Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει βγει κάποιο πρόγραμμα ρε παιδιά όπως πχ το camera pro στο 808 που τραβάει 41 καθαρά mp? Δε μπορεί. Και αν όχι, κάτι θα βγει. Αυτή η αναβάθμιση που θα έδινε αρχεία raw?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα δεν έχεις πουθενά πρόσβαση στα μεγάλα αρχεία,πάρα μόνο στο Νοκια camera αλλα share κάνει την 5αρα..αυτός είναι και λ λόγος ύπαρξης

 

Υπάρχει το 1shot beta .....η αναβάθμιση μάλλον μαζί με την black...

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ως κατοχος S4 σκεφτομαι να ερθω στο 1020.Γενικα καιρο με τρωει με Wp και Nokia.

1)Οι 3 λογαριασμοι gmail που θελω να συγχρονιζω θα ειμαι οκ?Συγχρονιζει καλα και αυτοματα χωρις προβληματα?

2)Προγραμμα ηχογραφησης κλησεων υπαρχει?

3)Η μπαταρια πως τα παει τελικα?Μεχρι το βραδυ τη βγαζει?

4)Με το dropbox συγχρονιζει?

5)Προγραμμα να κατεβαζεις βιντεο απ το youtube υπαρχει?

6)Γενικα για κανα χρονο ακομα θα παιρνει τις νεες αναβαθμισεις των windows?

Γενικα σε τι πιστευετε οτι θα με απογοητευσει σε σχεση με το s4?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ως κατοχος S4 σκεφτομαι να ερθω στο 1020.Γενικα καιρο με τρωει με Wp και Nokia.

1)Οι 3 λογαριασμοι gmail που θελω να συγχρονιζω θα ειμαι οκ?Συγχρονιζει καλα και αυτοματα χωρις προβληματα?

2)Προγραμμα ηχογραφησης κλησεων υπαρχει?

3)Η μπαταρια πως τα παει τελικα?Μεχρι το βραδυ τη βγαζει?

4)Με το dropbox συγχρονιζει?

5)Προγραμμα να κατεβαζεις βιντεο απ το youtube υπαρχει?

6)Γενικα για κανα χρονο ακομα θα παιρνει τις νεες αναβαθμισεις των windows?

Γενικα σε τι πιστευετε οτι θα με απογοητευσει σε σχεση με το s4?

 

1) Μια χαρά δουλέυει με το gmail.

2) Εχω δει μια εφαρμογη που κανει ηχογραφηση κλησης. Δεν την εχω δοκιμασει οπότε δεν ξέρω πως δουλέυει. Ψαξτο λίγο να δεις αν σου κάνει.Τα wp έχουν τους περιορισμους τους οπως ξερουν ολοι

3) Εμένα μέχρι το βράδυ την βγάζει το 920 μου.

4)Εχει εφαρμογές dropbox. Τώρα αν εννοείς αν συγχρονίζει αυτόματα...

5) προγράμματα για να κατεβάζεις video απο youtube, δόξα το θεό έχει πολλά. Και απευθείας μετατροπή σε ringtone έχει. Το ποιο βολικό που έχω βρει δηλαδη σε όλα τα OS

6) Λογικά. όλοι λένε οτι θα πάρουμε αναβαθμίσεις...Θα δείξει

 

Αν είσαι fan του file manager...αυτό θα σε απογοητεύσει. Εχει εναν "pocket file manager" που εκτελει χρεη "file manager" μεταξυ cloud drives. Δηλαδη από dropbox σε skydrive κλπ. Και φωτογραφίες από την γκαλερυ προς τα cloud drives και αντιστροφα. Mε λίγα λόγια μπορείς να αντιγραψεις οποιοδήποτε αρχείο απο cloud drive στην "μνήμη" της εφαρμογής. Αν είναι φωτο, βίντεο, ή word ανοίγουν με τις εφαρμογες του κινητου. Αν ειναι αρχείο που δεν υποστηρίζεται απλα δεν ανοίγει κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ως κατοχος S4 σκεφτομαι να ερθω στο 1020.Γενικα καιρο με τρωει με Wp και Nokia.

1)Οι 3 λογαριασμοι gmail που θελω να συγχρονιζω θα ειμαι οκ?Συγχρονιζει καλα και αυτοματα χωρις προβληματα?

