Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν ξέρω αγγλικά θα ήθελα την βοήθεια κάποιου για να μου μεταφράσει αυτό το μήνυμα που μου έστειλε ένας πωλητής.

 

this car dvd not need map card .the map can download.so without map card gift.

 

we send you a free map card.

 

send you via DHL.

 

Regard

 

Παρήγγειλα αυτό

Mε DHL θα εχεις προβλημα.....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://m.aliexpress.com/item/1923853788.html

Του έγραψα ότι δεν θέλω με DHL αλλά με China post

Συγγνώμη για τα βλαχοαγγλικά μου

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι εχει ελαχιστες πωλησεις :worry:

 

Αν θες δες το Hands on παρουσίαση 2DIN Android που εκανα για το δικο μου, εχω και αρκετα λινκ μεσα. Αν θες ρωτησε και το καταστημα που εκανα εγω αγορα αν εχει για το δικο σου αμαξι ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα προχθές

Από ότι έχω δει όλα τα μηχανήματα είναι με το ίδιο λειτουργικό και επεξεργαστή. απλώς με αυτόν τον πωλητή είχα επικοινωνία μου άρεσε που απαντούσε άμεσα είδα και το 100% feedback και το παρήγγειλα

Edited by nikoseggo
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου το εχει στειλει μπορεις να ακυρωσεις την παραγγελια.

Αυτος που εκανα αγορα το δικο μου 2DIN εκανα λαθος εγω και εβαλα κουριερ (δεν θυμαμαι ποια), του εστειλα μηνυμα να μου το στειλει με απλο ταχυδρομειο και στην αρχη δεν ηθελε και μου ελεγε διαφορα.... τελος του ειπα '''η το στελνεις με απλο ή θα αναγκαστω να ακυρωσω την παραγγελια'' τελικα βρηκε τροπο και μου το εστειλε με απλο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν μπορει εχει καλος :)

 

Οταν παραλαβεις το δεμα να κανεις εγγραφη/καταγραφη βιντεο οταν πας να ανοιξεις το δεμα ;)

 

Με το καλο :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν μπορει εχει καλος :)

 

Οταν παραλαβεις το δεμα να κανεις εγγραφη/καταγραφη βιντεο οταν πας να ανοιξεις το δεμα ;)

 

Με το καλο :)

Σε ευχαριστώ φίλε δεν το είχα σκεφτεί

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε δεν το είχα σκεφτεί

Στην καταγραφη να φαινονται καθαρα στο βιντεο τα στοιχεια σου (ονομα/επωνυμο - διευθυνση κλπ) και το tracking nuber :) Ετσι μονο θα εχεις αποδεικτικα στοιχεια σε περιπτωση στραβης ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θελω να κανω μια ερωτηση. Τελικα τι ειναι καλυτερο? Να εχω τον λογαριασμο του AliExpress σε Ευρω ή σε Δολλάρια? :O
Link to comment
Share on other sites

Ευρω για να μην εχεις χρεωση συναλλαγματος απο την τραπεζα σου , ετσι το εχω κανει εγω

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους εκανα την παρακατω παραγγελια θα μου πειτε γνωμες το κινητο εχει 7 μερες που ''εφυγε'' απο κινα σε ποσο πειριπου θα ειναι ελλαδα .http://www.aliexpress.com/snapshot/6456047015.html?orderId=65501539221307
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια κάμερα αλλά έχει κάποιο πρόβλημα στην έναρξη(είμαι σίγουρος ότι είναι από επιστροφή γιατί δεν είχε σε καμία επιφάνεια προστατευτικά φιλμ).

Μίλησα μαζί τους(ωρύονται ότι είναι καινούρια) και μου πρότειναν ή να την στείλω πίσω και να μου επιστρέψουν τα χρήματα ή να την κρατήσω και να μου επιστρέψουν $5,το οποίο δεν συζητώ καν διότι η κάμερα(αξία της $62) ουσιαστικά είναι άχρηστη!

Αν την στείλω πίσω πόσα χρήματα είναι τα μεταφορικά και πως θα εμπιστευτώ ότι θα μου επιστρέψει τα χρήματα;

Μήπως πρέπει να κάνω ήδη Open Dispute;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια κάμερα αλλά έχει κάποιο πρόβλημα στην έναρξη(είμαι σίγουρος ότι είναι από επιστροφή γιατί δεν είχε σε καμία επιφάνεια προστατευτικά φιλμ).

Μίλησα μαζί τους(ωρύονται ότι είναι καινούρια) και μου πρότειναν ή να την στείλω πίσω και να μου επιστρέψουν τα χρήματα ή να την κρατήσω και να μου επιστρέψουν $5,το οποίο δεν συζητώ καν διότι η κάμερα(αξία της $62) ουσιαστικά είναι άχρηστη!

