Jump to content

Ζώα στη θάλασσα


hydro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον σημερα το πρωι πγα σε μια παραλια που δεν ειχε και πολυ κοσμο και εκατσα σε μια μερια ωστε να μην ενοχλω τους αλλους και ειχα φερει το σκυλακι μου και μια γατα η οποια λατρευει να κανει μπανιο στη θαλασσα :p και τελως παντων μετα απο λιγο καθως επαιζα με το σκυλι ερχεται ενας με στυλ γ@μ@ω και δερνω μου λεει να βγαλω το σκυλι εξω γιατι βρομιζει την θαλασσα :mad: του λεω ευγενικα οτι δεν τον πειραζουν τοσα πραγματα που εχει θαλασσα μεσα μονο το σκυλι τον πειραξε που ηταν μακρυα απο ολους? μου λεει ναι και κλωτσαει το σκυλι :angry: και του ριχνω μια και πεφτει κατω και μετα μου φωναξε ολη την αντροπαρεα που ειχε μαζι του για να με δειρουν και παλι ομως :rolleyes: τελως παντων φωναξε την αστυνομια και οι μπατσοι πηραν το μερος καθως απο οτι ξερω δεν υπαρχει απαγορευση για σκυλους παρα μονο απο τους δημαρχους που το παιζουν κατι :mad: θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας θα θελατε να ειχατε διπλα σας η εστω κοντα σας ενα ζωο την ωρα που κανατε μπανιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω δεν εχω κανένα απολύτως πρόβλημα το αντίθετο μάλιστα :)
Link to comment
Share on other sites

Καλά τους ξηγήθηκες ξύλο...! :cool:

Από κει και πέρα η ύπαρξη κάποιου ζώου εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί αρκεί φυσικά αυτό το ζώο να μην δημιουργεί πρόβλημα στους λουόμενους, δηλαδή να τους περιτρυγυρίζει, να γαβγίζει (ή να νιαουρίζει :p ), ή ακόμη χειρότερα να επιτίθεται...

Τώρα για το θέμα βρωμιάς... όπως είπες και συ τόσα και τόσα έχει η θάλασσα μέσα... δεν πρόκειται να πάθει κανείς τίποτα.

Anyway...

 

Δεν κατάλαβα το σημείο "φωναξε την αστυνομια και οι μπατσοι πηραν το μερος καθως απο οτι ξερω δεν υπαρχει απαγορευση για σκυλους παρα μονο απο τους δημαρχους που το παιζουν κατι" ποιανού μερος πήρε τελικά η αστυνομία;

Link to comment
Share on other sites

Να βρωμίζει την θάλασσα δεν το συζητάμε. Αλλά αυτό που λέει ο Alexel το έχω δει αρκετές φορές. Να ενοχλεί τους λουόμενους ο σκύλος και το αφεντικό του να χαζογελάει σαν μ@#$%ς. Ολολογώ ότι πολλές φορές έχω σπαστεί μ΄αυτήν την ιστορία. Και όχι μόνο εγώ αλλά όλη η παραλία. Εκτός από τον ιδιοκτήτη του σκύλου
Link to comment
Share on other sites

Να βρωμίζει την θάλασσα δεν το συζητάμε. Αλλά αυτό που λέει ο Alexel το έχω δει αρκετές φορές. Να ενοχλεί τους λουόμενους ο σκύλος και το αφεντικό του να χαζογελάει σαν μ@#$%ς. Ολολογώ ότι πολλές φορές έχω σπαστεί μ΄αυτήν την ιστορία. Και όχι μόνο εγώ αλλά όλη η παραλία. Εκτός από τον ιδιοκτήτη του σκύλου

ναι δεν λεω αλλα οταν το σκυλι ειναι σχετικα μακρυα απο τους αλλους ωστε να μην ενοχλει απο καθε αποψη και να σου ερχεται ο καθε μ@λ@κ@ς απο την αλλη πλευρα και να σου λεει να φυγεις λες και ειναι δικια του η παραλια τοτε δεν τα περνεις? :mad:

