Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους!

 

Είμαι καινούριος κάτοχος ενός Lumia 800. Έχω μερικά παιχνίδια .xap αλλά δεν γνωρίζω πως να τα στείλω-εγκαταστήσω στο κινητό μου. Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει λίγο αναλυτικά; :)

Ευχαριστώ!

 

Δεν μπορεις ...Το Lumia δεν εχει ξεκλειδωσει ακομη (τουλαχιστον οχι ολα) ...

Γραψε στο φορουμ του Lumia αν θελεις περισσοτερα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα έγινα κάτοχος κ εγω του υπέροχου αυτού κινητού. Θα θέλα να ρωτήσω για πόση ώρα να κάνω τις πρώτες φορτίσεις του κινητου
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινα κάτοχος κ εγω του υπέροχου αυτού κινητού. Θα θέλα να ρωτήσω για πόση ώρα να κάνω τις πρώτες φορτίσεις του κινητου

 

Καλορίζικο!:) Το αφήνεις στην πρίζα μέχρι να φορτίσει η μπαταρία πλήρως, δε χρειάζεται να το αφήνεις παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει την λειτουργια people hub που λεει κανει συγχρονισμο με ολες τις επαφες σου? εχω μεινει πισω στην τεχνολογια και δεν το καταλαβαινω.Δηλαδη εχγω εχω τις επαφες μου στο κινητο. ονομα-επι8ετο-τηλεφωνο σπιτιου-κινητο.

τι συγχρονιζει και πως?

 

και κατι ακομα φοραει την εκδοση windows phone 7.5? και θα παρει καποια καινουργια εκδοση οταν βγει?

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω εδώ και ένα μήνα αλλά το Σαββατοκύριακο μου έκανε κάτι κόλπα που με εκνευρισαν...

 

Το Σάββατο σε κάποια φάση δεν μπορούσα να το ξεκλειδώσω το touch δεν ανταποκρινόταν και όποτε το ακούμπαγα στην οθόνη απλά δονούταν. Αναγκάστηκα να του κάνω hard reset... Την Κυριακή απλά δεν έπιανε σήμα για κανένα μισάωρο και του έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις με αποτέλεσμα να χάσω όλες τις ρυθμίσεις μου στις επαφές και διάφορα άλλα. Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε στο φόρουμ! Είμαι πλέον κι εγώ κάτοχος του Lumia 800. ¨Εχω αρκετά ερωτήματα. Διάβασα πολλές σελίδες εδώ μέσα αλλά δε μου λύθηκαν κάποιες απορίες. Αν δεν υπάρχουν λύσεις σ' αυτά που θα ρωτήσω μάλλον θα αναγκαστώ να το πουλήσω, γιατί θα είναι το απόλυτο ξενέρωμα! Σας παρακαλώ όσοι γνωρίζετε, δώστε μου απαντήσεις! 1): Ρυθμίσεις κάμερας δεν υπάρχουν; 2): Ανακάλυψα μετά λύπης μου ότι δεν υπάρχει ισοσταθμιστής ή ενίσχυση ήχου, τίποτα που να παραμετροποιεί τον ήχο του music player. Υπάρχει κάποια λύση; 3): Όταν ανοίγω το drive μου βρίσκει και εκτός σύνδεσης αμέσως σήμα, είναι το καλύτερο gps που έχω δει σε κινητό, αλλά η χαρά μου δεν κράτησε για πολύ, καθώς πέρα από την ανυπαρξία πυξίδας, μου δείχνει το χάρτη κάθε φορά όπως να ΄ναι, δεν είναι καλιμπραρισμένο τουλάχιστον στο βορρά. Υπάρχει δυνατότητα με κάποια ρύθμιση ή εφαρμογή να μου δείχνει τουλάχιτον σωστά τους χάρτες από βορρά προς νότο; 4): Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να μπορώ να έχω μητρώο κλήσεων και μηνυμάτων; 5): Όσο κι αν έψαξα, δε μπόρεσα να βρω πόση μνήμη μου πιάνουν τα τραγούδια, οι φωτογραφίες μου και οι εφαρμογές. Πουθενά δε γράφει εναπομείνασα μνήμη, ή χρησιμοποιούμενη μνήμη. 6): Δεν υπάρχει ρύθμιση να λειτουργεί μόνο σε GSM δίκτυο; Δε θέλω να λειτουργεί σε 3G. 7): Όταν γράφω μήνυμα, δε μου εμφανίζει πουθενά πόσα γράμματα μου απομένουν μέχρι να τελειώσει. Υποστηρίζει μήνυμα των 70, ή των 160 χαρακτήρων; Πώς θα γίνει να εμφανιστεί; Κι αν υποστηρίζει μήνυμα με 70 χαρακτήρες πώς θα γίνει να αλλάξει η ρύθμιση και να υποστηρίζει 160; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την υπομονή σας και τις απαντήσεις σας!