Αν την στείλω πίσω πόσα χρήματα είναι τα μεταφορικά και πως θα εμπιστευτώ ότι θα μου επιστρέψει τα χρήματα;

Μήπως πρέπει να κάνω ήδη Open Dispute;

 

Φιλε θα σου προτεινα να την γυρισεις πισω (για το κοστος δεν ξερω ) αλλα κατα την γνωμη μου πρεπει να την πας πισω .

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια κάμερα αλλά έχει κάποιο πρόβλημα στην έναρξη(είμαι σίγουρος ότι είναι από επιστροφή γιατί δεν είχε σε καμία επιφάνεια προστατευτικά φιλμ).

Μίλησα μαζί τους(ωρύονται ότι είναι καινούρια) και μου πρότειναν ή να την στείλω πίσω και να μου επιστρέψουν τα χρήματα ή να την κρατήσω και να μου επιστρέψουν $5,το οποίο δεν συζητώ καν διότι η κάμερα(αξία της $62) ουσιαστικά είναι άχρηστη!

Αν την στείλω πίσω πόσα χρήματα είναι τα μεταφορικά και πως θα εμπιστευτώ ότι θα μου επιστρέψει τα χρήματα;

Μήπως πρέπει να κάνω ήδη Open Dispute;

Θα κάνεις dispute και θα τη γυρίσεις πίσω, τα μεταφορικά είναι 9.2€ αν είναι το πακέτο έως 500 γραμμάρια, και 15€ αν είναι από 501 έως ένα κιλό

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις dispute και θα τη γυρίσεις πίσω, τα μεταφορικά είναι 9.2€ αν είναι το πακέτο έως 500 γραμμάρια, και 15€ αν είναι από 501 έως ένα κιλό

Σε ευχαριστώ:)

Τα μεταφορικά οφείλει να μου τα επιστρέψει;

Γιατί απ'ότι κατάλαβα θα μου τα επιστρέψει "You return the camera including all the accessorises in the original package, we will refund you full plus the return shipping fee."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν τα εχω και για πέταμα τα 200 ευρώ (λόγω της απουσίας κάλυψη paypal) ζητώ από όσους έχουν εμπειρία (ειδικά αν έχουν και με το συγκεκριμένο πωλητή) ο συγκεκριμένος φαίνεται αξιόπιστος(?) (λόγω αξιολογήσεων και όγκου παραγγελιών- βέβαια δεν υπάρχουν αξιολογήσεις για το jiayu αλλά από την άλλη και πότε να προλάβαιναν τώρα κυκλοφόρησε).Θέλω να πάρω το advance από εκεί

http://www.aliexpress.com/item/Original-Phone-JIAYU-S3-FDD-LTE-4G-WCDMA-MT6752-Octa-Core-1-7Ghz-2GB-3GB-RAM/32251828548.html

 

Επίσης κάτι που αναφέρατε για μετατροπή πληρωμών σε ευρώ για να μη σου παίρνει η τράπεζα προμήθεια πως γίνεται,είναι ρύθμιση εντός του site ή πρέπει να κάνω alipay/aliwallet και να το προσαρμόσω εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη αναζητηση πηρα αυτο http://www.aliexpress.com/item/ZTE-V5-Red-Bull-cell-phone-WCDMA-V9180-2GB-RAM-8GB-Android-4-3-5-0/1945900490.html αποστολη με fedex για την γυναικα.... Aπο βδομαδα θα εχουμε νεωτερα.....
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη αναζητηση πηρα αυτο http://www.aliexpress.com/item/ZTE-V5-Red-Bull-cell-phone-WCDMA-V9180-2GB-RAM-8GB-Android-4-3-5-0/1945900490.html αποστολη με fedex για την γυναικα.... Aπο βδομαδα θα εχουμε νεωτερα.....

Δυστυχώς όμως, με την FEDEX ετοιμάσου γιά γερή "λυπητερή από το τελωνείο ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω, γιατι πηγαινει πρωτα αγγλια και μετα ερχεται ελλαδα.... ευροπαικη ip. εχει αρκετους απο ελλαδα στις αξιολογισεις που πηραν ετσι χωρις δασμους κτλ....
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει "ευρωπαϊκή" ip, επάνω στο δέμα φαίνεται η χώρα αποστολής και δεν έχει σχέση που είναι τα κεντρικά της μεταφορικής από όπου γίνεται η διανομή ... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τα λεγομενα του το δεμα παει πρωτα αγγλια με dhl και απο αγγλια ερχετε με fedex

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες εδω http://www.aliexpress.com/store/product/Deposit-for-Shipping-Monday-Order-for-the-EU/1153179_1773323796.html

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά. :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...