Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο μερικες μερες με την cm11 γυρισα στον χαραλαμπη...καλη ητανε η cm11 αλλα ειχε μερικα που με ενοχλουσαν οπως οτι δεν δουλευε σωστα η smart function flip case και μετα την τελευταια ενημερωση σταματησε να λειτουργει η αυτοματη περιστροφη και η ενεργοποιηση του gps απο την μπαρα..οποτε προς το παρων χαραλαμπης...εγγυηση για μενα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

ΕΆΝ κάνω format system δεν θα διαγραφεί και η Rom που έχω σε internal storage γιατί εμείς δεν παίρνουμε και sd

 

Έχω και εγώ την ίδια απορια

Link to comment
Share on other sites

 

ΕΆΝ κάνω format system δεν θα διαγραφεί και η Rom που έχω σε internal storage γιατί εμείς δεν παίρνουμε και sd

 

Αν δεν κάνεις wipe internal storage όχι!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το τηλέφωνο τους δεν μπαίνει σε deep sleep.

http://www.needrom.com/download/cyanogenmod-11-team-superluminal/comment-page-33/#comments

I noticed SystemUpdateService on Google Play Services wakelock that is draining battery because no deep sleep.

SOLUTION

1.Download DisableService https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wq.disableservice

2. Run DisableService - system

tap googleplayservices

uncheck "analyticsservice"

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

ROM UPDATΕ CM RC5

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/03/cm-11-20150325-UNOFFICIAL-kiton.zip

cm-11-20150325-UNOFFICIAL-kiton RC5

- Fixed mic routing in VOIP apps

- Lenovo v1512 proprietary blobs

- CM11 Fix FREAK attack

- CM11 Fix SystemUpdateService

NOTE: First boot takes longer time, because SC6500 modem FW update (blue led blinks)

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Πλέων δεν βρίσκω την εφαρμογή ota update στην λίστα για να κατεβάσω το update. Τι γίνεται το έβγαλαν? Πως θα κάνω update από το recovery χωρίς να χάσω κάτι? Απλά κάνω μόνο wipe cache μετά την εγκατάσταση?

 

Άκυρο το βρήκα. πλέων γίνονται από τις ρυθμίσεις.>σχετικα με το τηλ>ενημερώσεις cm

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μεσα στην εβδομαδα μαλλον θα το παρω και εγω το κινητο.

Για να ξερετε λοιπον οσο αφορα το 3g-4g.

Το κινητο βγαινει ξεχωριστα για Ευρωπη και Αμερικη.

Στην Ευρωπη ειναι 3g dual sim ενω στην Αμερικη 4g single sim(Μπορει και dual sim).

Ολα τα αλλα specs του κινητου ειναι ιδια.

 

Μπορείτε να μου εξηγήσετε τις διαφορές μεταξύ των δυο εκδόσεων του μοντέλου Lenovo vibeZ k910 και το Lenovo vibeZ k910E επειδή το ένα το βρήκα πιο φθηνό παίζει τίποτα; Να διστάσω το 4g για το αν θα δουλεύει κανονικά; Γενικά ξεκαθαρίστε μου τι παίζει μεταξύ των 2 μοντέλων και ποιο θα προτιμούσατε. Σε περίπτωση που πάρω το μοντέλο με το 4g (Επίσης ποιο από τα 2 είναι με το 4g; ) θα πιάνει Ελλάδα; Βγαίνει και για τις 2 εκδόσεις 3g και 4g η το ένα μοντέλο είναι 3g kai to άλλο 4g και αν ναι ποιο είναι ποιο;

Edited by sonicvegeta
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου εξηγήσετε τις διαφορές μεταξύ των δυο εκδόσεων του μοντέλου Lenovo vibeZ k910 και το Lenovo vibeZ k910E επειδή το ένα το βρήκα πιο φθηνό παίζει τίποτα; Να διστάσω το 4g για το αν θα δουλεύει κανονικά; Γενικά ξεκαθαρίστε μου τι παίζει μεταξύ των 2 μοντέλων και ποιο θα προτιμούσατε. Σε περίπτωση που πάρω το μοντέλο με το 4g (Επίσης ποιο από τα 2 είναι με το 4g; ) θα πιάνει Ελλάδα; Βγαίνει και για τις 2 εκδόσεις 3g και 4g η το ένα μοντέλο είναι 3g kai to άλλο 4g και αν ναι ποιο είναι ποιο;

Lenovo K910e VIBE Z, this is a little different from Lenovo K910 VIBE Z, because it's certified by Chinese Authorities in China. It's CDMA version. Therefore, the design and specs are almost similar to those of Lenovo Vibe Z K910. This smartphone supports 3G:CDMA EVDO 800/1900MHz, and Lenovo VIBE Z K910 supports the all bands like 3G: WCDMA 850/900/1700/1900/2100MHz ! So you can use Lenovo VIBE Z K910 3G network in your country, there is no limit in any countries.