Καίρια τα ερωτήματά σου. Αν υπάρχει κάποιος να απαντήσει θα με ενδιέφεραν κι εμένα!

Link to comment
Share on other sites

 

1): Ρυθμίσεις κάμερας δεν υπάρχουν;

 

2): Ανακάλυψα μετά λύπης μου ότι δεν υπάρχει ισοσταθμιστής ή ενίσχυση ήχου, τίποτα που να παραμετροποιεί τον ήχο του music player. Υπάρχει κάποια λύση;

 

3): Όταν ανοίγω το drive μου βρίσκει και εκτός σύνδεσης αμέσως σήμα, είναι το καλύτερο gps που έχω δει σε κινητό, αλλά η χαρά μου δεν κράτησε για πολύ, καθώς πέρα από την ανυπαρξία πυξίδας, μου δείχνει το χάρτη κάθε φορά όπως να ΄ναι, δεν είναι καλιμπραρισμένο τουλάχιστον στο βορρά. Υπάρχει δυνατότητα με κάποια ρύθμιση ή εφαρμογή να μου δείχνει τουλάχιτον σωστά τους χάρτες από βορρά προς νότο;

4): Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να μπορώ να έχω μητρώο κλήσεων και μηνυμάτων;

 

5): Όσο κι αν έψαξα, δε μπόρεσα να βρω πόση μνήμη μου πιάνουν τα τραγούδια, οι φωτογραφίες μου και οι εφαρμογές. Πουθενά δε γράφει εναπομείνασα μνήμη, ή χρησιμοποιούμενη μνήμη.

 

6): Δεν υπάρχει ρύθμιση να λειτουργεί μόνο σε GSM δίκτυο; Δε θέλω να λειτουργεί σε 3G.

 

7): Όταν γράφω μήνυμα, δε μου εμφανίζει πουθενά πόσα γράμματα μου απομένουν μέχρι να τελειώσει. Υποστηρίζει μήνυμα των 70, ή των 160 χαρακτήρων; Πώς θα γίνει να εμφανιστεί; Κι αν υποστηρίζει μήνυμα με 70 χαρακτήρες πώς θα γίνει να αλλάξει η ρύθμιση και να υποστηρίζει 160; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την υπομονή σας και τις απαντήσεις σας!

 

1. Υπαρχουν ρυθμισεις καμερας. (Ολα τα WP εχουν)

2. Οχι δεν υπαρχει καποια λυση

3. Δε γνωριζω ( Στο Νοκια Drive το οποιο χρησιμοποιω συνεχως δεν εχω κανενα προβλημα)

4. Οχι απο οσο ξερω. Ο λογος ειναι το λειτουργικο καθως οι developers δεν εχουν προσβαση σε τετοια δεδομενα. Χρησιμοποιησε το Τηλεφωνο και το People hub (History) για να δεις το ιστορικο σου με καθε επαφη.

5. Υπαρχει στα Settings-->About. Σου λεει ποσο μνημη σου απομενει.

