Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου..αν κ επιλογη στο που δλδ θα αποθηκευτει η καθε εφαρμογη δεν εχω δει να υπαρχει τουλαχιστον στην jb

 

Στην jb η μεταφορά στην εξωτερική γίνεται με την βοήθεια εφαρμογών όπως η app2sd. Υπάρχουν αρκετές στο play store

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην jb η μεταφορά στην εξωτερική γίνεται με την βοήθεια εφαρμογών όπως η app2sd. Υπάρχουν αρκετές στο play store

 

Μολις εβαλα την εφαρμογη κ την ανοιξα μου εβγαλε οτι η συσκευη δεν διαθετει εξωτερικη μνηνη ή η εξωτερικη μνημη δεν ειναι προσομοιωμενη.Η λειτουργια δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη σας..πρεπει να κανω φορματ στην sd μηπως;;δεβ ξερω γιατι βγαζει αυτο το μυνημα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την εφαρμογη κ την ανοιξα μου εβγαλε οτι η συσκευη δεν διαθετει εξωτερικη μνηνη ή η εξωτερικη μνημη δεν ειναι προσομοιωμενη.Η λειτουργια δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη σας..πρεπει να κανω φορματ στην sd μηπως;;δεβ ξερω γιατι βγαζει αυτο το μυνημα.

Δεν έχω βάλει ακόμη jb, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο. Ισως όμως να χρειάζεσαι root ή και unlocked bootloader. Αν ψάξεις στις αμέσως προηγούμενες σελίδες θα βρείς αναφορές σχετικά το θεμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει ακόμη jb, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο. Ισως όμως να χρειάζεσαι root ή και unlocked bootloader. Αν ψάξεις στις αμέσως προηγούμενες σελίδες θα βρείς αναφορές σχετικά το θεμα αυτό.

 

Οταν βαλεις jb φιλε ενημερωσε με πανω στο θεμα.ειμαι rooted αλλα χωρις unlocked bootloader..δεν ξερω τ αλλο να σκευτω..διαβαζω διαφορα αλλα δεν βγαζω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη κολλησα πως ψαχνουμε για πιθανα updates;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα έχουμε πει πολλές φορές.Στο τηλέφωνο αυτό δεν είναι δυνατή με κανένα τρόπο η μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα.Ενδέχεται να είναι θέμα του κερνελ χωρίς να είμαι σίγουρος. Πάντως όσοι ρωτάτε, ξεχάστε το...
Link to comment
Share on other sites

που ειναι ρε παιδια η λιστα με τις2 εφαρμογες που μπορω να βγαλω, βρισκω μονο για ICS οχι γισ 4.1.2

 

καποιος ρε παιδια?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς δεν είχα κάνει τέτοια λίστα και δεν ξέρω πώς θα μπορέσω πλέον που. δεν έχω την συσκευή
Link to comment
Share on other sites

δε πειραζει, παντως και στους ΧΔΑ βλεπω μονο για την 4.0.3 εχουν αναρτησει λιστα

 

καποτε το εψαχνα μονος μου, πλεον δεν εχω χρονο ουτε να το παιξω λιγακι. τεσπα αμα κανεις εχει χρονο ας μας πει αποδεδειγμενα οτι εβγαλε την ταδε και ταδε και ειναι ΟΚ να τις βγαλουμε

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αν είχα μια λίστα όλων των εφαρμογών , θυμάμαι ποιες είχα βγάλει όποτε θα μπορούσε να γίνει και μια νέα
Link to comment
Share on other sites

