Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, σημερα [κυριακη!?] μου απαντησαν στο mail που εστειλα στην cosmote ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3554634#post3554634 ).

Κύριε ΧΧΧΧΧΧΧ,

 

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας .

 

Αναφορικά με το ερώτημα σας , θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για την υπ΄ αριθμό σύνδεση ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ δεν έχει πραγματοποιηθεί αύξηση παγίου τέλους. Παρακαλείσθε όπως μας διευκρινίσετε ποιος λογαριασμός εμπεριέχει πάγιο με επιπλέον τιμολόγηση προκειμένου να σας ενημερώσουμε σχετικά.

 

Παραμένουμε στην διάθεση σας.

 

Με εκτίμηση,

Για το Τμήμα εξυπηρέτησης Πελατών,

 

ΧΧΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧΧ

 

Και η απαντηση μου:

Κυρια ΧΧΧΧΧ,

Απο την πλευρα μου να σας ευχαριστησω για την απαντηση σας.

 

Καταρχην να σημειωσω οτι η υπ' αριθμον συνδεση ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ηταν με συμβολαιο Cosmote180. Πραγματι, η αυξηση του παγιου μηνιαιου τελους δεν εχει πραγματοποιηθει ακομα. Συμφωνα με την ανακοινωση που δημοσιευθηκε στον ιστοτοπο της cosmote, στην στηλη "Επικαιρα και Ενδιαφεροντα" την 22 Φεβρουαριου 2011, οι συνδρομητες με συμβολαιο Cosmote180 θα υποστουν απο την 1 Απριλιου 2011 μια αυξηση του μηνιαιου παγιου απο 29,97€ σε 30,75€. Για περισσοτερες λεπτομερειες σας παραπεμπω στην συγκεκριμενη ανακοινωση: http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/Announcement_010411.pdf

 

Οπως σημειωνεται στο τελος της σελιδας "Οι συνδρομητες των Οικονομικων Προγραμματων Cosmote που αναφερονται στους πινακες 2 και 3, (σ.σ. το προγραμμα Cosmote180 περιλαμβανεται στον πινακα 2), εχουν δικαιωμα καταγγελιας της συμβασης τους αζημίως, εντος του ενος μηνος απο την δημοσιευση της παρουσας".

 

Εαν μου προμηθευσεται το νουμερο του Fax στο οποιο μπορω να σας στειλω την αιτιολογηση της απαιτησης μου να μην χρεωθω για την καταγγελια, θα χαρω να σας στειλω αυριο την αιτηση μου, ωστε να υπαρχει και για αρχειακους λογους σε εντυπη μορφη.

 

Σας ευχαριστω,

ΧΧΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧΧ

 

Μετα απο την παροτρυνση και του Liontaris, θα στειλω και ενα fax την δευτερα το πρωι υπογεγραμμενο φαρδια πλατια, και ελπιζω να ληξει αυτη η ιστορια.

 

edit: Ομολογω οτι εχω εντυπωσιαστει, απο το γεγονος οτι η συγκεκριμενη κυρια δουλευει κυριακατικα και μεσημεριατικα. Μπορουμε αυτο να το ερμηνευσουμε απο πολλες πλευρες βεβαια και χωραει πολυ συζητηση. Τελος παντων. Μολις μου απαντησε:

Κύριε ΧΧΧΧΧ,

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι εφόσον η αίτηση καταγγελίας καταβληθεί εντός ενός μηνός από την δημοσίευση των συγκεκριμένων αλλαγών όπως διευκρινίζετε και στο επίσημο site http://www.cosmote.gr ο συνδρομητής έχει δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης αζημίως .

 

Στο σημείο αυτό να σας ενημερώσουμε ότι πρόκειται για αύξηση του παγίου σε συνάρτηση με ταυτόχρονη μείωση των χρεώσεων μετά την κατανάλωση του δωρεάν χρόνο

και παράλληλα υπάρχει μια μεγάλη γκάμα νέων οικονομικών προγραμμάτων που μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες σας βάση της μηνιαίας χρήσης σας με χαμηλότερο κόστος.

 

Σε περίπτωση που επιθυμείτε ακύρωση θα πρέπει να έρθετε σε επικοινωνία με το αρμόδιο Τμήμα της COSMOTE, καλώντας την Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών, στον αριθμό 13838 από κινητό ή σταθερό τηλέφωνο και επιλέγοντας το 9 για να συνδεθείτε με εκπρόσωπο.

