Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pinky ευχαριστώ για την απαντησή σου! Το περίεργο πάντως είναι ότι σύμφωνα με το λογαριασμό που μου ήρθε, εγώ εξακολουθώ να είμαι στο εταιρικό! Δε μου άλλαξαν πρόγραμμα... Άσε δε, που παίρνω στο 1289 (αν θυμάμαι καλά τον αριθμό) να δώ τι χρωστάω συνόλικα και μου λένε ότι δε μπορούν να βρούν τα στοιχεία του τηλεφώνου μου...

Ή στραβά πάει ο γιαλός ή στραβά αρμενίζω! Πολύ μπέρδεμα η υπόθεση...

Link to comment
Share on other sites

30' ο ελάχιστος και υπόψιν σε περίπτωση που τελειώσουν οι βραδινές σου κλήσεις,η όποια κλήση πραγματοποιείς μεταξύ αυτών των ωρών χρεώνεται και δεν αφαιρείται από τα δωρεάν λεπτά εθνικών κλήσεων ακόμα και αν υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο.
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

 

υπαρχει καποιος τηλεφωνικος καταλογος της Vodafone;Αν ναι,ειναι καταχωρημενοι ολοι οι συνδρομητες ή κατ'επιλογη τους;

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonW900i/R5BC Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Dn prepei na iparxei alla k na iparxei, einai kat epilogi twn sindromitwn.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει και είναι καταχωρημένοι όλοι οι συνδρομητές της, εκτός από όσους ζήτησαν να μην συμπεριληφθούν τα στοιχεία τους.

Δεν υπάρχει φυσικά σε έντυπη μορφή, αλλά μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στο 11830 (με τσιμπημένη χρέωση, όπως όλα τα 118xx).

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για παράδειγμα αν κάποιος σου κάνει φάρσα και έχει σύνδεση vodafone, μπορείς να πάρεις τηλέφωνο το 11830 και να ρωτήσεις και να σου πουν; Ετσι απλά;

 

Πρίν απο 5-6 χρόνια θυμάμαι ήθελα να μάθω εναν αριθμό την τότε Panafon και δεν μπορούσα... μόνο με εισαγγελέα.. (Και έτσι έγινε..)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση μόνο:είναι 11833 το νούμερο και προφανώς μιλάς για τους ενοποιημένους καταλόγους.

Μια παρατήρηση επιπλέον δεν αναφέρει σε ποιον ανήκει ένα κινητό βόνταφον,αλλά εφόσον έχεις ονοματεπώνυμο να σου δοθεί το νούμερο του κινητού. ;)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Mε τόσα νούμερα πληροφοριών καταλόγου... μπερδεύτηκα.

Ακριβώς όπως τα γράφει η titinaki_1. Με εισαγγελική παραγγελία για άρση του απορρήτου μόνο είναι δυνατόν να ανακοινωθούν τα στοιχεία του κατόχου ενός γνωστού αριθμού.

Αν και κατά τη γνώμη μου, εφόσον ο αριθμός δεν είναι απόρρητος, δε θα έπρεπε να το τυρανάνε τόσο. Για να μη γίνεται κατάχρηση, ίσως θα έπρεπε να υπάρχει μια αίτηση προς την εταιρία, αλλά όχι και εισαγγελέας.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν για παράδειγμα ζητήσεις το Χ όνομα θα σου δώσουν το νούμερό του. Αν πεις εσύ το νούμερο και ζητήσεις σε ποιόν ανήκει, απαγορεύεται να σου πουν.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθές 17/5/06 έκανα αίτηση φορητότητας (τηλεφωνικά) για να πάω απο την τιμ στην κοσμοτέ και μου είπαν την παρασκευή 19/5/06 θα μου στείλουν την κάρτα σιμ!Το περίεργο είναι που απο την πρώτη ημέρα (το βράδυ) που δοκίμασα να καλέσω τον αριθμό μου διαπίστωσα οτι ήδη είχε γίνει η μεταφορά στο νεο δίκτυο!!!
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Μια ερώτηση θέλω να κάνω...

 

Συνδέομαι στο 3G εδώ και 6 μήνες (αλλά τώρα σας ανακάλυψα)

και ΤΩΡΑ σκέφτομαι να πάρω επιτραπέζιο PC και να βάλω την κάρτα 3G σε

PCI .

 

Κυκλοφορούν adaptors για αυτή την δουλειά ΑΛΛΑ η Vodafone λέει

στο site της ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ δουλέψει!!!

 

Ξέρετε κάτι εσείς?