Δεν με βοηθάει σε κάτι αυτο.Στην νέα έκδοση υπάρχουν πολλά ακόμα αλλά και διαφορετικά ονόματα σε εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ατελειωτο ψαξιμο στο ιντερνετ βρηκα κατι π μπορει να γινει μεσω κινητου κ να ελλατωσει σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο τα redraws..εγω εχω στοκ launcher κ τα μονα redraws εχουν γινει μονο στο κατεβασμα καποιας εφαρμογης απο το μαρκετ(κ ειχαν μικρη διαρκεια σε σχεση με πριν)..αλλες φορες μ το εκανε σε παιχνιδια κ γενικα κ σε αλλα..τωρα εχω ανοιξει τα παντα παταω το home κ βγαινει κανονικα χωρις το παραμικρο λαγκ..αν ενδιαφερεται κνς μπορω να δωσω το λινκ με το solution που εχει δωθει απο εναν developer.υπαρχει κ οριστικο fix που κοιταξα αλλα θελει κ pc.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ατελειωτο ψαξιμο στο ιντερνετ βρηκα κατι π μπορει να γινει μεσω κινητου κ να ελλατωσει σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο τα redraws..εγω εχω στοκ launcher κ τα μονα redraws εχουν γινει μονο στο κατεβασμα καποιας εφαρμογης απο το μαρκετ(κ ειχαν μικρη διαρκεια σε σχεση με πριν)..αλλες φορες μ το εκανε σε παιχνιδια κ γενικα κ σε αλλα..τωρα εχω ανοιξει τα παντα παταω το home κ βγαινει κανονικα χωρις το παραμικρο λαγκ..αν ενδιαφερεται κνς μπορω να δωσω το λινκ με το solution που εχει δωθει απο εναν developer.υπαρχει κ οριστικο fix που κοιταξα αλλα θελει κ pc.

 

 

Ε βάλτο εδώ μέσα να υπάρχει, δεν χρειάζεται να στο ζητήσει πρώτα κάποιος.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βγαλω την διαφανεια απο την οθονη γτ πιστευω οτι χαραμιζεται το κινητο ετσι.εσεις τι λετε?ειναι κανεις χωρις διαφανεια να μας πει αν η οθονη ειναι αρκετα σκληρη και δν κανει γρατζουνιες?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βγαλω την διαφανεια απο την οθονη γτ πιστευω οτι χαραμιζεται το κινητο ετσι.εσεις τι λετε?ειναι κανεις χωρις διαφανεια να μας πει αν η οθονη ειναι αρκετα σκληρη και δν κανει γρατζουνιες?

Φιλε να ελεγες για θηκη να σου ελεγα να την βγαλεις...αλλα την προστασια οθονης οχι . Αν εχεις σταθερο χερι και οχι παιδια στο σπιτι , τι να πω, ρισκαρε και βγαλε τη .Εμενα η γυναικα μου ηδη περιμενει 2 μηνες με ραγισμενο γυαλι σε 5-6 σημεια στο 2Χ της και μετραω και εγω στο nexus 7 καμια 10αρια χαρακιες, μικρες και μεγαλες...Γενικα το GG1 δεν ειναι τοσο ανθεκτικο οσο θα θελαμε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αμα είναι θα την κρατήσω γτ είμαι 17 χρονων και θα το καταστρεψω χωρίς διαφάνεια :Ρ

Ευχαριστώ για την απάντηση Leolipop

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποια προτείνεται σαν καλύτερη Rom από xda?

 

Εγω εχω δοκιμασει το MIUI V5 UNOFFICIAL και μου αρεσε πολυ

Και επισης την stable version του CM10.1 Official

Link to comment
Share on other sites

http://www.droidhype.com/2010/09/19/force-your-launcher-to-stay-in-memory/

 

αυτο τον τροπο που εχει στο λινκ εκανα και δεν εχω παρατηρησει μεχρι στιγμη redraws..παρα μονο στην εγκατασταση καποιας εφαρμογης απο το μαρκετ αλλα κ παλι πλ καλτερα σε σχεση με πριν..οποιος θελει ας το δοκιμασει.ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βγαλω την διαφανεια απο την οθονη γτ πιστευω οτι χαραμιζεται το κινητο ετσι.εσεις τι λετε?ειναι κανεις χωρις διαφανεια να μας πει αν η οθονη ειναι αρκετα σκληρη και δν κανει γρατζουνιες?