 

Τέλος να σας ευχαριστήσουμε για την πρωτοβουλία και τον χρόνο που διαθέσατε στην διατύπωση προτάσεων ανάπτυξης των υπηρεσιών της εταιρίας μας και να σας διαβεβαιώσουμε ότι η COSMOTE μεριμνεί συνεχώς για την βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών, έχοντας ως στόχο την αρτιότερη εξυπηρέτηση των Συνδρομητών της.

 

Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε συμπληρωματική πληροφορία ή διευκρίνιση.

 

Με εκτίμηση,

 

Για το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών,

ΧΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧ

 

Μου φαινεται λιγο ασαφες το κομματι "ότι εφόσον η αίτηση καταγγελίας καταβληθεί εντός ενός μηνός"...Υποννοει οτι πρεπει να στειλω fax, ή απλως επιβεβαιωνει οτι μεσα σε ενα μηνα δεν πληρωνω προστιμο; Εγω θα το στειλω οπως και να εχει για να ειμαι καλυμενος.

Edited by true_cynop
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπραβο φιλε μου για την ωρα και τον κοπο σου να ασχολειθεις με αυτο το θεμα.Χαρομαι που παραθετεις ολη την αλληλογραφια και μας ενημερωνεις για να μαθουμε και οι υπολοιποι τι γινεται.αν και συνδρομητης της vodafone παρακολουθω την εξελιξη για να κανω τα ιδια στην vodafone.

 

θεωρω την περιπτωση ως case study.επιτελους πρεπει να μαθουμε να ειμαστε σκεπτομενοι καταναλωτες περα απο επιδοτησεις και συσκευες

Edited by dalton114
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

αγαπητε true_cynop

 

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι εφόσον η αίτηση καταγγελίας καταβληθεί εντός ενός μηνός από την δημοσίευση των συγκεκριμένων αλλαγών όπως διευκρινίζετε και στο επίσημο site http://www.cosmote.gr ο συνδρομητής έχει δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης αζημίως .

 

που σημαινει οτι ναι εχεις δικαιωμα καταγγελειας αλλα εγω δεν σου δινω το νουμερο της εταιριας 210-2511777 να μας στειλεις το φαξ σου εντος της ημερομηνιας!!!:lol:

 

γιατι αραγε ενω στην επιστολη σου ζητας ο ιδιος το τηλ....(Εαν μου προμηθευσεται το νουμερο του Fax στο οποιο μπορω να σας στειλω την αιτιολογηση της απαιτησης μου να μην χρεωθω για την καταγγελια, θα χαρω να σας στειλω αυριο την αιτηση μου, ωστε να υπαρχει και για αρχειακους λογους σε εντυπη μορφη.)

 

2!!! και μπανανοφλουδαααα

Σε περίπτωση που επιθυμείτε ακύρωση θα πρέπει να έρθετε σε επικοινωνία με το αρμόδιο Τμήμα της COSMOTE, καλώντας την Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών, στον αριθμό 13838 από κινητό ή σταθερό τηλέφωνο και επιλέγοντας το 9 για να συνδεθείτε με εκπρόσωπο.

 

ποιος ζητησε διακοπη???διακοπη σημαινει σπασιμο συμβολαιου απο σενα αρα τα λεφτα που σου ειπε ο λεβεντης της κοσμοτε...εσυ θες καταγγελεια ατελως-αζημιως αρα σε σπρωχνει να κανεις διακοπη να κερδισουν εκεινοι...:lol:;)

 

πηγαινε φιλε αυριο και τραβα τους μια καταγγελια με φαξ οπως εγραψεσ και μετα παρτους και ενα τηλ και πες σας εκανα καταγγελια για αζημιως διακοπη χρειαζεται τιποτε αλλο???ετσι θα σαι κατωχυρομενος νομικα ως προς την εεττ αν γινει κατι και μετα αστους να τραγουδανε....ποσο επιδοτηση ειχες παρει με την γραμμη???προσεχε γιατι θα στην τιμολογισουνε και θα σου βγει παγιο τελος για το κρατος!εγω για επιδοτηση κοντα στα 400-500 μου βγηκε 80ευρω αλλα μεσα σε 8 μηνες πηρα τον λαπ τοπ και εφυγα χαχαχαχαχα

 

ελπιζω να καταλαβες τωρα γιατι φωναζω οτι η εταιρια λειτουργει μονοπλευρα προς οφελος της....:) καλο βολι χαχαχαχα

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω παρεπιπτοντως τι εγινε με την διακοπη του συμβολαιου, ισως ενδιαφερει και αλλους. Λοιπον πηγα την πεμπτη τελικα στη vodafone, τους ενημερωσα ακριβως για το τι παιζει με την μονομερη αυξηση του παγιου στην cosmote , και τους ρωτησα τι νομιζουν οτι πρεπει να κανω για να μεταφερθει ο λογαριασμος σε αυτους χωρις να χασω το νουμερο ή πληρωσω ποινη. Αυτοι με την σειρα τους μου ειπαν οτι αφου εχω δικαιωμα να σπασω την συμβαση δεν τιθεται ζητημα και καναμε τα χαρτια. Εφυγα ικανοποιημενος μπορω να πω.

