Jump to content

Καλύτερες Κωμωδίες/Κωμικές Ταινίες


Nokkia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

emena na skaso apo to gelio me ekanan palia alla kai otan to xanaeida prosfata O DIAVOLAKOS me ton Bennini kai to galliko DEIPNO ILI8ION.EIDIKA to teleytaio gia mena kai gia osous to exo proteinei prokalese poli gelio.

 

http://www.imdb.com/title/tt0095869/

 

http://www.imdb.com/title/tt0119038/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως γελάω πολύ κάθε φορά που βλέπω το "Ανάλυσέ το" 1 και 2. :lol: :lol: Και το American Pie έχει γέλιο, αλλά κάποιες φορές γίνεται χαζό!
If you think there is good in everybody, you haven't met everybody!! :devil:
Link to comment
Share on other sites

Μια οχι και τοσο καινουργια ταινια, αλλα απολαυστικη με απειρο γελιο ειναι το KUNG PAW! enter the fist....

Οποιος την εχει δει καταλαβαινει τι λεω!!

:D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

WHITE CHICKS!! (στα ελληνικα Ξανθιες Γκομενοι)...ειχα καιρο να γελασω τοσο πολυ σε ταινια :lol:

 

Επισης το Ρινγκ 2 ειναι για τρελλα γελια αμα δειτε και το αντιστοιχο thread και φυσικα τα Scary Movie και το Zoolander. :lol:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

treles sfaires ola,lesli nilsen proskynw.scary movie 1,to party classic,american pie,robin hood oi irwes me ta kolan(meta apo ayti ti tainia den mporesa pote na dw to robin hood me ton kevin kostner kai na min gelaw)ace ventura to xamos sti zougla omws.ninja 900 kyvikwn kai tomy boy pailoagnwstes kwmwdies pou vgazoun gelio.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Μια οχι και τοσο καινουργια ταινια, αλλα απολαυστικη με απειρο γελιο ειναι το KUNG PAW! enter the fist....

Οποιος την εχει δει καταλαβαινει τι λεω!!

:D

 

 

-Choosen one...

-I'm comming!!! :lol: Τελεια ταινια με τρελο γελιο. Ακομα προτινω το the italian job το παλιο. Ακομα θα βαλω και το HITCH που απο τα γελια παραλιγο να κατουριθω πανω μου!! :D

 

Να μην ξεχασω ομως την θα-σε-κανω-να-παθεις-καρδιακο-ταινια ... Southpark: the movie!! :D

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο γέλιο έχουν οι ταινίες, "της Κακομοίρας" με τον Χατζηχρήστο, οι ταινίες "ΘουΒου φαλακρός πράκτωρ" με το Βέγγο (και οι τρείς), αλλά και η "πολυτεχνίτης και ερημοσπίτης" πάλι με το Βέγγο.
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχετε αναφερει την τρομερη ταινια "Οι περαστικοι" .Σχετικα καινουριο dvd.Το ειχε και δωρο μια εφημεριδα τωρα τελευταια.Παρτε το οποσδηποτε.Θα κλαιτε απο τα γελια!!!Πεζει ο ζαν ρενω.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Top Secret

 

μεταφρασμένο στα ελληνικά 'Ακρως Τρελό και Απόρρητο

 

ελπίζω να την γνωρίζετε την ταινία.

 

 

Αν την γνωρίζουμε λέει!!! Κάθε μέρα την βλέπουμε :D .... τρελό γέλιο!!!

' (βλ. επίσης απο τον ίδιο σκηνοθέτη The Naked Gun , airplain ,hot shots κ.τ.λ. )

Link to comment
Share on other sites

emena mou aresan poli ta American Pie kai Roadtrip

Kserete mipos alles tainies autou tou eidous?

 

 

Ξεκίνα με αυτό..... EuroTrip

:alien:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με μερικές που έχουν ήδη αναφερθεί (π.χ. Monty Pythons ειδικά το Life of Brian) και για τους θαυμαστές (όπως εγώ) του John Cleese θα πω μια ταινία που δεν έχει αναφερθεί ως τώρα: ClockWise.

To SouthPark που αναφέρθηκε δεν μου αρέσει, αντιθέτως τρελλαίνομαι για Futurama (-> Bender), πολύ γέλιο!

 

Edit: Το Futurama που ανέφερα είναι off topic γιατί δεν έχει βγει ταινία απ'όσο ξέρω ενώ για το Soutpark αναφέρθηκε η ταινία.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με μερικές που έχουν ήδη αναφερθεί (π.χ. Monty Pythons ειδικά το Life of Brian) και για τους θαυμαστές (όπως εγώ) του John Cleese θα πω μια ταινία που δεν έχει αναφερθεί ως τώρα: ClockWise.

To SouthPark που αναφέρθηκε δεν μου αρέσει, αντιθέτως τρελλαίνομαι για Futurama (-> Bender), πολύ γέλιο!

πολύ καλύτερο κατά τη γνώμη μου από Southpark και Futurama είναι το Family Guy!