6. Υπαρχει στα Settings---> Cellular--- E/3G Διαλεγεις και περνεις

7. Υποστηριζει 160 χαρακτηρες. (Κεφαλαια)

 

Αυτα :happy:

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=27288079

Τι ακριβώς κάνει; Είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να το τσεκάρω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=27288079

Τι ακριβώς κάνει; Είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να το τσεκάρω...

 

αν καταλαβα καλα ειναι για φλασαρισμα του κινητου

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Παω να μπω χτες στην εφαρμογη του facebook και δεν εκανε ενημερωση με τιποτα.

Κανω καταργηση και ξανακατεβαζω απο marketplace. Παω να κανω login και λεει λαθος κωδικος.

Παω στις επαφες στους λογαριασμους και στο fb βαζω παλι κωδικο και λεει λαθος.

Ξαναπαω να μπω στο φβ και δε ζηταει καν κωδικο παρα μονο κολλαει στην αρχικη μπλε οθονη που φορτωνει και δεν μπαινει ποτε...

Συμβαινει σε κανεναν το ιδιο?

Καμια ιδεα?

(εννοειται πως ο κωδικος που βαζω ειναι σωστος)

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το forum!!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν το Nokia Lumia 800 θα πάρει την αναβάθμιση σε Windows Phone 8, λογικά θα αναβαθμιστεί έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Παω να μπω χτες στην εφαρμογη του facebook και δεν εκανε ενημερωση με τιποτα.

Κανω καταργηση κ ξανακατεβαζω απο marketplace. Παω να κανω login και λεει λαθος κωδικος.

Παω στις επαφες στους λογαριασμους και στο fb βαζω παλι κωδικο κ λεει λαθος.

Ξαναπαω να μπω στο φβ κ δε ζηταει καν κωδικο παρα μονο κολλαει στην αρχικη μπλε οθονη που φορτωνει κ δεν μπαινει ποτε...

Συμβαινει σε κανεναν το ιδιο?

Καμια ιδεα?

(εννοειται πως ο κωδικος που βαζω ειναι σωστος)

 

Το ίδιο θέμα έχω κι εγώ... :(

Link to comment
Share on other sites

@nlum

Δέν έχουν ανακοινώσει τίποτα ακόμη. Καποιοι λένε ναί αλλα τώρα τελευταία ακούστηκε η φήμη πως τα τηλκέφωνα με WP7 όπως το 800 θα πάρουν απλά μια αναβαθμισμένη έκδοση πχ. wp7,7 και όχι την πραγματική έκδοση των 8 (γιατί αυτη θα απαιτεί διαφορετικό hardware).

Στις 20/6 έχει παρουσίαση Η Mikrosft και ισως ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα.

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το lumia 800 από ο εξωτερικό και δεν έχει ελληνικά, υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης ελληνικών όπως γινόταν στα symbian? Επίσης ξέρει κάποιος αν οι εγγυήσεις της NOKIA ισχύουν σε όλη την Ευρώπη; 'H θα μου λένε μετά στην Ελλάδα πήγαινε το εκεί που το αγόρασες;
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το lumia 800 από ο εξωτερικό και δεν έχει ελληνικά, υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης ελληνικών όπως γινόταν στα symbian? Επίσης ξέρει κάποιος αν οι εγγυήσεις της NOKIA ισχύουν σε όλη την Ευρώπη; 'H θα μου λένε μετά στην Ελλάδα πήγαινε το εκεί που το αγόρασες;

 

Έχει ελληνικά! Η εγγύηση είναι πανευρωπαική!