Παρασκευη πρωι, χτυπαει το τηλεφωνο, εκπροσωπος της cosmote. Αρχιζει τα κλασσικα "γιατι θελετε να φυγεται" κλπ κλπ. Του εξηγω εγω τους λογους και στο τελος μου απανταει "ναι αλλα πρεπει να ξερετε οτι θα πληρωσετε προστιμο 59,00€". Αρχισα εγω να του λεω οτι ειναι μπουρδες αυτα, οτι ειναι ανενημερωτος και οτι εαν πραγματι εργαζεται στην cosmote τοτε τους εκθετει. Φανηκε να τσιμπησε λιγο, στο τελος μου απαντησε οτι "καλα θα το σημειωσω εγω εδω, αλλα δεν νομιζω να ισχυει".

 

Αει βγαλε ακρη. Σημερα αποφασισα να τους στειλω ενα mail:

 

 

Αντε να δουμε που θα καταληξουμε

 

Μπράβο φίλε, ειλικρινά μπράβο. Έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι. Μην τους αφήνετε σε χλωρό κλαρί τους @λhtes

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ποσο επιδοτηση ειχες παρει με την γραμμη???προσεχε γιατι θα στην τιμολογισουνε και θα σου βγει παγιο τελος για το κρατος!εγω για επιδοτηση κοντα στα 400-500 μου βγηκε 80ευρω αλλα μεσα σε 8 μηνες πηρα τον λαπ τοπ και εφυγα χαχαχαχαχα

 

Βασικα, δεν ξερω ακριβως ποση επιδοτηση ειχαμε παρει για την γραμμη. Η συγκεκριμενη γραμμη χρησιμοποιειται απο τον πατερα μου [και ειναι στο ονομα του - ατιμο οικογενειακο]. Το τραγικο σκηνικο ειναι οτι ο ανθρωπος ειχε ολοκληρωσει το συμβολαιο του και ηταν σε αοριστου χρονου [ετσι ωστε να χρησιμοποιησω εγω την επιδοτηση οταν ερθει η ωρα] και πηγε καποια στιγμη σε ενα γερμανο για να αγορασει ενα κινητο και τον εβαλαν να κανει νεο συμβολαιο (τα ακουσε μετα απο αυτο...) . το κινητο παντως πρεπει να ηταν πολυ φτηνο, εξου και το οτι ζητανε μονο 59.00€ για να χωρισουν οι δρομοι μας

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός από την Cosmote και παρατήρησα ότι η ταχυπληρωμή έχει χρώμα πράσινο (ήταν μπλε) που σημαίνει ότι αν πάω να τον εξοφλήσω στο ταχυδρομείο (κάτι που κάνω) θα πληρώσω προμήθεια..

Αλήτες από παντού να μας τα πέρνουν θέλουν!

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός από την Cosmote και παρατήρησα ότι η ταχυπληρωμή έχει χρώμα πράσινο (ήταν μπλε) που σημαίνει ότι αν πάω να τον εξοφλήσω στο ταχυδρομείο (κάτι που κάνω) θα πληρώσω προμήθεια..

Αλήτες από παντού να μας τα πέρνουν θέλουν!

 

ετσι παει μας βαλανε πανω τα τελη κρατους γιατι κοψαμε τον οτε πολλοι,θα τα παιρνει το ταχυδρομειο αν το παμε,εγω περιμενω να δω και τελη για την digea στους επομενους λογαριασμους!!!βρε θα φανε κραξιμο :lol: ακομη περιμενω τις οριστικες αποφασεις του για τα καρτοκινητα!ενας φιλος μου ειπε οτι η πολιτικη των εταιριων ειναι να παμε ολοι σε καρτοτηλεφωνα-καρτοσυμβολαια για να παιρνουν τα λεφτα τους μπαμ μπαμ και σιγουρα,με μεγαλες χρεωσεις!;)

