Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατί ο ΟΤΕ δυστυχώς κάνει κουμάντο ακόμα,καθυστερεί έτσι ώστε να διαλέξεις τελικά τον οτε..

Ωραία καραμέλα. Αν θέλανε μπορούσαν να κάνουν ασφαλιστικά μέτρα στον ΟΤΕ. Η NetOne γιατί δεν είχε ποτέ πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία καραμέλα. Αν θέλανε μπορούσαν να κάνουν ασφαλιστικά μέτρα στον ΟΤΕ. Η NetOne γιατί δεν είχε ποτέ πρόβλημα;

 

Ακομη θυμαμαι πριν χρονια οταν ειχα βαλει νετονε.κανεις δεν την ηξερε.αλλοι κοροιδευανε..ομως οπως αναφερεις ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα..και καπου εδω να ενημερωσω οτι πριν την νετονε δεν ειχα καν σταθερο για παραπανω απο 5 χρονια γιατι δεν το χρειαζομουν.

Και σε/σας ρωταω τωρα.αν μου αργησουν παραπανω απο τις 27 που υποτειθεται τελικα ενργοποιουμαι,τι κανω?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μία μέρα να αργούσαν θα είχε φύγει καταγγελία. Ουτε καν θα επικοινωνούσα με την εταιρία.

 

Δεν συνεπαγεται τρεχαματα μια τετοια κινηση;

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία καραμέλα. Αν θέλανε μπορούσαν να κάνουν ασφαλιστικά μέτρα στον ΟΤΕ. Η NetOne γιατί δεν είχε ποτέ πρόβλημα;
γιατί ποιος σου

είπε ότι δεν είχε πρόβλημα.επειδή δεν το γνωρίζεις εσύ?όλες οι εταιρεί έχουν αυτο το πρόβλημα κ όλες κινούνται νομικά εναντίον του οτε.αλλα αν δεν υπάρχει κράτος τι νόημα έχουν όλα αυτά?

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

γιατί ποιος σου

είπε ότι δεν είχε πρόβλημα.επειδή δεν το γνωρίζεις εσύ?όλες οι εταιρεί έχουν αυτο το πρόβλημα κ όλες κινούνται νομικά εναντίον του οτε.αλλα αν δεν υπάρχει κράτος τι νόημα έχουν όλα αυτά?

3 συνδέσεις που έκανα στο όνομά μου ενεργοποιήθηκαν την ημέρα που ορίζει ο νόμος. Το ίδιο και σε όσους συνέστησα. Ενώ κάποιοι άλλοι δεν σου δίνουν καθόλου ημερομηνία κι αν σου δώσουν απέχει πολύ...Οπως μάθει ο καθένας. Εγώ έμαθα με τη NetOne τις ελάχιστες φορές που είχα πρόβλημα να λύνεται σε δευτερόλεπτα. Τώρα με τη Cyta, μην πάρω τηλέφωνο, δεν θα μου απαντήσουν ποτέ...Και ευτυχώς δεν έχω ακόμα πρόβλημα..

 

Edit: Και επειδή θα μου πείτε τη γνωστή καραμέλα με τον ΟΤΕ, με ρωτάτε εμένα αν έχω λεφτά να πληρώσω; Πληρώνω όμως. Ε ας βρουν λύση να είναι και αυτοί εντάξει στις υποχρεώσεις τους.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς αυτό με τον ΟΤΕ δεν είναι μια καραμέλα, αλλά γεγονός. Μακάρι να ήταν καραμέλα γιατί πολλοί θα βρίσκανε άκρη αρκετά πιο γρήγορα.

 

Πχ και εγώ όσες φορές έχω κάνει αλλαγή εταιρείας, αυτή έγινε άμεσα από το κέντρο. Δεν χρειάστηκε να μείνω χωρίς τηλέφωνο ούτε λεπτό (τουλάχιστον δεν το πήρα χαμπάρι). Αυτό δεν σημαίνει ότι γίνεται σε όλους έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν με απασχολεί. Εμένα με ρωτάνε αν μπορώ να πληρώσω; Οχι. Ε και γω δεν τους ρωτάω γιατί δεν δουλεύει όταν πρέπει να δουλεύει. Απαιτώ να δουλέψει. Για μια οφειλή 2 μηνών σε κάποια υπηρεσία μου στείλανε email για εξώδικο για το ποσό των 35€.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία καραμέλα. Αν θέλανε μπορούσαν να κάνουν ασφαλιστικά μέτρα στον ΟΤΕ. Η NetOne γιατί δεν είχε ποτέ πρόβλημα;

δεν είναι καραμέλα αλλά από προσωπική εμπειρία μιλάω.

