Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν κάνεις μετατροπή από συμβόλαιο σε Καρτοπρόγραμμα πρεπει να πληρώσεις το αναπόσβευστο. Αυτοί μου το σβήσανε.

 

Edit: Τελικά με ξαναπήρανε και μου είπανε ότι πρέπει να το πληρώσω. :(

:-(

Το Καρτοπρογραμμα, ειναι μεν σα συμβολαιο, αλλα ειναι αλλο ειδος. Οποτε ειναι σα να μεταπηδας απο ενα ειδος σε ενα αλλο. Δεν ειναι οτι πηγες πχ σε ενα αλλο συμβολαιο. Ηταν μεγαλο το ποσο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ε ενταξει... Μικρο ποσο... Πες οτι θα το "βγαλεις" απο την εκπτωση που σου εκαναν στο νεο προγραμμα.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες βγαινει η επιδοτηση μου απο την Vodafone αλλα δεν υπαρχει πλεον το Galaxy S τις τελευταιες μερες στο site της.

 

Μιας και απο το Πλαισιο γινονται ανανεωσεις Vodafone, και επειδη στο Πλαισιο

βλεπω ακομα το Galaxy S,

μηπως ξερετε αν μπορω να εκμεταλλευτω ετσι την επιδοτηση μου ή ισχυει μονο για τα κινητα που εχει μονο το site της Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

με επιδοτηση βονταφον μπορεις να παρεις ακομα και τηλεοραση απο πλαισιο!

γιατι σου ανανεωνουν το συμβολαιο και τα χρηματα της επιδοτησης τα παιρνουν σαν πιστωτικο και τα ξοδευεις οπως θελεις εσυ! οποτε ναι μπορεις να παρεις τον γαλαξια ς!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω,εχω τωρα 2 νουμερα whats up και θελω να φυγω απο κοσμοτε.αν παρω τηλεφωνο στο τηλ. κεντρο της vodafone και τους ρωτησω για συμβολαιο η καρτοπρογραμμα μεχρι 20 ευρω το μηνα περιπου υπαρχει περιπτωση να μου κανουν καμια εκπτωση 50% στο παγιο οπως ειδα στις προηγουμενες σελιδες?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω,εχω τωρα 2 νουμερα whats up και θελω να φυγω απο κοσμοτε.αν παρω τηλεφωνο στο τηλ. κεντρο της vodafone και τους ρωτησω για συμβολαιο η καρτοπρογραμμα μεχρι 20 ευρω το μηνα περιπου υπαρχει περιπτωση να μου κανουν καμια εκπτωση 50% στο παγιο οπως ειδα στις προηγουμενες σελιδες?

 

οι εκπτωσεις γινονται σε συνδρομητες vodafone που ειναι ηδη στην εταιρια και τουλαχιστον 1 χρονο και κανουν αιτηση φορητοτητας

Link to comment
Share on other sites

τι συμφερει πιο πολυ καρτοπρογραμμα 15 η unlimited 15?

Εχει να κανει σχετικα με τι αναγκες θες να καλυψεις. Εσενα ποιο προγραμμα σου κανει. Απλα το καλο με το με το καρτοπρογραμμα ειναι οτι δεν ξεπερνας τα λεφτα. Γιατι με το συμβολαιο, οπως και να το κανεις, θελει τρομερη εγκρατεια για να μην ξεφυγεις.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

τι συμφερει πιο πολυ καρτοπρογραμμα 15 η unlimited 15?

 

Αν κάνεις Καρτοπρόγραμμα μέχρι 31/01 έχεις δωρεάν το Unlimited προς VF και συνολικά 15.5 ευρώ να τα ξοδέψεις όπως θες.

 

Το Unlimited 15 σου δίνει εκτός από το Unlimited προς VF , 15 λεπτά προς τα λοιπά κινητά και σταθερά, 100 sms προς άλλα κινητά και 50 Mb internet.

 

Ωστόσο, με τα 15.5 ευρώ του Καρτοπρογράμματος 15 μπορείς να ενεργοποιήσεις το Surf and mail 60 mb με 3 ευρώ, το πακέτο 120 sms προς όλους με 4.8 ευρώ και σου μένουν 7.7 ευρώ που αντιστοιχούν σε περίπου 22 λεπτά ομιλίας προς όλους.

 

Άρα, με τα ίδια χρήματα, έχεις πιο πολλές παροχές στο Καρτοπρόγραμμα 15.

Link to comment
Share on other sites

Kαι δηλαδη στο Καρτοπρόγραμμα 15 που λεει οτι ειναι με δωρεάν κινητό

που μπορουμε να δουμε τι κινητο δινει?? γιατι να βαλω καρτοπρογραμμα και οχι cu ας πουμε? ποια η διαφορα?

 

και ακομα τι συμφερει περισοτερο το καρτοπρογραμα 15 της βοντα η της κοσμοτε??

ευχαριστω

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Το καρτοπρογραμμα 15 δε δίνει επιδότηση.Μόνο μια συσκευή των 10 ευρώ.

