Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα στην σχολή μιλάγαμε για θρύλους που υπάρχουν στην επαρχία και μιλάγαμε κυρίως για της νεραϊδες και τις μάγισσες...Έχετε να πείτε καμία ιστορία που έχετε ζήσει ή έχετε ακούσει???Κατα πόσο μπορεί να είναι αλήθεια????

Μου είπαν σήμερα μια ιστορία με ένα χαροπούλι...(αν το λέω σωστά)Έλεγαν ότι αμα πάει σε ένα σπιτι και το φωνάξει κάποιος μετά απο λίγο πεθαίνει...Επίσης αν ακουστεί κοντά σε κάποιο σπίτι κάτι κακό συμβαίνει..Ή αμα ακουστεί σε ένα δέντρο κοντά στην πλατεία του χωριού μπορεί να γίνει κάτι κακό σε όλο το χωριό...Το γνωρίζατε???:confused:

 

Σαν θρύλος είναι γνωστός... Υποτίθεται τα πουλιά έχουν πάρε - δώσε με το εξωκοσμικό στοιχείο, τον κάτω κόσμο κλπ και γι' αυτό θεωρούνται φορείς μηνυμάτων, καλών ή κακών.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρεις καμία και το λες αυτό???? Για την Πεντέλη έχω ακούσει γενικά πως γίνονται περίεργα αλλά όχι συγκεκριμένα για στρατόπεδα

πεντελη μεχρι μαραθωνα ειναι τοπ περιοχη για να δεις και να ακουσεις τα παντα απο ζευγερια που βγαζουν τα ματια τους μεχρι βουητα απο παντου! ειδικα στο παλιο στρατοπεδο των πεχοναυτων που λενε οτι ειχαν πεθανει πολλοι εκει σε μια εκκλησια σχετικα κοντα στο στρατοπεδο αλλα αγνωστη σε πολλους που δεν εχουν παει προς τα εκει με μια καταπληκτικη θεα προς την λιμνη και ενα σπηλαιο οπου ακους περιεργους θορυβους:cold: θα παω καμια μερα εκει και θα ηχογραφησω να δειτε:ninja::drool: :food: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην σχολή μιλάγαμε για θρύλους που υπάρχουν στην επαρχία και μιλάγαμε κυρίως για της νεραϊδες και τις μάγισσες...Έχετε να πείτε καμία ιστορία που έχετε ζήσει ή έχετε ακούσει???Κατα πόσο μπορεί να είναι αλήθεια????

Μου είπαν σήμερα μια ιστορία με ένα χαροπούλι...(αν το λέω σωστά)Έλεγαν ότι αμα πάει σε ένα σπιτι και το φωνάξει κάποιος μετά απο λίγο πεθαίνει...Επίσης αν ακουστεί κοντά σε κάποιο σπίτι κάτι κακό συμβαίνει..Ή αμα ακουστεί σε ένα δέντρο κοντά στην πλατεία του χωριού μπορεί να γίνει κάτι κακό σε όλο το χωριό...Το γνωρίζατε???:confused:

εγω ξερω για τα βουνα της μανης οτι εχουν νεραιδες και εχον πεθανει πολλοι και οτι πολλοι δεν εχουν γυρισει πισω:ninja: γενικα η ελλαδα σε καθε ακρη της θα ακουσεις και θα δεις πολλα και το 30% ειναι αληθινα:X

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε συ το καημένο το φανταράκι????Εσένα θα σου άρεσε να σου κάνουν τέτοια πλάκα??Εγώ θα είχα πεθάνει απο το φόβο μου...

Εμένα δεν μου έχει συμβεί κάποια τρομακτική ανεξήγητη ιστορία...

Αλλά κάτι φίλοι μου μου είχαν πεί ότι κάτι για ένα φαντάρο που αυτοκτόνησε επειδή άκουγε τα βήματα αλόγου και να φωνάζει ο καβαλάρης???Κάτι τέτοιο απο την άλλη όμως μήπως είναι και ψυχολογικό???Γιατί έχω ακούσει ότι σε κάτι Έβρο,Διδυμότειχο κλπ το να φυλάς σκοπιά μέσα στο κρύο,την σκοτεινιά και την μοναξιά δεν είναι και ότι καλύτερο..Μήπως επειδή φοβούνται πολύ νομίζουν οτι ακούνε κάτι?

