Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό μου το έδωσε ένας φίλος που του έκανε το τελευταίο update (1507) με αποτέλεσμα να του χάλασουνν τα Ελληνικά και να γεμίσει κινέζικες εφαρμογές.

Του πέρασα την Rom που προτείνετε και έφτιαξε κάπως.

Βέβαια κολλάει σε μερικά σημεία, αλλά φταίει πιστεύω η FullHD οθόνη του.

Επίσης έχει μερικά μη μεταφρασμένα σημεία (όπως το dialer), αλλά κυρίως με χαλάει η γραμματοσειρά του notification bar που τα δείχνει μισά. Έχει κανείς να προτείνει κάτι για αυτό;

Κρίμα γιατί το τηλέφωνο φαίνεται συμπαθητικό, αλλά δεν έχει κάποια καλή rom, ή που οι International (ROW) roms δεν έχουν Ελληνικά..

άλλαξε theme από την εφαρμογή της lenovo μηπως αλλάξει και την γραμματοσειρά στις ειδοποιήσεις.και εγώ σε αυτή την rom κατέληξα,οι δύο τελευταίες αναβαθμίσεις δεν μου άρεσαν.πάντως κολλήματα δεν παρατήρησα μέχρι τώρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να αλλαξετε την γραμματοσειρα στις ειδοποιησεις υπαρχει κ αυτος ο τροπος

Ευχαριστώ!

Δεν μου δούλεψε ακριβώς έτσι, αλλά με το να αντιγράψω από το roboto-regular.ttf από το system/fonts στο themecenter/font!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, χρειάζομαι βοήθεια σχετικά με την εισαγωγή emoticons στα μηνύματα στο συγκεκριμένο μοντέλο.
τα εχει κατω δεξια στο πληκτρολογιο.αν δεν τα δειχνει μπες στις ρυθμισεις πληκτρολογιου και ενεργοποιησε τα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος απο Κόρινθο για να μπορέσει να με βοηθήσει να βάλω άλλη ρομ.

έκανα το update και χάθηκαν play και ελληνικά,και προσπαθώ 2 μέρες με το φλαστοολ και δεν το γίνετε τίποτα,δεν το βλέπει

δοκίμασα τα πάντα ,το μόνο που δεν δοκίμασα είναι το USB VCOM Driver γιατί στην διαχείριση συσκευών δεν βλέπω πάλι τίποτα.

Κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος απο Κόρινθο για να μπορέσει να με βοηθήσει να βάλω άλλη ρομ.

έκανα το update και χάθηκαν play και ελληνικά,και προσπαθώ 2 μέρες με το φλαστοολ και δεν το γίνετε τίποτα,δεν το βλέπει

δοκίμασα τα πάντα ,το μόνο που δεν δοκίμασα είναι το USB VCOM Driver γιατί στην διαχείριση συσκευών δεν βλέπω πάλι τίποτα.

Κάποια ιδέα?

 

Μα το vcom driver πρεπει να βαλεις αλλιως το flash tool δεν θα λειτουργησει.Στο πρωτο post εχει οδηγιες για το πως μπαινουν οι drivers

Link to comment
Share on other sites

Μα το vcom driver πρεπει να βαλεις αλλιως το flash tool δεν θα λειτουργησει.Στο πρωτο post εχει οδηγιες για το πως μπαινουν οι drivers

 

Συγνώμη αλλά στο πρώτο ποστ έχει τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά στο πρώτο ποστ έχει τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου
από εδώ κατεβασε την rom και τους sp drivers,και από εδώ το Root Genius.

1.εγκαθιστάς τους drivers

2.συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb,ανοίγεις το Root Genius και το κάνεις root.

3.φλασάρεις την rom με το flash tool.

για το root οδηγιες εχει εκει που το κατεβαζεις.για το φλασαρισμα οδηγιες εχει ο δημιουργος της rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

από εδώ κατεβασε την rom και τους sp drivers,και από εδώ το Root Genius.

1.εγκαθιστάς τους drivers

2.συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb,ανοίγεις το Root Genius και το κάνεις root.

3.φλασάρεις την rom με το flash tool.

