Jump to content

Wind Roaming F.A.Q.


Hunter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παει να μαζεψει τα αμαζευτα με την ανακοινωση της σημερα η ΤΙΜ για της απαραδεκτα υψηκες χρεωσεις περιαγωγης.

ειναι και στην συμμαχια FREEMOVE...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.tim.gr/ConDows/00000646_13x19anakoinosi-co.PDF

 

ρε τι απατεωνες ειναι αυτοι? εδω φωναζουμε & ζηταμε μειωσεις και αυτοι σημερα ανακοινωσαν αυξησεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Loipon kalesa kata to apogeyma sto CS ths TIM gia na plirofori8o, mias kai exo to 3G Add On kai prokete na taksidepso sthn Italia th Paraskeyh, an einai energopoiimeno to Roaming os ixe otan itan 2.5G, h apantisi pou elava [pou meta apo ayta pou diavasa edo pera DEN mou ekane ka8olou es8isi] itan pos DEN einai Active to Roaming sth grammh mou... :blink:

 

Eksigisa evgenikotata sth kopela pos 8a taksidepso gia Italia th Paraskeyh kai pos 8elo na ksana ginei Active to Roaming, me doaveveose pos ayto 8a ginei afou edose th sxetiki entoli, apo ekei kai epita 8a energopoii8ei entos mias ergasimis meras [diladi simera Tetarth].

 

...Ante na doume :confused:

 

kala ayta den einai tpt!

exv kalesei 26 fores to 1277(etairikos) kai hthela na rvthsv kai na energopoihsv to roaming sthn xvra poy tha phgaina! h xvra ayth einai to AFGANISTAN oi apanthseis poy elava htan aperigraptes opvs:

den yparxei diktyo kinhths thlefvnias se olo to AFGANISTAN

yparxei diktyo alla den synargazetai h TIM

yparxei synergasia ths TIM me etairia kinhths sto afganistan

kai to apokoryfoma otan epairna kai to ekeleina kai amesvs meta miloysa me to 1277 moy apantoysan oti den yparxei diktyo kinhths thlefvnias sto AFGANISTAN

opvs katalavate ena mpaxalo

mhpvs kserei kaneis na me vohthisei na mporv na parv to f2go na stelnv kana sms kai na moy stelnoyn?

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Οντως η ΤΙΜ δεν έχει συνεργασία με δίκτυο του Αφγανιστάν. Τώρα που είδα η Cosmote έχει..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera.......... vasika epeidi den katalava kai polla....pao souidia.... ekei mporo na dexomai kliseis kai na stelno minimata alla den mporo na pairno tilefona an den kano aitisi stin tim? kai poso kostizei ayto?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera.......... vasika epeidi den katalava kai polla....pao souidia.... ekei mporo na dexomai kliseis kai na stelno minimata alla den mporo na pairno tilefona an den kano aitisi stin tim? kai poso kostizei ayto?

Φαντάζομαι μιλάς για καρτοκινητό. Θα μπορείς κανονικά να κάνεις και κλήσεις αρκεί το επιλεγμένο δίκτυο να είναι το Telia.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καρτοκινητό....Δηλαδή πως θα επιλέξω το ΤΕΛΙΑ? Επισης θα ισχύει το απεριόριστο WAP που έχω ενεργοποιημένο εδώ? Τα 100 δωρεάν σμσ? Ανανέωση κάρτας μπορώ να κάνω απο εκεί? οι τιμές που παίζουν?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Ναι καρτοκινητό....Δηλαδή πως θα επιλέξω το ΤΕΛΙΑ? Επισης θα ισχύει το απεριόριστο WAP που έχω ενεργοποιημένο εδώ? Τα 100 δωρεάν σμσ? Ανανέωση κάρτας μπορώ να κάνω απο εκεί? οι τιμές που παίζουν?

Αν δεν βγει αυτόματα θα το επιλέξεις από τη χειροκίνητη επιλογή δικτύου. Καμία προσφορά δεν ισχύει στο εξωτερικό. Για τα πάντα θα χρεώνεσαι με την γνωστή τσιμπιμένη διεθνή χρέωση (και για τις κλήσεις και τα MMS που θα δέχεσαι).Για να δεις πιο συγκεκριμένα τις χρεώσεις κάλεσε 1260 ή http://www.tim.gr Για να κάνεις ανανέωση θα πρέπει να έχεις μαζί σου κάρτες ΤΙΜ από Ελλάδα. Για να τις ανανεώσεις θα πρέπει να στείλεις τοων κωδικό της κάρτας με sms στο 1268 (δεν μπορείς με κλήση από το κινητό σου, πρόσεξε να μην υπάρχουν κενά ή άλλα σύμβολα ανάμεσα στα ψηφία του κωδικού) ή να καλέσεις από σταθερό 00306935601268. Επίσης μπορεί να σου βάλει χρόνο ομιλίας και κάποιος από Ελλάδα είτε καλώντας 6935601268, είτε από κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

eyxaristo poly paidia..... kati teleytaio poy den katalava.....oi eiserxomenes kliseis me xreonoun? dld otan me pairnoun apo ellada tha xreonomai kai ego??