δηλαδη το να σου κανουν ενεδρα 12 ωρες και να εχουν βαλει στολη δεντρου και να βλεπεις μεσα σε ενα δασος με ομιχλη ενα δεντρο να ερχεται επανω σου εσυ τι θα κανεις θα του δωσεις ενα τσιγαρο και θα τα πειτε σαν καλα φιλαρακια?:p :p :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην σχολή μιλάγαμε για θρύλους που υπάρχουν στην επαρχία και μιλάγαμε κυρίως για της νεραϊδες και τις μάγισσες...Έχετε να πείτε καμία ιστορία που έχετε ζήσει ή έχετε ακούσει???Κατα πόσο μπορεί να είναι αλήθεια????

Μου είπαν σήμερα μια ιστορία με ένα χαροπούλι...(αν το λέω σωστά)Έλεγαν ότι αμα πάει σε ένα σπιτι και το φωνάξει κάποιος μετά απο λίγο πεθαίνει...Επίσης αν ακουστεί κοντά σε κάποιο σπίτι κάτι κακό συμβαίνει..Ή αμα ακουστεί σε ένα δέντρο κοντά στην πλατεία του χωριού μπορεί να γίνει κάτι κακό σε όλο το χωριό...Το γνωρίζατε???:confused:

 

 

οι γνωστοί και ως γκιόνηδες

που κναουν συνεχεια "γκιο" και εχουν λίγο αποκοσμη φωνη...

 

κριμα δεν ειναι να τους φορτωνουμε τις δικές μας προκαταλήψεις και προλήψεις? τι φτινε? πουλάκια ειναι και αυτά... :p

:X
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαιρι που ακουω αυτο το πουλι που αναφερεις mplip λειωνω..Μ'αρεσει παρα πολυ η "φωνη" του.Σκετο ταλεντο :p Εν τω μεταξυ τραγουδαει τα βραδια ο γκιωνης.Σοβαρα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαιρι που ακουω αυτο το πουλι που αναφερεις mplip λειωνω..Μ'αρεσει παρα πολυ η "φωνη" του.Σκετο ταλεντο :p Εν τω μεταξυ τραγουδαει τα βραδια ο γκιωνης.Σοβαρα... ;)

 

 

κανονικά...

Στις νοτες του Ταμπάκη αλλα τραγουδάει.

Για αυτό λέω να μη το κακολογουμε το πουλάκι... :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ανοίγω ξανά το θέμα και παραθέτω ένα link να δείτε

 

http://www.ideopolis.gr/modules/news/article.php?storyid=73

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

off topic posts που αναφέρονται σε ένα σύνηθες e-mail-αλυσίδα και που προφανώς δεν έχουν κάτι το τρομακτικό...

