Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.myphone.gr/news/android.gif[/imgalign]Οτιδήποτε κάνει τη δουλειά μας πιο εύκολη από άποψη εφαρμογών μπορεί να αναφερθεί εδώ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σίγουρα η καλύτερη σουίτα "office" είναι το Documents to Go, αλλά είναι και ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ στην full έκδοση.

 

Currency Converter: βρίσκει online τις ισοτιμίες για πάρα πολλά νομίσματα

 

Evernote: το κορυφαίο πρόγραμμα σημειώσεων (notes, photos, recorded clips κτλπ)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιο keybord αλφαριθμητικο δηλ σε στυλ 2=ΑΒΓ 3=ΔΕΖ..

 

EDIT

OK το βρηκα, HTC ΙΜΕ keyboard απο XDA

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα το Evernote ειναι απαραιτητο για καθε συσκευη.

Πολυ καλη εφαρμογη για notes το 2do , κανει και sync με mac.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Για σημειώσεις χρησιμοποιώ το color notes

Μια χαρά το βρίσκω για απλή χρήση. ΕΠίσης, μπορώ να "καρφιτσώνω" σημειώσεις στην οθόνη αναμονής:)

 

Επίσης, το documents to go είναι πραγματικά πολύ καλό. Με λίγο ψάξιμο το βρίσκεις ολόκληρο;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη για ηχητικη υπενθύμιση αναπάντητης ή μηνύματος??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη για ηχητικη υπενθύμιση αναπάντητης ή μηνύματος??

Missed call.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Missed call.:)

Ευχαριστώ το είχα δοκιμάσει αλλά τώρα κατάλαβα πως δουλεύει. Πολύ καλό :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετα απο πολυ ψάξιμο βρηκα τροπο να μετατρέψω τα τα πολλαπλά αρχεία .vcf απο το backup της ΝΟΚΙΑ συσκευής μου σε ενα ετσι ωστε να το ανεβάσω στο gmail και να κανω τον συγχρονισμό μου και επομένως να εχω τις επαφές στο Android μου:D

 

Ορίστε ο τροπος, για όποιον εχει το ιδιο πρόβλημα

 

Χρειαζόμαστε Windows

* Ανοίγουμε το cmd (δηλ. Windows key + R και γραφουμε cmd)

* Παμε στον φάκελο οπου ειναι οι επαφές (με cd.. πχ εστω οτι ειναι στο C:\contacts -> πατάμε "cd contacts\ ")

* Δίνουμε την εντολη " copy /B *.vcf oti_na_nai.vcf "

* Έτοιμο το αρχείο για import στο Gmail μας

Δεν ηξερα σε ποια κατηγορία να το βαλω, αν θελει καποιος διαχειριστής να το αλλαξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιο προγραμμα για επεξεργασια του τηλεφωνικου καταλογου απο το pc ? οπως καναμε παλιοτερα μεσω outlook.. γιατι να μπαινεις σε καθε επαφη ξεχωριστα το λιωνεις το κινητο αμεσα...
Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιο προγραμμα για επεξεργασια του τηλεφωνικου καταλογου απο το pc ? οπως καναμε παλιοτερα μεσω outlook.. γιατι να μπαινεις σε καθε επαφη ξεχωριστα το λιωνεις το κινητο αμεσα...

 

αν εχεις συγχρονισει τις επαφες σου με το gmail παλι απο το pc τις επεξεργαζεσαι και συγχρονιζουν αυτοματα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να ενημερώσω της επαφές μου από το Microsoft outlook στο καινούργιο μου HTC Magic, μέσω του HTC Sync αντιμετώπισα ένα περίεργο πρόβλημα.

 

Και οι δύο εφαρμογές έχουν διαφορετικά πεδία για το όνομα & επίθετο. Έχουν επίσης και οι δύο την δυνατότητα επιλογής της σειράς εμφάνισης (αν θα είναι πρώτα το όνομα ή πρώτα το επίθετο).

 

Στις επαφές μου στο outlook χρησιμοποιώ την σειρά «Επίθετο – Όνομα».

Κατά την μεταφορά όμως των δεδομένων η ένδειξη αυτή χάνεται και στο τηλέφωνο καταχωρούνται ως «Όνομα – Επίθετο».

Αν κάνω edit την επαφή στο Magic και ορίσω Display Name = «Επίθετο – Όνομα» τότε αποθηκεύεται σωστά.

 

Μία απλή λύση θα ήταν αν μπορούσα να επιλέγω όλες τις επαφές και να ορίσω Display Name = «Επίθετο – Όνομα» ή να το θέσω σαν setting για τις επαφές του Magic.

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα ?

 

Υπάρχει λύση ?

 

Υπάρχει άλλος καλύτερος τρόπος συγχρονισμού με το MS Outlook ?

 

Παρακαλώ όχι λύσεις που αφορούν το Gmail. Δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω. Εξάλλου η φιλοσοφία των επαφών του Magic είναι πιο κοντά σε αυτή του outlook από του Gmail.

