Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά καί μπορείς!!

 

ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καμμία κίνηση προς απεριόριστο χρόνο σε συγκεκριμένο (α) νούμερα σε συμβόλαια ιδιωτών θα δούμε από την κοσμοτέ ή θα αρκεστούμε στο καρτοσυμβόλαιο (με χρήση από εταιρικούς κυρίως, γιατί σαν ιδιώτης δεν συγκινούμαι); Είπαμε να μη βγάζει νέοπ πρόγραμμα κάθε εβδομάδα, αλλά όχι και να κινείται κάθε 2-3 χρόνια !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ σύντομα η υπηρεσία ενημέρωσης για το υπόλοιπο του προπληρωμένου χρόνου θα είναι διαθέσιμη ! ίσως και στο τέλος του μηνά !

 

Ακόμα τίποτα... :(

 

Να ρωτήσω κάτι.. όταν ενεργοποιηθεί αυτή η υπηρεσία στον χρόνο που θα σου λέει οτι σου απομένει θα υπολογίζεται και ο τυχόν χρόνος που δεν έχεις μιλήσει από τον προηγούμενο μήνα;

 

Στις άλλες εταιρίες πώς είναι;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί θα μας τρελάνουν: Έχει αλλάξει η Cosmote κάτι στις επιδοτήσεις των εταιρικών τελευταία;

 

Ανώνυμη Εταιρία σε πρόγραμμα Cosmote Business Plus, 6 γραμμές (οι 3 data, αν αυτό έχει σημασία). Μέσος μηνιαίος λογαριασμός (για όλες τις γραμμές μαζί) κάπου 330 με 350 ευρώ.

 

Και ενώ περιμέναμε την συνηθισμένη γερή επιδότηση, ο -ας μην τον χαρακτηρίσω- "εκπρόσωπος" της Cosmote είπε ότι "Δεν δικαιούστε καθόλου επιδότηση γιατί η εταιρία άλλαξε την πολιτική της"! Για σύγκριση αναφέρω ότι πέρσι, η επιδότηση έφτασε τα 500 αν θυμάμαι καλά. :mad: :mad:

 

Λέει £"$¬%$%(/¬%! (και αν ναι, παρακαλώ δείξτε μου την σχετική τεκμηρίωση για να τους την τρίψω στα μούτρα) ή μήπως έχει δίκιο και πρέπει επειγόντως να μαζέψουμε τα νουμεράκια μας και να πάμε σε άλλη εταιρία που σέβεται περισσότερο τον πελάτη της;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου; Περίεργο... Πάντως λέγεται οτι σιγά σιγά οι επιδοτήσεις θα καταργηθούν..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί θα μας τρελάνουν: Έχει αλλάξει η Cosmote κάτι στις επιδοτήσεις των εταιρικών τελευταία;

 

Ανώνυμη Εταιρία σε πρόγραμμα Cosmote Business Plus, 6 γραμμές (οι 3 data, αν αυτό έχει σημασία). Μέσος μηνιαίος λογαριασμός (για όλες τις γραμμές μαζί) κάπου 330 με 350 ευρώ.

 

Και ενώ περιμέναμε την συνηθισμένη γερή επιδότηση, ο -ας μην τον χαρακτηρίσω- "εκπρόσωπος" της Cosmote είπε ότι "Δεν δικαιούστε καθόλου επιδότηση γιατί η εταιρία άλλαξε την πολιτική της"! Για σύγκριση αναφέρω ότι πέρσι, η επιδότηση έφτασε τα 500 αν θυμάμαι καλά. :mad: :mad:

 

Λέει £"$¬%$%(/¬%! (και αν ναι, παρακαλώ δείξτε μου την σχετική τεκμηρίωση για να τους την τρίψω στα μούτρα) ή μήπως έχει δίκιο και πρέπει επειγόντως να μαζέψουμε τα νουμεράκια μας και να πάμε σε άλλη εταιρία που σέβεται περισσότερο τον πελάτη της;

...και ακόμη το σκέφτεσαι για φορητότητα;;) Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί θα μας τρελάνουν: Έχει αλλάξει η Cosmote κάτι στις επιδοτήσεις των εταιρικών τελευταία;

 

Ανώνυμη Εταιρία σε πρόγραμμα Cosmote Business Plus, 6 γραμμές (οι 3 data, αν αυτό έχει σημασία). Μέσος μηνιαίος λογαριασμός (για όλες τις γραμμές μαζί) κάπου 330 με 350 ευρώ.

