Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά ποια εφαρμογή εχει τους καλύτερους χάρτες? με ενδιαφέρει να έχει οσο γίνετε πιο πολλούς χωματόδρομους.

έχω το igo αυτή την στιγμή.

 

HERE με διαφορα

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

HERE με διαφορα

Δηλαδή είτε ζητάνε για μέσα στην πόλη, είτε για χωματόδρομους εσύ HERE προτείνεις.Τόσο καλούς χωματόδρομους έχει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είτε ζητάνε για μέσα στην πόλη, είτε για χωματόδρομους εσύ HERE προτείνεις.Τόσο καλούς χωματόδρομους έχει;

Έχει αυτούς που είναι στρωμενοι με 3Α

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είτε ζητάνε για μέσα στην πόλη, είτε για χωματόδρομους εσύ HERE προτείνεις.Τόσο καλούς χωματόδρομους έχει;

Οι χαρτες της HERE ειναι 2 δεκατιες μεσα στα αμαξια,φτιαγμενοι για car-navigation.

αν μιλαμε για websites τοτε θα σου ελεγα google.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το Navitel και ειναι πιο πληρεστερο απο το Sygic.

το here υπαρχει καπου σε apk και χαρτη να το κατεβασω?.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το Navitel και ειναι πιο πληρεστερο απο το Sygic.

το here υπαρχει καπου σε apk και χαρτη να το κατεβασω?.

 

To here υπαρχει στο Play Store

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες της HERE ειναι 2 δεκατιες μεσα στα αμαξια,φτιαγμενοι για car-navigation.

αν μιλαμε για websites τοτε θα σου ελεγα google.

 

Μόνο που οι χάρτες της Here (που συμφωνώ οτι είναι πολύ καλοί) υπάρχουν στα μισά προγράμματα της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που οι χάρτες της Here (που συμφωνώ οτι είναι πολύ καλοί) υπάρχουν στα μισά προγράμματα της αγοράς.

 

Γι αυτο και τους προτεινω :D

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

το here δεν μου δουλευει κανονικά και δεν εχει ρυθμίσεις ουτε έξτρα πληροφορίες (ταχυτητες-υψομετρο κτλ).

έτσι ειναι η κανω λαθος?

το igo με εχει βολέψει μηπως υπάρχει κατι καλύτερο σε χαρτη?

το navitel φαίνεται πιο πλήρες άλλα δεν βγάζει στην οθόνη του χάρτη υψόμετρο....δυστυχώς. :(

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το Navitel και ειναι πιο πληρεστερο απο το Sygic.

το here υπαρχει καπου σε apk και χαρτη να το κατεβασω?.

Η σωστή γραφή είναι πιο πλήρες ή σκέτο πληρέστερο.

Μπορείς να μας πεις τι παραπάνω προσφέρει από το Sygic ;

Τι χάρτες χρησιμοποιεί το Navitel ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το here δεν μου δουλευει κανονικά και δεν εχει ρυθμίσεις ουτε έξτρα πληροφορίες (ταχυτητες-υψομετρο κτλ).

έτσι ειναι η κανω λαθος?

το igo με εχει βολέψει μηπως υπάρχει κατι καλύτερο σε χαρτη?

το navitel φαίνεται πιο πλήρες άλλα δεν βγάζει στην οθόνη του χάρτη υψόμετρο....δυστυχώς. :(

Μία χαρά βγάζει υψόμετρο.εάν πατήσεις πάνω στις πληροφορίες κάτω κάτω στα κουτάκια με απόσταση κλπ διαλέγεις ότι θες να σου δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Η σωστή γραφή είναι πιο πλήρες ή σκέτο πληρέστερο.

Μπορείς να μας πεις τι παραπάνω προσφέρει από το Sygic ;

Τι χάρτες χρησιμοποιεί το Navitel ;

 

έχεις δίκιο έκανα λάθος ,μάλλον απο βιασύνη.

τέλος πάντων βλέπω οτι to navitel ειναι πιο πλήρες σε χωματόδρομους.

σου έστειλα πμ. πιο έχω.

 

ilka71-μπαινω στο μενού κάτω άλλα δεν βρίσκω το υψόμετρο,που ακριβώς είναι?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο έκανα λάθος ,μάλλον απο βιασύνη.

τέλος πάντων βλέπω οτι to navitel ειναι πιο πλήρες σε χωματόδρομους.

σου έστειλα πμ. πιο έχω.

 

ilka71-μπαινω στο μενού κάτω άλλα δεν βρίσκω το υψόμετρο,που ακριβώς είναι?

Όπως βλέπεις τον χάρτη εννοώ.κάτω κάτω όταν βάλεις μία διαδρομή έχει τα κλασικά κουτάκια με το πόσος χρόνος μένει η την υπολλειπωμενη απόσταση.εκεί όποιο πατήσεις σου βγάζει λίστα τι θες να δείχνει κάθε κουτάκι

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις τον χάρτη εννοώ.κάτω κάτω όταν βάλεις μία διαδρομή έχει τα κλασικά κουτάκια με το πόσος χρόνος μένει η την υπολλειπωμενη απόσταση.εκεί όποιο πατήσεις σου βγάζει λίστα τι θες να δείχνει κάθε κουτάκι

 

εκει παταω άλλα δεν εχει υψόμετρο και κατι αλλο βάζω να κατεβάσει ελληνικά και μου γράφει οτι εχω πλήρες μνήμη.... ειναι δυνατόν αφού γράφει οτι είναι μόνο 5mb ..

