Jump to content

LG Optimus Me (P350)


tsak8
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και εχω μπερδευτει αρκετα τελικα καταληγω αναμεσα στο xperia mini10 pro και στο lg. Μπορει καποιος να μου πει αν υποστηριζει flash player; Αν ναι τοτε θα ηθελα 2-3 απαντησεις στα παρακατω αλλιως μην σας κουραζω αδικα :D

1. Εχει καλη ποιοτητα και δυνατη ενταση στην αναπαραγωγη των mp3;

2. Eχει προβληματα το wifi;

3. Eχει καποια συγκεκριμενα προβληματα;

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αν και εχω μπερδευτει αρκετα τελικα καταληγω αναμεσα στο xperia mini10 pro και στο lg.

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mα δεν ζητησα να μου κανει καποιος συγκριση, απλα το ανεφερα αυτο. Θελω να μαθω συγκεκριμενα πραγματα για την συγκεκριμενη συσκευη. Νομιζω πως ειναι ξεκαθαρο και εντος θεματος Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Flash δεν υποστηρίζει. Γενικώς δεν έχει προβλήματα η συσκευή αλλά θα συνιστούσα να μην έχεις και μεγάλες απαιτήσεις από μια συσκευή αυτής της κατηγορίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να περάσω μια custom rom στο lg p350 και όπως έκανα εγκατάσταση κόλλησε και απλά αναβοσβήνει η οθόνη. κάποια ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, είμαι και εγώ νέος χρήστης του συγκεκριμένου smartphone. Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα. Λίγο η ποιότητα κατασκευής δεν μου αρέσει αλλά στις λειτουργίες κάνει ότι ακριβώς χρειάζετε.

Μπορείτε να με βοηθήσετε με ένα προβληματάκι? Δεν μπορώ να συγχρονίσω το outlook express με το LG PC suite (δεν μπορώ να επιλέξω το κουτάκι συγχρονισμού Outlook στην εφαρμογή της LG PC suite, είναι πλήρως απενεργοποιημένο) και δεν μπορώ έτσι να περάσω τις επαφές από το προηγούμενο κινητό (Sony), αναγκαστικά χρησιμοποιώ τις επαφές από τη SIM αλλά λείπουν πάρα πολλές!!!!

Edited by boulard
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος ανάκτησης διεγραμμένων μηνυμάτων SMS?

 

Όχι εκτός και αν έχεις πάρει κάποιο backup πριν και το επαναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα σε όλους,

αγόρασα το εν λόγω κινητό και έχω την παρακάτω απορία:

θελω να χρησιμοποιήσω το wi-fi του router αλλά έχω απενεργοποιήσει το dhcp server. πως μπορώ να βάλω "καρφωτή" ip στο κινητό ?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

αγόρασα το εν λόγω κινητό και έχω την παρακάτω απορία:

θελω να χρησιμοποιήσω το wi-fi του router αλλά έχω απενεργοποιήσει το dhcp server. πως μπορώ να βάλω "καρφωτή" ip στο κινητό ?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Χωρις να ειμαι σιγουρος καθως εισαι στις Wifi settings αν πατησεις menu button->advanced θα σου εμφανιστουν οι επιλογες.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος καθως εισαι στις Wifi settings αν πατησεις menu button->advanced θα σου εμφανιστουν οι επιλογες.

 

ναι, δούλεψε

ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ειμαι κατοχοσ του Ρ350 και θα ηθελα να ρωτησο που θα μπορουσα να βρω την μαμα ρομ οστε να κανο unroot αν χρηστοί .δεν την εχω κανει backup και θα ηθελα αν καποιος απο το φορουμ την εχει και αν γινετε να μου την δωσει.ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ειμαι κατοχοσ του Ρ350 και θα ηθελα να ρωτησο που θα μπορουσα να βρω την μαμα ρομ οστε να κανο unroot αν χρηστοί .δεν την εχω κανει backup και θα ηθελα αν καποιος απο το φορουμ την εχει και αν γινετε να μου την δωσει.ευχαριστώ.

