Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια το Ebay γεματο ειναι απο τετοιες θηκες.....δεν ειναι αυθεντικες.

 

Εγω προσωπικά δεν εχω κανενα παραπονο ούτε απο screen protector ουτε απο τιποτα!

Ολα καλα και ολα φτηνα.

 

Για οποιον τενδιαφέρεται είχα πάρει για το iphone 4 από αυτές. Τρομερές θήκες και μπορούν να γίνουν μοναδικές για τον καθένα

 

http://stores.ebay.com/EASECASE

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να δω με τιποτα την καρτα μνημης ! Εκει που την εβλεπα και ολα τα αρχεια που ειχα μεσα μετα αποθηκευσα κατι εικονιδια μεσα μετα απο λιγο ενω την εχω μεσα μου λεει οτι δεν μπορει την δει τι να κανω

 

Και μου εβγαλε ενα μήνυμα και λεει η καρτα sd ειναι κενη η χρησιμοποιεί μην υποστιριζομενα αρχει μου λεει να κανω μορφοποιηση αλλα θα χαθουν ολα τα αρχεια τα φωτα σας παρακαλώ πολυ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Και μου εβγαλε ενα μήνυμα και λεει η καρτα sd ειναι κενη η χρησιμοποιεί μην υποστιριζομενα αρχει μου λεει να κανω μορφοποιηση αλλα θα χαθουν ολα τα αρχεια τα φωτα σας παρακαλώ πολυ

 

Φίλε μου πολύ φοβάμαι ότι ούτε καν θα σου την μορφοποιήσει (ελπίζω να κάνω λάθος). Αν ψάξεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις ότι και σε μένα έχει εμφανίσει αυτό το πρόβλημα αλλά και σε αρκετούς ακόμη φίλους. Να υποθέσω ότι η κάρτα σου είναι Sandisk?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ φοβάμαι ότι ούτε καν θα σου την μορφοποιήσει (ελπίζω να κάνω λάθος). Αν ψάξεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις ότι και σε μένα έχει εμφανίσει αυτό το πρόβλημα αλλά και σε αρκετούς ακόμη φίλους. Να υποθέσω ότι η κάρτα σου είναι Sandisk?

 

Μηπως την αφαιρεσες και μετα την εβαλες σε αλλη συσκευη και μετα στη δικη σου? Ετσι εκανα εγω και επρεπε μετα να τη φορμαρω. Το ιδιο μηνυμα μου ειχε εμφανισει. Ειναι Samsung η καρτα μου 10 class 32 G.

Link to comment
Share on other sites

ναι η καρτα μου ειναι san disc και δεν την εβαλα σε αλλη συσκευη ! μαλλον τηα πρεπει να της κανω φορματ μπορει καποιος να με βοηθησει πως να κανω φορματ ? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

ναι η καρτα μου ειναι san disc και δεν την εβαλα σε αλλη συσκευη ! μαλλον τηα πρεπει να της κανω φορματ μπορει καποιος να με βοηθησει πως να κανω φορματ ? ευχαριστω πολυ

Μπορεις να την βαλεις σε card reader και με δεξι κλικ επανω της απο windows explorer να επιλεξεις fat32 η exfat(μπορεις να βαλεις στην καρτα αρχεια >4.7 g)

Link to comment
Share on other sites

μου εσβησε το κιν απο μπαταρια και μολις το φρτισα ολα λαλα την αναγνωριζει μια χαρα πωσ το εξηγηται αυτο?

Εύχομαι να μην είναι η microSD σου στα τελευταία της... Αν διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις ότι υπάρχουν περιπτώσεις που οι κάρτες "κάηκαν" ξαφνικά μέσα στις συσκευές. Κάποιοι λένε ότι αυτό οφείλεται σε ελαττωματικές παρτίδες της SanDisk. Απλά έχε τον νου σου και κράτα backup τα σημαντικά δεδομένα μην τα χάσεις.

 

Κι εγώ SanDisk έχω, μέχρι στιγμής όλα OK, θα δείξει στο μέλλον...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια,

 

εγω εχω παραγγειλει λεπτες θηκες σιλικονης για το κινητακι μας το note, και περιμενω να φτασουν από το ebay.

επειδη ομως καμια απο αυτες δε προστατευει τον φακο κα,ερας, σκεφτηκα ως πατεντα, ενα μικρο κομματακι διαφανο, από περισσευουμενο προστατ.οθονης, το οποιο ακουμπωντας το καλα στον φακο καμερας, μενει εκει και στεκετε. από το τίποτα, είναι μια καποια προστασια.