Απο οτι ξερω 4g δεν εχει σε αυτο το μοντελο

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Lenovo K910e VIBE Z, this is a little different from Lenovo K910 VIBE Z, because it's certified by Chinese Authorities in China. It's CDMA version. Therefore, the design and specs are almost similar to those of Lenovo Vibe Z K910. This smartphone supports 3G:CDMA EVDO 800/1900MHz, and Lenovo VIBE Z K910 supports the all bands like 3G: WCDMA 850/900/1700/1900/2100MHz ! So you can use Lenovo VIBE Z K910 3G network in your country, there is no limit in any countries.

Απο οτι ξερω 4g δεν εχει σε αυτο το μοντελο

 

http://www.merimobiles.com/lenovo-vibe-z-dual-sim_p/meri8217.htm?utm_campaign=kimovil_free_traffic&utm_medium=referral&utm_source=kimovil.com&utm_content=lenovo-vibe-z

Το συγκεκριμένο δηλαδή θα κάνει τη δουλειά του;

Link to comment
Share on other sites

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

 

Το θεωρείς έμπιστο site; Γιατί εγώ δεν έχω πάρει ποτέ από εδώ. Το συγκεκριμένο που μου έστειλες μου φαίνεται προσιτή τιμή αλλά μήπως υπάρχει κανα ρίσκο;

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρείς έμπιστο site; Γιατί εγώ δεν έχω πάρει ποτέ από εδώ. Το συγκεκριμένο που μου έστειλες μου φαίνεται προσιτή τιμή αλλά μήπως υπάρχει κανα ρίσκο;

Το aliexpress ειναι το μεγαλυτερο ηλεκτρονικο καταστημα στην κινα...κατι σαν το ebay...τα χρηματα σου κρατουνται απο το site και μολις το παρεις στα χερια σου...δινεις την αδεια να πληρωσει τον πωλητη...

Τωρα απατεωνες πωλητες υπαρχουν πολλοι και παντου....γιαυτο σου εγραψα παραπανω να προτιμησεις πωλητες με πολλα διαμαντια...δικη σου ευθυνη για το τι θα επιλεξεις...εγω απο αλι ψωνιζω εδω και χρονια χωρις κανενα προβλημα...

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Το aliexpress ειναι το μεγαλυτερο ηλεκτρονικο καταστημα στην κινα...κατι σαν το ebay...τα χρηματα σου κρατουνται απο το site και μολις το παρεις στα χερια σου...δινεις την αδεια να πληρωσει τον πωλητη...

Τωρα απατεωνες πωλητες υπαρχουν πολλοι και παντου....γιαυτο σου εγραψα παραπανω να προτιμησεις πωλητες με πολλα διαμαντια...δικη σου ευθυνη για το τι θα επιλεξεις...εγω απο αλι ψωνιζω εδω και χρονια χωρις κανενα προβλημα...

 

Ακούγεται πολύ καλό! Λέω να το δοκιμάσω τότε! Ευχαριστώ πολύ! :D

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται πολύ καλό! Λέω να το δοκιμάσω τότε! Ευχαριστώ πολύ! :D

 

ακουγεται και ειναι πολυ καλο!μαλιστα για καποιους θα φανει αστειο αυτο που θα πω,αλλα πλεον το aliexpress αρχισε και με βολευει περισσοτερο απο το ebay...

και το e να παρεις παντως μια χαρα θα δουλευει στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ!!!

ειμαι ταξιδι κ χτες το βραδυ βαζω τον κιν να φορτισει, ξυπναω σημερα και το κιν εχει ενα κοκκινο λαμπακι οσο ειναι στη πριζα, αλλα δεν ανοιγει καν :wacko:

Το μονο που κανει ειναι μια δονηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ!!!