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Καταρχην γεια σε ολους που ασχολουνται με τετοιες ιστοριες. Εχω κατεβασει ολες τις σελιδες του θεματος αλλα μαλλον θα τις διαβασω αυριο που θα'ναι μερα. Πρωτα πρωτα θελω να αναφερω κατι που με ανησυχει αρκετα και δεν ξερω αν ειναι σημαντικο η οχι. Οποτε διαβαζω η λεω τρομακτικες ιστοριες παντα (μα παντα) δακρυζουν τα ματια μου σε σημειο να νομιζουν ολοι οτι κλαιω (Γι'αυτο και δεν διαβαζω τωρα τα posts). Λοιπον η πρωτη ιστορια που μου ερχεται στο μυαλο ειναι η εξης: Βρισκομαστε βραδυ ανοιξης στην παραλια εγω και αλλα δυο φιλαρακια. Ηταν δευτερη μερα που ειχα παρει το καινουριο τοτε 6230 και τραβουσαμε συνεχως βιντεο και φωτογραφιες. Αποφασισαμε να βγαλουμε μια που να ειμαστε και οι τρεις μαζι σε ενα παγκακι στην παραλια στηνοντας το κινητο και βαζοντας self timer. Πριν ομως τραβηξουμε εβγαλα μια φωτογραφια το παγκακι μονο του για να δουμε αν φαινεται και τελικα δεν φαινοταν τιποτα ακομα και με night mode. γυρισαμε σπιτι να δουμε στον υπολογιστη τι εχουμε τραβηξει και γελωντας με τα διαφορα βιντεακια φτασαμε στην φωτογραφια με το παγκακι, εκει μας κοπηκε το γελιο μαχαιρι με αυτα που εδειχνε η "μαυρη κατα τα αλλα" φωτογραφια. σε λιγο θα ανεβασω και την φωτογραφια να κρινετε. Να σας πω οτι η ιστορια οπως και η φωτογραφια ειναι περα για περα αληθινες και ακομα το σκεφτομαι και ανατριχιαζω. Επισης να σας πω το εξης: η συγκεκριμενη φωτογραφια που θα ανεβασω ειναι τραβηγμενη με ψηφιακη μηχανη απο την οθονη του υπολογιστη, παρ'ολα αυτα φαινεται αρκετα καθαρα το "κυριο θεμα" αλλα θα ψαξω να βρω και την original που τραβηξα με το Νοκια.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω ανεβασει και τις δυο φωτογραφιες (οχι ομως την original ακομα) και περιμενω την εγκριση για να δωσω Link.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Mα δε νομίζω κανείς mod να σου απαγορεύσει να ανεβάσεις φωτογραφία απο το κινητό σου!:p

Εκτός κι αν την έχεις ανεβάσει στο mygallery, οπου για να μην περιμένεις (και να μη μας τρώει η αγωνία :happy:) μπορείς να το ανεβάσεις στο http://imageshack.us/

Δε χρειάζεται εγγραφή. Απλώς ανεβάζεις τη φωτό και μας δίνεις το λίνκ...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

thnx for the site friend

Λοιπον η πρωτη ειναι εδω

http://img211.imageshack.us/img211/2899/strange8pk.jpg

και η αλλη εδω

http://img211.imageshack.us/img211/8889/strange26vk.jpg

και τα δυο ειναι direct links. εχω μικρυνει το μεγεθος στο 25% για ευνοητους λογους αλλα και παλι φαινονται καθαρα. Τα σχολια δικα σας

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται σα να είναι ο ήλιος έτοιμος να δύσει, με την αντανάκλασή του στο νερό...

Ή κάποιο σημειακό κίτρινο φώς, το οποίο με το κούνημα φάνηκε σαν κερί...:worry:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

διακρινω μια απορια? λοιπον ειναι το φεγγαρι που βγαινει και ακριβως απο κατω μηπως παρατηρησες μια φιγουρα ανθρωπου? σαν σκια? κοιταξε το και αν θες νομιζω οτι η εικονα καθαριζει κι αλλο με την χρηση photoshop

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Nαι... :worry:

Εγώ νόμιζα οτι το περίεργο στη φωτογραφία ήταν το κίτρινο "κερί". Κάτι είναι εκεί πάντως, σαν σκιά...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά βλέπω, ένα τύπο σε μια βάρκα, μήπως είναι ο περιβόητος βαρκάρης;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για βάρκα κάτω από ήλιο(φεγγάρι) μου κάνει εμένα.Ίσως άμα ήταν ποιό καθαρή η εικόνα θα βλέπαμε καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

διάβασα τα posts σας..είχα διαβάσει μέχρι και την powerz που έλεγε πως βλέπει κάτι σα διάολο sτη φωτό..

μάζεψα λοιπόν θάρρος(:O) και μόλις άνοιξα το link...εμενα μου μοιάζει με τον darth vader σε βάρκα που κρατάει ένα ροζ φοτοσπαθο :stupid:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτά τα ροζ είναι αντανάκλαση στην οθόνη του υπολογιστή από όπου ξαναφωτογράφησες την γνήσια φωτογραφία και ο... διάβολος (ή βαρκάρης, ή Βίσση) εσύ που φωτογραφίζεις τη οθόνη;

 

---

 

Άσχετο με τη φωτογραφία.

