόπος να δοκιμάσω τον αισθητήρα και να ξέρω αν δουλεύει σίγουρα;

 

Για δοκίμασε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό.

 

Λοιπόν το δοκίμασα και λογικά για να δουλεύει αυτό με το χέρι ευθύνεται ο light sensor σωστά; λειτουργεί μια χαρά. Άρα τι να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου T-311 δουλεύει χωρίς κανένα θέμα! Φίλε με το note 10.1 μπορείς να μας κάνεις μια μικρή σύγκριση σε σχέση με την ταχύτητα απόκριση κτλ με το tab 3? Έχω την εντύπωση ότι θα μπορούσε να είναι πιο γρήγορο και οτι φταίει το software.
:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου T-311 δουλεύει χωρίς κανένα θέμα! Φίλε με το note 10.1 μπορείς να μας κάνεις μια μικρή σύγκριση σε σχέση με την ταχύτητα απόκριση κτλ με το tab 3? Έχω την εντύπωση ότι θα μπορούσε να είναι πιο γρήγορο και οτι φταίει το software.

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα , χωρίς να έχω ασχοληθεί σε χωρίς ουσία λεπτομέρειες , μπορώ να πω ότι το Note 10.1 3g , πρέπει να είναι λίγο

πιό γρήγορο από το Τ-311 κατά κάποια milliseconds :) . Πόσα ακριβώς δεν μπορώ να πω ή να μετρήσω . Σε ότι αφορά την απόκριση , πάλι

εκεί δεν έχω διαπιστώσει κάποιες εμφανείς διαφορές . Παρ' όλο ότι δεν ασχολούμαι , έκανα δοκιμή σε κάποια παιχνίδια ( Real Racing 3 και

Infinite Flight ) έτσι από περιέργεια , και δεν είδα διαφορές . 'Ετρεξα παράλληλα κάποια βαρειά video και στα δύο και η μόνη διαφορά ήταν η

απεικόνηση λόγω μεγαλύτερης οθόνης στο Note , ενώ στο Τ-311 η εικόνα ήταν μιά ιδέα καλύτερη . Γιά περήγηση στο Internet και άνοιγμα

σελίδων πάλι σε παράλληλη χρήση , δεν είδα καμία διαφορά που να μπορεί να την εντοπίσει το μάτι του χρήστη .

Τις παραπάνω δοκιμές τις έκανα τις πρώτες που το πήρα . Με βάση αυτά , και εφ' όσον σε κάποιον δεν του είναι απαραίτητο το πενάκι όπως

σε εμένα , το Τ-311 είναι μιά πολύ καλή επιλογή , έχοντας το μεγάλο πλεονέκτημα της φορητότητας . 'Αλλο να κουβαλάς το tablet μέσα σε

θήκη ή τσάντα , κι' άλλο να το έχεις στην εσωτερική τσέπη του τζάκετ ή σακκακιού ή ακόμα και στην κωλότσεπη (sic) . Στο κάτω-κάτω , μη

ξεχνάμε ότι γιά διάβασμα , η οριζόντια διάσταση της οθόνης του Note είναι 8.5 ίντσες , και του Τ-311 7 ίντσες . Ελάχιστη διαφορά .

Θα μπορούσε βέβαια να ήταν πιό γρήγορο ή ακόμα να είχε καλύτερο resolution , ή σε ότι με αφορά να είχε καλύτερη φωτογραφική μηχανή

αλλά αν το δούμε πρακτικά , πόσο παραπάνω θα έπρεπε να πληρώσουμε και πόσο θα μας εξυπηρετούσε .

Το Note μου φοράει έκδοση android 4.1.2 , ενώ το Τ-311 έκδοση android 4.2.2

 

Προσωπικές απόψεις βέβαια , σε συσκευές χωρίς καμία επέμβαση ή αναβάθμιση (είμαι αλλεργικός και στα δύο ) .................................

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδη δεν βρηκα ακρη σχετικα με το otg η συσκευη υποστιριζει η οχι?

Για παραδειγμα θα μπορω να συνδεσω στικακια,σκληρους,πληκτρολογια κλπ.?

Αν ναι, εχω για παραδειγμα ενα καλωδιο micro usb σε θυλικο usb otg θα δουλεψει ή θελει αλλο δικο του καλωδιο?

Απο βαριες εφαρμογες και παιχνιδια αντεχει η ram και ο επεξεργαστης (πχ real racing 3,modern combat κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδη δεν βρηκα ακρη σχετικα με το otg η συσκευη υποστιριζει η οχι?

Για παραδειγμα θα μπορω να συνδεσω στικακια,σκληρους,πληκτρολογια κλπ.?

Αν ναι, εχω για παραδειγμα ενα καλωδιο micro usb σε θυλικο usb otg θα δουλεψει ή θελει αλλο δικο του καλωδιο?