Link to comment
Share on other sites

εγω στην Χαλκιδικη καθε καλοκαιρι που παω ειμαι παντα με το σκυλακι μου! και παντα μα παντα μου κανουν παρατηρισεις αλλα τους γραφω κανονικοτατα! που φευγουν απο την παραλια και αφηνουν τις βρωμιες τους στην αμμο η κατουρανε στο νερο δεν το θεωρουν βρωμια οι υποαναπτικτες ελληνες, το σκυλακι που παιζει γυρω τους πειραζει!!

μιζερος και γκρινιαρικος λαος αν μπουρουσαμε και τα εντερα μας θα βγαζαμε.ολα μας ενοχλουν και ολα μας πειραζουν οταν τα κανουμε εμεις ομως η χειροτερα μας αρεσει!

καλα κανεις και πας το σκυλο σου στην θαλασσα κανεις δεν εχει δικαιωμα να σε διωξει ποσο μαλλον να σε χτυπησει κιολας αν ειναι δυνατον!!

Link to comment
Share on other sites

Oι περισσοτεροι λουομενοι δεν αισθανονται ομορφα οταν εχουν διπλα ενα σκυλο ενω κολυμπανε,οπως και εγω.

Δεν εχω κανενα προβλημα ομως αν ειναι σε σεβαστη αποσταση απο τους λουομενους!

Link to comment
Share on other sites

Den exo kanena apolytos provlhma me ta zoa poy kanoyn mpanio sth thalassa,arkei na mhn ginontai epikindyna gia toys trigyro kolymvhtes.Se kamia periptosh den molynoyn th thalassa,perissotero apo o,ti oi anthropoi toylaxiston.

Alla kai provlhma na eixa pali den tha mporoysa na kano kati,afoy den einai paranomh h eisodos katoikidion zoon sth thalassa.

 

Pantos kala toy ekanes toy typoy... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μαζί σου φίλε Hydro! ;)

Καλά τους έκανες! :lol: Άκου εκεί κλωτσιά στο σκύλο! :mad:

 

Ούτε κι εγώ έχω πρόβλημα με τα σκυλιά στην παραλία.

Μου έχει τύχει κι εμένα ένα τέτοιο περιστατικό. Έχω πάει Σαλαμίνα με ένα φίλο μου με το σκύλο και εκεί που πήγαμε για μπάνιο υπήρχαν κάτι γριες. Το τι ακούσαμε όταν μπήκε ο σκύλος μέσα δεν περιγράφεται... :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Λάθος συμπεριφορά από μέρους τουε σίγουρα. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει να έχω ζώα κοντά μου όταν κάνω μπάνιο. Δηλαδά αν στην παραλία όταν είναι φουλ από κόσμο υπάρχουν ανάμεσα μας ζώα δεν είναι ωραίο. Ή φανταστείτε να είχε ο καθένας τον σκύλο του τι θα γινόταν στην παραλία. Τώρα αν δεν έχει κόσμο και είναι σε απόσταση που να μην ενοχλεί, τότε δεν έχω πρόβλημα. Επίσης είναι πολλοί που δεν φροντίζουν να έχουν καθαρά τα σκυλιά τους. Τότε αυτή η βρώμα με ενοχλεί περισσότερο από ένα κουτάκι κοκα-κόλα ή άνα κρουασάν. Και δεν μπορεί ο καθένας να ξέρει ποιο σκυλί είναι καθαρό ή βρώμικο. Αντικειμενικά, Έτσι δεν είναι ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Καλα του ξυγιθικες του τυπου, και νοσοκομιο να τον εστελνες καλυτερα. Ακους εκει να σου χτυπισει το ζωο... Μια φορα ενας εδωσε ενα χαστουκι στο σκυλο μου και ακομα ψαχνετε και ελπιζω το ιδιο να επαθε και αυτος που κλοτσισε τον σκυλο σου.