2)Προγραμμα ηχογραφησης κλησεων υπαρχει?

3)Η μπαταρια πως τα παει τελικα?Μεχρι το βραδυ τη βγαζει?

4)Με το dropbox συγχρονιζει?

5)Προγραμμα να κατεβαζεις βιντεο απ το youtube υπαρχει?

6)Γενικα για κανα χρονο ακομα θα παιρνει τις νεες αναβαθμισεις των windows?

Γενικα σε τι πιστευετε οτι θα με απογοητευσει σε σχεση με το s4?

Έγώ πήγα από Νοτε2 σε 1020. Στην αρχή ίσως σου λείψουν κάποια πράγματα του android αλλά μέρα με τη μέρα μπαίνεις στην φιλοσοφία των Windows Phone και δεν ενοχλείσαι. Διάβασε 3-4 σελίδες πριν που έχω γράψει κάποια αναλυτικά σχόλια για την μετάβαση μου.

 

1) Το gmail δουλευει απροβλημάτιστα. Μάλιστα συγχρονίζει ταχύτερα από το Νοτε2.

2) Νομίζω όχι αλλά ίσως ο φίλος παρακάτω έχει κάποια πρόταση. :)

3) Η μπαταρία του για νορμαλ χρήση είναι μια χαρά. Με ήπια χρήση φτάνω και 2 μέρες. Αν όμως αρχίσεις βιντεο, φωτό κλπ αρκετές θα πέσει γρήγορα αλλά είναι λογικό με τέτοια φωτογραφική.

4) Έχει πρόγραμμα αλλά να σου πω την δική μου θεώρηση στο θέμα. Αν δεν έχεις παρά πολλά γίγα στο dropbox τότε αξίζει να δοκιμάσεις το skydrive. Δίνει 7 γίγα δωρεάν. Εγώ ήθελα παλαιότερα να ξεφύγω από την παρακολούθηση της google. Ετσι άφησα το gdrive και πήγα στο dropbox που μου άρεσε και πιο πολύ και μου έδωσε και 50 γίγα δώρο η σαμσουνγκ. Τώρα με το 1020 δοκίμασα skydrive και χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος συγκεκριμένος αρχίζω και δουλεύω αυτό. Μάλιστα μετά από περίπου 10 χρόνια στο gmail σιγά σιγά αρχίζω να χρησιμοποιώ το windowslive mail μου και ίσως την κάνω και τελείως από το google. Δεν έχω να κρύψω κάτι αλλά αυτοί το παρακάνανε...

5) Δεν το έχω ψάξει αυτό.

6) Κάπου διάβασα ότι ανακοινώθηκε από Microsoft για 36 μηνη υποστήριξη σε όλα τα windows phone. Και 24 να είναι μια χαρά είναι. Θα πάρει στο νέο έτος την 8.1 οπότε άνευ απροόπτου θα πάρει και την 8.2.

 

Κάποια που μου έλειψαν (ηλίθια και σοβαρά):

 

- Δεν μπορεί να στείλει μαζικά όλες τις επαφές με ΒΤ. Μπορεί μία-μία. Ίσως να γίνεται αλλά δεν το βρήκα. \Από ένα Νοκια Ε52 έστειλα άνετα επαφές σε αντροιντ, μαζικά. Από Νοτε2 έστειλα μαζικά επαφές πάλι μαζικά. Στο 1020 μάλλον δεν γίνεται.

 

- Δεν μπορείς να βάλεις άλλο τόνο από τους στανταρ σε sms και άλλα notifications. Μπορείς μόνο στον ήχο κλήσης. Ανόητο μεν αλλά πραγματικότητα.

 

- μικρή ποικιλία από θήκες. Ευτυχώς βρήκα μία s-line στο e-click που είναι αξιοπρεπής. Πλέον δεν ασχολούνται τόσο με τα Νοκια. Η Οτερμποξ θα βγάλει μία από τις 14/11 αλλά είναι τεράστια. Casemate δεν βλέπω όπως και απο άλλες.

 

- δεν έχω βρει ακόμη εφαρμογή για ασύρματη σύνδεση με πισι που στο αντροιντ είχε καμιά 30άρια που δούλευαν ρολόι. Αλλά δεν το έχω ψάξει και πολύ.