 

Από τον Νοέμβριο το έχω χωρίς προστασία και δεν έχει χαραχτεί καθόλου κι ας το έχω συνεχώς στην τσέπη.Είναι super σε αυτόν τον τομέα η οθόνη.Από την άλλη πλευρά δεν θεωρώ καλή την οθόνη από θέμα σπασιμάτων.Τον Δεκέμβριο μου είχε ραγίσει το τζαμάκι σε ένα σημείο μετά από μικρό πέσιμο με τη μούρη στο πάτωμα και το άλλαξα ( δωρεάν εκμεταλλευόμενος το θέμα της σκόνης ).Νομίζω πάντως πως αν η οθόνη δεν πάθει τίποτα τότε το τζαμάκι δεν πρέπει να κοστίζει ακριβά.

 

Συμπέρασμα : Βγάλε τη ζελατίνα.:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο μια εβδομαδα, θα πω μερικα πραγματακια για τη μπαταρια του, ειναι καλυτερη απο του galaxy nexus που ειχα πριν και μαλιστα κραταει ενα 20% παραπανω με την ιδια χρηση. Την βρισκω αρκετα ικανοποιητικη και εχω μονιμα την οθονη στο 55% και μονιμα ανοιχτο ΒΤ+Wifi, μιλαω μια ωρα και εχω ανοιχτη την οθονη ενα διωρο + καμμμια 50 ρια sms + ολα τα accounts synchronized

 

Δεν εχω facebook, tweeter, whatsup κλπ. Επισης το εχω παντα σε 2G και ενιοτε το αλλαζω οταν συντρεχει λογος.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αγόρασα πρόσφατα 2 4X HD από skroutzoμάγαζο και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Ενώ και τα δύο στο andorid 4.0 είχαν ελληνικό μενού όταν τα έκανα update σε 4.1.2. στο ένα δεν είχε επιλογή ελληνικής γλώσσας. Ψάχνοντας λίγο είδα ότι έχει σαν software version το P88020c-AME-XXX η οποία προορίζεται για την ασιατική αγορά.

Εκεί μου μπήκαν ψύλλοι στα αφτιά και άρχισα να το σκαλίζω περισσότερο. Διάβασα ότι η χώρα προέλευσης αναγράφεται στο πίσω μέρος του κουτιού. Εκεί το ένα γράφει UAE άρα Ηνωμένα αραβικά εμιράτα άρα όχι ευρωπαϊκή ένωση.

Το δε δεύτερο που έχει την 20a γράφει SWS άρα switzerland άρα πάλι όχι ευρωπαϊκή ένωση.

Το περίεργο είναι ότι και τα 2 κουτιά γράφουν με ψιλά γράμματα ότι το προϊόν προορίζεται για την ευρωπαϊκή ένωση σε 4 γλώσσες μεταξύ των οποίων και τα ελληνικά.

 

Υποθέτω ότι σε κανένα από τα 2 δεν με καλύπτει η Ευρωπαϊκή εγγύηση σωστά;

Πως μου προτείνετε να κινηθώ; Να τα γυρίσω πίσω; και αν μου κάνουν τους Κινέζους τι όπλα έχω στα χέρια μου ώστε να τα πάρουν πίσω; Υπάρχει περίπτωση να μην τα πάρουν πίσω επειδή έκανα το ΕΠΊΣΗΜΟ update

Το κατάστημα δηλώνει ότι υποστηρίζει DOA αν και για το ένα από τα 2 το Ελβετικό έχει περάσει η προθεσμία των 7 ημερών.

 

Ευχαριστώ, για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι τι ελβετικο καλυπτετε γιατι ανηκει στην εοχ,τωρα το εψαξα και εγω,γιατι ειδα οτι και το δικο μου ειναι ελβετικο.το αλλο δεν θελω να πιστευω οτι δεν θα στο αλλαξουν,οτι και να γινει ενημερωσε μας να κινηθω και εγω αναλογα
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο φίλος Γιώργος από πάνω η Ελβετία συμμετέχει στην "Ενιαίο Χώρο" και την εσωτερική αγορά της ΕΕ, οπότε η πανευρωπαϊκή εγγύηση το καλύπτει κανονικά! Άμα δεν σε είχαν ενημερώσει ότι το Αραβικό αποτελεί προϊόν παράλληλης εισαγωγής, τότε να απαιτήσεις να στο αντικαταστήσουν με άλλο αμιγώς ευρωπαϊκό ή πάρε τα χρήματά σου πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...