ειχα κανει αιτηση στον οτε για καινουρια συνδεση και μου το φτιάξαν γρήγορα. την ίδια περίοδο, φιλος μου είχε κάνει αιτηση στη hol και τον συνδέσανε πολύ πιο αργοτερα από μένα. έπαιρνε την hol τηλεφωνο και του λεγανε το γνωστο "περιμενουμε τον οτε...μπλα,μπλα"

δηλαδή ποιος φταίει στην προκειμένη περίπτωση?!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μας δουλευει η συτα?ή μηπως εγω κανω κατι λαθος..

περναω username,περναω κωδικο στο my.cyta.gr,για να δω σε τι κατασταση βισκεται η συνδεση.με συνδεει κανονικα με ονοματεπωνυμο και οταν παταω κατασταση αιτηματος --> εξελιξη αιτηματος (εκτος και αν πρεπει να μπω αλλου) μου βγαζει συντομα κοντα σας....

παραπεει η εταιρια μου φαινεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι καραμέλα αλλά από προσωπική εμπειρία μιλάω.

ειχα κανει αιτηση στον οτε για καινουρια συνδεση και μου το φτιάξαν γρήγορα. την ίδια περίοδο, φιλος μου είχε κάνει αιτηση στη hol και τον συνδέσανε πολύ πιο αργοτερα από μένα. έπαιρνε την hol τηλεφωνο και του λεγανε το γνωστο "περιμενουμε τον οτε...μπλα,μπλα"

δηλαδή ποιος φταίει στην προκειμένη περίπτωση?!

Η εκάστοτε εταιρεία φταίει. Αν εγώ χρωστάω στην Cyta και μου πουν θα σας κόψουμε το τηλέφωνο θα τους πω δεν με έχουν πληρώσει από τη δουλειά; :rolleyes:

Με τη Cyta έκανες σύμβαση ή με τον ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει αρχίσει να "κουδουνίζει" επειδή μπήκε μαζεμένος κόσμος αλλά καλού κακού πάρε κάνα τηλέφωνο να δεις από εκεί τη πορεία της αίτησης. Site είναι...χαλάνε τα άτιμα :)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει αρχίσει να "κουδουνίζει" επειδή μπήκε μαζεμένος κόσμος αλλά καλού κακού πάρε κάνα τηλέφωνο να δεις από εκεί τη πορεία της αίτησης. Site είναι...χαλάνε τα άτιμα :)

 

Ας ελπισουμε οτι αυτο ειναι..γιατι πριν μερες που ειχα προσπαθησει να μπω δεν με εβαζε καν και ελεγε ειναι λαθος ο κωδικος...

Ελπιζω να φταιει το σαιτ και οχι η οργανωση τους....

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μας δουλευει η συτα?ή μηπως εγω κανω κατι λαθος..

περναω username,περναω κωδικο στο my.cyta.gr,για να δω σε τι κατασταση βισκεται η συνδεση.με συνδεει κανονικα με ονοματεπωνυμο και οταν παταω κατασταση αιτηματος --> εξελιξη αιτηματος (εκτος και αν πρεπει να μπω αλλου) μου βγαζει συντομα κοντα σας....

παραπεει η εταιρια μου φαινεται...

 

(ρε παιδια ηρεμηστε λιγο ενα προβλημα να δειτε λετε οτι επεσε χαμηλα η εταιρια... που να δειτε τι γινεται στις αλλες δηλαδη.)

περνα το username σου χωρις το @cyta.gr

 

δεν είναι καραμέλα αλλά από προσωπική εμπειρία μιλάω.

ειχα κανει αιτηση στον οτε για καινουρια συνδεση και μου το φτιάξαν γρήγορα. την ίδια περίοδο, φιλος μου είχε κάνει αιτηση στη hol και τον συνδέσανε πολύ πιο αργοτερα από μένα. έπαιρνε την hol τηλεφωνο και του λεγανε το γνωστο "περιμενουμε τον οτε...μπλα,μπλα"

δηλαδή ποιος φταίει στην προκειμένη περίπτωση?!

 

στον θειο μου ελεγε τα ιδια πραγματα η wind και πηρε ενα φιλο του στον Οτε και ειπα οκ ρε θα στο ''κανονισω'' και σε 3 μερες ειχε τηλεφωνο μεσω wind.. τι αλλο να πεις εδω;

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

(ρε παιδια ηρεμηστε λιγο ενα προβλημα να δειτε λετε οτι επεσε χαμηλα η εταιρια... που να δειτε τι γινεται στις αλλες δηλαδη.)