Ιστορία που μου είπε συνάδελφος πριν λίγο καιρό.

Είχε πάει με δύο φίλους του σε μια... παράσταση-συναυλία (δεν ξέρω τι ακριβώς) στο μέγαρο μουσικής. Στην είσοδο, στον έλεγχο των εισιτηρίων που είχαν προαγοράσει, ο τύπος που τα έλεγξε κράτησε το ένα τμήμα του κάθε εισιτηρίου και έδωσε σε αυτούς το υπόλοιπο. Ο Κώστας (ο συνάδελφος) κράτησε τα τρία "υπόλοιπα" των εισιτηρίων για ενθύμιο. Μετά από κανένα μήνα, έρχεται Μεγάλο Σάββατο, επιστρέφει σπίτι μετά την after-Ανάσταση έξοδο και όλα μια χαρά. Σηκώνεται το πρωί και βρίσκει κάτω από την εξώπορτα του διαμερίσματός του τα... τρία αποκόμματα των εισιτηρίων που είχε κρατήσει ο ελεγκτής στο μέγαρο μουσικής!!! :X :worry:

 

Δεν είναι παράξενο;;; :blink:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτά τα ροζ είναι αντανάκλαση στην οθόνη του υπολογιστή από όπου ξαναφωτογράφησες την γνήσια φωτογραφία και ο... διάβολος (ή βαρκάρης, ή Βίσση) εσύ που φωτογραφίζεις τη οθόνη;

:

 

 

Ολα αυτα που επισημαινεις υπαρχουν και στην κανονικη φωτογραφια του κινητου, δεν φαινονται μονο σε αυτην. Τωρα θα ψαξω να την βρω να την ανεβασω οσο πιο γρηγορα μπορω.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τη φωτογραφία.

Ιστορία που μου είπε συνάδελφος πριν λίγο καιρό.

Είχε πάει με δύο φίλους του σε μια... παράσταση-συναυλία (δεν ξέρω τι ακριβώς) στο μέγαρο μουσικής. Στην είσοδο, στον έλεγχο των εισιτηρίων που είχαν προαγοράσει, ο τύπος που τα έλεγξε κράτησε το ένα τμήμα του κάθε εισιτηρίου και έδωσε σε αυτούς το υπόλοιπο. Ο Κώστας (ο συνάδελφος) κράτησε τα τρία "υπόλοιπα" των εισιτηρίων για ενθύμιο. Μετά από κανένα μήνα, έρχεται Μεγάλο Σάββατο, επιστρέφει σπίτι μετά την after-Ανάσταση έξοδο και όλα μια χαρά. Σηκώνεται το πρωί και βρίσκει κάτω από την εξώπορτα του διαμερίσματός του τα... τρία αποκόμματα των εισιτηρίων που είχε κρατήσει ο ελεγκτής στο μέγαρο μουσικής!!! :X :worry:

 

Δεν είναι παράξενο;;; :blink:

 

 

 

Είδε αν ταιριάζουν απο το σκίσημο με αυτά που έχει;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που επισημαινεις υπαρχουν και στην κανονικη φωτογραφια του κινητου, δεν φαινονται μονο σε αυτην. Τωρα θα ψαξω να την βρω να την ανεβασω οσο πιο γρηγορα μπορω.

 

Περιμένουμε την κανονική φωτογραφία γιατί εκεί σίγουρα όλα θα φάινονται πιο καθαρά.

 

Είδε αν ταιριάζουν απο το σκίσημο με αυτά που έχει;

 

Ναι. Ήταν τα ίδια γιατί ήταν αριθμημένα. Γι' αυτό ανέφερα ότι κράτησε τα αποκόμματα αλλά ξέχασα να πω ότι ταίριαζαν με αυτά που του άφησαν κάτω από την πόρτα!!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...