Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτο με το otg θα μπορουσαν να το δουνε, ειναι κριμα να εχει η καθε σαβουρα και οχι το Α806.

Την τρυπιτσα εγω θα την εκανα αν ειχα ακριβη στοιχεια :P

Αυτα ειναι κατι σαν την αφυπνιση του μυστικου DNA των L, δλδ της Lenovo..

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αφου αυτες τις μερες εχω αρκετες παραλαβες και πρεπει να το λεω σε ολους ας το γραψω και εδω και αν θελετε να το βαλετε στην πρωτη σελιδα.

 

[ATTACH]58904[/ATTACH]

Πριν ενεργοποιησουμε το κινητο, αφαιρουμε το καπακι (θελει λιγη δυναμη), βγαζουμε την μπαταρια και αφαιρουμε το καφε αυτοκολλητο που ειναι στο σημειο οπου ειναι ο κοκκινος κυκλος στην φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ να ρωτήσω κάτι γελιο ρε παιδιά!! το twrp δεν εμφανίζεται πατώντας παρατεταμένα το power και το (-)? στα περισσότερα τηλεφωνα που είχα έτσι εμφανιζόταν κατά την εκκίνηση!! τώρα τελευταία το δικό μου,μου γραφει όταν το πατάω "have been in meta mode" :X:blink:
Link to comment
Share on other sites

εγώ να ρωτήσω κάτι γελιο ρε παιδιά!! το twrp δεν εμφανίζεται πατώντας παρατεταμένα το power και το (-)? στα περισσότερα τηλεφωνα που είχα έτσι εμφανιζόταν κατά την εκκίνηση!! τώρα τελευταία το δικό μου,μου γραφει όταν το πατάω "have been in meta mode" :X:blink:

Σου απάντησα και με pm πως μπαίνεις, γιατί δεν το κάνεις επιτέλους? Πατάμε πρώτα τα vol+ και vol- μαζί και κρατόντας τα πατημένα πατάμε και το power μεχρι να εμφανιστεί το λογότυπο "dual sim"

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Aυτο με το otg θα μπορουσαν να το δουνε, ειναι κριμα να εχει η καθε σαβουρα και οχι το Α806.

Την τρυπιτσα εγω θα την εκανα αν ειχα ακριβη στοιχεια :P

Αυτα ειναι κατι σαν την αφυπνιση του μυστικου DNA των L, δλδ της Lenovo..

Γι' αυτό δεν έδωσα ακριβή στοιχεία, μη πάει κανείς και κάνει καμιά...

 

Αλήθεια, από πιο σημείο και μετά καταλάβατε ότι είναι πρωταπριλιάτικο; Κάποια ήταν πειστικά αλλά σε κάποια το τερμάτισα.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Η εισαγωγή ηταν πολυ καλη, τα otg και πυξιδα τα θεωρησα πιθανα, αλλα το απέρριψα απο τον φωτισμο των πληκτρων και μετα, το θεωρησα απιθανο να εχει φωτισμο. Επισης Lollipop και dual boot κυριως το τερματισαν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό δεν έδωσα ακριβή στοιχεία, μη πάει κανείς και κάνει καμιά...

 

Αλήθεια, από πιο σημείο και μετά καταλάβατε ότι είναι πρωταπριλιάτικο; Κάποια ήταν πειστικά αλλά σε κάποια το τερμάτισα.

Η lenovo αυτη την στιγμη μπορει ανετα να δωσει μπαταρια με 4000mAh , για 5000 δεν χωραει.

Φωτισμος στα πληκτρα δεν υπαρχει περιπτωση. Σε αυτα τα 2 καταλαβα οτι δεν παιζει να γινουν.

Απλα ειχα την ελπιδα που εχουν και αυτοι που ψηφιζουν τα πολιτικα κομματα, απο τα 100 ας γινουν τα 2. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γεια σας. Πάνω από όλα συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε. Θα ήθελα με την σειρά μου να ρωτήσω κάτι που έχει συζητηθεί αρκετά άλλα είμαι τόσο άσχετος που δεν έχω καταλάβει τίποτα. Θα μου έρθει το τηλέφωνο (α806) από το μίνι del θα πω σε αναν φίλο φίλου μου να μου περάσει την 1447 στα ελληνικά. Για να μην τον ζαλίζω συνέχεια θα του πω να πάει στην παράγραφο που λέει videui 1447 Κ. Τ. Λ ή θέλει τίποτα πριν και μετά; για να μην τον ζαλίζω συνέχεια. Ευχαριστώ . Φίλε kantilak μην βρίσεις. Χα χα χα Edited by tasos_x1
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

Για μένα οι καλύτερες ROM είναι οι Vibeui της lenovo. Τόσο καιρό ασχολούμουν με άλλες ROM μόνο για το θέμα με τα push notifications. Από την στιγμή που βρήκαμε την λύση με τον Kandilak λίγες σελίδες πίσω με την προσθήκη της γραμμής στο build.prop δεν υπάρχει κάτι σημαντικό που να με ενοχλεί. Μην σου πω ψιλομετάνιωσα που το πούλησα (προς το παρόν χρησιμοποιώ το A806 του κολλητού μου).

