Jump to content

E-Banking


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιάς τράπεζας χρησιμοποιείτε το e Banking ?  

213 members have voted

  1. 1. Ποιάς τράπεζας χρησιμοποιείτε το e Banking ?

    • Εθνική
      42
    • Alpha
      39
    • Eurobank
      41
    • Πειραιώς
      58
    • Εμπορική
      4
    • Αγροτική
      4
    • Κύπρου
      7
    • Citibank
      6
    • Άλλη
      9
    • Δεν χρησιμοποιώ e Banking
      3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιώ το e-banking της Πειραιώς , είναι πολύ χρήσιμο καθώς πληρώνω όλους τους λογαριασμούς μου απο εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Το ebanking δυστυχώς η ευτυχώς έχει μπει στη ζωή μας... Μέχρι σήμερα έχω χρησιμοποιήσει eurobank και Πειραιώς με μια προτίμηση στην eurobank!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Eurobank και είμαι αρκετά ικανοποιημένη. Εχει όμως αρκετά σφάλματα κάποιες φορές, όταν συνδέομαι από το PC.

 

Edit. τώρα διάβασα ότι είχε προβλήματα τις τελευταίες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Na κανω εδω μια ερώτηση για την Εθνικη

 

Σε κανέναν bowser από αυτούς που εχω δεν εμφανίζονται οι λογαριασμοί μου στο εσωτερικό πλαίσιο, τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Οι bowsers είναι firefox 4.0 και ie 9 64bit, στον safari 5.0.3 εμφανίζονται αλλά και εκεί με τα χίλια βάσανα ανανεώσεις κλπ.

 

Το πρόβλημα προέκυψε μετά απο την αναβάθμιση των bowser σε 4 για τον firefox και σε 9 για τον ie.

 

Το εχει αντιμετωπίσει καποιος αλλος? κάποια λυση πρέπει να υπαρχει.

ετσι και εγω εδω και καμια 10αρια μερες.δεν μπορω να κανω συναλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ της Μarfin και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Απλά από τότε που ανανέωσαν την σελίδα τους έγινε πολύ αργό το άνοιγμα της.

Link to comment
Share on other sites

απο alpha bank και citibank πολυ ευχαριστημενος

ειδικα αν εχεις συνδεσει πιστωτικες και λογαριασμους ....

 

υ.γ. δεν εχω αντιληφθει να υπαρχει καποια χρεωση και αλπιζω να μην υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω της Εθνικης, οπου εχω και τον κυριο τραπεζικο λογαριασμο μου

δεν εχω εμπειρεια απο E Banking αλλων τραπεζων αλλα γενικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και πραγματικα μου εχει σωσει απειρες ωρες ασκοπης αναμονης σε ουρες ;)

στα + για μενα οτι δουλευει μια χαρα με Opera browser οπου γενικα υπαρχουν ακομα ασυμβατοτητες :)

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω της Εθνικης, οπου εχω και τον κυριο τραπεζικο λογαριασμο μου

δεν εχω εμπειρεια απο E Banking αλλων τραπεζων αλλα γενικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και πραγματικα μου εχει σωσει απειρες ωρες ασκοπης αναμονης σε ουρες ;)

στα + για μενα οτι δουλευει μια χαρα με Opera browser οπου γενικα υπαρχουν ακομα ασυμβατοτητες :)

σου δουλευει καλα σημερα το ebanking της εθνικης;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω Πειραιώς και eurobank και έχω δει της εθνικής και της Alpha. Και από ταχύητα και από Userfriendlyness και από πληρότητα υπηρεσιών θεωρώ ότι η Πειραιώς δικαίως κατέχει την πρώτη θέση.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

εγώ χρησιμοποιώ Πειραιώς και Αλφα...Αλλά νομίζω οτι της πειραιως είναι καλύτερο για μένα....Το έχω βολευτεί πλήρως...

 

λογαριασμοί, ανανέωση κάρτοκινητού, νοίκι, μεταφορές χρημάτων...

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Στης Eurobank, που δεν έχω κάνει μέχρι στιγμής εγχρήματη συναλλαγή, μόνο μπαίνω και ελέγχω κινήσεις στο λογαριασμό μου, ζήτησα και έχει αποθηκευτεί και το username και το password στον Firefox και μπαίνω με τη μία! Πολύ καλό και γρήγορο για να τσεκάρω άμεσα όταν θέλω κάτι. Αλλά αυτό δεν μου φαίνεται πολύ -αν όχι ασφαλές- τουλάχιστον διακριτικό. Όποιος φίλος μου τύχει να δανειστεί το netbook για να τσεκάρει πχ το μέιλ του θα μπορούσε να μπει να τσεκάρει και τι λογαρισμούς και κάρτες έχω... :worry:
Link to comment
Share on other sites

σου δουλευει καλα σημερα το ebanking της εθνικης;

η αληθεια ειναι οτι οντως Δευτερα μεσημερι δε δουλευε σωστα, μπηκα να πληρωσω εναν λογαριασμο και κολλουσε

το απογευμα που ξαναπροσπαθησα ολα ηταν μια χαρα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα σας παιδιά γίνεται μία έρευνα στα πλαίσια μίας διπλωματικής εργασίας γύρω από το Internet Banking στην Ελλάδα και θα παρακαλούσα όσους και όσες χρησιμοποιούν αν μπορούν να διαθέσουν λίγο από το πολύτιμο χρόνο τους για να απαντήσουν. Οι απαντήσεις είναι ανώνυμες και δεν είναι για κανένα εμπορικό σκοπό. Ας βοηθήσουμε λίγο το παιδί...