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες :

Για φορητότητα από άλλη εταιρία προς cosmote , με ποιό τμήμα επικοινωνούμε ; Κάποιο τηλέφωνο ίσως ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

The Great escape, part 4 (ή 3, εχω χασει το μετρημα και το μπουσουλα). Λοιπον, εχοντας σημερα στο χερι το τηλεφωνο του fax που ειχε δωσει ο liontaris, παιρνω στο 13838 για να ρωτησω το νουμερο του fax [για ξεψαρωμα, αλλα και μηπως μου δωσουν καποιο εξειδικευμενο νουμερο για την εξυπηρετηση πελατων]. Ακολουθουν οι διαλογοι οσο καλυτερα τους θυμαμαι [γιατι προς το τελος ειχα φουντωσει]

(εκπροσωπος cosmote):

-καλημερα, πως μπορω να σας βοηθησω;

-καλημερα, ηθελα να ρωτησω ποιο ειναι το fax της εξυπηρετησης πελατων;

-Απο οσο ξερω, δεν υπαρχει καποιο fax... (!!!:blink:) Tι το θελετε;

-Να στειλω ενα fax

-Nαι αλλα γιατι;

-Τι σημασια εχει; εν παση περιπτωση, θελω να ενημερωσω για ενα αιτημα διακοπης.

-Για ποιο νουμερο προκειται;

-Τι σημασια εχει; εγω το fax πηρα να μου πειτε.

-Πρεπει να πατε σε ενα καταστημα για να το πραγματοποιησετε αυτο.

-Το ξερω, εχω μιλησει με καταστημα και μου ειπαν να σας στειλω fax. Τωρα μου λετε εσεις οτι δεν εχετε fax. Καποιος απο τους δυο σας, λεει οτι να 'ναι.

-Περιμενετε, λιγο να σας συνδεσω με το τμημα διακοπων (για καποιο λογο αυτο το τμημα το φανταζομαι σε μια παραλια, με τους υπαλληλους σε ξαπλωστρες με μαγιο)

...

-Καλημερα, πως μπορω να σας βοηθησω (Deja vu)

-Καλημερα, βασικα θα ηθελα το νουμερο του fax σας για να σας στειλω ενα εγγραφο;

-Τι εγγραφο; Σχετικα με διακοπη νουμερου;

-Οχι ακριβως. Βασικα θελω να σας ενημερωσω οτι δεν δεχομαι να πληρωσω προστιμο για το σπασιμο συμβολαιου της συνδεσης μου;

-Δεν γινεται αυτο, καταρχην πρεπει να κανετε διακοπη συμβολαιου σε καποιο απο τα καταστηματα μας.

-Ακουστε, δεν θελω να σας στειλω αιτηση διακοπης. Εγω εχω ηδη ξεκινησει την διαδικασια για να μεταφερθει το νουμερο μου σε αλλο παροχο. Εγω θελω απλως να σας ενημερωσω οτι δεν δεχομαι να χρεωθω για το σπασιμο της συμβασης.

-Αυτο που λετε, δεν ισχυει, γιατι αυτο που κανετε δεν ειναι καταγγελια της συμβασης, αλλα αιτημα φορητοτητας. Εαν καταγγελατε την συμβαση και παραμενατε στην cosmote με καρτοκινητο, τοτε δεν θα πληρωνατε, τωρα ομως ειστε υποχρεωμενοι.

-(εδω τα εχω παρει ολιγον τι) Μα τι λετε; Ο λογος που επιθυμω να διακοψω το συμβολαιο μου, ειναι η αυθαιρετη και μονομερη αυξηση του μηνιαιου μου παγιου! Το τι επιθυμω να κανω εγω το νουμερο μου, μετα την ληξη της συμβασης ειναι δικο μου θεμα! επιπλεον στην ανακοινωση δεν αναφερεται πουθενα οτι πρεπει να παραμεινω στην cosmote μετα την διακοπη της συμβασης!

-Εαν δειτε το συμβολαιο σας, θα δειτε οτι δεν σας καλυπτει σε τετοια περιπτωση, επειδη προκειται περι αιτηματος φορητοτητας...

-Δεν το δεχομαι, αυτο, ειναι νομικα εωλο! Εαν με χρεωσετε, θα αναγκαστω να καταφυγω στο ΙΝΚΑ και την Εθνικη Επιτροπη!

-Μισο λεπτο, να σας συνδεσω με το νομικο τμημα...