περνα το username σου χωρις το @cyta.gr

 

Οπως θες το χω βαλει.σου λεω οτι μου γραφει κανονικα καλως ηρθατε κυριε ταδε!

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως θες το χω βαλει.σου λεω οτι μου γραφει κανονικα καλως ηρθατε κυριε ταδε!

 

 

ναι ε; ξαναεπικοινωνησε με το τμημα εξυπηρετησης, κανονικα δεν επρεπε να σου το λεει! εισαι περιπτωση και συ ρε παιδι μου!!! :lol::lol:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι ε; ξαναεπικοινωνησε με το τμημα εξυπηρετησης, κανονικα δεν επρεπε να σου το λεει! εισαι περιπτωση και συ ρε παιδι μου!!! :lol::lol:

 

Ασε με φιλαρακι.....να ξερες ποσο μου λειπει η νετονε......

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ασε με φιλαρακι.....να ξερες ποσο μου λειπει η νετονε......

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

τι να σου πω ρε συ.. εγω εντελως διαφορετικη αντιμετωπιση.. 1 μερα καθυστερηση ειχα σε νεα τηλεφωνικη γραμμη και μεχρι σημερα απο τον Οκτωβριο ειχα μονο μια διακοπη Internet 15 λεπτων..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ρε συ.. εγω εντελως διαφορετικη αντιμετωπιση.. 1 μερα καθυστερηση ειχα σε νεα τηλεφωνικη γραμμη και μεχρι σημερα απο τον Οκτωβριο ειχα μονο μια διακοπη Internet 15 λεπτων..

 

Τι να πω..?μαλλον ειμαι απο τους ατυχους..

Αλλα το καλο που τους θελω 27 να χουν κανει την ενεργοποιηση..μετα εχει ξυλο..:P

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τη Cyta έκανες σύμβαση ή με τον ΟΤΕ;

οτε

 

στον θειο μου ελεγε τα ιδια πραγματα η wind και πηρε ενα φιλο του στον Οτε και ειπα οκ ρε θα στο ''κανονισω'' και σε 3 μερες ειχε τηλεφωνο μεσω wind.. τι αλλο να πεις εδω;

αν και μπήκαν οι Γερμανοι στον οτε, τα κονε των κρατικων υπηρεσιών παραμένουν. ελλαδα!:(

Link to comment
Share on other sites

οτε

 

 

αν και μπήκαν οι Γερμανοι στον οτε, τα κονε των κρατικων υπηρεσιών παραμένουν. ελλαδα!:(

 

και εδω ερχομαστε στο ερωτημα: γιατι πρεπει ο οτε να διαχειριζεται το δικτυο; ας δημιουργηθει μια ανεξαρτητη αρχη διαχειρησης δικτυου!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μα γιατί? δεν είναι φοβερό να ελέγχουν τις τηλεπικοινωνίες της χώρας οι Γερμανοί???:X
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν με απασχολεί. Εμένα με ρωτάνε αν μπορώ να πληρώσω; Οχι. Ε και γω δεν τους ρωτάω γιατί δεν δουλεύει όταν πρέπει να δουλεύει. Απαιτώ να δουλέψει. Για μια οφειλή 2 μηνών σε κάποια υπηρεσία μου στείλανε email για εξώδικο για το ποσό των 35€.

 

Έπρεπε να τους πεις δεν είναι δικό μου λάθος, ο ΟΤΕ φταίει! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πηραν σημερα τον πατερα μου και του ειπαν οτι αυριο στις 12 θα ενεργοποιηθει χωρις να κανω τιποτα..για να δουμε..

Ηθελα να σας ρωτησω κατι.για να μαι σιγουρος τραβηξα ενα ρισετ στο ρουτερ.τωρα οπως ειναι φυσικο χαθηκε ο κωδικος που το χα κλειδωσει.επειδη λοιπον δεν θυμαμαι,ποιος ειναι ο κωδικος για να μπω interface του ρουτερ μου;

Πριν λιγο καιρο ειχα δοκιμασει ολους τους πιθανους συνδιασμους που ειχα διαβασει στο ιντερνετ κ δεν εμπαινε με τιποτα.ισως,βεβια,τωρα με το ρισετ να στρωσε.αν οχι τι πληκτρολογω στον browser?thomson speedtouch ειναι η μαρκα.δεν ξερω αν παιζει ρολο.αν παρω τηλ στη συτα θα ξερει τι username και pass χρειαζεται να δωσω;

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...