Jump to content

Sony PSP vs. Nintendo DS


htrul18
 Κοινοποίηση

Ποιό πιστεύετε ότι θα νικήσει στη μάχη των handhelds?  

208 members have voted

  1. 1. Ποιό πιστεύετε ότι θα νικήσει στη μάχη των handhelds?

    • Sony PSP
      152
    • Nintendo DS
      56


Recommended Posts

Ποιό απ' τα δύο πιστεύετε ότι θα επιτύχει περισσότερο? Το παντοδύναμο PSP ή το καινοτομικό DS? Eγώ ψηφίζω DS. Θα σας αναπτύξω αργότερα την άποψή μου γιατί δεν έχω πολύ χρόνο τώρα... :o
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

egw psifizw psp poio polla paixnidia poio wraio sxima poio polles dinatotites kaik ta wraia mikra diskakia dvd

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Το PSP έχει την σαφή υπεροχή στα τεχνικά χαρακτηριστικά. Αλλά έχει 3 προβλήματα.

 

1ον)Είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ! Δεν πρόκειται να χωράει σε normal τσέπη οπότε είναι δύσκολο στην μεταφορά.

2ον)Δεν είναι clampshell άρα φθείρεται

3ον)Χρησιμοποιεί οπτικά δισκάκια (παρόμοια με τα minidisks νομίζω), άρα θα έχει αρκετά μηχανικά μέρη. Όπως όλοι ξέρουμε, μηχανικά μέρη (ιδιαίτερα εν λειτουργία) πάνω σε μία συσκευή που πρόκειτα να υποστεί μεγάλους κραδασμούς και μετακινήσεις δεν είναι ότι καλύτερο.

 

Από την άλλη το DS:

1ον) Πρωτοπορεί μεν με τις 2 οθόνες (η μία αφής), αλλά η διάταξη δεν μου φαίνεται και η καλύτερη δυνατή (αρκετά περίεργη). Επίσης παραμένω επιφυλακτικός όσον αφορά την χρηστικότητα του όλου συστήματος

2ον) Μικρή σχετικά δύναμη. Υπόσχεται γραφικά ανάλογα με αυτά του N64.

3ον)Χρησιμοποιεί cartidges. Άρα αποκλείονται ουσιαστικά οι multimedia εφαρμογές (πχ ταινίες, μουσική κλπ). Όμως είναι εντελώς shock proof και τα παιχνίδια του είναι πολύ ανθεκτικά.

4ον)Είναι clampshell. Η καλύτερη σχεδίαση για μία φορητή συσκευή.

 

Εγώ πάντως θα δω πρώτα και την πρόταση της MS πριν αποφασίσω :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

H Μicrosoft????? Παίζει τπτ τέτοιο? Δεν άκουσα ότι η MS θα βγάλει φορητή κονσόλα. Που το είδες εσύ? Έχεις λινκ?
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ακουστεί φήμες για μία κονσόλα χειρός με την κωδική ονομασία Eve που θα βασίζεται σε hardware της Via και θα τρέχει Windows XPe. Δεν έχω κάποιο link πρόχειρο, μόλις βρω κάτι, θα το ποστάρω.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πειράζει να πω ότι το DS είναι τελείως αντιαισθητικό??? Το PSP είναι όμορφο, ο σχεδιασμός του DS μοιάζει 10 χρόνια πίσω. Και μην ξεχνάμε ότι το PSP έχει αναλογικό μοχλό που είναι μεγάλο συν... Το clamshell στοιχείο όμως μου αρέσει...

Δε θα σταθώ στις υπολογιστικές δυνατότητες γιατί έχουμε ήδη δει ότι η επιτυχία κάθε συσκευής στηρίζεται πρώτα στα παιχνίδια και μετά στις ικανότητες, όμως γιατί αμφιβάλλω για την ΤΟΣΟ μεγάλη επαναστατικότητα που θα φέρουν οι δύο οθόνες και η touch screen??? :confused:

Βέβαια όπως είπα η επιτυχία των δύο συσκευών θα στηριχτεί στα παιχνίδια και κυρίως στο πόσο καλά και επαναστατικά θα χειριστεί η Nintendo τα 2 προτερήματα του DS, οπότε μόνο ο χρόνος θα δείξει...