Link to comment
Share on other sites

παιζει να μη παρει τα 8αρια???μιλαμε γκαντεμια πριν ειχα το ομνια 2 και δεν αναβαθμιζοταν σε 7 τωρα το λουμια με 7,5 δε παει στο 8 καλα ετσι και γινει κατι τετοιο θα ναι για ντοματες η micsoft δε νομιζω παιδια να παρατησει το λουμια 800 δε γινεται κατι τετοιο...
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχω κι εγώ... :(

Το Facebook στα wp7 μεσω του people hub αλλα και της εφαρμογης ειχε προβλημα σημερα. Δεν δουλευαν και σε εμενα αλλα και σε πολλους άλλους. http://www.wpcentral.com/facebook-app-and-people-hub-connection-not-playing-nice. Σε εμενα έχει στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook στα wp7 μεσω του people hub αλλα και της εφαρμογης ειχε προβλημα σημερα. Δεν δουλευαν και σε εμενα αλλα και σε πολλους άλλους. http://www.wpcentral.com/facebook-app-and-people-hub-connection-not-playing-nice. Σε εμενα έχει στρωσει

 

Και εγώ το ιδιο θέμα είχα από χθες το ξημέρωμα μέχρι και το πρωι σημερα. Τώρα είναι κομπλέ :ρ

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Με έπιασαν κάτι σκέψεις να αλλάξω το lumia 800 για το 808 pureview. Τελικά αποφάσισα να μην το κάνω. Έχοντας περάσει απο n8 αλλά και από iphone4s και galaxy nexus θεωρώ πως τα wp και συγκεκριμένα το lumia 800 δίνει την καλύτερη εμπειρία χρήσης από οτιδήποτε άλλο. Αν είχε και καλύτερη φωτογραφική μηχανή......και αν είχε για μένα κάτι πολύ βασικό δηλαδή μετρητή data έστω και ως εφαρμογή.....
:p
Link to comment
Share on other sites

παιζει να μη παρει τα 8αρια???μιλαμε γκαντεμια πριν ειχα το ομνια 2 και δεν αναβαθμιζοταν σε 7 τωρα το λουμια με 7,5 δε παει στο 8 καλα ετσι και γινει κατι τετοιο θα ναι για ντοματες η micsoft δε νομιζω παιδια να παρατησει το λουμια 800 δε γινεται κατι τετοιο...

 

Και έχω ένα φόβο με όλα αυτά που ακουγονται. Θα είναι τελείως ξενερα και καλα θα κάνει να πάρει παράδειγμα από το iPhone η Microsoft. Το καλο είναι ότι ΑΝ όντως γίνει [που δε νομίζω γιατί όλοι οι αμερικάνοι (lumia 900 ATT) θα ξεσηκωθούν ] ότι η υποστήριξη της Νοκια δεν θα σταματήσει. (Νοκια exclusive Εφαρμογές,Χάρτες κτλ)

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Στην Πολωνία το Lumia 800 κάνει καινούριο 1100 ζλότυ δηλαδή 260 ευρώ... τι λέτε; Αξίζει;

 

Εύκολα....

Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

Καίρια τα ερωτήματά σου. Αν υπάρχει κάποιος να απαντήσει θα με ενδιέφεραν κι εμένα!

σε αθτο που ειπε ο φιλος, θελω να παραθεσω και γω καποια ερωτηματα. αν το κινητο ειναι κλειδωμενο και σου ερθει μυνημα, θα σου εμφανιστει παραθυρακι ή θα κανει μονο τον ηχο? και γενικα οχι μονο με μυνημα, για παραδειγμα ενα λικε στο facebook ή μια ενημερωση το twitter.

επισης στα ζωντανα πλακιδια, για παραδειγμα μου ερχεται ενα εμαιλ, τοτε το αντιστοιχο πλακιδιο, απο 5 παει 6. αν τωρα καποιο πλακιδιο βρισκεται στη δευτερη οθονη (δηλαδη πρεπει να κανω scroll down), και μου ερθει μια ενημερωση σχετικα με αυτο το πλακιδιο, θα εμφανιστει η ενημερωση αν ειμαι στην πρωτη οθονη ή πρεπει να πω στη δευτερη?

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Στην Πολωνία το Lumia 800 κάνει καινούριο 1100 ζλότυ δηλαδή 260 ευρώ... τι λέτε; Αξίζει;

 

Για δώσε μας ένα link. Αν ισχύει ότι έχει μέσα τα Ελληνικά απο την μάνα του και θα μας βγεί η πίστη να τα περάσουμε τοτε το σκέφτομαι κ εγώ :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...