 

- απο το Νοτε2 μου έχει λείψει λίγο το μέγεθος της οθόνης στο σερφάρισμα. Αλλά τη δουλειά σου την κάνεις. Και ο ΙΕ που έχω να χρησιμοποιήσω καμιά δεκαριά χρόνια στην Mobile ¨εκδοση είναι εξαιρετικός.

 

- η κάρτα μνήμης. Αλλά τα 32 είναι αρκετά νομίζω. Αν αδειάζεις ειδικά και στο σύννεφο, δεν υπάρχει θέμα. Έχει επιλογή να ξεφορτώνει στο skydrive μόνο με ασύρματο.

 

Τι θα κερδίσεις?

 

- καλύτερη οθόνη. Περισσότερες ρυθμίσεις για τα χρώματα και την φωτεινότητα.

 

- ταχύτητα και ομαλότητα όπως σε κανένα άλλο. Ένας διπύρηνος ξεφτιλίζει ότι κινείται. Δεν κολλάει πουθενά. Άριστη διαχείριση Ραμ και ότι άλλο.

 

- απίστευτη ποιότητα συνομιλίας. Μου θυμίζει τα παλιά Νοκια τα καλά.

 

- ποιότητα συσκευής. Είναι ένα κομμάτι μονοκόμματο.

 

- να είσαι πρωτότυπος. Όχι για να βγάλεις ραντεβού κανένα κορίτσι αλλά για την πάρτη σου. Όλοι πια έχουν Αντροιντ, IOs και ακούς παντού τους ίδους ήχους. Εγώ του έβαλα και ένα παλιό ringotne από το 8210 και είμαι βασιλιάς. :)

 

- φωτογραφίες που κάνουν πλάκα σε όλα τα άλλα κινητά. Είναι σε δικό του επίπεδο σε φωτό/βίντεο/ηχογράφηση.

 

Και τέλος, το σημαντικότερο. Βλέπεις από πρώτο χέρι μια πολύ καλή υλοποίηση των windows σε ένα υστερόγραφο της Νοκια. Galaxy S5 θα δούμε σε κανά πεντάμηνο περίπου. Επόμενη ναυαρχίδα σε Νοκια ίσως να μην έχει... :)

...

2) Εχω δει μια εφαρμογη που κανει ηχογραφηση κλησης. Δεν την εχω δοκιμασει οπότε δεν ξέρω πως δουλέυει. Ψαξτο λίγο να δεις αν σου κάνει.Τα wp έχουν τους περιορισμους τους οπως ξερουν ολοι

...

Μήπως θυμάσαι το όνομα της εφαρμογής? Νομίζω τα windows mobile έχουν καλοκλειδωμένη την ηχογράφηση κλήσης.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Έγώ πήγα από Νοτε2 σε 1020. Στην αρχή ίσως σου λείψουν κάποια πράγματα του android αλλά μέρα με τη μέρα μπαίνεις στην φιλοσοφία των Windows Phone και δεν ενοχλείσαι. Διάβασε 3-4 σελίδες πριν που έχω γράψει κάποια αναλυτικά σχόλια για την μετάβαση μου.

 

1) Το gmail δουλευει απροβλημάτιστα. Μάλιστα συγχρονίζει ταχύτερα από το Νοτε2.

2) Νομίζω όχι αλλά ίσως ο φίλος παρακάτω έχει κάποια πρόταση. :)

3) Η μπαταρία του για νορμαλ χρήση είναι μια χαρά. Με ήπια χρήση φτάνω και 2 μέρες. Αν όμως αρχίσεις βιντεο, φωτό κλπ αρκετές θα πέσει γρήγορα αλλά είναι λογικό με τέτοια φωτογραφική.

4) Έχει πρόγραμμα αλλά να σου πω την δική μου θεώρηση στο θέμα. Αν δεν έχεις παρά πολλά γίγα στο dropbox τότε αξίζει να δοκιμάσεις το skydrive. Δίνει 7 γίγα δωρεάν. Εγώ ήθελα παλαιότερα να ξεφύγω από την παρακολούθηση της google. Ετσι άφησα το gdrive και πήγα στο dropbox που μου άρεσε και πιο πολύ και μου έδωσε και 50 γίγα δώρο η σαμσουνγκ. Τώρα με το 1020 δοκίμασα skydrive και χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος συγκεκριμένος αρχίζω και δουλεύω αυτό. Μάλιστα μετά από περίπου 10 χρόνια στο gmail σιγά σιγά αρχίζω να χρησιμοποιώ το windowslive mail μου και ίσως την κάνω και τελείως από το google. Δεν έχω να κρύψω κάτι αλλά αυτοί το παρακάνανε...

