Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους κυκλοφόρησε Black Edition Firmware και μάλιστα Ελληνικό.

Το κακό είναι πως είναι βασισμένο στο παλιό I9506XXUCNG3 και όχι στο I9506XXUCNJ1 όπως το Nordic countries που είναι δύο εκδόσεις νεότερο…

Θυμάται κανένας τι προβλήματα είχαμε με αυτό το Firmware, νομίζω πως η μπαταρία κράταγε λιγότερο, θυμάται κανένας κάτι άλλο;

Το κατέβασα και μέσα στο σαββατοκύριακο ελπίζω να το περάσω… και να μην έχω προβλήματα βέβαια… αλλιώς και πάλι Nordic countries που το κινητό δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η nordic countries διορθωσε το προβλημα με το widget καιρου που μαυριζε,τωρα σε αυτο δεν ξερω..νομιζω οτι ρουταρετε ομως η ng3 με towelroot
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κυκλοφόρησε Black Edition Firmware και μάλιστα Ελληνικό.

Το κακό είναι πως είναι βασισμένο στο παλιό I9506XXUCNG3 και όχι στο I9506XXUCNJ1 όπως το Nordic countries που είναι δύο εκδόσεις νεότερο…

Θυμάται κανένας τι προβλήματα είχαμε με αυτό το Firmware, νομίζω πως η μπαταρία κράταγε λιγότερο, θυμάται κανένας κάτι άλλο;

Το κατέβασα και μέσα στο σαββατοκύριακο ελπίζω να το περάσω… και να μην έχω προβλήματα βέβαια… αλλιώς και πάλι Nordic countries που το κινητό δουλεύει μια χαρά.

 

Αν και έκανα πριν και μετά hard reset χρειάστηκε και τρίτο για να καθίσει σωστά.

Μέχρι τώρα δεν έχω δει το πρόβλημα με το widget του καιρού.

Απο μπαταρία θα περιμένω και αύριο να δω πως πάει.

 

16353425312_5613513b8b.jpg

16168490077_0647517ec3.jpg

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η "έξυπνη αναμονή" και η "έξυπνη περιστροφή" σας δουλεύουν; Κοντεύω να πάθω αυχενικό από τις δοκιμές αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύουν. Τι πρόβλημα αντιμετωπιζεις;

Άκυρο το βρήκα. Νόμιζα ότι το σύμβολο με το μάτι θα έπρεπε να εμφανίζεται μόνιμα στην κορυφή της οθόνης αλλά τελικά εμφανίζεται μόνο συγκεκριμένες στιγμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Μετά από 1 μήνα χρήσης του S4 Black Edition δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο εκτός ενός. Της μπαταρίας του.

 

Πόσο screen time έχετε συνήθως;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω αντί να καθομαι να τρελαίνομαι με ρυθμισεις και να κόβω δυνατότητες απο το κινητο (και αφού δεν μπορουσα να αλλαξω συσκευή) αγόρασα μια δεύτερη μπαταρία γνήσια με εξωτερικό φορτιστή 20 ευρώ απο ebay. Και έτσι σερφαρω οσο γουστάρω με 4g κτλ κτλ. Πιστεύω οτι ειναι μια "επένδυση" για οσους το μονο που τους χαλάει ειναι η αυτονομια στο κινητο μας.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Απόψε μου ήρθε αυτόματα ειδοποίηση για ota αναβάθμιση από την Samsung. Εκ πρώτης όψεως δεν βλέπω διάφορες αλλά θα το ψάξω και εκτενέστερα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

έχεις κανείς εμπειρία από το i9506 σε συνδυασμό με τα gear?

λειτουργούν χωρίς προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Απόψε μου ήρθε αυτόματα ειδοποίηση για ota αναβάθμιση από την Samsung. Εκ πρώτης όψεως δεν βλέπω διάφορες αλλά θα το ψάξω και εκτενέστερα.