-Δεν με ενδιαφερει τι εχει να μου πει το νομικο τμημα! Το Fax σας μπορειτε να μου πειτε;

-210-2511777

-Ευχαριστω

-Εμεις ευχαριστουμε.

 

Aει σιχτιρ, με συγχησε η τυπισσα. Μετα εστειλα το fax και απαντηση δεν πηρα (οπως ειναι και αναμενομενο). Τωρα τι θα γινει παιδια, ενας θεος ξερει. Παντως απο οτι καταλαβα, αυτοι θα το τραβηξουν, και ισως και να βγουν απο πανω στο τελος, με την τεχνικη διαφορα της φορητοτητας και του σπασιματος της συμβασης. Ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

The Great escape, part 4 (ή 3, εχω χασει το μετρημα και το μπουσουλα). Λοιπον, εχοντας σημερα στο χερι το τηλεφωνο του fax που ειχε δωσει ο liontaris, παιρνω στο 13838 για να ρωτησω το νουμερο του fax [για ξεψαρωμα, αλλα και μηπως μου δωσουν καποιο εξειδικευμενο νουμερο για την εξυπηρετηση πελατων]. Ακολουθουν οι διαλογοι οσο καλυτερα τους θυμαμαι [γιατι προς το τελος ειχα φουντωσει]

 

 

Aει σιχτιρ, με συγχησε η τυπισσα. Μετα εστειλα το fax και απαντηση δεν πηρα (οπως ειναι και αναμενομενο). Τωρα τι θα γινει παιδια, ενας θεος ξερει. Παντως απο οτι καταλαβα, αυτοι θα το τραβηξουν, και ισως και να βγουν απο πανω στο τελος, με την τεχνικη διαφορα της φορητοτητας και του σπασιματος της συμβασης. Ειδωμεν.

 

δεν θα στην βγει κανενασ!:lol::lol::lol: θα κανεισ την διακοπη και μολις γινεισ καρτοτηλεφωνο θα τραβηξεισ μια φορητοτητα συμβολαιου!!!!σημασια εχει να σπασεις το συμβολαιο να σε ξεχρεωσουνε και μολις το σπασεις και εισαι φρι δρομοοοοο.απλα θα μιλησεις με την βοντα αν εχεις καποια ιδιαιτερη προσφορα να την τρεναρετε...καθηστερησετε!βεβαια μπορεισ να κανεισ και κατι αλλο πιο τρελο!!μολισ σπασεις το συμβολαιο και το χεις καρτοκινητο τους το κανεισ νεο συμβολαιο με νεα επιδοτηση στην κοσμοτε παλι!!!:p :p δεν θα τους ξανααναφερεις για φορητοτητα γιατι θα σου βρουν δικαιολογιες!!θα σαι απολυτοσ και αδιαπραγματευτοσ.επιθυμω διακοπη βαση ανακοινωσησ και τελος!πηρες αποδεικτικο φαξ??αυτο μας νοιαζει!

 

-Αυτο που λετε, δεν ισχυει, γιατι αυτο που κανετε δεν ειναι καταγγελια της συμβασης, αλλα αιτημα φορητοτητας. Εαν καταγγελατε την συμβαση και παραμενατε στην cosmote με καρτοκινητο, τοτε δεν θα πληρωνατε, τωρα ομως ειστε υποχρεωμενοι.

εκει πατησε αυτη και σε παει νομικα να σε κανει να φοβηθεις αρα τι κανεις??γινεσαι καρτοτηλεφωνο αρα πας βαση νομου και συμβολαιου και μολις περασει μια μερα εισαι αδεσμευτος αφου εισαι καρτουλα λες οπςσ ο κωστας στο techblog bye byeeeeeeee μην ψαρωνετε ρεεεεε αν ενωθουμε θα τους τσακισουμε. αποδεχομενος λοιπον τα δεδομενα της παιζεις μπαλα...και ειπαμε....ορθα κοφτα καταγγελεια αζημιως καρτα το νουμερο μου και παρακατω δεν τους αφορα!ουτε τους λες τι θα κανεις μετα...

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Δεν πηρα αποδεικτικο δυστυχως, γιατι το fax το εστειλε ενας συναδελφος και ειχε ρυθμισει το fax να μην βγαζει :( . Ισως να το ξαναστειλω αυριο, για να το εχω. Το προβλημα ειναι οτι απο την vodafone εχει ηδη ξεκινησει η διαδικασια απο την πεμπτη. Μαλλον τα εμπλεξα λιγο. Τεσπα, ο καιρος γαρ εγγυς.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, διάβασα τα προηγούμενα πόστ.