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Το nintedo μην ξεχνατε οτι μαλλον θα εχει και παλι συμβατοτητα με τα παλια παιχνιδια!Το γεγονος οτι θα εχει touch screen μου εχει προξενεισει μεγαλο ενδιαφερον και θελω να δω πως θα την χρεισημοποιησει ουσιαστικα μεσα σε παιχνιδια!Βλεπουμε...
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το DS πιστευω πως ακομα και αν υστερει οπως λενε σε τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι καλυτερο λογω πρακτικοτητας αφου ειναι πιο μικρο και "διπλωνει". Επιπλεον εχει οθονη αφης και αναγνωριση φωνης και γι'αυτο μου φαινεται πιο πρωτοτυπο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ramparter (27 Μάι. 2004 , 12:54)

 

Το DS πιστευω πως ακομα και αν υστερει οπως λενε σε τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι καλυτερο λογω πρακτικοτητας αφου ειναι πιο μικρο και "διπλωνει". Επιπλεον εχει οθονη αφης και αναγνωριση φωνης και γι'αυτο μου φαινεται πιο πρωτοτυπο.

 

 

Aκριβώς, και μην ξεχνάμε πώς στη nintendo δουλεύει ο πιο κατάλληλος άνθρωπος στον πλανήτη για να εκμεταλευτεί αυτά τα δύο χαρακτηριστικά και να οδηγήσει το gameplay των παιχνιδιών σε νέα επίπεδα, όπως το οδήγησε πριν από πολλά χρόνια με το Donkey Kong, στη συνέχεια με το Super Mario Bros και πιο πρόσφατα (δηλαδή σχεδόν 10 χρόνια πριν) με το Super Mario 64. Ώρα δεν είναι να δείξει για μια ακόμη φορά ότι όλοι οι άλλοι στη βιομηχανία παιχνιδιών απλά τον ακολουθούν;

Από την άλλη το PSP θα αρκεστεί σε εξαιρετικά παιχνίδια στο στυλ των ήδη υπάρχοντων.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από lewton

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ramparter (27 Μάι. 2004 , 12:54)

 

Το DS πιστευω πως ακομα και αν υστερει οπως λενε σε τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι καλυτερο λογω πρακτικοτητας αφου ειναι πιο μικρο και "διπλωνει". Επιπλεον εχει οθονη αφης και αναγνωριση φωνης και γι'αυτο μου φαινεται πιο πρωτοτυπο.

 

 

Aκριβώς, και μην ξεχνάμε πώς στη nintendo δουλεύει ο πιο κατάλληλος άνθρωπος στον πλανήτη για να εκμεταλευτεί αυτά τα δύο χαρακτηριστικά και να οδηγήσει το gameplay των παιχνιδιών σε νέα επίπεδα, όπως το οδήγησε πριν από πολλά χρόνια με το Donkey Kong, στη συνέχεια με το Super Mario Bros και πιο πρόσφατα (δηλαδή σχεδόν 10 χρόνια πριν) με το Super Mario 64. Ώρα δεν είναι να δείξει για μια ακόμη φορά ότι όλοι οι άλλοι στη βιομηχανία παιχνιδιών απλά τον ακολουθούν;

Από την άλλη το PSP θα αρκεστεί σε εξαιρετικά παιχνίδια στο στυλ των ήδη υπάρχοντων.

