Jump to content

Πισίνες και κατασκευές κήπου


blackwing
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε η πισίνα έχει πολλά έξοδα και θέλει πάρα πολύ συντήρηση! Ενδιαφέρεσαι να φτιάξεις σε σπίτι για ιδιωτική χρήση ή σε ξενοδοχείο κτλ.?
Link to comment
Share on other sites

Μας κάνεις χαβαλέ προφανώς! :happy:

Δεν μπορώ να πιστέψω οτι έκανες post στα σοβαρά! :rolleyes:

Τι είναι η πισίνα και την ψάχνεις σε forum κινητής τηλεφωνίας?? :confused:

Κινητό τηλέφωνο τρίτης γενιάς??:lol:

Δεν έχει μηχανικούς να πας να ρωτήσεις, να σου κάνουν και μια μελέτη??:blink:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

ChatnFun ---> Συζητήσεις για... οτιδήποτε δεν έχει σχέση με τεχνολογία και κινητά. Απαγορεύονται τα πολιτικά και τα αθλητικά θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Gia idiotikh xrish polla exoda e?

 

Τα έξοδα είναι πολλά και χρειάζεται πολύ συντήρηση αλλά έχει κ μεγάλο κόστος κατασκευής!! Αν δεν έχεις χρόνο να ασχοληθείς καλύτερα μην τη φτιάξεις!!

Link to comment
Share on other sites

Τα παραλετε. Υπαρχουν και οι πολυεστερικες πισινες που σε ενα καλουτσικο μεγεθος εχουν περι τα 15000. Για καποιον που χτιζει μονοκατοικια δεν ειναι και τοσο μεγαλη επιβαρυνση. Η δε συντηρηση δεν ειναι κατι το τρομερο.

 

Αυτο που πρεπει να προσεξει κανεις ειναι οτι η πισινα θεωρειται τεκμηριο διαβιωσης, και οσο μεγαλυτερη ειναι τοσο αυξανει το τεκμαρτο εισοδημα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε φέτος φτιάξαμε καινούρια πισίνα και τα έξοδα για να γίνει μια σωστή δουλειά δεν είναι κ λίγα! Πάντα μιλάμε για μη πολυεστερικές κατασκευές.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδια εχω ψαξει και βρηκα οτι οι προκατασκευασμενες πισινες δεν εχουν το οριο των 25 τ.μ.(δηλαδη στις κανονικες με τσιμεντο αν ειναι πανω απο 25τ.μ. πληρωνεις φορους, κατι τετοιο)

 

Μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος;;;;

 

Επισης απο τιμες που κοιτουσα μια πισινα 25 τμ (οχι προκατασκευασμενη)κοστιζει καπου στα 10.000 ευρω με ολα τα μηχανηματα,για οποιον ενδιαφερεται

 

Μια προκατασκευασμενη στα 25τμ επισης κοστιζει καπου στα 5.000-6.000 ευρω:D

Μια προκατασκευασμενη πισινα 4χ10 Εχει καπου στα 8.000:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες αυτες που λες ειναι σταντε,κομπλε?μηπως εννουσαν αρχικη τιμη?

γιατι εγω διαβασα οτι ξεκινανε απο 15χιλ πλαισιο γυρω γυρω αλουμινιο ή ατσαλι κ κατω σκυροδεμα+βαφη,αδεια,εργασια.

 

μιας κ εισαι σε καλη ηλικια κ λογικα θα θελεις να κανεις βουτιες κοιταξτε να την κανετε τουλ την μιση 3 μετρα γιατι στο πλατος δεν θα σε βολευει κ τοσο...:P

 

αυτο με τα 25τ.μ. εννοεις εφορια?

 

εχουν εγγυησεις ποσα χρονια?γιατι απ οτι βλεπω στις φωτογραφιες το γυρω γυρω θαβεται οποτε οτι ζημια γινει σε σωληνα ή ραγισμα θελει σκαψιμο ξανα...σε 2 που εχω δει τις ειχαν αφησει κενες γυρω γυρω κ κατεβενες κατω για να φτιαξεις τετοια προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες αυτες που λες ειναι σταντε,κομπλε?μηπως εννουσαν αρχικη τιμη?