Το σκέφτομαι και εγώ για καταγγελία συμβολαίου, είμαι στα απεριόριστα 25 (εδώ και ~8μήνες με συμβόλαιο ενός χρόνου) και με τις αυξήσεις στα τέλη αλλα και τις αυξήσεις απο 1/4 θα δίνω 30+ ευρώ μονο πάγια, δεν συμφέρει!

 

Σε όλα αυτά υπάρχει και το εξής πρόβλημα, πήγα να αλλάξω πρόγραμμα πριν λίγο καιρό σε ένα κατάστημα cosmote απο "απεριόριστα 25" στα τωρινά "απεριόριστα 15".

 

Η απάντηση που πήρα είναι πως δεν γίνεται διότι για να πάω απο 25 στα 15 θα πρέπει να περάσει ενας χρόνος επειδή το "απεριόριστα 15" δεν ειναι επιδοτούμενο !!!

για αλλαγές πχ. απο "απεριόριστα35" σε "απεριοριστα25" μπορω πάνω στο εξάμηνο να κάνω αλλαγή, αλλα απο 25 σε 15 δεν μπορώ!!

 

Τι προτείνετε να κάνω?

Το εχετε ξαναακουσει αυτό, ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηρα αποδεικτικο δυστυχως, γιατι το fax το εστειλε ενας συναδελφος και ειχε ρυθμισει το fax να μην βγαζει :( . Ισως να το ξαναστειλω αυριο, για να το εχω. Το προβλημα ειναι οτι απο την vodafone εχει ηδη ξεκινησει η διαδικασια απο την πεμπτη. Μαλλον τα εμπλεξα λιγο. Τεσπα, ο καιρος γαρ εγγυς.

 

η βοντα αν δεν παρει υπογραφη απο σενα δεν μπορει να κανει τιποτα...περιμενει;) η υπογραφη σου θα δωσει εναρκτηριο λακτισμα!οποτε στον καιρο που λεγαμε στο ναυτικο!το φαξ που θα στειλεις ξανα μην περιεχει για φορητοτητα τιποτα και καεις!ελπιζω να μην ειχε ουτε το προηγουμενο...αλλιως στο νεο θα τους γραψεις κατοπιν επικοινωνιας με τους εκπροσωπους σας ανακαλω το χθεσινο φαξ και επιθυμω απλα την καταγγελεια αζημιως.ωστε αντι να σε καψουν να τους καψεις!και στειλτο απο γερμανο με αποδεικτικο.απλα και ομορφα :lol:

 

Λοιπόν, διάβασα τα προηγούμενα πόστ.

Το σκέφτομαι και εγώ για καταγγελία συμβολαίου, είμαι στα απεριόριστα 25 (εδώ και ~8μήνες με συμβόλαιο ενός χρόνου) και με τις αυξήσεις στα τέλη αλλα και τις αυξήσεις απο 1/4 θα δίνω 30+ ευρώ μονο πάγια, δεν συμφέρει!

 

Σε όλα αυτά υπάρχει και το εξής πρόβλημα, πήγα να αλλάξω πρόγραμμα πριν λίγο καιρό σε ένα κατάστημα cosmote απο "απεριόριστα 25" στα τωρινά "απεριόριστα 15".

 

Η απάντηση που πήρα είναι πως δεν γίνεται διότι για να πάω απο 25 στα 15 θα πρέπει να περάσει ενας χρόνος επειδή το "απεριόριστα 15" δεν ειναι επιδοτούμενο !!!

για αλλαγές πχ. απο "απεριόριστα35" σε "απεριοριστα25" μπορω πάνω στο εξάμηνο να κάνω αλλαγή, αλλα απο 25 σε 15 δεν μπορώ!!

 

Τι προτείνετε να κάνω?

Το εχετε ξαναακουσει αυτό, ισχύει?

 

αν εισαι μεσα στον πινακα ανακοινωσεων σπαστο αυριο που ειναι τελευταια μερα που μπορεις αλλιως ξεχνα το και μετα κανε το 15 να στρωσουν αδεσμευτο κιολας!!αρκει να προλαβεις αυριο τελευταια μερα η κοσμοτε σου δινει δικαιωμα!:lol: κοινος σπας συμβολαιο σε καρτα και μετα ξανα συμβολαιο!αρκει να σαι μεσα στους τυχερους!