 

 

μπαινω βεβαια και σε πειρασμό να το αφησω χωρις καμια θηκη γιατι ειναι απλά πανεμορφο (στο γκρι το εχω), και χωραει ευκολα σε τσεπες παντελονιων. με θηκη, οσο να'ναι θα παρει ογκο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το Ebay γεματο ειναι απο τετοιες θηκες.....δεν ειναι αυθεντικες.

 

 

Αυτό δεν είναι πάντα κακό.Στο s3 μου είχα προτιμήσει θήκη flip της ROCK (δεν πιάνεται για μαιμουδιά) και ήταν σαφώς ανώτερη της original flip της samsung που εφθείρετο σε διάστημα 1 μήνα και έδειχνε λες και είχες κακομεταχειριστεί το κινητό.

 

Το ricardo btw είναι ο βασιλιάς της μαιμουδιάς.Από σόβρακα calvin klein των 5e μέχρι θήκες για κινητά κ ότι άλλο φαντάζεται κανείς.

Γνώμη μου αν βολεύεται κάποιος κ με μη αυθεντική θήκη ας πάει ebay όπως είπε ο φίλος πιο πάνω.Στην Ελλάδα έχουν μεγάλο καπέλο που δεν αξίζει!

me > you
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

σημερα ηρθε η πρωτη θηκη απο ebay, τυπου πορτοφολι, με μικρό εσωτερικό μαγνητάκι για να κουμπωνει ασφαλώς στο κινητο. υπαρχει περιπτωση αυτο το μαγνητακι να μου προκαλεσει κανενα θεμα περιεργο στο τηλεφωνο ??

μονο θεματακι, οτι το πενακι δεν πιάνεται ωστε να αφαιρεθει ευκολα από το κινητο.

 

θετικο, οτι εχει θηκες για καρτες, χωραει κ ταυτοτητα στο εσωτερικό καπακι.

 

αρνητικο, σε τσεπη τζιν δεν ξαναμπαίνει με τιποτα.

 

αν κανεις ενδιαφερεται, ανεβαζω και φωτογραφιες.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

σημερα ηρθε η πρωτη θηκη απο ebay, τυπου πορτοφολι, με μικρό εσωτερικό μαγνητάκι για να κουμπωνει ασφαλώς στο κινητο. υπαρχει περιπτωση αυτο το μαγνητακι να μου προκαλεσει κανενα θεμα περιεργο στο τηλεφωνο ??

μονο θεματακι, οτι το πενακι δεν πιάνεται ωστε να αφαιρεθει ευκολα από το κινητο.

 

θετικο, οτι εχει θηκες για καρτες, χωραει κ ταυτοτητα στο εσωτερικό καπακι.

 

αρνητικο, σε τσεπη τζιν δεν ξαναμπαίνει με τιποτα.

 

αν κανεις ενδιαφερεται, ανεβαζω και φωτογραφιες.

 

Εχει αναφερθεί ότι δημιουργεί πρόβλημα στο Spen και δεν πιάνει στο σημείο του μαγνήτη. Άλλοι χρησιμοποιούν και το δοκιμάζουν. Εγώ δεν θα έπαιρνα.

 

Χωρίς να θέλω να κάνω κριτική, η ερώτηση για το θέμα του μαγνήτη έχει συζητηθεί και απαντηθεί κατ' επανάληψη. Την τελευταία φορά μερικές σελίδες πιo πίσω. Ειδικά όσοι παρακολουθείτε το thread, το έχετε σίγουρα δει. Να μην λέμε συνέχεια τα ίδια.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί ότι δημιουργεί πρόβλημα στο Spen και δεν πιάνει στο σημείο του μαγνήτη. Άλλοι χρησιμοποιούν και το δοκιμάζουν. Εγώ δεν θα έπαιρνα.

 

Χωρίς να θέλω να κάνω κριτική, η ερώτηση για το θέμα του μαγνήτη έχει συζητηθεί και απαντηθεί κατ' επανάληψη. Την τελευταία φορά μερικές σελίδες πιo πίσω. Ειδικά όσοι παρακολουθείτε το thread, το έχετε σίγουρα δει. Να μην λέμε συνέχεια τα ίδια.