 

Συμφωνώ μαζί σας! Οι απόψεις σας με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο! Απλά ήθελα να προσθέσω ότι όλες αυτές οι κασέτες και οι τίτλοι που έχουν βγει για τις προηγούμενες φορητές συσκευές της Nintendo θα είναι πλήρως συμβατές με το DS και αυτό κατά την γνώμη μου είναι πάρα πολύ θετικό! :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

anamfivola einai proterhma tou DS na pairnei tis palies kasetes... alla gia fantasou na eisai sto dromo kai na exeis kollhsei sthn kinhsh i na variesai karga kapou...Vgazeis to PSP, pairneis to DVD(paizei?) pou ksexases mesa "proxtes" kai apla apolamvaneis tin tainia....i an den "paizei" DVD exeis to agaphmeno sou paixnidi mesa kai paizeis aneta me koryfaia grafika...
Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από cmaniac

anamfivola einai proterhma tou DS na pairnei tis palies kasetes... alla gia fantasou na eisai sto dromo kai na exeis kollhsei sthn kinhsh i na variesai karga kapou...Vgazeis to PSP, pairneis to DVD(paizei?) pou ksexases mesa "proxtes" kai apla apolamvaneis tin tainia....i an den "paizei" DVD exeis to agaphmeno sou paixnidi mesa kai paizeis aneta me koryfaia grafika...

 

Δισκάκια DVD δεν παίρνει παίρνει κάτι μικρά συμπιεσμένα δισκάκια. Το DS δεν μου αρέσει καθόλου είναι ένα έκτρομα αυτό που μου αρέσει είναι η συμβατότητα με τα προηγούμενα παιχνίδια. Sony PSP rulezzzz!!! Κορυφαία γραφικά και τέλειο σχήμα!!! Είναι φοβερό!!!!!! :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (29 Μάι. 2004 , 10:31)

 

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Δισκάκια DVD δεν παίρνει παίρνει κάτι μικρά συμπιεσμένα δισκάκια. Το DS δεν μου αρέσει καθόλου είναι ένα έκτρομα αυτό που μου αρέσει είναι η συμβατότητα με τα προηγούμενα παιχνίδια. Sony PSP rulezzzz!!! Κορυφαία γραφικά και τέλειο σχήμα!!! Είναι φοβερό!!!!!! :) :o

 

 

Tι είναι πιο σημαντικό για εσένα, τα κορυφαία γραφικά ή το τέλειο σχήμα;

Για μένα πάλι το gameplay.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από lewton

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (29 Μάι. 2004 , 10:31)

 

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Δισκάκια DVD δεν παίρνει παίρνει κάτι μικρά συμπιεσμένα δισκάκια. Το DS δεν μου αρέσει καθόλου είναι ένα έκτρομα αυτό που μου αρέσει είναι η συμβατότητα με τα προηγούμενα παιχνίδια. Sony PSP rulezzzz!!! Κορυφαία γραφικά και τέλειο σχήμα!!! Είναι φοβερό!!!!!! :) :o

 

 

Tι είναι πιο σημαντικό για εσένα, τα κορυφαία γραφικά ή το τέλειο σχήμα;

Για μένα πάλι το gameplay.

 

Πιο σημαντικό για μένα είναι τα κορυφαία γραφικά και το τέλειο σχήμα! Είναι φοβερά εργονομικό το σχήμα του! Όταν λες gameplay τι εννοείς; Σου αρέσουν δηλαδή οι 2 οθόνες και η σχεδίαση του νιντεντο;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το PSP είναι πιο δυνατό στα τεχνικά χαρακτηριστικά. Ας μην ξεχνάμε ότι είναι μια multimedia συσκευή και όχι απλα μιά φορητή κονσόλα. Συνδιάζει Μemory Stick, Video Player, USB (απ ότι ακούστικε θα κυκλοφορησει μία USB φωτογραφική μηχανή ) κ.α. Άρα και η τιμή του θα κυμαίνεται σ' αυτά τα πλαίσια. Το γεγονός αυτό πιστεύω πως θα αποτρέψει πολλούς απ' το να το αγοράσουν, ειδικά τους νεότερους.