 

 

 

 

μοντ σου ζηταω συγνωμη αλλα δεν ξερω πως κανουμε τα δυο μυνηματα σε 1!!!βοηθα με ευχαριστωωωωωωωωωωωω

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

η βοντα αν δεν παρει υπογραφη απο σενα δεν μπορει να κανει τιποτα...περιμενει;) η υπογραφη σου θα δωσει εναρκτηριο λακτισμα!οποτε στον καιρο που λεγαμε στο ναυτικο!το φαξ που θα στειλεις ξανα μην περιεχει για φορητοτητα τιποτα και καεις!ελπιζω να μην ειχε ουτε το προηγουμενο...αλλιως στο νεο θα τους γραψεις κατοπιν επικοινωνιας με τους εκπροσωπους σας ανακαλω το χθεσινο φαξ και επιθυμω απλα την καταγγελεια αζημιως.ωστε αντι να σε καψουν να τους καψεις!και στειλτο απο γερμανο με αποδεικτικο.απλα και ομορφα :lol:

 

Οποιος βιαζεται σκονταφτει δυστυχως...Επειδη το νουμερο για το οποιο μιλαμε ειναι του πατερα μου οπως προειπα, και επειδη ο ανθρωπος δεν μενει αθηνα, εχουν πεσει οι υπογραφες και εχει παρει και την sim της vodafone μαζι του. Με βαση αυτα που εχουν γινει εχω καταληξει οτι η ιδανικη σειρα κινησεων ειναι η εξης:

1. Καταγγελια συμβασης αζημιως στην cosmote.

2. Αναμονη μετατροπης του συμβολαιου σε καρτοκινητο απο την cosmote (θελει 4 μερες νομιζω).

3. Συναψη νεου συμβολαιου με παροχο της επιλογης μας. (αλλες 3 μερες)

 

Συνολικα 7 εργασιμες. Εγω δυστυχως λογω πιεσης χρονου να γινουν ολα το χρονικο διαστημα που ηρθε ο πατερας μου αθηνα, εκανα πρωτα το 3, και προσπαθω να βγαλω ακρη τωρα. Βεβαια οπως λεει και η παροιμια, με σαλιο και υπομονη.....

 

Οσοι εχετε το δικαιωμα να σπασετε το συμβολαιο σας, καντε το ασυζητητι! αυριο ειναι τελευταια μερα και τελευταια ευκαιρια!

Link to comment
Share on other sites

@liontaris: Οταν γράφεις "σπάστο" τι εννοείς ακριβώς?

 

να κάνω την καταγγελία σχετικά με τις αυξησεις? ή κατι άλλο?

 

και τελος, καταγγελία πως κάνω?!

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Οποιος βιαζεται σκονταφτει δυστυχως...Επειδη το νουμερο για το οποιο μιλαμε ειναι του πατερα μου οπως προειπα, και επειδη ο ανθρωπος δεν μενει αθηνα, εχουν πεσει οι υπογραφες και εχει παρει και την sim της vodafone μαζι του. Με βαση αυτα που εχουν γινει εχω καταληξει οτι η ιδανικη σειρα κινησεων ειναι η εξης:

1. Καταγγελια συμβασης αζημιως στην cosmote.

2. Αναμονη μετατροπης του συμβολαιου σε καρτοκινητο απο την cosmote (θελει 4 μερες νομιζω).

3. Συναψη νεου συμβολαιου με παροχο της επιλογης μας. (αλλες 3 μερες)

 

Συνολικα 7 εργασιμες. Εγω δυστυχως λογω πιεσης χρονου να γινουν ολα το χρονικο διαστημα που ηρθε ο πατερας μου αθηνα, εκανα πρωτα το 3, και προσπαθω να βγαλω ακρη τωρα. Βεβαια οπως λεει και η παροιμια, με σαλιο και υπομονη.....

 

Οσοι εχετε το δικαιωμα να σπασετε το συμβολαιο σας, καντε το ασυζητητι! αυριο ειναι τελευταια μερα και τελευταια ευκαιρια!

 

μην χαλιεσε θα μιλησεις με βοντα θα εξηγησεις και θα περιμενουν.αν δεν περιμενουν τους επιστρεφεις εξοπλισμο και τους το ακυρωνεις!βιαστηκες ρε μπαγασα απο το α στο ω πηγες....:chair: αν μπορεις στειλε μυνημα στον συμφορουμητη την διαδικασια γιατι ο μοντ θα με βαραει με τοσα μυνηματα!!!

