Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Lenovo Vibe X2

 

http://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2014/09/Lenovo-Vibe-X2.jpg

 

Πρόκειται για το πρώτο "πολυεπίπεδο" smartphone της αγοράς, η κατασκευή του οποίου έχει γίνει από τέσσερα διακριτά στρώματα που του προσφέρουν ένα ξεχωριστό οπτικό αποτέλεσμα.

 

Ξεχωριστά αξεσουάρ, με τη μορφή των magnetic connectors μπορούν να τοποθετηθούν στο πίσω μέρος του X2. Τα Vibe Xtensions που θα κυκλοφορήσουν αρχικά θα είναι δύο, μία μπαταρία και ένα ηχείο dock σε συνεργασία με την JBL, κάθε ένα από τα οποία προσθέτει ένα επιπλέον... layer στην πολυεπίπεδη συσκευή.

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • οθόνη 5 ιντσών ανάλυσης 1080p
  • οκταπύρηνος επεξεργαστή της Mediatek (M6595)
  • 2GB RAM
  • 32GB αποθηκευτικό χώρο,
  • δύο κάμερες 13 και 5MPixels
  • μπαταρία 2.300mAh.

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και αισθητικα δεν ειναι του γουστου μου το εν λογω κινητο, τα extensions ειναι καλη ιδεα και δινουν προοπτικες, φανταζομαι θα ακολουθησουν και αλλες εταιριες το modular design. Εχει και η φινλανδικη jolla κατι σχεδον αντιστοιχης φιλοσοφιας το "the other half" αλλα δεν ειναι ευρεως γνωστο.

 

Για την αυτονομια βοηθαει η χαμηλη καταναλωση του mtk6595m(ετσι λενε τουλαχιστον) και υπαρχει το αντιστοιχο extension που την αυξανει αρκετα και λειτουργει και ως θηκη.

 

...μενει να τα φερουν και αυτα Ελλαδα, αυτη τη φορα ελπιζω σε καλυτερες τιμες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πηρε το ματι μου ιν στοκ στο minideal

 

http://www.minideal.net/lenovo-vibe-x2-4g-lte-mtk6595-2-0ghz-android-4-4-5-0inch-1080p-ram-2gb-rom-32gb-13-0mp-smartphone.html

 

και στο oiostore

http://www.oiostore.com/lenovo-vibe-x2-4g-lte-fdd-mobile-phone-mtk6595-octa-core-p-347.html#.VCEgcf3foxg

 

φαινεται κατι ξεχωριστο αλλα δεν ξερω αν θα εχει ανταποκριση με τετοιες τιμες σε σχεση με mi4, mx4 κτλ

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και έπαθα τη πλάκα μου.

Ανυπομονώ να το δω σε μαγαζιά

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε το ματι μου ιν στοκ στο minideal

 

http://www.minideal.net/lenovo-vibe-x2-4g-lte-mtk6595-2-0ghz-android-4-4-5-0inch-1080p-ram-2gb-rom-32gb-13-0mp-smartphone.html

 

και στο oiostore

http://www.oiostore.com/lenovo-vibe-x2-4g-lte-fdd-mobile-phone-mtk6595-octa-core-p-347.html#.VCEgcf3foxg

 

φαινεται κατι ξεχωριστο αλλα δεν ξερω αν θα εχει ανταποκριση με τετοιες τιμες σε σχεση με mi4, mx4 κτλ

 

Όντως η τιμη του ειναι τσιμπημένη ..

Link to comment
Share on other sites

Κουκλι, αλλα η μπαταρια του φαινεται "μικρη" για full hd και θα βγαζει οριακα τις 2 μερες σε μετρια και την 1 σε βαρια χρηση.. Βεβαια ο 6592 εχει καλη διαχειριση, οποτε μετα τα πρωτα reviews θα ειμαστε σε θεση να ξερουμε.
Link to comment
Share on other sites

Κουκλι, αλλα η μπαταρια του φαινεται "μικρη" για full hd και θα βγαζει οριακα τις 2 μερες σε μετρια και την 1 σε βαρια χρηση.. Βεβαια ο 6592 εχει καλη διαχειριση, οποτε μετα τα πρωτα reviews θα ειμαστε σε θεση να ξερουμε.

 

Άντε να δούμε κανένα review..

Link to comment
Share on other sites

Κουκλι, αλλα η μπαταρια του φαινεται "μικρη" για full hd και θα βγαζει οριακα τις 2 μερες σε μετρια και την 1 σε βαρια χρηση.. Βεβαια ο 6592 εχει καλη διαχειριση, οποτε μετα τα πρωτα reviews θα ειμαστε σε θεση να ξερουμε.

6595 φοράει...

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα φοραει 6595m στα 2ghz αντι των 2.2ghz που εχει ο σκετος 6595...Οσο για την αυτονομια υπαρχει το αντιστοιχο Vibe battery Xtension... αφου θα μπει που θα μπει θηκη αν αντι αυτης τοποθετηθει αυτο που λειτουργει και ως θηκη η αυτονομια αυξανει-λενε-κατα 75%. Μενει να δουμε ποσο θα κοστιζει αυτη η θηκη. Το παχος βεβαια παει απο 7.27 σε 12.28 ετσι αλλα αξιζει...