 

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGZPTUdwc2VGdkpuMjUwLUtGdnRwSUE6MQ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
ΕΝΤΑΞΕΙ ρε παιδια μη μου την πεφτετε ολοι...Πανω στα νευρα μου το λεω,γιατι καθε φορα που κανω αγορες απο ιντερνετ με χρεωνει 1-4 ευρω παραπανω ,και μετα μου τα επστρεφει απο 5-6 μερες..Και συν της αλλης τον τελευταιο μηνα σε 3 αγορες που εχω κανει απο διαφορετικες επιχειρησεις μου δεσμευει δυο φορες το ποσο της αγορας με αποτελεσμα να τους παιρνω τηλ να γινει αποδεσμευση.Γιατι αμα δεν τους παρω τηλ,η αποδεσμευση μου παν θα γινει αυτοματα μετα απο 29 μερες

Αυτό δηλαδή γίνεται όταν κάνεις αγορές με κάρτα της Alpha; Πολύ δυσλειτουργικό μου φαίνεται... Συμβαίνει και σε άλλους; :confused:

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΑΞΕΙ ρε παιδια μη μου την πεφτετε ολοι...Πανω στα νευρα μου το λεω,γιατι καθε φορα που κανω αγορες απο ιντερνετ με χρεωνει 1-4 ευρω παραπανω ,και μετα μου τα επστρεφει απο 5-6 μερες..Και συν της αλλης τον τελευταιο μηνα σε 3 αγορες που εχω κανει απο διαφορετικες επιχειρησεις μου δεσμευει δυο φορες το ποσο της αγορας με αποτελεσμα να τους παιρνω τηλ να γινει αποδεσμευση.Γιατι αμα δεν τους παρω τηλ,η αποδεσμευση μου παν θα γινει αυτοματα μετα απο 29 μερες

 

Αυτό δηλαδή γίνεται όταν κάνεις αγορές με κάρτα της Alpha; Πολύ δυσλειτουργικό μου φαίνεται... Συμβαίνει και σε άλλους; :confused:

 

@zaxarias120 που το θυμήθηκες αυτο ειναι απο το 2010 :p

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Καλημερα, οταν πληρωνουμε λογαριασμους μεσω web banking σαν αποδειξη πληρωμης τι θα μπορουσαμε να εχουμε; μπορουμε να εκτυπωσουμε κατι; οπως τωρα πχ με τα τελη κυκλοφοριας οπου θα πρεπει να εχεις μαζι σου και την αποδειξη πληρωμης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το ebanking της Πειραιώς και της AtticaBank και μπορώ να πω ότι είμαι πλήρως καλυμμένος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, οταν πληρωνουμε λογαριασμους μεσω web banking σαν αποδειξη πληρωμης τι θα μπορουσαμε να εχουμε; μπορουμε να εκτυπωσουμε κατι; οπως τωρα πχ με τα τελη κυκλοφοριας οπου θα πρεπει να εχεις μαζι σου και την αποδειξη πληρωμης.

 

Τα τέλη κυκλοφορίας αν δεν κάνω λάθος πρέπει εκτός από απόδειξη που βεβαιώνει ότι τα πλήρωσες και να σφραγιστεί το έντυπο που εκτυπώνεις από το taxisnet

Link to comment
Share on other sites

Τα τέλη κυκλοφορίας αν δεν κάνω λάθος πρέπει εκτός από απόδειξη που βεβαιώνει ότι τα πλήρωσες και να σφραγιστεί το έντυπο που εκτυπώνεις από το taxisnet

 

δεν χρειαζεται να σφραγιστει τιποτα.

επισης δεν εισαι υποχρεωμενος να εχεις μαζι σου στο αμαξι ουτε την αποδειξη πληρωμης ουτε το ειδοποιητηριο απο το taxis net

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να σφραγιστει τιποτα.

επισης δεν εισαι υποχρεωμενος να εχεις μαζι σου στο αμαξι ουτε την αποδειξη πληρωμης ουτε το ειδοποιητηριο απο το taxis net

 

 

Είσαι σίγουρος; Δεν πρεπει να χεις τίποτα στο αμάξι; Απλά αυτά που είπα μου τα παν από την τράπεζά μου.. Εντάξει το ξέρουμε ότι κάποιοι ειναι και άσχετοι βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; Δεν πρεπει να χεις τίποτα στο αμάξι; Απλά αυτά που είπα μου τα παν από την τράπεζά μου.. Εντάξει το ξέρουμε ότι κάποιοι ειναι και άσχετοι βέβαια

 

Θα ποσταρω το φεκ που το αναφερει αυριο.

Να πεις στον τραπεζικο υπαλληλο που στο ειπε οτι ειναι ανενημερωτος. Για να μην πω κατι αλλο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...