 

αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι το εξης...πως η βοντα θα επαιρνε μια γραμμη που δεν εχει ξεχρεωθει απο αλλη εταιρια να την κανει δικη της χαχαχαχα αρα θα σε περιμενει!οσο για το οτι το σπαμε το συμβολαιο μεχρι αυριο μην παιρνεισ ορκο...εγω το εσπασα δυο μηνες μετα την ανακοινωση...αλλα με αλλα επιχειρηματα...το δικο σου θεμα ειναι περιπατος για μενα φιλε θα στα πω αυριο χαχαχαχαχα

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 6 μηνες στα απεριοριστα 25 και συμφωνα με ανακοινωση της κοσμοτε http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/Announcement_010411.pdf επειδη αυξανει τα παγια μπορω να κανω καταγγελια του συμβολαιου μου.Μπορω να κανω και φορητοτητα μετα την καταγγελια ωστε να γλιτωσω την οποια επιστροφη επιδοτησης και να παω σε αλλη εταιρεια?

Μπορεις να με οδηγήσεις ενα βήμα πριν το λινκ που βάζεις στο site της cosmote?

Γιατι ψαχνω ψαχνω και δεν το βρίσκω κάπου.

 

Το έχω εκτυπώσει κιόλας αλλα για να ειμαι καλυμένος αν αρνηθούν το οτιδηποτε.

 

Edit: Το βρήκα εδώ, http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/EshopProductsPage/c1/CC00-CC00-CC00-CC061/c2/CC00-CC00-CC00-CC064#

καπου στην μέση γράφει Από 1/4/2011 οι χρεώσεις αλλάζουν. Για περισσότερες πληροφορίες πάτησε εδώ.

Edited by Cherio
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να με οδηγήσεις ενα βήμα πριν το λινκ που βάζεις στο site της cosmote?

Γιατι ψαχνω ψαχνω και δεν το βρίσκω κάπου.

 

Το έχω εκτυπώσει κιόλας αλλα για να ειμαι καλυμένος αν αρνηθούν το οτιδηποτε.

 

Edit: Το βρήκα εδώ, http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/EshopProductsPage/c1/CC00-CC00-CC00-CC061/c2/CC00-CC00-CC00-CC064#

καπου στην μέση γράφει Από 1/4/2011 οι χρεώσεις αλλάζουν. Για περισσότερες πληροφορίες πάτησε εδώ.

 

δεν αρνουνται τιποτα πηγαινε αυριο στον γερμανο και στειλε μια αιτηση στη κοσμοτε και γραψε με βαση την ανακοινωση σασ στο σαιτ σας κτλ επιθυμω την διακοπη του συμβολαιου.διαβασε πιο πανω που τα εχουμε πει και θα βρεισ μεχρι και το τηλ για να στειλεις φαξ στον γερμανο!!

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να ρωτήσω ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός για να παρω το iphone 4? 12μήνο/18μήνο?

από πάγιο που περίπου να υπολογίζω? είμαι ήδη συνδρομητής και βγαίνει η επιδότηση μου στις 6 απριλίου αλλλά θα είναι από 100 ευρώ και κάτω...

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ειμαι συνδρομητης της κοσμοτε στο απεριοριστα 55 εδω κι ενα χρονο μαζι με την κοπελα μου και πληρωνω 110 ευρω παγιο συνολικα . μπορει καποιος να μου πει απο εμπειρια ποσο θα ειναι το ποσο επιδοτησης τωρα που κλεινω χρονο
Link to comment
Share on other sites

λογικα 18μηνο αφου το παιρνεις για να το κρατησεις πιστευω.....αναλογα τι παγιο εχεις τωρα....αμα εχεις απερ 25 θα σε αρχισει απο το 45...αν εχεις 35 θα σε παει στο 55 για το iphone
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί με πήραν τηλ. απο την vodafone και μου έκαναν μια καλή προσφορα για να μεταφέρω τους 2 αριθμούς στην εταιρία τους, δεδομένου οτι σε λίγες ημέρες εχω δυνατότητα αλλαγής εταιρίας (2/4/2011) θα είναι καλύτερο να πάρω τηλ στην cosmote και να τους πώ για την συγκεκριμένη προσφορα μήπως μπορέσω και πάρω καποια καλητερη απο αυτούς ή να περιμένω εώς το τελος της ημερομηνίας και μετά να κανω κινήσεις,

 

ps: οσο για την επιδότηση που δικαιούμαι στην cosmote ρώτησα και μου είπαν οτι πρώτα πρεπει να κλείσει χρόνο το συμβόλαιο (2/4/2011) και μετα να ρωτήσω

Edited by cozy78
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...