 

οκ, εμενα παντως η δικη μου δε φαινεται να δημιουργει καποιο προβλημα, ειναι καπως πιο χοντροκομμενη από αυτες που μοιαζουν με την αυθεντική της samsung. οσο για τις επαναλαμβανομενες συζητησεις, ζητω συγνώμη, απλά δεν εχω καταφερει με τιποτα να λειτουργησω σωστα την αναζητηση στο topic. μονο μεσω google με galaxy note 2 μαγνητης θήκη myphone βρηκα μια αντιστοιχη σχετική σελίδα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την αναζητηση στο myphone, εχει δικιο το παιδι, οτι εχω ψαξει εδω μεσα, τιποτα δεν βρισκω κι ας υπαρχει. Ας το φτιαξουν καποτε το search !!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

οκ, εμενα παντως η δικη μου δε φαινεται να δημιουργει καποιο προβλημα, ειναι καπως πιο χοντροκομμενη από αυτες που μοιαζουν με την αυθεντική της samsung. οσο για τις επαναλαμβανομενες συζητησεις, ζητω συγνώμη, απλά δεν εχω καταφερει με τιποτα να λειτουργησω σωστα την αναζητηση στο topic. μονο μεσω google με galaxy note 2 μαγνητης θήκη myphone βρηκα μια αντιστοιχη σχετική σελίδα.

Εμένα με τη λέξη "μαγνήτης" μου έβγαλε αποτελέσματα αλλά η αλήθεια είναι πως αν θες να κάνεις αναζήτηση με μικρές λέξεις (π.χ. sim) υπάρχει πρόβλημα. Δεν ξέρω, παρακολούθησέ το. Δεν γίνεται ακαριαία αλλά εξαρτάται κι από το πόσο δυνατός είναι ο μαγνήτης.:)

 

ΥΓ: Δεν μου αρέσει ούτε εμένα να κάνω υποδείξεις, όλοι έχουμε ρωτήσει πράγματα που έχουν ειπωθεί ξανά, απλά είναι μερικά που λέγονται 1-2-3 σελίδες πιο πριν κι επειδή τα θέματα είναι μεγάλα, οι απαντήσεις πολλές, είναι κρίμα να το χειροτερεύουμε για όποιον άλλον ξεκινήσει να προσπαθεί να διαβάζει. Γι' αυτό το είπα! :)

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μολις έβαλα την verbatim από eshop.

Μια χαρά όλα μέχρι στιγμής.

Απλά θέλω μια βοήθεια. Επειδή η συγκεκριμένη δεν έχει ανταπτορα θέλω να πάρω ρ έναν.

Το ερώτημα είναι αν μπορώ να βάλω οποιονδήποτε. Μπορείτε να στείλετε κανένα λινκ;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Απορία...Ποια να προτιμήσουμε την verbatim από το e-shop ή την sandisk την κλασική δίχρωμη που κυκλοφορεί; Και οι δύο είναι class 10.
Link to comment
Share on other sites

Απορία...Ποια να προτιμήσουμε την verbatim από το e-shop ή την sandisk την κλασική δίχρωμη που κυκλοφορεί; Και οι δύο είναι class 10.

 

Πιο πίσω λένε τα παιδιά. Μιας και είναι σε προσφορά η verbatim γιαυτο την προτίμησα. Έχω ακούσει πολους τα καλύτερα για την sandisc. Έχει και εγγύηση για πάντα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απορία...Ποια να προτιμήσουμε την verbatim από το e-shop ή την sandisk την κλασική δίχρωμη που κυκλοφορεί; Και οι δύο είναι class 10.

 

SanDisk κατά προτίμηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την συγκεκριμένη βάση http://www.ebay.com/itm/150963427709?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος, διότι ο λαιμός της είναι λεπτός και τρέμει το κινητό σε ενοχλητικό βαθμό.
Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την συγκεκριμένη βάση http://www.ebay.com/itm/150963427709?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος, διότι ο λαιμός της είναι λεπτός και τρέμει το κινητό σε ενοχλητικό βαθμό.

 

Ειναι βιδωμενο καλα? Δεν εχω κανενα προβλημα με τη συγκεκριμενη και την εχω πολυ καιρο..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την συγκεκριμένη βάση http://www.ebay.com/itm/150963427709?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος, διότι ο λαιμός της είναι λεπτός και τρέμει το κινητό σε ενοχλητικό βαθμό.

 

Ουπς ...Έιναι καθοδόν και την περιμένω μέσα στην εβδομάδα. Θα σου πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...