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

eyxaristo poly paidia..... kati teleytaio poy den katalava.....oi eiserxomenes kliseis me xreonoun? dld otan me pairnoun apo ellada tha xreonomai kai ego??

Δυστυχώς ναι. Και με αρκετά υψηλή διεθνή χρέωση πυ κυμαίνεται για Ευρώπη απο 0,7 έως 0,9 ευρώ ανά λεπτό(σχεδόν σαν 090)! Θα πρέπει να πάρεις αρκετές κάρτες μαζί σου γιατι αλλιώς θα έχεις μεγάλο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξερει κανεις χρεωσεις για GPRS TIM για roaming στην ιταλια;

 

ευρώ 0,015 / kb ή ευρώ 15,36 / mb τσαμπα πραγμα δηλαδη...

 

αντε να ξεκινησουν αυτες οι ανεμενομενες μειωσεις roaming λογω Ευρωπαικης Ενωσης...γιατι μας εχουν ξεζουμισει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

http://www.tim.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=146

σημαντικη μονο μειωση για την Κυπρο και για εξερχομενη/εισερχομενη κινηση GPRS. καταργησαν το παγιο τελος κλησης και εβαλαν ελαχιστη χρεωση το 1 λεπτο !!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν έχουμε δύο καρτοκινητά ΤΙΜ F2G το ένα στην Ελλάδα, το άλλο στο Ηνωμένο Βασίλειο και χρησιμοποιούν και οι δύο αριθμοί το NON STOP 500 ο ένας προς τον άλλον, πως θα χρεώνονται; Θα χάνουν και οι δύο λεπτά ομιλίας από το NON STOP όταν κάνει αυτός που είναι στην Ελλάδα κλήση; Το ξένο δίκτυο θα χρεώνει την εισερχόμενη κλήση;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε δύο καρτοκινητά ΤΙΜ F2G το ένα στην Ελλάδα, το άλλο στο Ηνωμένο Βασίλειο και χρησιμοποιούν και οι δύο αριθμοί το NON STOP 500 ο ένας προς τον άλλον, πως θα χρεώνονται; Θα χάνουν και οι δύο λεπτά ομιλίας από το NON STOP όταν κάνει αυτός που είναι στην Ελλάδα κλήση; Το ξένο δίκτυο θα χρεώνει την εισερχόμενη κλήση;

 

Panta o Roaming syndromhths plhronei!!!To F2G sthn Ellada safos kai den plironei tipota alla, sthn allh akrh adeiazei peripou 70lepta to lepto.Ean einai na mineis gia megalo xroniko diasthma ,mia lysh einai na pareis dyo Pay as You go kartes ths Voda UK.Energopieis to Voda Passport kai to Stop The Clock.Stelneis thn mia karta Ellada kai milas gia mia ora mia Lyra.Safos an den kaneis megales kliseis den se symferei, alla mallon gia na exeis to Non Stop tou dineis ligaki.Bebea mboreis na kaneis kai to anapodo me Ellhnikes Voda sto Passport.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απο χθές εχουν αλλαξει οι προυποθεσεις ενεργοποιησης roaming σε συνδρομητες συμβολαιου ΤΙΜ.

Ειναι πλεον πολυ πιο ευκολο το roaming.

Ισχυουν παντα πιστωτικες κτλ, εγγυηση 200Ε πλεον, αυτα για τους συνδρομητες <6 μηνες....για τους υπολοιπους αρκει να ημασταν οκ στις πληρωμες κ να μην εχουμε μαζεψει ενα σωρο φραγες κτλ ειμαστε οκ!