για το root οδηγιες εχει εκει που το κατεβαζεις.για το φλασαρισμα οδηγιες εχει ο δημιουργος της rom.

 

Όλα καλά

.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.έχει ένας φίλος το s960.Είναι όπως ήρθε με 4.2.2.Το έχει από πέρυσι τον Μάιο.πάω να το συνδέσω με το καλώδιο στο pc κ δεν το βλέπει καθόλου.Ούτε καν μου ανοίγει να δω την sd card.Δοκίμασα να βάλω άλλο καλώδιο usb που είχα κ μου το βρήκε αλλά μετά από λίγο το χάνει.Δεν κρατάει την σύνδεση.Είναι θέμα καλωδίου λογικά?Ενώ σε ένα άλλο s960 το συνδέω κ το βλέπει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα το Lenovo vibe x και μου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση λγισμικού. Μόλις την έκανα έχασα τα ελληνικά και επιπλέον μου γράφει invalid imei και δεν διαβάζει την κάρτα sim. Προσπάθησα να κάνω το root που γράφετε στις σελίδες 9-11 αλλά δεν ολοκληρώνεται το πέρασμα των drivers και δεν γίνεται το root. Ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από εδώ κατεβασε την rom και τους sp drivers,και από εδώ το Root Genius.

1.εγκαθιστάς τους drivers

2.συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb,ανοίγεις το Root Genius και το κάνεις root.

3.φλασάρεις την rom με το flash tool.

για το root οδηγιες εχει εκει που το κατεβαζεις.για το φλασαρισμα οδηγιες εχει ο δημιουργος της rom.

 

Να ρωτήσω λίγο πως κάνεις εγκατάσταση των drivers;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα το Lenovo vibe x και μου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση λγισμικού. Μόλις την έκανα έχασα τα ελληνικά και επιπλέον μου γράφει invalid imei και δεν διαβάζει την κάρτα sim. Προσπάθησα να κάνω το root που γράφετε στις σελίδες 9-11 αλλά δεν ολοκληρώνεται το πέρασμα των drivers και δεν γίνεται το root. Ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να ρωτήσω λίγο πως κάνεις εγκατάσταση των drivers;

στην σελιδα που εχει την rom με τα ελληνικα,εχει και τους drivers.τους κατεβαζεις και τους κανεις εγκατασταση στον υπολογιστη,για να μπορει να δει την συσκευη οταν την συνδεεις με usb .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην σελιδα που εχει την rom με τα ελληνικα,εχει και τους drivers.τους κατεβαζεις και τους κανεις εγκατασταση στον υπολογιστη,για να μπορει να δει την συσκευη οταν την συνδεεις με usb .

 

Όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή, το βλέπει κανονικά. Αλλά δεν έγινε κάποια εγκατάσταση drivers για να γίνει αυτό. Επίσης δεν έχει κάποιο εκτελέσιμο αρχείο για να γίνει εγκατάσταση. Όταν πάω να το κάνω με τον τρόπο που περιγράφεται στο topic, σταματάει σε κάποιο σημείο. Και άρα δεν γίνεται και όλη η υπόλοιπη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή, το βλέπει κανονικά. Αλλά δεν έγινε κάποια εγκατάσταση drivers για να γίνει αυτό. Επίσης δεν έχει κάποιο εκτελέσιμο αρχείο για να γίνει εγκατάσταση. Όταν πάω να το κάνω με τον τρόπο που περιγράφεται στο topic, σταματάει σε κάποιο σημείο. Και άρα δεν γίνεται και όλη η υπόλοιπη διαδικασία.

 

Ακολυθησε τις οδηγιες απο το post 176.Πρεπει να περασεις μονο το USB com driver.Δεν υπαρχει εκτελεσιμο αρχειο.Θα βρεις εκει οδηγιες.Για να το rootαρεις ανοιξε το USB debugging απο το κινητο κ μετα το συνδεεις στο PC κ κανεις root.Το USB com driver χρειαζεται για να φλασαρεις ROM με το flash tool.Για το root δεν σου χρειαζεται αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ακολυθησε τις οδηγιες απο το post 176.Πρεπει να περασεις μονο το USB com driver.Δεν υπαρχει εκτελεσιμο αρχειο.Θα βρεις εκει οδηγιες.Για να το rootαρεις ανοιξε το USB debugging απο το κινητο κ μετα το συνδεεις στο PC κ κανεις root.Το USB com driver χρειαζεται για να φλασαρεις ROM με το flash tool.Για το root δεν σου χρειαζεται αυτο