 

Ένα πρόβλημα μόνο εξακολουθώ να έχω. Δεν μου δουλεύει το sync στον firefox. Το ρυθμίζω και μόλις πάει να κάνει sync, κρασάρει. Το κάνει με όλες τις εκδόσεις VibeUi και με όλες τις εκδόσεις Firefox που έχουν βγει από όταν πήρα το κινητό. Σε άλλες rom (MiUi, AOSP, LEWA) λειτουργεί κανονικά.

Μπορείς να μου πεις αυτό το build που μπορώ ακριβώς και τι να αλλάξω? Και επίσης γίνετε όταν έχω ήδη περασμένη την ρομ? Αυτό για το Firefox νομίζω δεν ειναι θέμα ρομ αλλά browser.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις αυτό το build που μπορώ ακριβώς και τι να αλλάξω? Και επίσης γίνετε όταν έχω ήδη περασμένη την ρομ? Αυτό για το Firefox νομίζω δεν ειναι θέμα ρομ αλλά browser.

 

πρέπει να είσαι root......

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1805.

Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτήν?

http://www.needrom.com/download/vibe-ui-2-0-1508-st-multilanguage-deodex/

 

αξίζει;

Λέει οτι μπορώ να την περασω, χωρίς φορμάτ. μπορώ το ίδιο εύκολα να την σβήσω κιόλας και να επαναφέρω την παλιά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,περιμενω απο βδομαδα να ερθει πισω το τηλεφωνο που ειχα στειλει για service.

Οταν το ειχα αγορασει τον Οκτωβριο απο το minideal ειχε πανω την 9432.

Ξερει κανεις με ποια rom το δινουν τωρα απο το minideal;

Επισης δεν ξερω αν θα ειναι root μετα το service.Πως μπορω να το δω;

Edited by photoboy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρτε ενα δειγμα το πως ειναι η εσωτερικη πλακετα του a8 806 μεσα αναλητικα τα εξαρτηματα.

http://bbs.zol.com.cn/sjbbs/d1763_141448.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρτε ενα δειγμα το πως ειναι η εσωτερικη πλακετα του a8 806 μεσα αναλητικα τα εξαρτηματα.

http://bbs.zol.com.cn/sjbbs/d1763_141448.html

Πολύ καλή πληροφορία. Φαίνονται και οι κωδικοί εξαρτημάτων που σε περίπτωση αστοχίας θα χρειαστούν.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν με κάποια μετατροπή στο build.prop μπορεί να λυθεί το πρόβλημα μη λήψης τοποθεσίας κάποιων εφαρμογών; Του AthensBook π.χ.

 

ΥΓ Έψαξα, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

μια απορια. σημερα δεν ξερω τι εκανα μαλλον πειραζα λιγο τον κινεζικο super user και τωρα οποτε πανω να κανω απεγκατασταση οποιασδηποτε εφαρμογης ειτε απο το λειτουργικο του αντροιντ ειτε απο αλλη εφαρμογη μου βγαζει το εξης μηνυμα.

 

Can't be uninstalled. Μηπως θελει δικαιωματα ο superuser ? Τον ξηλωσα τον ξαναπερασα αλλα παλι το ιδιο κανει.

 

Καμια ιδεα ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1805.

Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτήν?

http://www.needrom.com/download/vibe-ui-2-0-1508-st-multilanguage-deodex/

 

αξίζει;

Λέει οτι μπορώ να την περασω, χωρίς φορμάτ. μπορώ το ίδιο εύκολα να την σβήσω κιόλας και να επαναφέρω την παλιά;

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6042859#post6042859

Edited by jigero
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν με κάποια μετατροπή στο build.prop μπορεί να λυθεί το πρόβλημα μη λήψης τοποθεσίας κάποιων εφαρμογών; Του AthensBook π.χ.

 

ΥΓ Έψαξα, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

Δοκίμασε και εσύ με το

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω άμεσα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε και εσύ με το

Αρνητικό! Δε δουλεύει τελικά, δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω άμεσα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρνητικό! Δε δουλεύει τελικά, δυστυχώς...

επανεκκίνηση έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, φυσικά και έκανα!

 

καλησπερα οταν εκανες την αλλαγη και πατησες να αποθηκευτει σου εγραψε οτι αποθηκευτηκε?? και εγω στην αρχη οταν το πρωτο εκανα δεν επιασε και δοκιμασα με αλλη εφαρμογη και μου το αποθηκευσε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...