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το Navitel και ειναι πιο πληρεστερο απο το Sygic.

το here υπαρχει καπου σε apk και χαρτη να το κατεβασω?.

 

εχεις ελληνικη φωνη στο navitel?

και αν ναι πως?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχεις ελληνικη φωνη στο navitel?

και αν ναι πως?

 

φιλε εχεις πμ.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

εκει παταω άλλα δεν εχει υψόμετρο και κατι αλλο βάζω να κατεβάσει ελληνικά και μου γράφει οτι εχω πλήρες μνήμη.... ειναι δυνατόν αφού γράφει οτι είναι μόνο 5mb ..

Μετά από δέκα λεπτά το απεγκατεστησα και δεν μπορώ να σε βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites

εχεις ελληνικη φωνη στο navitel?

και αν ναι πως?

Μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό...

 

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?t=9366

 

Εκεί θα βρεις επίσης και διορθώσεις στο μενού όσον αφορά την μετάφραση,αρκεί να έχεις rooted συσκευή.

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας.τις επόμενες μέρες θα χρειαστεί λόγο δουλειάς να κινηθώ σχεδόν σε όλη την Εύβοια και να περάσω με το αυτοκίνητο μού από αρκετές οδούς.εκείνο που θέλω να μου πείτε είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο καθώς θα οδηγώ να καταγράφει την διαδρομή αφήνοντας κάποιο στίγμα έτσι ώστε αν μπερδευτω κάπου να δω ότι από την τάδε οδό π.χ. έχω ξαναπεράσει.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας.τις επόμενες μέρες θα χρειαστεί λόγο δουλειάς να κινηθώ σχεδόν σε όλη την Εύβοια και να περάσω με το αυτοκίνητο μού από αρκετές οδούς.εκείνο που θέλω να μου πείτε είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο καθώς θα οδηγώ να καταγράφει την διαδρομή αφήνοντας κάποιο στίγμα έτσι ώστε αν μπερδευτω κάπου να δω ότι από την τάδε οδό π.χ. έχω ξαναπεράσει.

Maverick φίλε μου. Κάνει όσα ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Maverick φίλε μου. Κάνει όσα ζητάς

ευχαριστώ.μαζί μου θα έχω και ενα tablet με το πρόγραμμα toponavigator.δεν ξέρω αν αυτό το πρόγραμμα είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την εμπειρία μου από τη χρήση Sygic και Here μέχρι στιγμής. Αρχικά, όταν μπήκα στη διαδικασία να αγοράσω λογισμικό πλοήγησης αρχές Δεκεμβρίου, το Here δεν είχε ακόμη ελληνικά "από τη μάνα του" και το θεώρησα μια μη σοβαρή πρόταση. Το Sygic αντίθετα, με όλα τα "μπιχλιμπίδια" του φαινόταν πιο ολοκληρωμένη πρόταση.

 

Την τελευταία εβδομάδα όμως που τα έχω χρησιμοποιήσει και τα 2 στην Πιερία για να κινηθώ μεταξύ χωριών, η δρομολογήσεις του Here μου φάνηκαν σαφώς ανώτερες, πιο ορθολογικές. Δεν ξέρω αν ευθύνεται σε αυτό και οι διαφορετικοί χάρτες που χρησιμοποιούν. Πάντως, κάτι που μου αρέσει πολύ στο Here, είναι ότι όταν επιλέγεις τον προορισμό, σου παρουσιάζει τις διάφορες δρομολογήσεις στο χάρτη. Σημαντικό για μένα, όταν ξέρεις από που περίπου πρέπει να πας(όπως συνέβαινε με μένα), αλλά δεν ξέρεις ακριβώς το πως θα πας(πχ, σε έναν επαρχιακό δρόμο που πρέπει να στρίψεις etc..), ώστε να επιλέξεις τη βέλτιστη διαδρομή.

 

Την ερχόμενη εβδομάδα θα κάνω και ένα ταξιδάκι προς Ιωάννινα, και θα το δοκιμάσω κι εκεί να δω εντυπώσεις. Το μόνο εμφανές αρνητικό που βρήκα είναι ότι καμιά φορά όταν είσαι offline σε "κρεμάει" η αναζήτηση και πως δεν έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις διασταύρωση οδών ως προορισμό. (εκτός κι αν βρεις χειροκίνητα το σημείο στο χάρτη).

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα όμως που τα έχω χρησιμοποιήσει και τα 2 στην Πιερία για να κινηθώ μεταξύ χωριών, η δρομολογήσεις του Here μου φάνηκαν σαφώς ανώτερες, πιο ορθολογικές.

 

Δεν είναι θέμα χαρτών. Το Sygic έχει tomtom που είναι πολύ καλοί. Στο igo που συγκρίνω απευθείας tomtom με here βρίσκω οτι στην επαρχία οι tomtom υπερέχουν μάλιστα, αν και προφανώς δεν έχω πάει παντού. Γενικά οι περισσότεροι βρίσκουν οτι οι διαδρομές του sygic δεν είναι ιδιαίτερα καλές.

Αν θές μπορείς να κάνεις μια απευθείας σύγκριση γιατί έχει κυκλοφορήσει και here (navteq) χάρτης για το sygic. Θεωρητικά είναι για την έκδοση truck αλλά δουλεύει και στην απλή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...