 

Και ενώ περιμέναμε την συνηθισμένη γερή επιδότηση, ο -ας μην τον χαρακτηρίσω- "εκπρόσωπος" της Cosmote είπε ότι "Δεν δικαιούστε καθόλου επιδότηση γιατί η εταιρία άλλαξε την πολιτική της"! Για σύγκριση αναφέρω ότι πέρσι, η επιδότηση έφτασε τα 500 αν θυμάμαι καλά. :mad: :mad:

 

Λέει £"$¬%$%(/¬%! (και αν ναι, παρακαλώ δείξτε μου την σχετική τεκμηρίωση για να τους την τρίψω στα μούτρα) ή μήπως έχει δίκιο και πρέπει επειγόντως να μαζέψουμε τα νουμεράκια μας και να πάμε σε άλλη εταιρία που σέβεται περισσότερο τον πελάτη της;

 

Μια και οι "εκπρόσωποι" εταιρειών δεν είναι πάντα καλά ενημερωμένοι, δεν το ελέγχεις και αλλού πριν αρχίσουμε τα σενάρια συνωμοσίας;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ειμαι συνδρομητης στην cosmote εδω 8 χρονια και εχω παρει εως τωρα μια αναβαθμιση.τι να κανω ομως που την αναβαθμιση την δικαιουμε τον Νοεμβριο.εχω να παρω τηλεφωνο απο το 2004.

1)ερωτηση: μπορω να απευθυνθω και σε πιο τηλεφωνο για να εκμεταλευθω τωρα την αναβαθμιση η θα πρεπει να περιμενω τον Νοεμβριο,αλλωστε ο 1 χρονος του υποχρεωτικου συμβολαιου εχει περασει.

2)μπορω να αναβαθμισω το συμβολαιο μου σε μεγαλυτερο αλλα οχι σε καταστημα cosmote αλλα σε καταστημα germanos και να αποκτησω απο΄κει μια συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έδωσε και η ΤΙΜ απεριόριστη επικοινωνία σε οικογενειακά προγράμματα με πάγιο. Η καλή μας κοσμοτέ κοιμάται ή δεν βγαίνουν τα έξοδά τους άμα δώσουν κάτι αντίστοιχο;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μια και οι "εκπρόσωποι" εταιρειών δεν είναι πάντα καλά ενημερωμένοι, δεν το ελέγχεις και αλλού πριν αρχίσουμε τα σενάρια συνωμοσίας;

 

Από το 1200 (εξυπηρέτηση εταιρικών) επιβεβαίωσαν τελικά ότι ...επιδότηση γιοκ! :X

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. δεν δικαιούσαι επιδότησης; Για ποιό λόγο; Σου είπαν τί ισχύει τώρα; Δεν μας τα λέει καλά η κοσμοτέ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο Cosmote 60 προνομιακό(έχω συμπληρώσει το βασικό 12μηνο + 4-5 μήνες προνομιακό).Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δικαιούμαι επιδότηση 100Ε.Γίνεται διατηρώντας το αριθμό μου να ανανεώσω τη σύνδεσή μου και να μεταβώ στο Cosmote 180?Σκέφτομαι να πάρω το SE K750i,η τιμή που θα το πάρω θα είναι "τιμή Κ750i στο Cosmote 180 μείον τα λεφτά της επιδότησης"????Η διάρκεια του νέου συμβολαίου θα είναι 18μήνη ή το 12μήνη γιατί διάβασα κάτι για 18μήνο...

ευχαριστώ

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο Cosmote 60 προνομιακό(έχω συμπληρώσει το βασικό 12μηνο + 4-5 μήνες προνομιακό).Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δικαιούμαι επιδότηση 100Ε.Γίνεται διατηρώντας το αριθμό μου να ανανεώσω τη σύνδεσή μου και να μεταβώ στο Cosmote 180?Σκέφτομαι να πάρω το SE K750i,η τιμή που θα το πάρω θα είναι "τιμή Κ750i στο Cosmote 180 μείον τα λεφτά της επιδότησης"????Η διάρκεια του νέου συμβολαίου θα είναι 18μήνη ή το 12μήνη γιατί διάβασα κάτι για 18μήνο...

ευχαριστώ

 

Όχι !η τιμή του θα είναι τιμή συσκευής - την επιδότηση !εάν θυμάμαι καλά το k750i κοστίζει λιγότερο από 300 ευρώ !πάντως η έκπτωση σου θα είναι λίγο μεγαλύτερη απ την επιδότηση σου ! η ανανέωση είναι 12μηνη

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω απο το cosmote 120 να το αλλαξω σε καρτοσυμβόλαιο.