 

Συνδέομαι στο 3G με κεραία (και 2 μπάρες).

Χωρίς κεραία ΔΕΝ έχω 3G (μόνο GPRS).

Ανατολικά της Κερατέας , στην θάλασσα.

 

Αυτά...

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Μια ερώτηση θέλω να κάνω...

 

Συνδέομαι στο 3G εδώ και 6 μήνες (αλλά τώρα σας ανακάλυψα)

και ΤΩΡΑ σκέφτομαι να πάρω επιτραπέζιο PC και να βάλω την κάρτα 3G σε

PCI .

 

Κυκλοφορούν adaptors για αυτή την δουλειά ΑΛΛΑ η Vodafone λέει

στο site της ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ δουλέψει!!!

 

Ξέρετε κάτι εσείς?

 

Συνδέομαι στο 3G με κεραία (και 2 μπάρες).

Χωρίς κεραία ΔΕΝ έχω 3G (μόνο GPRS).

Ανατολικά της Κερατέας , στην θάλασσα.

 

Αυτά...

Βασίλης

 

Hello Vasili, καλωσήρθες :D

 

Στη θεωρία ναι, μπορείς να το κάνεις. Απλό είναι, αγοράζεις ένα PCI adaptor, τον βάζεις στη PCI, εγκαθιστάς την εφαρμογή της Voda κ βάζεις τη κάρτα όταν στο ζητήσει :) Απλό ε? What's the catch?

 

Η Voda έχει ένα δίκιο σε αυτό που λέει, ότι δηλαδή δεν θα παίξει σε desktop. Από ότι έμαθα από ένα γνωστό μέσα στη Voda, η κάρτα μπορεί να παίξει σε desktop, το έχουνε κάνει. Που κολάει όλο το στορυ? Στο ότι η Voda (Έλλάδας 1000% αλλά και η μαμά) τεστάρει τις κάρτες για αυτό που είναι φτιαγμένες, δηλαδή για φορητούς. Και φαντάσου, παρόλα τα τεστ που κάνουνε, σκάνε προβλήματα όπως θα διάβασες σε άλλα posts. Φαντάσου τώρα, αυτό να ανοίξει σε desktops, με ν PCI adapters, 2n motherboards και n*n συνδιασμούς των παραπάνω!!!!! Αν σου έλεγε ναι, κάντο, τότε με το πρώτο πρόβλημα που θα σου έσκαγε, θα έπρεπε να σε υποστηρίξει... και τι να σου πει αν φταίει ο adaptor ή το motherboard ή ο συνδυασμός ή, ή, ή...

 

Προσωπικά πιστεύω ότι καλά κάνουν κ λένε ότι δεν το υποστηρίζει. Τώρα, αν πάρεις το ρίσκο (σιγά το ρίσκο δα) μόνος σου, το κάνεις και πετύχει, μια χαρά. Αν δεν πετύχει, τουλάχιστον δεν σου είπανε ψέμματα ότι και καλά γίνεται για να σου φάνε τα λεφτά.

 

Πάντως το ίδιο παληκάρι μου πέταξε κάτι για USB κάρτα!!?!?!?!?!?!?!!??! οεο? δεν ήξερε περισσότερα, άμα μάθω θα ποστάρω :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τηλέφωνο το 13830, καθός και πήγα και σε κατάστημα vodafone, και τους είπα οτι θέλω το Vodafone Double με μία USIM και μία SIM, ή έστω να έναι και οι δύο USIM έτσι ώστε να εκμεταλευτώ πλήρως όλες της δυνατότητες του νέου μου 3G κινητού.

Μου είπαν οτι η συγκεκριμένη υπηρισία παρέχεται μονο με 2 κάρτες SIM των 64KB και ότι έχουν συμβοτότητα με το δίκτυο 3G της Vodafone.

Ξέρει κανείς να μου πει αν υπάρχει όντως, πλήρης συμβατότητα, και τη λιγότερο μου παρέχει η σιγκεκριμένη καρτα SIM σε σίγκρηση με της κάρτες USIM για το δίκτυο 3G της Vodafone?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τηλέφωνο το 13830, καθός και πήγα και σε κατάστημα vodafone, και τους είπα οτι θέλω το Vodafone Double με μία USIM και μία SIM, ή έστω να έναι και οι δύο USIM έτσι ώστε να εκμεταλευτώ πλήρως όλες της δυνατότητες του νέου μου 3G κινητού.

Μου είπαν οτι η συγκεκριμένη υπηρισία παρέχεται μονο με 2 κάρτες SIM των 64KB και ότι έχουν συμβοτότητα με το δίκτυο 3G της Vodafone.

