Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και δεν ειμαι πολυ σχετικος μπορω να σου γραψω 2 στοιχεια.Hardware mt6592 και build ID A850+_S119_140311

Η ρομ φταίει γι'αυτό. Ψάξε μέσα εδώ να βρεις οδηγίες να φλασαρεις άλλη ρομ. Η συγκεκριμενη θα διαπιστώσεις κι εσύ ότι είναι προβληματική

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσες με δυο λογια να με κατατοπισεις για το τι περιπου πρεπει να κανω?

 

Διάβασε και σου λυθούν οι απορίες.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει στο κινητο φιλου την aosp rom και θελουμε να ανεβασουμε την ενταση της συσκευης γτ δεν ακουγεται οπως με την μαμα ρομ.Εχει κανεις καμια ιδεα αν υπαρχουν ρυθμισεις η θα πρεπει να τις πειραξω λιγο ολες προς τα πανω?
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum.Πριν απο 2 μερες παρελαβα ενα lenovo a850+ αγορασμενο απο το vickmall.Το κινητο εχει το εξης προβλημα. Δεν εχει καθολου ηχους! Ουτε κλησεων, μυνηματων, πληκτρων, κλειδωματος κτλ. Μονο οταν ανοιγει κανει τον χαρακτηριστικο ηχο της lenovo. Μηπως ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

 

Thenos, καλή αγορά!

Τα ίδια προβλήματα είχα και εγώ (ήρθε με την ROM S119) η οποία είναι μάπα.

Υπάρχουν στο needrom και η 118 και η 124 που λέγεται από τα παιδιά εδώ πως είναι πολύ καλές και σταθερές.

Προσωπικα έχω βάλει την vanilla aosp 2.7 με τις οδηγίες του pisons στην πρώτη σελίδα αυτού του topic.

Εάν βάλεις εργοστασιακή (118 ή 124) τότε θα πάς με τις οδηγίες του topic που σου παρέθεσε ο drivth.

Ότι και να κάνεις, πάρε πρώτα ένα full backup και καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου , στο πεδίο που γραφω το μήνυμα, ειτε με τη stock εφαρμογη ειτε με άλλη (handcent),ακόμα και στο fb δεν μου εμφανίζει τα τονισμένα γράμματα. Οταν το στειλω τοτε φαίνονται. Δεν εχω προβλημα εμφάνισης του τόνου στο system ui . Εχω δοκιμάσει γραμματοσειρές που εχουν ακουστεί εδω, αλλά ενω σε ολο το τηλ αλλαζει εκει μενει ιδια. Εχουμε καμμία ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό από πέρυσι το καλοκαίρι

σε γενικές γραμμές, για 115 ευρώ που το πήρα τότε, είμαι πολύ ευχαριστημένος

πέρασα και τη vanilla rom που αύξησε την αυτονομία του

ήταν η πρώτη φορά που φλάσαρα κινητό, αλλά επίσης ήταν η πρώτη φορά που πήρα κινητό από Κίνα και έλεγα πως ήταν λίγα τα λεφτά οπότε το ρίσκαρα

 

τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι ότι που και που χάνεται το σήμα από τις 2 κάρτες και επανέρχεται μόνο μετά από μερικές επανεκκινήσεις, άλλες φορές ενώ φαίνεται να έχω σήμα και στις δύο κάρτες μου λένε πως με παίρνουν και το έχω κλειστό, δε με ακούνε όταν τους μιλάω ενώ εγώ τους ακούω καθαρά, καθώς και το ότι κάποιες φορές το πιάνουν τα ψυχολογικά του και ενώ έχω H+ ίντερνετ, δε φορτώνει σελίδες

 

σαν κινητό θα του έβαζα ένα 6.5/10

αν ψηφίσω το πόσο vfm είναι, τότε 8/10

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ακουστεί χαζό, αλλά δοκίμασε μήπως βγάλεις και ξαναβάλεις τις κάρτες sim. Ίσως να μην πατάνε καλά. Το ίδιο πρόβλημα έκανε και στο δικό μου και σχεδόν εξαλείφθηκε μετά από αυτό.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

ναι τις έχω βγάλει (και ξαναβάλει) αρκετές φορές

 

μπορεί να γίνει μια φορά στις 15 μέρες οπότε δεν είναι ότι το θεωρώ ιδιαίτερα εκνευριστικό

 