θα ισχύει η επιδότηση, δηλαδη θα μπορεσω να χρησιμοποιήσω τα 100Ε που μου δίνουν για καινούρια συσκευή;;;:!:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει εαν συμφερει να κανς την συνδεση μου καρτοσυμβολαιο? μπορει να μου καποιος διαφορες και εαν αξιζει???

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν έχεις τον έλεγχο του λογιαριασμού σου και δεν θέλεις να ξεπερνάς τον δωρεάν χρόνο ομιλίας τότε αξίζει..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia.

 

gia ena periergo logo ola auta ta xronia pou eimai me simbolaio stin cosmote (apo to 99) den eixa elegksei to thema tis epidotisis.(peite me ilithio)

 

sta prota xronia den ekana trelous logariasmous:mexri 30 euro eno tora ftano ta 50 euro.

 

thelo loipon na rotiso:dikaioume epidotisi??ama dikaioume me enimeronoune i prepei na pao se oteshop k na rotiso apo monos mou???i epidotisi apo tin empeiria sas stin periptosi mou (sindromitis apo to 99) posi mporei na einai??na fantasto oti tautoxrona me tin epidotisi tha prepei na ginei k anavathmisi tis sindromis mou e??

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

 

Μήπως ξερει κανεις αν γινεται συνδυασμος επιδοτησεων. Δηλαδη αν καποιος εχει στο ονομα του δυο συνδέσεις γινεται να παρει μια επιδοτηση "διπλη"?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

 

Μήπως ξερει κανεις αν γινεται συνδυασμος επιδοτησεων. Δηλαδη αν καποιος εχει στο ονομα του δυο συνδέσεις γινεται να παρει μια επιδοτηση "διπλη"?

 

Ναι γίνεται σίγουρα στα αποκλειστικά καταστήματα Cosmote !Ακόμα κ αν έχεις κάνει σύνδεση σ άλλο αντιπρόσωπο μπορείς να ζητήσεις να εξυπηρετηθείς από εκεί!

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

tha ithela na sas rotiso sxetika me to kartosimvolaio ta exis

1. poies einai oi xreoseis

 

2. ta paketa sms poy exei se ti times einai k an oi times aytes prostithentai sto stathero pagio kathe mina

 

3.ousiastika dld plironeis standard xrimata kathe mina? 20 eyro i 35 analoga ti tha dialexeis?

 

4. gia tin epidotisi posi einai peripoy mipos xeretai tpt...? afoy einai standard to pagio k i epidotisi den tha einai standard? i exei na kanei k me tis kartes poy ananeoneis?

 

5. oi kartes poy ananeoneis einai oi klassikes i kapoia poy legetai cosmocarta pronomiaki kati tetoio?

 

6. pisteyete oti axizei.... ??eimai se alli etairia se programma 240 lepta kai 120 sms kai ferno kati terastioys logariasmoys... k thelo na to perioriso...

 

sas eyxaristo ek twn proterwn

 

 

my story so far... siemens c..(touvlaki) - nokia 3210 - nokia 3310 - alcatel (something) - nokia3510 - nokia6510 - panasonic gd87 - sharp gx20 - se k700i - samsung (something..) - samsung d500 - nokia6230i - motorola v3 - se k700i - se k750i -nokia 3200 - sharp gx17 - nokia 1600 - se w800i - nokia3230 - panasonic vs3 - sharp gx17 - nokia 6230i...

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Καλησπερα.Εγω ο πατερας μου και η μητερα μου εχουμε cosmote εταιρικο(μη με ρωτησετε ποιο ειλικρινα δεν εχω ιδεα...δεν πληρωνω εγω και ουτε εχω ασχοληθει..lol)εδω και 3 χρονια,και καθε χρονο παιρνουμε επιδοτηση απο 100ευρω ο καθενας συνολο 300 ευρω.Ειμαι απο επαρχια και ολες τις ανανεωσεις τις εχουμε κανει στο oteshop της πολης μου...

Επειδη τον τελευταιο καιρο θελω να παρω το Qtek S200,κοιτωντας στο πλαισιο να δω την τιμη του ειδα οτι μπορεις να το παρεις και με συμβολαιο της κοσμοτε.