Ξέρει κανείς να μου πει αν υπάρχει όντως, πλήρης συμβατότητα, και τη λιγότερο μου παρέχει η σιγκεκριμένη καρτα SIM σε σίγκρηση με της κάρτες USIM για το δίκτυο 3G της Vodafone?

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την απλή για 3G. Εγώ πάντως έχω την usim double.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τηλέφωνο το 13830, καθός και πήγα και σε κατάστημα vodafone, και τους είπα οτι θέλω το Vodafone Double με μία USIM και μία SIM, ή έστω να έναι και οι δύο USIM έτσι ώστε να εκμεταλευτώ πλήρως όλες της δυνατότητες του νέου μου 3G κινητού.

Μου είπαν οτι η συγκεκριμένη υπηρισία παρέχεται μονο με 2 κάρτες SIM των 64KB και ότι έχουν συμβοτότητα με το δίκτυο 3G της Vodafone.

Ξέρει κανείς να μου πει αν υπάρχει όντως, πλήρης συμβατότητα, και τη λιγότερο μου παρέχει η σιγκεκριμένη καρτα SIM σε σίγκρηση με της κάρτες USIM για το δίκτυο 3G της Vodafone?

Οι απλές κόκκινες κάρτες είναι συμβατές με τα πάντα./οι 3g είναι πλήρως συμβατές μόνο με 3g τηλέφωνα.Επομένως αν έχεις απλή κάρτα με 3g τηλέφωνο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ λογος να πας σε 3g sim.Γι'αυτό στο Vodafone together εχεις πλήρη συμβατότητα,άσχετα από την προέλευση των αριθμών.Φυσικά πρέπει η συσκευή σου να υποστηρίζει τη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Αφου θα πληρωσεις που θα πληρωσεις 18,5 ευρω την double παρε usim. Τα ιδια λεφτα εχουν και οι απλες double. Ειναι και οι 2 καρτες στο ιδιο φακελακι οποτε δεν μπορεις να διαλεξεις να ειναι η μια 64k και η αλλη 32k. Εχουν τα ιδια pin και puk και τον ιδιο σειριακο αριθμο.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Αφου θα πληρωσεις που θα πληρωσεις 18,5 ευρω την double παρε usim. Τα ιδια λεφτα εχουν και οι απλες double. Ειναι και οι 2 καρτες στο ιδιο φακελακι οποτε δεν μπορεις να διαλεξεις να ειναι η μια 64k και η αλλη 32k. Εχουν τα ιδια pin και puk και τον ιδιο σειριακο αριθμο.

Μα εμένα μου ήπαν οτι το Double βγένει μόνο με SIM (και όχι USIM), των 64k

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι usim έχουν συμβατότητα προς τα πίσω με συσκευές 2,5G.

 

 

 

Οι απλές κόκκινες κάρτες είναι συμβατές με τα πάντα./οι 3g είναι πλήρως συμβατές μόνο με 3g τηλέφωνα.

 

 

Τελικά οι USIM είναι συμβατές με 2G τηλέφωνα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από 25/5 δίνεται η δυνατότητα στα συμβόλαια (και συγκεκριμένα στο πρόγραμμα οικογενειακό 500) να προσθέσουμε εώς 2 καρτοκινητά και να χρησιμοποιούν τον απεριόριστο χρόνο ομιλίας που δίνεται στο 500.Στην ουσία η απεριόριστη χρήση γίνεται από τον συν/τη που έχει το 500 προς τα επιλεγμένα καρτοκινητά και όχι το αντίθετο.

Τα καρτοκινητά θα λαμβάνουν αυτόματη μηνιαία ανανέωση απο 20-100 ευρώ ανάλογα με το τι προσθέτει ο συν/της συμβολαίου,ο οποίος τα χρεώνεται στον λ/σμό του.

Υπάρχουν συγκεκριμένα ποσά που μπορούν να περαστούν στα καρτοκινητά.

 

Με λίγα λόγια απ'οσο κατάλαβα θα πρέπει το Parent να κάνει ανανέωση στο καρτοκινητό για να ισχύει εκτός απο το να τα δηλώσει;;;

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

μα αυτο δεν γινεται και τωρα; εγω εχω συμβολαιο και εχει τυχει καποιοες φορες να βαλω μοναδες σε καρτοκινητο. σε τι διαφερει το οικογενειακο;
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσει την ίδια πολιτική που ακολουθεί στο χώρο της κινητής, δεν νομίζω να πάει και πολύ καλά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...