 

Εγω πρωσοπικα δεν θα ειχα κανενα προβλημα να ειναι ενα σκυλι διπλα μου στην παραλια, και παω και τον δικο μου αλλωστε (σε σημιο που δεν εχει αλλους σηνιθως) Αλλωστε και τα ζωα ζουν, αυτα δεν εχουν δικεομα να δροσιστουν; Ιδικα τα σκουροχρωμα σκανε απο την ζεστη. Και στο κατω κατω σε μια φυση ζουμε, δεν μπορουμε να παμε κοντρα στην φυση

Και ποσο μαλλον για τετιους "μαγκες"... Ας ητανε κανα πιτμπουλ οπως προαναφερθικε η κανα ροτβαΐλερ ενηλικο να του λεγα εγω...

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο ποστ έχω αναφέρει με επιχειρήματα γιατί δεν θέλω ζώα δίπλα μου και έχω ρωτήσει αν συμφωνείτε οι ιδιοκτήτες με αυτό που αναφέρω και δεν έχει απαντήσει κανένας και ασχολείστε με το πόσοι πήγαν στο νοσοκομείο και αν ήταν ψευτόμαγκες ή όχι. Η κουβέντα θα μπορούσε να γίνει και χωρίς να αναφερθεί ο τσακωμός που είναι άσχετο τελείως. Καλά τους έκανες και εγώ το ίδιο θα έκανα αλλά το αναφέρεις συνέχεια και δεν έχει σχέση. Ας ανοίξουμε θέμα "Τσακωμοί κτλ " να συζητήσουμε εκεί τα πως και τα γιατί. Έτσιν δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζηταω οτι ο κάφρος που ήρθε να σε απειλήσει φίλε hydro ήταν α-πα-ρα-δε-κτος. Αλλα όταν υπάρχουν άτομα σαν τη φίλη PowerZ που δεν διστάζουν να πουν:

εγω στην Χαλκιδικη καθε καλοκαιρι που παω ειμαι παντα με το σκυλακι μου! και παντα μα παντα μου κανουν παρατηρισεις αλλα τους γραφω κανονικοτατα!

τότε πως μπορείς να συγκρατήσεις τα νευρα σου;

 

Δεν νομίζω οτι ο σκύλος βρωμίζει τη θάλασσα περισσότερο απ' όσο ήδη είναι. Δεν νομίζω πως το κάπνισμα κάνει την ατμόσφαιρα πιο μολυσμένη απ' ότι ήδη είναι. Δεν νομίζω οτι το ...κατούρημα απο μερικά παιδάκια κάνει τη θάλασσα τοξική. Όπως όμως δεν θέλω ακόμα και το παιδί μου που λέει ο λόγος να "ουρεί" ενώ κάνουμε δίπλα δίπλα μπάνιο, όπως δεν θέλω να καπνίζει κάνεις δίπλα μου έτσι δεν θέλω και κανένα σκύλο να ...δροσίζεται αναμεσα στα πόδια μου. Δεν έχω κανένα προβλημα να κάνει το μπανάκι του το ζώο, αλλα σεβαστείτε βρε παιδία το γεγονός οτι κάποιοι απλα δεν θέλουν εναν σκύλο να κάνει μπάνιο δίπλα τους!

 

Δεν λέω, πάρτε τον σκύλο σας και πήγαινετε τον για μπάνιο όπου θελετε. Όχι όμως στην πιο πολυσύχναστη παραλία την ώρα που γίνεται χαμός και δεν υπάρχει χώρος ούτε για ...παντόφλα (πράγμα που μουβ συνέβη την προηγούμενη βδομάδα στη Βάρκιζα). Σεβαστείτε το γεγονός ότι κάποιοι ενοχλούνται.