Ερωτηση:Γινεται να εκμεταλλευτω την επομενη επιδοτηση και να το παρω απο το oteshop της πολης μου?????

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση σας.

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia.

 

gia ena periergo logo ola auta ta xronia pou eimai me simbolaio stin cosmote (apo to 99) den eixa elegksei to thema tis epidotisis.(peite me ilithio)

 

sta prota xronia den ekana trelous logariasmous:mexri 30 euro eno tora ftano ta 50 euro.

 

thelo loipon na rotiso:dikaioume epidotisi??ama dikaioume me enimeronoune i prepei na pao se oteshop k na rotiso apo monos mou???i epidotisi apo tin empeiria sas stin periptosi mou (sindromitis apo to 99) posi mporei na einai??na fantasto oti tautoxrona me tin epidotisi tha prepei na ginei k anavathmisi tis sindromis mou e??

 

euxaristo

 

 

λογικά θα δικαιούσε μπορεις να ρωτήσεις τηλεφωνώντας στο 1212 !

 

Καλησπερα.Εγω ο πατερας μου και η μητερα μου εχουμε cosmote εταιρικο(μη με ρωτησετε ποιο ειλικρινα δεν εχω ιδεα...δεν πληρωνω εγω και ουτε εχω ασχοληθει..lol)εδω και 3 χρονια,και καθε χρονο παιρνουμε επιδοτηση απο 100ευρω ο καθενας συνολο 300 ευρω.Ειμαι απο επαρχια και ολες τις ανανεωσεις τις εχουμε κανει στο oteshop της πολης μου...

Επειδη τον τελευταιο καιρο θελω να παρω το Qtek S200,κοιτωντας στο πλαισιο να δω την τιμη του ειδα οτι μπορεις να το παρεις και με συμβολαιο της κοσμοτε.

Ερωτηση:Γινεται να εκμεταλλευτω την επομενη επιδοτηση και να το παρω απο το oteshop της πολης μου?????

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση σας.

 

 

Η από το oteshop της πόλης σου ή να ζητήσεις να εξυπηρετηθείς από αποκλειστικό κατάστημα Cosmote !πάντως εάν μήνες στη παραμεθόριο συμφέρει να το πάρεις από oteshop γιατί το φπα είναι 13 % και όχι 19 % και έτσι σ έρχεται πιο φτηνά !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγω ο πατερας μου και η μητερα μου εχουμε cosmote εταιρικο(μη με ρωτησετε ποιο ειλικρινα δεν εχω ιδεα...δεν πληρωνω εγω και ουτε εχω ασχοληθει..lol)εδω και 3 χρονια,και καθε χρονο παιρνουμε επιδοτηση απο 100ευρω ο καθενας συνολο 300 ευρω.Ειμαι απο επαρχια και ολες τις ανανεωσεις τις εχουμε κανει στο oteshop της πολης μου...

Επειδη τον τελευταιο καιρο θελω να παρω το Qtek S200,κοιτωντας στο πλαισιο να δω την τιμη του ειδα οτι μπορεις να το παρεις και με συμβολαιο της κοσμοτε.

Ερωτηση:Γινεται να εκμεταλλευτω την επομενη επιδοτηση και να το παρω απο το oteshop της πολης μου?????

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση σας.

 

Φυσικά και μπορείς και απο ότι είδα στο http://www.oteshop.gr το S200 το 'έχουν'. Το έχουν το βάζω εντός εισαγωγικών γιατί ΟΤΕ είναι αυτός και ποτέ δεν ξέρεις!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Παιδια χιλια ευχαριστω για την ανταποκριση σας!!!

 

quote:Η από το oteshop της πόλης σου ή να ζητήσεις να εξυπηρετηθείς από αποκλειστικό κατάστημα Cosmote

 

quote:Φυσικά και μπορείς και απο ότι είδα στο http://www.oteshop.gr το S200 το 'έχουν'. Το έχουν το βάζω εντός εισαγωγικών γιατί ΟΤΕ είναι αυτός και ποτέ δεν ξέρεις!!

 

Μενω στην Αρτα.Δηλαδη παρ'οτι το εχουν στην ιστοσελιδα ειναι δυνατον να μην το εχουν στο καταστημα.Επισης ειναι δυνατον να μην το εχουν στην Αρτα και να το εχουν σε αλλες πολεις η σε καταστηματα cosmote?

Στις περιπτωσεις αυτες μπορω να απαιτησω να περιμενω μεχρι να το φερουν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...