ευχαριστώ για τη συμβουλή πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κάτοχος εδώ και 3 μήνες. Του έχω βάλει τη vanilla aosp 2.7 και πραγματικά πετάει. Ένα μόνο πρόβλημα: Μια φορά το μήνα σταματάει να αναγνωριζει την SD με αποτέλεσμα όλα τα αρχεία να γίνονται corrupted. Τι μπορεί να φταίει? Το κινητό το πήρα από vickmall. Η απάντηση που μου έδωσαν είναι ότι πιθανό να φταίει η κάρτα SD. Όπως τους είπα εχω χρησιμοποιήσει όμως 3 διαφορετικές κάρτες: Kingston, Sandisk και Samsung. Δεν γίνεται να φταίνε όλες. Αναμένω την απάντηση τους. Είναι κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Α 850+ απο το to2c.com. ειναι Έμπιστω site. τι πρεπει να του ζητήσω να κάνει στο κινητο. ρωτησα το site και μου ειπε οτι αν κανει root στην συσκευη δεν θα μπορει να σβισει ολα τα κινεζικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Α 850+ απο το to2c.com. ειναι Έμπιστω site. τι πρεπει να του ζητήσω να κάνει στο κινητο. ρωτησα το site και μου ειπε οτι αν κανει root στην συσκευη δεν θα μπορει να σβισει ολα τα κινεζικα.

 

Το To2c είναι έμπιστο site και μπορείς να παραγγείλεις άφοβα. Δεν χρειάζεται να ζητήσεις κάτι ιδιαίτερο. Όλα τα τηλέφωνα τα στέλνουν με την ίδια multilingual rom. Νομίζω στέλνουν την 124 που είναι και root. Πρακτικά, από τα βασικά που ζητάνε όλοι, είτε τους τα ζητήσεις κάτι είτε δεν τους τα ζητήσεις το ίδιο θα κάνουν. Όλοι αυτοί που τα ζητάνε παίρνουν την ίδια copy-paste απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια....αγορασα ενα τετοιο μηχανακι απο το σκρουτζ .....πολυ καλο και δυνατο

το μονο προβλημα που μου παρουσιαζει ειναι οτι....εχει λιγο αποθηκευτικο και στις ρυθμισεις δεν εχει επιλογη για να μεταφερουμε τις εφαρμογες απο την μνημη στην sd....και θελω να ρωτησω αν η ρομ που προτεινε ο κωστας δινει αυτην την δυνατοτητα! η αν εχετε καποια αλλη λυση θα σας ημουν ευγώμων!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια....αγορασα ενα τετοιο μηχανακι απο το σκρουτζ .....πολυ καλο και δυνατο

το μονο προβλημα που μου παρουσιαζει ειναι οτι....εχει λιγο αποθηκευτικο και στις ρυθμισεις δεν εχει επιλογη για να μεταφερουμε τις εφαρμογες απο την μνημη στην sd....και θελω να ρωτησω αν η ρομ που προτεινε ο κωστας δινει αυτην την δυνατοτητα! η αν εχετε καποια αλλη λυση θα σας ημουν ευγώμων!!!

 

Έβαλες κάρτα sd και δεν είδες την επιλογή για αποθήκευση σε αυτήν? Γιατί υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και αρκετες μερες συχνα πυκνα μου πεταει ενα μηνυμα αναβαθμισης με κινεζικα στο οποιο λεει:

Οπου $=κινεζικα

authorize management warning you

1.$$$$$$$$$$$$ android 5.0;

2. $$$$$$$$$$$$ $$$$$$$

3. $$$$$$$$$$ $$$$$$'

Version:3.5.0

Size: 1,30mb

Και εχει επιλογες cancel k update

Δεν ξερω τι update ειναι αυτο κ δεν το κανω εννοειται αλλα αυτο το android 5.0 τι να σημαινει αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Το wifi είναι λίγο χαλιά η μου φαίνεται;;; πεντε μετρα απο το ρουτερ και δενεχει φουλ...έχει άλλος τέτοιο πρόβλημα;;;

Ισχύει....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πούμε πείτε πως θα κατεβάσω την νέα root rom 124 και με ποιο τρόπο θα την εγκαταστήσω;

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Το To2c είναι έμπιστο site και μπορείς να παραγγείλεις άφοβα. Δεν χρειάζεται να ζητήσεις κάτι ιδιαίτερο. Όλα τα τηλέφωνα τα στέλνουν με την ίδια multilingual rom. Νομίζω στέλνουν την 124 που είναι και root. Πρακτικά, από τα βασικά που ζητάνε όλοι, είτε τους τα ζητήσεις κάτι είτε δεν τους τα ζητήσεις το ίδιο θα κάνουν. Όλοι αυτοί που τα ζητάνε παίρνουν την ίδια copy-paste απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση την κατεβάζεις από needrom και οδηγίες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405
Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε οκ

 

κατι αλλο παιδια....γινεται να βγαλουμε τις τρεις οθονες απο την lock screen?να μην παει αριστερα δεξια??με vanilla ειμαι....

Edited by Kiparisis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...