Πλέον το widget του καιρού δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Βαλαμε διπλα διπλα το δικο μου s4 και το s4 mini του αδερφου μου.Ανοιξαμε τα δεδομενα και αυτος επιανε 4G και εγω H+.Αν δεν κανω λαθος στο i9506 το h+=3.5G και LTE=4G.Στα χανια που μενω δεν εχω πιασει ποτε LTE.Ο αδερφος μου πως επιασε;Εχουμε και οι δυο καρτοκινητο απο την ιδια εταιρια.Επισης γινετε αντι για H+ να μου δειχνει 3G,4G κ.τ.λ; Edited by Pitsoulas
Link to comment
Share on other sites

4G πρεπει να σου γραφει κανονικα η lte..το Η+ ειναο οντως 3.5G..τι παροχο εχεις?ειναι ιδιος παροχος και τα δυο...αν και το s4 i9506 εχει cat4 150 mbls
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις 4G θα πρέπει να στο ενεργοποίησει και ο πάροχος σου. Αν βάλεις την κάρτα του θα δεις και στο δικό σου το 4G σήμα
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Vodafone εχω και εγω και ο αδεφος μου.Λοιπον το βρηκα. Εστειλα μηνυμα και το ενεργοποιησα και μου δειχνει 4G.Ευχαριστω για τις πληροφοριες και τους δυο.Ακομα μια ερωτηση.Ειδα καπου οτι με το 4G τελειωνουν πιο γρηγορα τα mb.Ισχυει? Edited by Pitsoulas
Link to comment
Share on other sites

Vodafone εχω και εγω και ο αδεφος μου.Λοιπον το βρηκα. Εστειλα μηνυμα και το ενεργοποιησα και μου δειχνει 4G.Ευχαριστω για τις πληροφοριες και τους δυο.Ακομα μια ερωτηση.Ειδα καπου οτι με το 4G τελειωνουν πιο γρηγορα τα mb.Ισχυει?

 

Όχι.. Το μόνο κακό που μπορώ να του προσάψω, είναι ότι επειδή οι σελίδες φορτώνουν γρηγορότερα, έμμεσα σε κάνει να το χρησιμοποιείς περισσότερο..;)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Το μόνο κακό που μπορώ να του προσάψω, είναι ότι επειδή οι σελίδες φορτώνουν γρηγορότερα, έμμεσα σε κάνει να το χρησιμοποιείς περισσότερο..;)

Κ εγω το ειχα διαβασει αυτο περι αυξημενης καταναλωσης και δεν μου φανηκε λογικο αλλα οπως γραγει κ ο φιλος μαλλον δεν ισχυει. Απο εκει κ περα το αρνητικο ειναι η αυξημενη καταναλωση μπαταριας ιδιως σε περιοχες με κακο 4G σημα, δηλ στις περισσοτερες περιοχες. Εγω προσωπικα χρησιμοποιω το H+ το οποιο κ με υπερκαλυπτει

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέο μέλος θα ήθελα να ζητήσω μια συμβουλή έχω απογοητευτεί με το kit kat λόγο της αδυναμίας εγγραφής στην SD θα ήθελα να μου πείτε τι είναι προτιμότερο να κάνω ώστε να μην χάσω και την εγγύηση γτ το αγόρασα πριν 2 βδομάδες το Ι9506 . Να κάνω root ή κάτι άλλο ??? :thanks:;)
GT-I9506 :D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μια χαρα μπορείς να γραψεις στην sd και να αντιγραψεις κλπ. απλα θα χρησιμοποιήσεις το μανισιο file manager, δεν ειναι και τοσο τραγικο αυτο πιστευω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε με τον ESfilemanager εχω καποια option τα οποια δεν τα εχω με αλλον file manager οπως συνδεση LAN bacup παλιων version εφαρμογων και αλλα τα οποια ειναι κουραστικο να τα κανω και με τους 2 για αυτο ρωτησα αν γινεται root ή downgrade χωρις να επηρεασω το knox . Μηπως ξερεις κατι σχετικο ?
GT-I9506 :D
Link to comment
Share on other sites

Downgrade δεν γίνεται, τώρα για Root χωρίς να γράψει ο knox δεν ξέρω αν μπορείς στο I9506, κοίτα στο xda μήπως βρεις κάτι.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Downgrade δεν γίνεται, τώρα για Root χωρίς να γράψει ο knox δεν ξέρω αν μπορείς στο I9506, κοίτα στο xda μήπως βρεις κάτι.

Μέσω odin δεν γίνεται;;αφού γνήσιο firmware περνάς δεν πειράζει τον knox..Τουλάχιστον σε 4.4 το έχω κάνει χωρίς να πειραξω knox,δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι σε lollipop..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...