 

Προσπαθώ να εγκαταστήσω τους drivers και μου βγάζει αυτό το μήνυμα που φαίνεται στην εικόνα. Ξέρεις τι μπορεί να φταίει;

http://i62.tinypic.com/144brk5.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω τους drivers και μου βγάζει αυτό το μήνυμα που φαίνεται στην εικόνα. Ξέρεις τι μπορεί να φταίει;

http://i62.tinypic.com/144brk5.png

 

Ψάξε να βρεις κ να κάνεις disable το driver signature.Από ότι είδα έχεις win 8 νομίζω?Μόλις το κάνεις disable κ κάνουν reboot τα windows βάλε τον driver μετά

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε να βρεις κ να κάνεις disable το driver signature.Από ότι είδα έχεις win 8 νομίζω?Μόλις το κάνεις disable κ κάνουν reboot τα windows βάλε τον driver μετά

 

Αυτό έφταιγε!!! Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας nova go εφαρμογη κ να παιζει κανονικα?γιατι στο δικο μου δεν παιζει..βεβαια ειμαι root και μπορει να φταιει κ αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας nova go εφαρμογη κ να παιζει κανονικα?γιατι στο δικο μου δεν παιζει..βεβαια ειμαι root και μπορει να φταιει κ αυτο!

 

Η εφαρμογή δεν παίζει σε ρουταρισμένες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,θα ηθελα λιγη βοηθεια, αν μπορουσε καποιος να μου δωσει τα φωτα τ,πηρα για την γυναικα μ ενα τετοιο lenovo και απο την μερα που το πηρα δεν παλευεται,ανοιγει συνεχεια εφαρμογες απο μονο τ πας να μπεις στο ιντερνετ και ανοιγει καμια 10αρια σελιδες μονο τ και το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να τις απενεργοποιισεις απο πουθενα,εγω ειμαι κατοχος ζοπο 998 και προσεχως jiayu s3 αλλα ποτε δεν ειχα τετοια προβληματα.ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,θα ηθελα λιγη βοηθεια, αν μπορουσε καποιος να μου δωσει τα φωτα τ,πηρα για την γυναικα μ ενα τετοιο lenovo και απο την μερα που το πηρα δεν παλευεται,ανοιγει συνεχεια εφαρμογες απο μονο τ πας να μπεις στο ιντερνετ και ανοιγει καμια 10αρια σελιδες μονο τ και το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να τις απενεργοποιισεις απο πουθενα,εγω ειμαι κατοχος ζοπο 998 και προσεχως jiayu s3 αλλα ποτε δεν ειχα τετοια προβληματα.ευχαριστω...
εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμενο κινητό,αλλά θα σου έλεγα να κάνεις ένα hard reset και να βάλεις αυτή την rom γιά να μην έχεις προβλήματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,θα ηθελα λιγη βοηθεια, αν μπορουσε καποιος να μου δωσει τα φωτα τ,πηρα για την γυναικα μ ενα τετοιο lenovo και απο την μερα που το πηρα δεν παλευεται,ανοιγει συνεχεια εφαρμογες απο μονο τ πας να μπεις στο ιντερνετ και ανοιγει καμια 10αρια σελιδες μονο τ και το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να τις απενεργοποιισεις απο πουθενα,εγω ειμαι κατοχος ζοπο 998 και προσεχως jiayu s3 αλλα ποτε δεν ειχα τετοια προβληματα.ευχαριστω...

και απο που το πηρες φιλε μου? για να μην την πατησουμε και εμεις!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

και απο που το πηρες φιλε μου? για να μην την πατησουμε και εμεις!!!

 

Από όπου κ να το πάρεις η ROM που έρχεται μαζί με το τηλ είναι παλιά.Βάζεις αυτήν που προτείνει ο φίλος από πάνω κ ή την κρατάς ή κάνεις ανβάθμιση στην τελευταία κ είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...