Αλλά αφού τα παιχνίδια παίζουν τον μεγαλύτερο ρόλο δείτε τι είπαν κάποιοι απ' τους μεγαλύτερους developers στον κόσμο για το DS:

http://www.cube-europe.com/news.php?nid=6482

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερά εργονομικό το σχήμα του!

 

E όχι και φοβερά εργονομικό ρε Μάνο! Αυτό αν σου γλιστρίσει μια φορά απ' το χέρι ( πίστεψε με επειδή ασχολούμε αρκετά χρόνια με τα Gameboy όσο και να προσέχεις καποια στιγμή θα γίνει κι αυτό ) θα κλαις την οθόνη των 4+ ιντσών που λογικα θα είναι λιγάκι ακριβή.

 

anamfivola einai proterhma tou DS na pairnei tis palies kasetes... alla gia fantasou na eisai sto dromo kai na exeis kollhsei sthn kinhsh i na variesai karga kapou...Vgazeis to PSP, pairneis to DVD(paizei?) pou ksexases mesa "proxtes" kai apla apolamvaneis tin tainia....i an den "paizei" DVD exeis to agaphmeno sou paixnidi mesa kai paizeis aneta me koryfaia grafika...

 

Προσωπική μου άποψη είναι πως η χρήση UMD δίσκων ως αποθηκευτικών μέσων μπορεί να εξελιχθεί σε μειονέκτημα. Τα CD ( και κάθε άλλος τύπος δίσκων ) όπως όλοι ξέρουμε είναι πολύ πιο ευαίσθητα από media cards. Το DS χρησιμοποιεί media cards τύπου SD φτιαγμένες απ' την Panasonic.

 

Επίσης τα UMD είναι και μεγαλύτερα ;) :

http://briefcase.pathfinder.gr/download/htrul18/20031/266344/0/PSP.jpg

http://www.watch.impress.co.jp/game/docs/20040513/nds09.jpg

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (29 Μάι. 2004 , 11:28)

 

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

Tι είναι πιο σημαντικό για εσένα, τα κορυφαία γραφικά ή το τέλειο σχήμα;

Για μένα πάλι το gameplay.[/b]

 

Πιο σημαντικό για μένα είναι τα κορυφαία γραφικά και το τέλειο σχήμα! Είναι φοβερά εργονομικό το σχήμα του! Όταν λες gameplay τι εννοείς; Σου αρέσουν δηλαδή οι 2 οθόνες και η σχεδίαση του νιντεντο;

 

 

Για τη λέξη gameplay δεν υπάρχει δυστυχώς ορισμός. Εδώ οι Άγγλοι μας την έφεραν (βέβαια αν κάτσει να σκεφτεί ο Μπαμπινιώτης κάτι θα δημιουργήσει πάλι, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).

Τη σημασία του gameplay την καταλαβαίνεις όταν πχ περάσεις από το (τέλειο από άποψη multimedia) Fifa στο Pro Evo Soccer, ή από το το τελευταίο Tomb Raider στο πρώτο, αλλιώς δε μπαίνει στο κεφάλι σου (δεν το λέω με αρνητική διάθεση αυτό αλλά έτσι είναι).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς έχω ακούσει ότι θα κυκλοφορήσουν και ταινίες σε UMD format για το PSP, όμως δεν γνωρίζω κατά πόσο θα διαδοθούν ευρέως.

 

Από την άλλη, όπως προανέφερα και παραπάνω, μπορεί τα UMDS να προσφέρουν μεγάλο αποθηκευτικό χώρο αλλά σίγουρα δεν απευθύνονται σε φορητή συσκευή. Μία φορητή συσκευή δεν πρέπει να έχει μηχανικά μέρη τα οποία μπορεί να φθαρθούν/καταστραφούν από κραδασμούς. Σκεφτήτε να χρειάζετια να κρατήσει κανείς ακίνητη την κονσόλα για να κάνει buffer δεδομένα το UMD... Επίσης τα UMD δεν νομίζω να είναι επανεγράψιμα από το PSP, κάτι που πιθανότατα θα μπορέι να κάνει το DS με τα cartidges του.