5) Δεν το έχω ψάξει αυτό.

6) Κάπου διάβασα ότι ανακοινώθηκε από Microsoft για 36 μηνη υποστήριξη σε όλα τα windows phone. Και 24 να είναι μια χαρά είναι. Θα πάρει στο νέο έτος την 8.1 οπότε άνευ απροόπτου θα πάρει και την 8.2.

 

Κάποια που μου έλειψαν (ηλίθια και σοβαρά):

 

- Δεν μπορεί να στείλει μαζικά όλες τις επαφές με ΒΤ. Μπορεί μία-μία. Ίσως να γίνεται αλλά δεν το βρήκα. \Από ένα Νοκια Ε52 έστειλα άνετα επαφές σε αντροιντ, μαζικά. Από Νοτε2 έστειλα μαζικά επαφές πάλι μαζικά. Στο 1020 μάλλον δεν γίνεται.

 

- Δεν μπορείς να βάλεις άλλο τόνο από τους στανταρ σε sms και άλλα notifications. Μπορείς μόνο στον ήχο κλήσης. Ανόητο μεν αλλά πραγματικότητα.

 

- μικρή ποικιλία από θήκες. Ευτυχώς βρήκα μία s-line στο e-click που είναι αξιοπρεπής. Πλέον δεν ασχολούνται τόσο με τα Νοκια. Η Οτερμποξ θα βγάλει μία από τις 14/11 αλλά είναι τεράστια. Casemate δεν βλέπω όπως και απο άλλες.

 

- δεν έχω βρει ακόμη εφαρμογή για ασύρματη σύνδεση με πισι που στο αντροιντ είχε καμιά 30άρια που δούλευαν ρολόι. Αλλά δεν το έχω ψάξει και πολύ.

 

- απο το Νοτε2 μου έχει λείψει λίγο το μέγεθος της οθόνης στο σερφάρισμα. Αλλά τη δουλειά σου την κάνεις. Και ο ΙΕ που έχω να χρησιμοποιήσω καμιά δεκαριά χρόνια στην Mobile ¨εκδοση είναι εξαιρετικός.

 

- η κάρτα μνήμης. Αλλά τα 32 είναι αρκετά νομίζω. Αν αδειάζεις ειδικά και στο σύννεφο, δεν υπάρχει θέμα. Έχει επιλογή να ξεφορτώνει στο skydrive μόνο με ασύρματο.

 

Τι θα κερδίσεις?

 

- καλύτερη οθόνη. Περισσότερες ρυθμίσεις για τα χρώματα και την φωτεινότητα.

 

- ταχύτητα και ομαλότητα όπως σε κανένα άλλο. Ένας διπύρηνος ξεφτιλίζει ότι κινείται. Δεν κολλάει πουθενά. Άριστη διαχείριση Ραμ και ότι άλλο.

 

- απίστευτη ποιότητα συνομιλίας. Μου θυμίζει τα παλιά Νοκια τα καλά.

 

- ποιότητα συσκευής. Είναι ένα κομμάτι μονοκόμματο.

 

- να είσαι πρωτότυπος. Όχι για να βγάλεις ραντεβού κανένα κορίτσι αλλά για την πάρτη σου. Όλοι πια έχουν Αντροιντ, IOs και ακούς παντού τους ίδους ήχους. Εγώ του έβαλα και ένα παλιό ringotne από το 8210 και είμαι βασιλιάς. :)

 

- φωτογραφίες που κάνουν πλάκα σε όλα τα άλλα κινητά. Είναι σε δικό του επίπεδο σε φωτό/βίντεο/ηχογράφηση.