 

Ουτε εγω εχω καταλαβει τι τρέχει με αυτο.. εχω ενα απλο καλωδιο micro usb σε θυληκο usb αλλα δεν το διαβαζει αν βαλω πανω οτιδηποτε, εχω αλλαξει 3-4 custom rom και official rom εχω αλλαξει 3-4 kernel (οχι αποκλειστικα γιαυτο τον σκοπο) εχω δοκιμασει εφαρμογες απο το google play τιποτα, δεν ξερω μονο αν με καποιο επισημο otg καλωδιο απο την samsung θα δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδη δεν βρηκα ακρη σχετικα με το otg η συσκευη υποστιριζει η οχι?

Για παραδειγμα θα μπορω να συνδεσω στικακια,σκληρους,πληκτρολογια κλπ.?

Αν ναι, εχω για παραδειγμα ενα καλωδιο micro usb σε θυλικο usb otg θα δουλεψει ή θελει αλλο δικο του καλωδιο?

Απο βαριες εφαρμογες και παιχνιδια αντεχει η ram και ο επεξεργαστης (πχ real racing 3,modern combat κλπ)?

 

Γεια σας επειδη δεν βρηκα ακρη σχετικα με το otg η συσκευη υποστιριζει η οχι?

Για παραδειγμα θα μπορω να συνδεσω στικακια,σκληρους,πληκτρολογια κλπ.?

Αν ναι, εχω για παραδειγμα ενα καλωδιο micro usb σε θυλικο usb otg θα δουλεψει ή θελει αλλο δικο του καλωδιο?

 

Ουτε εγω εχω καταλαβει τι τρέχει με αυτο.. εχω ενα απλο καλωδιο micro usb σε θυληκο usb αλλα δεν το διαβαζει αν βαλω πανω οτιδηποτε, εχω αλλαξει 3-4 custom rom και official rom εχω αλλαξει 3-4 kernel (οχι αποκλειστικα γιαυτο τον σκοπο) εχω δοκιμασει εφαρμογες απο το google play τιποτα, δεν ξερω μονο αν με καποιο επισημο otg καλωδιο απο την samsung θα δουλεψει.

 

Αν εννοείτε κάτι ανάλογο .......

http://www.samsung.com/us/mobile/galaxy-tab-accessories/EPL-AU10WEGXAR

βεβαίως και παίζει φλασάκια και εξωτερικούς σκληρούς αρκεί να είνα format Fat32 . Δεν χρειάζεται να είναι από τη Samsung . Εγώ χρησιμοποιώ

ένα απλό που πήρα από MediaMarkt με 8 ευρώ .

Link to comment
Share on other sites

Α μπραβο αυτο το καλωδιο εχω αλλα μονο που το πηρα απο ebay και ειναι no name.mαkisrok πρεπει να σιγουρευτεις το καλωδιο να ειναι otg και οχι απλος ανταπτορας γιατι την εχω πατησει κι εγω παλιοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Γίνε ποιό σαφής . Τι δεν δουλεύει , η πάυση των ήχων , η λήψη snapshot , και τα δύο ?

Ανοιξες το "εκμάθηση κινήσεων χεριού ?

 

τελικά φίλε μου όλα ΟΚ. Μια χαρά είναι το tablet. Είναι πολύ καλή επιλογή σε αυτό το μέγεθος

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι εδω και καιρο να το αγορασω αλλα με προβληματιζουν τα specs το βρηκα σε 230ε ειναι καλη τιμη λετε για διπυρινο η να περιμενω να πεσει και αλλο τωρα που θα βγει και η pro εκδοση.

Ξερει κανεις αν εχει θυρα υπερυθρων?

Link to comment
Share on other sites

το γραφω εδω γιατι δεν ξερω που αλλου να το γραψω. το ταμπλετ της samsung το καινουργιο το pro 8.4. ποτε κυκολοφορει ελλαδα ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

το γραφω εδω γιατι δεν ξερω που αλλου να το γραψω. το ταμπλετ της samsung το καινουργιο το pro 8.4. ποτε κυκολοφορει ελλαδα ξερει κανεις?

 

Avast mobile security .

https://play.google.com/store/search?q=avast&c=apps

Link to comment
Share on other sites

Για να το σύνδεσω στην tv χρειάζομαι μονο το mhl adptor?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για το παιδικό software του tab 3 kids. Υπάρχει σαν sotware για αγορά - κατέβασμα για πέρασμα σε άλλο tablet ή πάει πακέτο μόνο με την αγορά του συγκεκριμένου tablet?
Link to comment
Share on other sites

γεια και απο εμένα

απο εχθές είμαι κι εγω κάτοχος ενός 310 και αυτό που παρατήρησα είναι ότι έχει πολλές αποσυνδεσεις απο το Internet ενω είμαι πολυ κοντά στο ρουτερ ....

εχει κάνεις αλλος παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα ; :confused:

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...