ειμαι ταξιδι κ χτες το βραδυ βαζω τον κιν να φορτισει, ξυπναω σημερα και το κιν εχει ενα κοκκινο λαμπακι οσο ειναι στη πριζα, αλλα δεν ανοιγει καν :wacko:

Το μονο που κανει ειναι μια δονηση

1.παρατεταμενο πατημα το power of on εκανες?......

2.recovery μπαινει να κανεις factory reset?

3. δοκιμασε να μπεις στις επιλογες για να επαναφερεις με otg to sd fuse...

4.αν δεν μπαινεις πουθενα βαλτο στον υπολογιστη να δεις αν το βλεπει στην διαχειρηση συσκευων ως QHSUSB_BULK....

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

http://bbs.lenovo.com/vibez/t550686/

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/userfiles/2015/2015-03-27%2022.28.57.png

 

Κάντε υπομονή αδέρφια ....

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/03/Lenovo_K910SS_TWRP-2.8.6.1_by_master_lie.zip

Νέα έκδοση TWRP Recovery 2.8.6.1 απο Master Lie

Warning: bootloader must be unlocked http://www.needrom.com/download/unlock-bootloader/

Fixed problem with the work of ADB Sideload

The new version of recovery suitable for CM11?

Yes, for any version of firmware, but it was the version of android 4.4.x http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=546814&st=7420

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Τις ενημερωσεις του cyanogen τις εγκαθιστουμε κατευθειαν η πρεπει να περιμενουμε για αναφορα τυχον bugs?
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ εφυγα απο την παρέα σας μιας και πουλησα το αγαπημενο Κ910. Ισως οτι καλυτερο εχω πιασει μεχρι τωρα για τα λεφτα του στα χερια μου. Ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα και εγω το thread. Πλεον μετακομιζω στο φορουμ του kingzone Z1 αν και δεν βλεπω να εχει και πολλα αυτο το κινητο για να ασχοληθω αλλα τελοπαντων. Καλη συνεχεια .:)

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές ερωτήσεις σε όσους φόρεσαν την CM11 γιατί εμένα η 1435 του Χαραλάμπη μου κάνει νερά πλέον.

 

1) Ο dialer στην CM11 έχει ακόμα θέμα με τις επαφές όπως είχαμε και πριν (που χρειαζόταν διπλή αποθήκευση των αριθμών με +30 και χωρίς);

2) Το πρόβλημα με τις bluetooth συσκευές με την CM11 πόσο σοβαρό είναι; πχ. δεν συνδεόνται καν οι συσκευές ή απλά η διαχείρισή τους είναι προβληματική; (βλ. play/stop μουσικής ή απάντηση κλήσεων μέσω bluetooth ακουστικών)

3) Η CM11 έχει κάποιο δικό της security προς επιλογή;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές ερωτήσεις σε όσους φόρεσαν την CM11 γιατί εμένα η 1435 του Χαραλάμπη μου κάνει νερά πλέον.

 

1) Ο dialer στην CM11 έχει ακόμα θέμα με τις επαφές όπως είχαμε και πριν (που χρειαζόταν διπλή αποθήκευση των αριθμών με +30 και χωρίς);

2) Το πρόβλημα με τις bluetooth συσκευές με την CM11 πόσο σοβαρό είναι; πχ. δεν συνδεόνται καν οι συσκευές ή απλά η διαχείρισή τους είναι προβληματική; (βλ. play/stop μουσικής ή απάντηση κλήσεων μέσω bluetooth ακουστικών)

3) Η CM11 έχει κάποιο δικό της security προς επιλογή;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

 

1)ο dialer δεν εχει κανενα θεμα πλεον

2)δεν χρησιμοποιουσα bluetooth και δεν ξερω

3)οχι δεν εχει τιποτα...

πλεον δεν το εχω το εχω πουλησει,και κοιταω κατα meizu μερια...η jiayu s3 advance...

Link to comment
Share on other sites

1)ο dialer δεν εχει κανενα θεμα πλεον

2)δεν χρησιμοποιουσα bluetooth και δεν ξερω

3)οχι δεν εχει τιποτα...

πλεον δεν το εχω το εχω πουλησει,και κοιταω κατα meizu μερια...η jiayu s3 advance...

Σε ευχαριστώ πολύ!

Νομίζω ότι από τα 3, το 2 με καίει περισσότερο μιας και χρησιμοποιώ πολύ bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...