 

Και τέλος, το σημαντικότερο. Βλέπεις από πρώτο χέρι μια πολύ καλή υλοποίηση των windows σε ένα υστερόγραφο της Νοκια. Galaxy S5 θα δούμε σε κανά πεντάμηνο περίπου. Επόμενη ναυαρχίδα σε Νοκια ίσως να μην έχει... :)

 

Μήπως θυμάσαι το όνομα της εφαρμογής? Νομίζω τα windows mobile έχουν καλοκλειδωμένη την ηχογράφηση κλήσης.

 

Η εφαρμογή φίλε μου είναι αυτή και προφανώς δουλεύει με πατέντα http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/call-recorder-pro/7f16d4e8-c64f-441b-8aa6-008675d213b4 Οσο για ασύρματη σύνδεση με το πισι δεν ξέρω τι ακριβως ψάχνεις. Υπάρχει ομως εφαρμογη για τα windows phone που μπορει να δει τους share δισκους του pc σου και να αντιγραψει αρχεια κλπ. αυτή http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/sharefolder/e2b9c82e-eaa1-4a3b-9d4a-8a2933a8bdb4 Η οποία σε συνδιασμο με τον best player του Ελληνα προγραμματιστη ειναι must. Αντιγραφεις την ταινια στην εφαρμογη και την ανοιγεις με τον best player

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Φιλε sleon σε ευχαριστω πολυ για το αναλυτικοτατο ποστ σου.Θα περιμενω να πεσει λιγο η τιμη και μαλλον θα το τσιμπησω.Εχοντας περασει σχεδον απο τις περισσοτερες ναυαρχιδες της Νοκια θελω να ξαναδοκιμασω.Ειμαι γεννημενος το 81 οποτε καταλαβαινεις οτι στα τελη της δεκαετιας του 90 και αρχες 2000 ημουν και γω nokia φαν!
Link to comment
Share on other sites

Έγώ πήγα από Νοτε2 σε 1020. Στην αρχή ίσως σου λείψουν κάποια πράγματα του android αλλά μέρα με τη μέρα μπαίνεις στην φιλοσοφία των Windows Phone και δεν ενοχλείσαι. Διάβασε 3-4 σελίδες πριν που έχω γράψει κάποια αναλυτικά σχόλια για την μετάβαση μου.

 

1) Το gmail δουλευει απροβλημάτιστα. Μάλιστα συγχρονίζει ταχύτερα από το Νοτε2.

2) Νομίζω όχι αλλά ίσως ο φίλος παρακάτω έχει κάποια πρόταση. :)

3) Η μπαταρία του για νορμαλ χρήση είναι μια χαρά. Με ήπια χρήση φτάνω και 2 μέρες. Αν όμως αρχίσεις βιντεο, φωτό κλπ αρκετές θα πέσει γρήγορα αλλά είναι λογικό με τέτοια φωτογραφική.

4) Έχει πρόγραμμα αλλά να σου πω την δική μου θεώρηση στο θέμα. Αν δεν έχεις παρά πολλά γίγα στο dropbox τότε αξίζει να δοκιμάσεις το skydrive. Δίνει 7 γίγα δωρεάν. Εγώ ήθελα παλαιότερα να ξεφύγω από την παρακολούθηση της google. Ετσι άφησα το gdrive και πήγα στο dropbox που μου άρεσε και πιο πολύ και μου έδωσε και 50 γίγα δώρο η σαμσουνγκ. Τώρα με το 1020 δοκίμασα skydrive και χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος συγκεκριμένος αρχίζω και δουλεύω αυτό. Μάλιστα μετά από περίπου 10 χρόνια στο gmail σιγά σιγά αρχίζω να χρησιμοποιώ το windowslive mail μου και ίσως την κάνω και τελείως από το google. Δεν έχω να κρύψω κάτι αλλά αυτοί το παρακάνανε...

5) Δεν το έχω ψάξει αυτό.

6) Κάπου διάβασα ότι ανακοινώθηκε από Microsoft για 36 μηνη υποστήριξη σε όλα τα windows phone. Και 24 να είναι μια χαρά είναι. Θα πάρει στο νέο έτος την 8.1 οπότε άνευ απροόπτου θα πάρει και την 8.2.

 

Κάποια που μου έλειψαν (ηλίθια και σοβαρά):

 

- Δεν μπορεί να στείλει μαζικά όλες τις επαφές με ΒΤ. Μπορεί μία-μία. Ίσως να γίνεται αλλά δεν το βρήκα. \Από ένα Νοκια Ε52 έστειλα άνετα επαφές σε αντροιντ, μαζικά. Από Νοτε2 έστειλα μαζικά επαφές πάλι μαζικά. Στο 1020 μάλλον δεν γίνεται.