Και όσο υπάρχουν άτομα σαν την PowerZ που δεν διστάζουν να πουν "σας γράφω κανονικά", δυστυχώς θα υπάρχουν άτομα που θα παίρνουν αναποδες και θα λένε "θα σε σπάσω στο ξύλο"...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι πηγα σε μια παραλια ακριβως για αυτον τον λογο να ειμαι σχετικα μακρυα αποι τους λουομενους χωρις να ενοχλω αλλα ειχα αλλα αποτελεσματα...αλλα αφου δεν υπαρχει νομος για τα σκυλακια απορω δηλαδη αφου ημουν μακρυα τους γιατιι ηρθε να μου κανει παρατηρηση εφοσον ενοχλουσε μονο τα ψαρια :)
Link to comment
Share on other sites

μα φυσικα και θα τους γραφω κανονικοτατα οταν το σκυλακι μου ειναι οσο η παλαμη μου και κανει και πιο συχνα μπανιο απ οτι κανει ο λυσσασμενος που φωναζει!

το ενα εκατοστο πεντακαθαρο σκυλακι μας μαρανε και δεν μας ενοχλει τα σκουπιδια που αφηνει η κυρα κατινα με ολο της το σοι αφου απολαυσε το μπανακι της ..οοοοοχι αυτο δεν μας χαλαει καθολου..

 

τωρα οποιος νομιζει οτι η σωστη μεθοδος αντιμετωπισης των προβληματων ειναι το ξυλο μπορει να παει και στην ζουγκλα με τους ουρακοταγκους.

Link to comment
Share on other sites

μα φυσικα και θα τους γραφω κανονικοτατα οταν το σκυλακι μου ειναι οσο η παλαμη μου και κανει και πιο συχνα μπανιο απ οτι κανει ο λυσσασμενος που φωναζει!

το ενα εκατοστο πεντακαθαρο σκυλακι μας μαρανε και δεν μας ενοχλει τα σκουπιδια που αφηνει η κυρα κατινα με ολο της το σοι αφου απολαυσε το μπανακι της ..οοοοοχι αυτο δεν μας χαλαει καθολου..

εμμ το σκυλι τους μαρανε... οχι οτι περνας απο διπλα τους και βρωμανε απο πανω μεχρι κατω η τα σκουπιδια που αφηνουν η οταν κατουρανε τα μικρα και οι γριες μεσα στην θαλασσα ειναι ωραια απο το να βλεπεις ενα σκυλακι να χοροπηδαει σαν τρελο οταν κανει μπανιο ειναι ελεος πια :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσα κάποια ποστς για να πάρει μία ροή το θέμα και να μην βγαίνει πολύ εκτός.

 

Στο θέμα μας, δεν τραβώ κανένα ζόρι αν κάποιος φέρει το σκύλο του στη θάλασσα. Αν φέρει το γουρούνι του θα τραβήξω ζόρι. :p

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλούν?Δεν τους ενοχλώ.Ήτε είναι άνθρωπος,ήτε σκύλος ;) .Σε αντίθετη περίπτωση,ο οποιοσδήποτε θα υποστεί τις συνέπειες :shifty: .
Link to comment
Share on other sites

Eμένα με ενοχλούν οι σκύλοι. Ειδικά όταν είναι ελέυθεροι.

Με το λουρί τους και εφόσον το μηκος του λουριού είναι μικρότερο από την απόσταση εμου και του σκύλου δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Δεν με πειράζουν δλδ λόγω βρωμιάς ή επειδή ειναι ζώα και τέτοια. Καμία σχέση.

Απλά δεν τα θέλω δίπλα μου να χοροπηδάν και να τρέχουν. Δεν αισθάνομαι άνετα.