 

 

Bart

 

HTC Magic

SAPPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H

HBOOT-1.76.0009 (SAPP10000)

CPLD-12

RADIO-6.35.08.29

Dec 8, 2009

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ίδιο μου κάνει και μένα και μήνες μετά δεν έχω βρει λύση. Για κάποιο λόγο δεν παίρνει τη σειρά "Επίθετο-όνομα" από το outlook.

Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι όταν το είχα πάρει, στο πρώτο συγχρονισμό το είχε βάλει καλά! Μετά από ένα reset και αλλαγή htc sync, άρχισε να το κάνει αυτό. Ποτέ όμως δεν κατάφερα (παρόλο που δοκίμασα διάφορες εκδόσεις του HTC Sync) να το ξανακάνω με τη σειρά "επίθετο-όνομα".

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Ψάχνω αγωνιωδώς, πως μπορώ να αντιστοιχίσω σε μερικές επαφές φωνητικές φράσεις ώστε να κάνω voice dialing. Με ενδιαφέρει συγκεκριμένα να κρατάω παρατεταμένα το πλήκτρο του bt ακουστικού, να λέω το όνομα (που έχω ορίσει εγώ) και να καλεί. Αν μπορεί με τον ίδιο τρόπο να ανοίγει εφαρμογές, τότε έχει καλώς! Να σας πω μόνο ότι έχω το Desire.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η λειτουργία δεν υποστηριζόταν γενικά μέχρι και το Android 2.1. Σήμερα ανακοινώθηκε ότι θα υποστηρίζεται στην έκδοση 2.2, οπότε περίμενε να βγει η σχετική αναβάθμιση για το Desire.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας καμία πρόταση για εμφάνιση (αν υπήρχε και επεξεργασία, ακόμα καλύτερα) αρχείων Open Office Base (βάσεις δεδομένων του open office) στο εν λόγω λειτουργικό;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία εφαρμογή ημερολογίου είναι το calendar pad. Κάτι σαν το aqua calendar για wm (αν το θυμάμαι καλά)

Πειλαμβάνει και widget.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία εφαρμογή ημερολογίου είναι το calendar pad. Κάτι σαν το aqua calendar για wm (αν το θυμάμαι καλά)

Πειλαμβάνει και widget.:)

 

ωραιος το εψαχνα καιρο αυτο τo widget

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά έχει κανείς την εφαρμογή epocrates???? πρόκειται για ιατρικό βοήθημα (κλινικές μελέτες κτλ). εμένα δε μου δουλεύει καθόλου. δεν δέχεται τα username & password . καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα και απο εμενα,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν ξερει κανεις.Υπαρχει καποιος pdf viewer στον οποιο να μπορω να κανω search στο κειμενο?

Εχω δοκιμασει στο Desire το acrobat που κατεβασα απο το market και αυτο που ειχε εγκατεστημενο απο την αρχη αλλα δεν εχω τετοια επιλογη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν ξερει κανεις.Υπαρχει καποιος pdf viewer στον οποιο να μπορω να κανω search στο κειμενο?

Εχω δοκιμασει στο Desire το acrobat που κατεβασα απο το market και αυτο που ειχε εγκατεστημενο απο την αρχη αλλα δεν εχω τετοια επιλογη.

Ευχαριστω

 

Documents to Go Full version. Η απλή διατίθεται στο μάρκετ αλλά δεν υποστηρίζει .pdf παραμόνο αν αναβαθμίσεις σε full πράμα που κοστίζει. Αλλά είναι πολύ καλό application σε σχετικά αντιπροσωπευτική τιμή! :happy:

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση. για να αποκτήσεις την full έκδοση χρείαζεται πιστωτική κάρτα? με προπληρωμένη κάρτα π.χ. EUROBANK γίνεται?

 

 

 

 

 

 

Σ'ευχαριστω πολυ,θα το ψαξω!
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν ξερει κανεις.Υπαρχει καποιος pdf viewer στον οποιο να μπορω να κανω search στο κειμενο?

Εχω δοκιμασει στο Desire το acrobat που κατεβασα απο το market και αυτο που ειχε εγκατεστημενο απο την αρχη αλλα δεν εχω τετοια επιλογη.

Ευχαριστω

 

Πάντως το Acrobat του Desire μια χαρά search έχει! Menu>Περισσότερα>Αναζήτηση

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
κυκλοφορει σε android εφαρμογη αντιστοιχη του spacetime gia windows? για οσους δεν την γνωριζουν, ειναι μαθηματικο εργαλειο με το οποιο υπολογιζεις ο,τι θες, κατι σαν το mathematika για τα pc.
Link to comment
Share on other sites

Απορία.....

Χρησιμοποίησα για λίγες ημέρες ενα iphone 4. Το λειτουργικό της συσκευής μου δίνει την δυνατότητα να συγρονίσω μαζί με το ημερολόγιο, ΚΑΙ τα notes που έχω στο outlook, δημιουργώντας αυτοματα στο gmail τα αντιστοιχα notes.

 

Υπαρχει η αντιστοιχη εφαρμογη- δυνατότητα στα android?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...