 

- Δεν μπορείς να βάλεις άλλο τόνο από τους στανταρ σε sms και άλλα notifications. Μπορείς μόνο στον ήχο κλήσης. Ανόητο μεν αλλά πραγματικότητα.

 

- μικρή ποικιλία από θήκες. Ευτυχώς βρήκα μία s-line στο e-click που είναι αξιοπρεπής. Πλέον δεν ασχολούνται τόσο με τα Νοκια. Η Οτερμποξ θα βγάλει μία από τις 14/11 αλλά είναι τεράστια. Casemate δεν βλέπω όπως και απο άλλες.

 

- δεν έχω βρει ακόμη εφαρμογή για ασύρματη σύνδεση με πισι που στο αντροιντ είχε καμιά 30άρια που δούλευαν ρολόι. Αλλά δεν το έχω ψάξει και πολύ.

 

- απο το Νοτε2 μου έχει λείψει λίγο το μέγεθος της οθόνης στο σερφάρισμα. Αλλά τη δουλειά σου την κάνεις. Και ο ΙΕ που έχω να χρησιμοποιήσω καμιά δεκαριά χρόνια στην Mobile ¨εκδοση είναι εξαιρετικός.

 

- η κάρτα μνήμης. Αλλά τα 32 είναι αρκετά νομίζω. Αν αδειάζεις ειδικά και στο σύννεφο, δεν υπάρχει θέμα. Έχει επιλογή να ξεφορτώνει στο skydrive μόνο με ασύρματο.

 

Τι θα κερδίσεις?

 

- καλύτερη οθόνη. Περισσότερες ρυθμίσεις για τα χρώματα και την φωτεινότητα.

 

- ταχύτητα και ομαλότητα όπως σε κανένα άλλο. Ένας διπύρηνος ξεφτιλίζει ότι κινείται. Δεν κολλάει πουθενά. Άριστη διαχείριση Ραμ και ότι άλλο.

 

- απίστευτη ποιότητα συνομιλίας. Μου θυμίζει τα παλιά Νοκια τα καλά.

 

- ποιότητα συσκευής. Είναι ένα κομμάτι μονοκόμματο.

 

- να είσαι πρωτότυπος. Όχι για να βγάλεις ραντεβού κανένα κορίτσι αλλά για την πάρτη σου. Όλοι πια έχουν Αντροιντ, IOs και ακούς παντού τους ίδους ήχους. Εγώ του έβαλα και ένα παλιό ringotne από το 8210 και είμαι βασιλιάς. :)

 

- φωτογραφίες που κάνουν πλάκα σε όλα τα άλλα κινητά. Είναι σε δικό του επίπεδο σε φωτό/βίντεο/ηχογράφηση.

 

Και τέλος, το σημαντικότερο. Βλέπεις από πρώτο χέρι μια πολύ καλή υλοποίηση των windows σε ένα υστερόγραφο της Νοκια. Galaxy S5 θα δούμε σε κανά πεντάμηνο περίπου. Επόμενη ναυαρχίδα σε Νοκια ίσως να μην έχει... :)

 

Μήπως θυμάσαι το όνομα της εφαρμογής? Νομίζω τα windows mobile έχουν καλοκλειδωμένη την ηχογράφηση κλήσης.

 

Τι εννοείς ασύρματη σύνδεση με pc? Για να χειρίζεσαι το pc υπάρχει team viewer, splashtop, pc remote που δουλευουν άψογα. Κάτι αλλο εννοείς?

Ήχο ειδοποίησης sms θα έχουμε (αν δεν κάνω λάθος) με την black αρχές του έτους.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ασύρματη σύνδεση με pc? Για να χειρίζεσαι το pc υπάρχει team viewer, splashtop, pc remote που δουλευουν άψογα. Κάτι αλλο εννοείς?

Ήχο ειδοποίησης sms θα έχουμε (αν δεν κάνω λάθος) με την black αρχές του έτους.