 

Αρχιζει και μου αρεσει αυτο με τα extensions με την προυποθεση να πεσει η τιμη του κανα 100δολλαρο κατω τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα οτι εχει το 6595. Αρα φοραει τον επεξεργαστη που εχει και το MX4, οποτε απο θεμα επιδοσεων θα ειναι σε καλα επιπεδα σε σχεση με snaps 800 & 801. Ο υποχρονισμος του θα σημαινει και χαμηλοτερη καταναλωση. Τωρα για το battery extension, ειμαι λιγο επιφυλακτικος γιατι 13mm ειναι αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα αναφέρεται στο πρώτο post.

 

Ειχα δει early specs και δεν περιμενα οτι θα αλλαζε μεχρι το επισημο τοπικ. Anyway.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολυ ωραιο οντως το τηλεφωνακι (χωρις να εχω ειδικες γνωσεις) αλλα η τιμουλα του λιγο τσιμπημενη σε σχεση με τα αλλα μοντελακια της νομιζω.....

http://www.vickmall.com/lenovo-s960-vibe-x-smartphone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-16gb-5-0-inch-fhd-screen-6-9mm-ultrathin-13mp.html

Αυτο ειναι το προηγουμενο του μοντελο το οποίο κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι και αυτο δυνατο.

Αξιζει η διαφορα των χρηματων οσο αναφορα την αγορα του??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολυ ωραιο οντως το τηλεφωνακι (χωρις να εχω ειδικες γνωσεις) αλλα η τιμουλα του λιγο τσιμπημενη σε σχεση με τα αλλα μοντελακια της νομιζω.....

http://www.vickmall.com/lenovo-s960-vibe-x-smartphone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-16gb-5-0-inch-fhd-screen-6-9mm-ultrathin-13mp.html

Αυτο ειναι το προηγουμενο του μοντελο το οποίο κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι και αυτο δυνατο.

Αξιζει η διαφορα των χρηματων οσο αναφορα την αγορα του??

Μου φαινεται μεγαλο για 5ιντο και με μικρη μπαταρια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κ εγώ περιμένω σχόλια απο κάποιον που να το έχει αγοράσει αλλά μάλλον δεν το έχει πάρει κανείς ακόμα. Κυκλοφόρησαν αρκετά review πάντως τον τελευταίο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στο vickymall εχουν βγει και 3 χρωματα..οποτε περιμενουμε μηοως υπαρξει καποια ανταποκριση
Link to comment
Share on other sites

Απορω που δεν το εχει κανεις ακομα. Το κινητο φαινεται super.

Και lenovo και FHD και ΜΤΚ9595 και 2GB και 4G και τελειες διαστασεις και ελαφρι και ομορφο.

Κανονικα επρεπε να γινοταν χαμος. Αν ψαχνομουν για αγορα συσκευης θα το επαιρνα σιγουρα.

Απ' την αλλη ομως θα μου πεις πως στην ιδια τιμη κυκλοφορει και το LG G2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει ζήτηση ακόμα επειδή πρέπει να το αγοράσει κάποιος απο Κίνα. Αν ήταν εδώ όπως τα lenovo s860 & s850 κάτι θα γινόταν. Αλλά αν πάθει κάτι άντε να το στείλεις Κίνα κ να περιμένεις να γυρίσει. Έτσι την έχω πατήσει κ εγώ με το oppo που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει ζήτηση ακόμα επειδή πρέπει να το αγοράσει κάποιος απο Κίνα. Αν ήταν εδώ όπως τα lenovo s860 & s850 κάτι θα γινόταν. Αλλά αν πάθει κάτι άντε να το στείλεις Κίνα κ να περιμένεις να γυρίσει. Έτσι την έχω πατήσει κ εγώ με το oppo που έχω.

Αυτο εννοω φιλε. Για Κινα μιλαω. Πώς και δεν εχει αγορασει κανεις ακομα απο Κινα αυτο το τηλεφωνο ενω καθημερινα γινονται πολλες παραγγελιες για αλλα κι αλλα κινεζικα κινητα απο τα μελη του φορουμ μας;

Κι εγω ο ιδιος εχω φερει 7 κινητα απο τους φιλους μας τους κινεζους.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτο το πολυ ομορφο κινητο το θεωρω σχεδον αδυνατο να κανει καλες πωλησεις στην Ελλαδα επειδη....

 

"#Vibe X2 επί Ελληνικού εδάφους! Σε μια δυο μέρες και στα καταστήματα με 449€!"

 

450 ευρω λοιπον το κοστολογουν εδω, τιμη υπερβολικα υψηλη κατα τη γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περίμεναν ότι ερχόμενα τα LENOVO επίσημα στην Ελλάδα θα είχαν συμφέρουσες τιμές δυστυχώς απογοητεύτηκαν...

Με τα ίδια λεφτά (€450) παίρνεις ΔΥΟ κομμάτια από την Κίνα!!!! (http://www.to2c.com/lenovo-vibe-x2-2gb-ram-16gb-rom.html).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...