γιατι εγω διαβασα οτι ξεκινανε απο 15χιλ πλαισιο γυρω γυρω αλουμινιο ή ατσαλι κ κατω σκυροδεμα+βαφη,αδεια,εργασια.

 

μιας κ εισαι σε καλη ηλικια κ λογικα θα θελεις να κανεις βουτιες κοιταξτε να την κανετε τουλ την μιση 3 μετρα γιατι στο πλατος δεν θα σε βολευει κ τοσο...:P

 

αυτο με τα 25τ.μ. εννοεις εφορια?

 

εχουν εγγυησεις ποσα χρονια?γιατι απ οτι βλεπω στις φωτογραφιες το γυρω γυρω θαβεται οποτε οτι ζημια γινει σε σωληνα ή ραγισμα θελει σκαψιμο ξανα...σε 2 που εχω δει τις ειχαν αφησει κενες γυρω γυρω κ κατεβενες κατω για να φτιαξεις τετοια προβλημα...

Καλα η πισινα ειναι για το σπιτι του αδερφου μου που τελειωνει σε 3-4 μηνες, αλλα εχω και γω βλεψεις:ninja::shifty:

:p

(μιλαω για τις προκατασκευασμενες)

Τελικα αναθεωρω για την τιμη,,3000 χιλιαδες ολα κομπλε με διαστασεις 3χ7:D

Οσο για την εγγυση,ναι εχουν,αλλα δεν γνωριζω ποσο....

η τιμη που ειπα ειναι για ολα που αναφερεις,,σκαψιμο,βαψιμο,μηχανηματα κτλ

Εσυ για τις τιμες που λες αναφερεσαι σε πισινες που ειναι χτιστες,δηλαδη τις φτιαχνουν με τσιμεντο κανονικα οπως ενα σπιτι.. και σε αυτες αν ειναι πανω απο 25τμ πληρωνεις εφορια καθε χρονο(δεν γνωριζω ποσο) αυτες ειναι φυσικα ποιο ακριβες,,ξεκινουν απο 10.000 που εχει ρωτησει ο αδερφος μου,,,

 

Οποτε συμφερει μια προκατασκευασμενη,,επισης υπαρχει σε διαφορα μεγεθη(τα οποια ειναι στανταρ),,εγω τους προτεινα μια που ειχαν 4χ10 και στοιχιζει καπου στα 5.000-6.000

 

Υπαρχουν διαφορα μηχανηματα,,καποια που ειναι ποιο ακριβα εχουν αρκετα ενισχυμενους σωληνες και το μηχανημα τοποθετητε ποιο μακρια απο την πισινα ωστε να μην υπαρχει προβλημα...

 

Αυτα εμαθα,, απλα θα ηθελα να επιβεβαιωσω αυτο που μου ειπαν, οτι αν ειναι προκατασκευασμενη δεν εχει φορους αν ειναι πανω απο 25 τμ

 

 

Επισης να αναφερω οτι το βαθος μια προκατασκευασμενης ειναι σταθερο,,,αλλα αν θελει καποιος μπορει να το μεγαλωσει με αναλογο κοστος φυσικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

http://www.in2life.gr/indulgence/buy/articles/131891/article.aspx?apg=1

εδω τα διαβασα...

με 3χιλ πισινα μου κανει λιγο περιεργο...που τις βρηκες αυτες τις τιμες?

Link to comment
Share on other sites

http://www.in2life.gr/indulgence/buy/articles/131891/article.aspx?apg=1

εδω τα διαβασα...

με 3χιλ πισινα μου κανει λιγο περιεργο...που τις βρηκες αυτες τις τιμες?

Απο καταστημα με πισινες στην Καλαματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Gia idiotikh xrish polla exoda e?

 

analoga ti zitas arxizoun apo 25000e kai pai legontas

 

adelfe me 10000 e oute mpeta den rixnis pou na valis kai mixanimata .kala gia prokan min to sizitas ine gia ena xroniko diastima den aksizi tosa lefta mia kai kali kalitera

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...