Είναι ένα είδος φοβίας.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή νομίζω πως ο κάτοχος του σκυλιού δεν γνωρίζει ποιοι από αυτούς που κάθονται στην παραλία έχει φοβία ή ακόμα και αλλεργία στα σκυλιά ή γενικά στα ζώα το πιο καλό θα ήταν να τα πηγάίνουν για μπάνιο κάπου πιο απόμερα ώστε να μην ενοχλούν, να μην ενοχλούνται και να δείχνουν και τον απαιτούμενο σεβασμό στους υπόλοιπους. Επίσης δν μπορεί μπει κανονισμός τύπου επιτρέπονται τα κανίς, απαγορεύονται τα πιτμπουλ θα πρέπει να τηρηθεί κάτι γενικό.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μεγαλη ταλαιπωρία 4 μηνών και μια εγχείρηση για αφαίρεση καρκινόματος στο τέλος, στις αμυγδαλές, δεν εχω ιδιαίτερη διάθεση να κολυμπάω δίπλα σε ζώα. Τα λατρέυω τα ζώα ειδικά τους σκύλους και τις γάτες αλλά δυστυχώς μου δημιουργήσανε έναν ωραιότατο στρεπτόκοκο β΄αιμολυτικό από μικρόβιο στη θάλασσα. Ταλαιπωρήθηκα αρκετά με εξετάσεις και θεραπείες από τον Ιούλιο που είχα πάει διακοπές μέχρι και τον Οκτώβριο που έκανα την εγχείρηση. Ετσι τώρα δεν μπαίνω στη θάλασσα όταν βλέπω κάποιο λουόμενο να εχει και το κατοικίδιο του μαζί.

 

Το θεωρώ βάρβαρο και ανεπίτρεπτο αυτό που συνέβει (την κλωτσια στο κακόμοιρο το σκυλάκι)... Εγω θα τον ειχα τουφεκίσει αν τον εβλεπα να το κάνει... και λίγα του έκανες.

 

Μόνο μια φιλική συμβουλή... προσέχετε τα αδέσποτα στις παραλίες και για όσους θέλετε να εχετε μαζί σας τα σκυλάκια σας να τα προσέχετε και να τους κάνετε όλα τα εμβόλια... Υπάρχουν και παιδάκια που δεν μας φταίνε σε τίποτα...αν αυτο που ειχα εγω το ειχε ενα παιδάκι δεν θα τα κατάφερνε...

 

Φιλικά πάντα ....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε ρε παιδιά δηλαδή για τα σκυλιά της νύχτας που πάνε το μεσημέρι σε παραλίες; :w00t: :p

Σε αυτά γιατί δεν λέτε τίποτα ε; :shifty: :lol: :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Καλά ξηγήθηκες hydro.Και εγώ έχω ψόρα με τον σκύλο μου.

Αυτός ο ψευτόμαγκας μάλλον την είδε ο ...... και δέρνω και θα ήρθε να δείξει πόσο άντρακλας είναι κλωτσώντας τον σκύλο.

Κάτι τέτοιους τύπους τους σιχαίνομαι πραγματικά.Όταν βγάζουν την μαγκία τους σε σκυλία για να νοιώσουν ότι είναι κάποιοι.

 

Εγώ το πέρνω τον σκύλο μου όποτε μπορώ στην θάλασσα και άμα θέλει κανείς άς έρθει να μου ζητήσει τα ρέστα και τα λέμε.Μέχρι στιγμής μόνο μια "κυρία" είχε πρόβλημα με τον σκύλο μου και την "στόλισα" κανονικά ;)

 

Τις προάλλες ήμουν για μπάνιο Χαλκιδική και είδα μια "μάνα" να έχει το παιδί της με μαγίο,πολύ μεγάλο.Το παιδάκι έκανε την ανάγκη του,ΠΑΝΩ ΤΟΥ,και μετά μπήκε μέσα στην θάλασσα.Αυτό να φανταστώ είναι αποδεκτό ενώ ο σκύλος όχι ?

 

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ...Ούτε θα πετάξει τον καφέ του στην παραλία...

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...