 

Από την άλλη το Nintendo είναι σαφώς πιο φορητό με μακράν καλύτερο form factor.

 

Μία καλή κίνηση από την Sony για την προώθηση του PSP θα ήταν να δίνει μαζί με κάθε παιχνίδι του PS2 και το αντίστοιχο για PSP (τουλάχισοτν αρχικά). Το έχω ακούσει και αυτό....

 

Πάντως εγώ προσωπικά μάλλον θα κατευθυνθώ προς το PSP κυρίως γιατί δεν με τρελαίνουν τα παιχνίδια της Nintendo (εκτός και αν μέχρι τότε έχει βγει κάνα PPC με CPU στο 1 ghz :) )

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Μία φορητή συσκευή δεν πρέπει να έχει μηχανικά μέρη τα οποία μπορεί να φθαρθούν/καταστραφούν από κραδασμούς

 

Eπίσης τα μηχνικά μέρη καταναλώνουν πολύ περισσότερη μπαταρία μειώνοντας κατα πολύ το battery life.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Πάντως εγώ προσωπικάμάλλον θα κατευθυνθώ προς τοPSP κυρίως γιατί δεν μετρελαίνουν τα παιχνίδια της Nintendo . Εγώ θα διαφωνίσω η Nintendo βγάζει πολύ ωραία παιχνίδια αλλά το PSP θα έχει πολύ καλά γραφικά και το κυριότερο θα κυκλοφορίσει και ένα αξεσουάρ που θα το κάνει και κινητό τηλέφωνο! Παιδιά, το PSP έχει φοβερά γραφικά και είναι μία ΨΗΦΙΑΚΉ συσκευή και είναι πολύ καλήτερη από το Nintendo. ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια αφελή ερώτηση? Εφόσον το PSP πασάρεται ως media entertainment device και όχι ως gaming device για ποιο λόγο να το προτιμήσει κάποιος έναντι κάποιου PDA με το οποίο θα έχει περισσότερα, καλύτερα και φτηνότερα χαρακτηριστικά?

 

Για κάποιους εξεζητημένους τίτλους παιχνιδιών? Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Το PSP δεν έχει τόσο τρομερά γραφικά. Eίναι πολύ καλά, αλλά όχι τρομερά.

 

Ακόμα και αν κυκλοφορήσει αξεσουαρ για μετατροπή σε κινητό (μέσω του MS slot?) τότε το μηχάνημα θα γίνει ΑΚΟΜΑ μεγαλύτερο και είναι ήδη τεράστιο.

 

Σκέψου επίσης τις φθορές στις οποίες θα υπόκειται η οθόνη του (λόγω της έλλειψης clampshell design).

 

Τέλος υπάρχει και το θέμα της τιμής η οποία θα βρίσκεται στα ύψη, κυρίως λόγω της τεράστιας οθόνης υψηλής ανάλυσης και της τεχνολογίας UMD.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από shodanjr_gr

Το PSP δεν έχει τόσο τρομερά γραφικά. Eίναι πολύ καλά, αλλά όχι τρομερά.

 

Ακόμα και αν κυκλοφορήσει αξεσουαρ για μετατροπή σε κινητό (μέσω του MS slot?) τότε το μηχάνημα θα γίνει ΑΚΟΜΑ μεγαλύτερο και είναι ήδη τεράστιο.

 

Σκέψου επίσης τις φθορές στις οποίες θα υπόκειται η οθόνη του (λόγω της έλλειψης clampshell design).

 

Τέλος υπάρχει και το θέμα της τιμής η οποία θα βρίσκεται στα ύψη, κυρίως λόγω της τεράστιας οθόνης υψηλής ανάλυσης και της τεχνολογίας UMD.

 

Δεν ξέρω πόσο θα κάνουν τα παιχνίδια του αλλά είναι αδύνατον να κάνουν πάνω από 50 ευρώ που έδεινα για τις κασέτες του GBA & GBAsp. :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...