 

Επίσης μη συγκρινεις καρτοκινητο με καρτοπρογραμμα, τελείως διαφορετικά.Εσύ ξέρεις πόσα χρήματα το μήνα μπορείς να διαθέσεις, καθώς και τις επικοινωνιακές σου ανάγκες.Στο καρτοπρογραμμα έχεις ένα σταθερό ποσό που πληρώνεις κάθε μήνα,στο καρτοκινητο αν θες δε βάζεις κάρτα.Επίσης στο καρτοπρογραμμα έχεις επιδότηση όταν κλείσεις χρόνο, αν σ'ενδιαφέρει.Ωστόσο, αν είσαι διατεθειμένος να δίνεις γύρω στα 17 ευρώ τον μήνα, προσωπικά θα, πρότεινα καρτοπρογραμμα.

 

Edit: το καρτοσυμβολαιο της Κοσμοτε δε σου παρέχει 1500 μηνύματα προς Κοσμοτε, όπως κάνει το unlimited της vodafone.

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Edit: το καρτοσυμβολαιο της Κοσμοτε δε σου παρέχει 1500 μηνύματα προς Κοσμοτε, όπως κάνει το unlimited της vodafone.

 

Στέλνεις από το Internet, σιγά το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα είμαι στο δρόμο τι θα κάνω; Επίσης, σε ορισμένες περιπτώσεις δε θα ξέρω αν στάνταρ παραδοθεί το μήνυμα. Όπως και νά'χει δεν είναι το ίδιο πράγμα. Αλλιώς όλοι μας θα στέλναμε από το Ίντερνετ.

 

Εκτός αυτού, χωρίς την παροχή των 1500 sms προς Κοσμοτέ, είναι λιγότερο συμφέρουσα επιλογή το Καρτοσυμβόλαιό της απ'το Καρτοπρόγραμμα της VF.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιλησα με τη βοντα και που προτειναν το unlimited 25 με παγιο 17€ και τον πρωτο μηνα δωρεαν.αξιζει να παω σε αυτο η στο καρτοσυμβολαιο 15?
Link to comment
Share on other sites

Unlimited. Θα έχεις και δωρεάν χρόνο/μηνύματα σε vodafone, και 50 λεπτά/30 sms προς άλλους καθώς και 100ΜΒ ανά μήνα. Και επιδότηση στην αρχή του προγράμματος λογικά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιλησα με τη βοντα και που προτειναν το unlimited 25 με παγιο 17€ και τον πρωτο μηνα δωρεαν.αξιζει να παω σε αυτο η στο καρτοσυμβολαιο 15?

Δες μήπως σου προτείνουν το Καρτοπρόγραμμα με έκπτωση 50%.

Link to comment
Share on other sites

Unlimited. Θα έχεις και δωρεάν χρόνο/μηνύματα σε vodafone, και 50 λεπτά/30 sms προς άλλους καθώς και 100ΜΒ ανά μήνα. Και επιδότηση στην αρχή του προγράμματος λογικά.

 

τι εννοεις επιδοτηση στην αρχη του προγραμματος?κατι μου ειπε για μια επιταγη 70 ευρω αλλα δεν καταλαβα ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Για 3 αριθμους συμβολαιου, 80ευρω/μηνα λογαριασμους, πελατης 8 χρονια, 60 ευρω επιδοτηση συνολικα! Βρε ουστ!
Link to comment
Share on other sites

Για 3 αριθμους συμβολαιου, 80ευρω/μηνα λογαριασμους, πελατης 8 χρονια, 60 ευρω επιδοτηση συνολικα! Βρε ουστ!

 

:blink::blink: Δηλαδή κατά μέσο όρο 20 ευρώ ανά γραμμή;:blink:

 

Αυτό δε γίνεται!Μήπως εννοούσαν 60 ευρώ ανά γραμμή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω σε απο πιό τηλέφωνο μπορώ να πληροφορηθώ τις τρέχουσες προσφορές της βονταφονε , οι οποίες κατα καιρούς είναι καλές για φορητότητα αριθμού .

Θέλω να μεταφερθώ απο την WIND , της οποίας είμαι χρόνια πελάτης οπότε έχω πολύ καλή εκπτωση 50% , για διάφορους λόγους . Ξέρω οτι θα βγώ χαμένος , αλλά ψάχνω να βρώ την λιγότερο κακή λύση .

Το πρόγραμμα που είμαι τώρα είναι το XL το παλιό , οπότε σκοπευω κάτι σε Unlimited 100 ή 75 . Προφανώς θα προτιμούσα κάτι καλύτερο απο το -27% που προσφέρει το κατάστημα .

Τι πιστευετε οτι μπορώ να πετύχω απο πλευράς εκτπωσης ? Και να φανταστώ οτι επιδότηση για συσκευή την ξεχνάω ?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι και στο παλιο προγραμμα, γνωμη μου, μη φυγεις! Αλλιως παρε τηλ στη vodafone και πες τους απλα και ωραια 'μπορειτε να μου δωσετε κατι καλυτερο απο αυτα που μου δινουν τωρα;'
Link to comment
Share on other sites

:blink::blink: Δηλαδή κατά μέσο όρο 20 ευρώ ανά γραμμή;:blink:

 

Αυτό δε γίνεται!Μήπως εννοούσαν 60 ευρώ ανά γραμμή;

 

Nαι, καταχρεωθηκαν οι καημενοι.. Ντροπη να μου το προτεινουν.. Μαλιστα ο ιδιοκτητης μου λεει "παρε τηλεφωνο και πιεσε τους, εισαι τοσα χρονια πελατης.."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...