 

Λογικά εννοεί airdroid, kies air κοκ όπου συνδέεις κινητό με υπολογιστή χωρίς καλώδιο και περνάς ότι αρχείο θέλεις στον υπολογιστή,ή στέλνεις μηνύματα μέσω του υπολογιστή κ.α.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ήχο ειδοποίησης sms θα έχουμε (αν δεν κάνω λάθος) με την black αρχές του έτους.

 

 

 

για όσους έχουν περασμένη τη gdr3 αυτο είναι πλέον ανοιχτο και βαζουν όποιο ήχο θέλουν σε μειλς και SMS.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς που θέλουν να στέλνουν τις φωτό σε πλήρη ανάλυση μπορεί αυτή να είναι η λύση:

http://www.wpcentral.com/how-send-photos-full-resolution-using-phrizbe

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .θελω να παρω το 1020.θα το παρω απο skroutz .πρεπει να προσεξω κατι ?θελω να μην ειναι branded .εσεις απο του εχετε παρει? Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα και σε μενα με την καρτα...αγορασα το τηλ απο την mediamarkt και μου ηρθε σημερα(ηλεκτρονικα εκανα την αγορα)...εβαλα κανονικα την καρτα αλλα μου λεει για εσφαλμενη καρτα η ελλιπεις..πηγα στην vodafone και εκανα αλλαγη καρτα αλλα δεν λειτουργησε...σημειωτεον λειτουργει κανονικα σε s4...δεν χρησιμοποιησα ανταπτορα η οτι αλλο.....καμμια ιδεα πριν το στειλω πισω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα και σε μενα με την καρτα...αγορασα το τηλ απο την mediamarkt και μου ηρθε σημερα(ηλεκτρονικα εκανα την αγορα)...εβαλα κανονικα την καρτα αλλα μου λεει για εσφαλμενη καρτα η ελλιπεις..πηγα στην vodafone και εκανα αλλαγη καρτα αλλα δεν λειτουργησε...σημειωτεον λειτουργει κανονικα σε s4...δεν χρησιμοποιησα ανταπτορα η οτι αλλο.....καμμια ιδεα πριν το στειλω πισω?

 

Γυρνά το και σε καλύπτει η εγγύηση από τη στιγμή που δεν έκανες κάτι εσυ. Ή θα στο επισκευάσουν ή θα σου δώσουν καινούριο

Link to comment
Share on other sites

Γυρνά το και σε καλύπτει η εγγύηση από τη στιγμή που δεν έκανες κάτι εσυ. Ή θα στο επισκευάσουν ή θα σου δώσουν καινούριο

 

Ειδικά εδώ δικαιούσαι άλλο... Δε λειτουργεί από την αρχή.. Doa= dead on arrival...

Απαιτείς νέο και αυτό ας το επισκευασουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το κατάστημα και θα γινει αντικατάσταση εντός τις εβδομάδας!ηταν ιδιαίτερα εξυπηρετικοι και μάλιστα στην αρχη μου πρότειναν να επικοινωνήσω με νοκια μπας και υπηρχε κάποιο tip για να γλυτωσω την ταλαιπωρεια της αλλαγής ..οταν τελικα διαπιστώθηκε οτι δεν γινεται κατι άμεσα μπήκα στην διαδικασία της αλλαγής..

 

Παντως παιδια αν και δεν μπόρεσα να το δουλέψω,ψιλοαπογοητευτικα απο το μέγεθος /βάρος...προερχόμενος απο s4 και iPhone 5...εχω την εντύπωση οτι ειναι ιδιαίτερα βαρύ....

 

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το κατάστημα και θα γινει αντικατάσταση εντός τις εβδομάδας!ηταν ιδιαίτερα εξυπηρετικοι και μάλιστα στην αρχη μου πρότειναν να επικοινωνήσω με νοκια μπας και υπηρχε κάποιο tip για να γλυτωσω την ταλαιπωρεια της αλλαγής ..οταν τελικα διαπιστώθηκε οτι δεν γινεται κατι άμεσα μπήκα στην διαδικασία της αλλαγής..

 

Παντως παιδια αν και δεν μπόρεσα να το δουλέψω,ψιλοαπογοητευτικα απο το μέγεθος /βάρος...προερχόμενος απο s4 και iPhone 5...εχω την εντύπωση οτι ειναι ιδιαίτερα βαρύ....