Παντως, πλεον, μεχρι και καταστηματα (franchise) μπορουν να τριτεγγυωνται υπερ των πελατων τους!Καιρος ηταν να γινει καποια αλλαγη,γιατι καιροι αλλαζουν και το roaming πρεπει να ειναι πιο ευκολο πραγμα απο παλαιοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι εντελως χαζο αυτο που συμβαινει στην Ελλαδα με τις εγγυησεις. Δηλαδη αν κανω διεθνεις κλησεις ή ακομα και εθνικες οταν βρισκομαι στην Ελλαδα δεν μπορω να ριξω ενα γερο φεσι; Στην Αγγλια εχω roaming απο τη 1η μερα του συμβολαιου μου με την O2 απλα κανοντας ενα τηλεφωνημα.
Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι εντελως χαζο αυτο που συμβαινει στην Ελλαδα με τις εγγυησεις. Δηλαδη αν κανω διεθνεις κλησεις ή ακομα και εθνικες οταν βρισκομαι στην Ελλαδα δεν μπορω να ριξω ενα γερο φεσι; Στην Αγγλια εχω roaming απο τη 1η μερα του συμβολαιου μου με την O2 απλα κανοντας ενα τηλεφωνημα.

Η διαφορά είναι ότι με το roaming θα βγεις εκτός Ελλάδος και είναι πιο δύσκολο να σε βρούνε. Σίγουρα απαράδεκτοι αλλά η εξήγηση είναι αυτή μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθές εχουν αλλαξει οι προυποθεσεις ενεργοποιησης roaming σε συνδρομητες συμβολαιου ΤΙΜ.

Ειναι πλεον πολυ πιο ευκολο το roaming.

Ισχυουν παντα πιστωτικες κτλ, εγγυηση 200Ε πλεον, αυτα για τους συνδρομητες <6 μηνες....για τους υπολοιπους αρκει να ημασταν οκ στις πληρωμες κ να μην εχουμε μαζεψει ενα σωρο φραγες κτλ ειμαστε οκ!

Παντως, πλεον, μεχρι και καταστηματα (franchise) μπορουν να τριτεγγυωνται υπερ των πελατων τους!Καιρος ηταν να γινει καποια αλλαγη,γιατι καιροι αλλαζουν και το roaming πρεπει να ειναι πιο ευκολο πραγμα απο παλαιοτερα.

 

 

Να σε ρωτήσω κάτι επιπλέον, εγώ έκανα συμβόλαιο 01/09/06 και θέλω να πάω στο εξωτερικό στις 18 του Μάρτη. Είμαι πελάτης πάνω απο έξι μήνες δηλ και την περίοδο που θα πάω θα διανύω τον 7ο, λες να έχω πρόβλημα λόγω του ότι είμαι οριακά στο μεταίχμιο το χρονικό. Καθυστερήσεις πληρωμών δεν έχω, ούτε φραγές.

 

Μου φαίνεται θα πρέπει να καλέσω το 1260:confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεισ τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για καρτοκινητο ακια συμβολαιο για να εχω το ιδιο νουμερο στην Βαρκελωνη που θα τα ξιδεξω απο βδομαδα

ευχαριστω φιλικα

alexis2004

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητα δεν εχουν roaming. Για το συμβολαιο θα πρεπει να καλεσεις στην εξυπηρετηση πελατων.
Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητά έχουν roaming και μάλιστα χωρίς καμία διαδικασία. Απλά το παίρνεις μαζί σου.
Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητά έχουν roaming και μάλιστα χωρίς καμία διαδικασία. Απλά το παίρνεις μαζί σου.

 

Καλα δεν παω καλα, ειχα την εντυπωση οτι ειμαι στο Q forum :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο αδελφός μου πρίν λίγο με πήρε τηλέφωνο απο Νέα Υόρκη με τον αριθμό του κανονικά που είναι συμβόλαιο, χωρίς να έχουμε κάνει αίτηση ενεργοποίησης της περιαγωγής στις Ηνωμένες Πολιτείες.... Είναι εφικτό τα συμβόλαια να συνδέονται με αμερικάνικα δίκτυα;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ο αδελφός μου πρίν λίγο με πήρε τηλέφωνο απο Νέα Υόρκη με τον αριθμό του κανονικά που είναι συμβόλαιο, χωρίς να έχουμε κάνει αίτηση ενεργοποίησης της περιαγωγής στις Ηνωμένες Πολιτείες.... Είναι εφικτό τα συμβόλαια να συνδέονται με αμερικάνικα δίκτυα;;;

 

Γιατί να μην είναι εφόσον έχει συσκευή που λειτουργεί σε 1900 συχνότητα και ενεργοποιημένη την υπηρεσία περιαγωγής στην γραμμή εκτός φυσικά της συνεργασίας που προφανώς έχουν.

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...