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Α! Θυμήθηκα επίσης άλλες 2 ξεκαρδιστικές δια εμού! Το "Something's gotta give" / Jack Nickolson & Diane Keaton και το "As good as it gets" πάλι με τον Nickolson. Είμαι λίγο πορωμένη με τον ηθοποιό ή μου φαίνεται;;!! :lol:
If you think there is good in everybody, you haven't met everybody!! :devil:
Link to comment
Share on other sites

Α! Θυμήθηκα επίσης άλλες 2 ξεκαρδιστικές δια εμού! Το "Something's gotta give" / Jack Nickolson & Diane Keaton και το "As good as it gets" πάλι με τον Nickolson. Είμαι λίγο πορωμένη με τον ηθοποιό ή μου φαίνεται;;!! :lol:

 

Το "As good as it gets " , εκτός του ότι είναι πολύ ξεκαρδιστικό είναι και απο τα έργα που σου αφήνουν μια γλυκιά αίσθηση και γενικά χαίρεσαι που υπάρχει ο κινηματογράφος!!! Απίστευτο έργο, απίστευτος ο Jack Nickolson ,απίστευτη η Helen Hunt ..... καθόλου περίεργο

τα όσκαρ που πήραν και οι 2!!

Link to comment
Share on other sites

Α! Θυμήθηκα επίσης άλλες 2 ξεκαρδιστικές δια εμού! Το "Something's gotta give" / Jack Nickolson & Diane Keaton και το "As good as it gets" πάλι με τον Nickolson. Είμαι λίγο πορωμένη με τον ηθοποιό ή μου φαίνεται;;!! :lol:

 

Πορωμένη?μπα ιδέα σου.αλλα τζακ νικολσον ειναι αυτος οποτε 8α σου δικαιολογησουμε την πορωση.

 

απο τα δυο (που ειναι πολυ καλα και με πολυ γελιο) το δευτερο με εκανε να γελασω περισσοτερο αλλα σαν ταινια το πρωτο μου αρεσε πιο πολυ.Το something Gotta Give μαλιστα το ειδα εντελως τυχαια οταν μου το εστειλαν κατα λα8ος σπιτι απο το DVDshop εδω στο Εδιμβούργο χωρις να το εχω ζητήσει.Πολυ καλη ταινια και συναμα εχει γελιο-τρυφεροτητα και πολυ καλους ηθοποιούς.Απο οταν την ειδα και μετα την εχω προτεινει σε ολους τους φιλους-ες και αρεσει σχεδον σε ολους.Οσοι δεν ..ακομα...σπευσατε.......

 

καλη ταινια με καλες στιγμες γελιου αλλα πολυυυυυ μουσική και χορόοοοοο (δεν το αντεξα τοσο πολυ) ειναι το other side of bed (ισπανικο)

δεν ξερω αν εχει κυκλοφορησει ελλαδα και με τι τιτλο

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλύτερο κατά τη γνώμη μου από Southpark και Futurama είναι το Family Guy!

Tσ τσ ιερ'οσυλη... ;p

Toyl;axiston as to sygkrines me ena cartoons me proswpikothta, px Simpsons h futurama h spongebob... Oxi kai family guy...

Link to comment
Share on other sites

Tσ τσ ιερ'οσυλη... ;p

Toyl;axiston as to sygkrines me ena cartoons me proswpikothta, px Simpsons h futurama h spongebob... Oxi kai family guy...

Γιατί τι έχει?! :mad: :p

Όλα αυτά που είπες πάντως είναι τα αγαπημένα μου,ιδιαίτερα Southpark Futurama και Family Guy! ;)

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πορωμένη?μπα ιδέα σου.αλλα τζακ νικολσον ειναι αυτος οποτε 8α σου δικαιολογησουμε την πορωση.

 

απο τα δυο (που ειναι πολυ καλα και με πολυ γελιο) το δευτερο με εκανε να γελασω περισσοτερο αλλα σαν ταινια το πρωτο μου αρεσε πιο πολυ.Το something Gotta Give μαλιστα το ειδα εντελως τυχαια οταν μου το εστειλαν κατα λα8ος σπιτι απο το DVDshop εδω στο Εδιμβούργο χωρις να το εχω ζητήσει.Πολυ καλη ταινια και συναμα εχει γελιο-τρυφεροτητα και πολυ καλους ηθοποιούς.Απο οταν την ειδα και μετα την εχω προτεινει σε ολους τους φιλους-ες και αρεσει σχεδον σε ολους.Οσοι δεν ..ακομα...σπευσατε.......

 

καλη ταινια με καλες στιγμες γελιου αλλα πολυυυυυ μουσική και χορόοοοοο (δεν το αντεξα τοσο πολυ) ειναι το other side of bed (ισπανικο)

δεν ξερω αν εχει κυκλοφορησει ελλαδα και με τι τιτλο

 

Η αλήθεια είναι πάντως πως οι πραγματικά καλοί ηθοποιοί φαίνονται όταν μπορούν επιτυχημένα να παίξουν διάφορα είδη ταινιών και χαρακτηριστικά παραδείγματα είναι ο Τζακ Νίκολσον και Ρόμπερτ Ντε Νίρο.

Μια άλλη ταινία που δεν με κάνει να ξεκαρδίζομαι στα γέλια, αλλά μου φτιάχνει πολύ τη διάθεση είναι η Bridget Jones!! ίσως όμως διασκεδάζει το γυναικείο κοινό περισσότερο με αυτή την ταινία!! Και μια ακόμα που πραγματικά ξεκαρδίζομαι, κλασσική παλιά καλή ταινία, ειναι το Πάρτυ Εργένηδων με τον Τομ Χανκς! Μιλάμε για πολλά γέλια!! :lol: :rotfl:

 

:offtopic: Όσο για εσένα Andrew, δεν πρόκειται να σου συγχωρήσω ποτέ το ότι μένεις στο Εδιμβούργο! :p Χωρίς πλάκα τώρα, έχω επισκεφτεί το Εδιμβούργο και έχω μείνει κατάπληκτικη. Τυχεράκια!!!!

If you think there is good in everybody, you haven't met everybody!! :devil:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...