 

Θα δείξει...

 

Μη το φοβάσαι. Το πολύ σε 3 ημέρες θα αισθάνεσαι σούπερ όταν το έχεις στο χέρι. Δεν θα σου κάνει αίσθηση το μέγεθος αλλά και το βάρος

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχείς κάτοχος και γω απο χτες .μια ερώτηση γιατι είμαι ασχετος με windows mobile.το μενού το βγαζει αλφαβητικά .εγω τώρα δεν ξέρω πως το έκανα αλλα πάνω απο κάθε εφαρμογή στο μενού με βγαζει και το γραμμα που αρχινάει η κάθε εφαρμογή.αυτο πως γινετε να το ξανακάνω όπως ήταν ?
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχείς κάτοχος και γω απο χτες .μια ερώτηση γιατι είμαι ασχετος με windows mobile.το μενού το βγαζει αλφαβητικά .εγω τώρα δεν ξέρω πως το έκανα αλλα πάνω απο κάθε εφαρμογή στο μενού με βγαζει και το γραμμα που αρχινάει η κάθε εφαρμογή.αυτο πως γινετε να το ξανακάνω όπως ήταν ?

 

Καλησπέρα. Αυτό γίνετε όταν εγκαταστήσεις κάποιον αριθμό (30 νομίζω) εφαρμογών. Δεν μπορείς να το αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Έχω δύο απορίες με το 1020. Δε μπορώ να βρω κάτι και ζητάω τη βοήθειά σας. 1. Το κινητό φορτίζει μόνο ανοιχτό; Όταν το έχω κλείσει και βάζω το usb να φορτίσει, αυτό ανοίγει κανονικότατα...:wacko: 2. Στο ραδιόφωνο η ακρόαση γίνεται υποχρεωτικά μόνο από τα ακουστικά;:confused: Δε βρίσκω εντολή για να ακούω από το ηχείο του τηλεφώνου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων:).
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

1) Ναι μέχρι να 'ρθει η GDR3

2) Αν κρατήσεις πατημένη την οθόνη στο ραδιόφωνο σου βγάζει επιλογή να το αλλάξεις στο μεγαφωνο...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η συσκευη ειναι ανθεκτικη για χρηση σε σπορ/γυμναστηριο (ταρακουνημα , ιδρωτας κτλ) ?

Σε συγκριση με τo samsung galaxy s4 για παραδειγμα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η συσκευη ειναι ανθεκτικη για χρηση σε σπορ/γυμναστηριο (ταρακουνημα , ιδρωτας κτλ) ?

Σε συγκριση με τo samsung galaxy s4 για παραδειγμα..

 

δεν μπορει να ειναι κανενας σιγουρος γιαυτο.αλλα η νοκια φημιζεται γιαυτο που λες.τωρα εγω που εχω και s4 βλεπω το 1020 απιστευτα πιο ποιοτικο!

θελω να ρωτησω και κατι αλλο .την μεγαλη αναλυση φωτο που βγαζει το 1020 μεσα απο το τηλ πως μπορεις να την δεις?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να ειναι κανενας σιγουρος γιαυτο.αλλα η νοκια φημιζεται γιαυτο που λες.τωρα εγω που εχω και s4 βλεπω το 1020 απιστευτα πιο ποιοτικο!

θελω να ρωτησω και κατι αλλο .την μεγαλη αναλυση φωτο που βγαζει το 1020 μεσα απο το τηλ πως μπορεις να την δεις?

 

Μόνο απ' τον υπολογιστή ή μπορείς να δοκιμάσεις και μια εφαρμογή που σου επιτρέπει να τις στελνεις με mail... Νομίζω την έγραψα μερικές σελίδες πίσω.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μόνο απ' τον υπολογιστή ή μπορείς να δοκιμάσεις και μια εφαρμογή που σου επιτρέπει να τις στελνεις με mail... Νομίζω την έγραψα μερικές σελίδες πίσω.

 

οκ να σε καλα.και ενα αλλο γιατι το λιωνω να το μαθω λιγο απο την παρασκευη που το πηρα.το ραδιο το έκλεισα αλλα οταν ανεβοκατεβαζω την ενταση μου το βγαζει οτι ειναι σε παυση.δεν μπορω να βρω απο που κλεινει:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...