 

http://goo.gl/4nmeK

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλη :) .εχω αλλο ενα θεματακι που δεν βρηκα η δεν καταφερα να βρω στο φορουμ.πως μπορώ να κανο unroot το κην.στις επιλογές που εχει το προγραμμα δεν μου βγαζει την επιλογη unroot αλλα μονο root παλη.αν κανω απεγκατασταση και τα δυο προγραμματα (super user & gingerbreak) θα εχω προβλημα? το εβαλα σε λαθος ενοτητα.καποιος μοντ να το μεταφερει. Edited by Groovy
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια με ποιο πρόγραμμα κατάφερες και το έκανες root το συγκεκριμένο κινητό; Γιατί ψάχνομαι και εγώ...
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας και παλη :) .εχω αλλο ενα θεματακι που δεν βρηκα η δεν καταφερα να βρω στο φορουμ.πως μπορώ να κανο unroot το κην.στις επιλογές που εχει το προγραμμα δεν μου βγαζει την επιλογη unroot αλλα μονο root παλη.

 

Δεν αρκεί να κάνεις απλά απεγκατάσταση αυτά που αναφέρεις. Ο sakiss σου έδωσε τα παραπάνω link για αυτό το λόγο, απλά φλασάρεις στη συσκευή σου τη stock rom και επανέρχεται σε official κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί να κάνεις απλά απεγκατάσταση αυτά που αναφέρεις. Ο sakiss σου έδωσε τα παραπάνω link για αυτό το λόγο, απλά φλασάρεις στη συσκευή σου τη stock rom και επανέρχεται σε official κατάσταση.

 

 

οκ το καταλαβα αυτο.αλλα ποια απο τις rom που μου εδωσε πρεπει να επιλεξω?ειναι ολες ιδιες η καθε μια ειναι διαφορετικες?

Link to comment
Share on other sites

οκ το καταλαβα αυτο.αλλα ποια απο τις rom που μου εδωσε πρεπει να επιλεξω?ειναι ολες ιδιες η καθε μια ειναι διαφορετικες?

 

Την v10F κατεβασε που ειναι και η τελευταια.Τωρα απο τις 2 δεν ξερω ποια θα εχει ελληνικα.Φλασαρε τις και τις 2 και δες.

Link to comment
Share on other sites

Την v10F κατεβασε που ειναι και η τελευταια.Τωρα απο τις 2 δεν ξερω ποια θα εχει ελληνικα.Φλασαρε τις και τις 2 και δες.

 

ok thnx :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kαλησπέρα (καλημέρα βασικά) σε όλους!

Μιας και πρόκειται να πέσει στα χέρια μου το συγκεκριμένο κινητό αυτές τις μέρες, άρχισα να ψάχνομαι για τα περί rooting/modding. Είδα λοιπόν ότι το πρώτο αρνητικό είναι ότι δεν υπάρχει θέμα για το κινητό αυτό στο xda, οπότε... δύσκολα τα πράματα. Ψάχνοντας και διαβάζοντας όλο το θέμα, βρήκα ότι υπάρχει μια custom rom. Tην έχει δοκιμάσει κάποιος; Εντυπώσεις;

Επίσης ερώτηση προς τους κατόχους. Διάβαζα σε κάτι reviews κάτι που είχα ακούσει για προγενέστερα lg μοντέλα.. Ότι δηλαδή υπάρχει θέμα με τη χρήση του cpu κατά το touch της οθόνης και υπάρχουν προβλήματα/κολλήματα πολλές φορές όταν αγγίζουμε την οθόνη. Ισχύει αυτό; Αν ναι, υπάρχει κάποιο fix;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια σε κάτι!

Μου έχει δώσει το κινητό αυτό η κοπέλα μου και δε μπορώ να μπω στο android market. To κινητό με τον browser μπαινει κανονικά σε σελίδες στο ιντερνετ, αλλά στη σύνδεση με το android τζίφος. Βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση με το διακομιστή της google. Προσπάθησα με ένα νέο account που δημιούργησα, αλλά και με το δικό μου (στο δικό μου smartphone μπαίνει κανονικά). Έχω απενεργοποιημένη την ενεργοποίηση δεδομένων (καθώς αυτή αναφέρεται μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας, σωστά; ) και φυσικά ενεργοποιημένο το wifi.

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες..εχω και εγω ενα προβλημα..Οταν ειμαι σε εφαρμογες η οταν ειμαι στο μαρκετ και παταω το κουμπι για να βγω,αργει λιγο για να βγει και μετα εξαφανιζονται τα εικονιδια και θελει λιγο χρονο για να ξανα εμφανιστουν.Και μετα μεχρι να φτιαξει κολλαει αρκετα.Ειχε κανεις το ιδιο προβλημα με αυτο το κινητο?Αν οχι προτεινετε μου τι να κανω για να φτιαξει..Ευχαριστω:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus Me (P350)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...