Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πόσοι χρησιμοποιούμε aosp Rom?

Είχα πριν μια εβδομάδα περίπου την liquid smooth 3.2 milestone...γενικά fan aosp στο δεύτερο κινητό χρησιμοποιήσω μόνο aosp ;)

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Είχα πριν μια εβδομάδα περίπου την liquid smooth 3.2 milestone...γενικά fan aosp στο δεύτερο κινητό χρησιμοποιήσω μόνο aosp ;)

Να κάνουμε κάνα δικό μας θρεντ να τα λέμε

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Υπάρχει τρόπος οταν το κινητο είναι κλειδωμένο να μην απενεργοποιείται οταν πατάς παρατεταμένα το power button? Είμαι root και είχα βάλει το g2 tweaksbox αλλά το μόνο που έκανε ήταν να μην εμφανίζει το power menu αλλά αμα πατάς για πολύ ώρα το power button έκλεινε κανονικά...Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο module στο xposed?

Δε νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο! Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό; Κατα αρχην αν για κάποιο λόγο κάποια στιγμή σου κολλήσει, θα σου είναι σωτήριο! Δεδομένου ότι δεν βγαίνει και η μπαταρία μας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα dorinmax 9.8 αμα τι φλασαρω θα χασω τπτ? Α και αμα το βαλω και δεν κανω τις ρυθμισεις θα εχω προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα dorinmax 9.8 αμα τι φλασαρω θα χασω τπτ? Α και αμα το βαλω και δεν κανω τις ρυθμισεις θα εχω προβλημα?

 

Τίποτα από τα δυο...!!!;) ..

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσοι χρησιμοποιούμε aosp Rom?

 

Δοκιμασα αρκετες ειχα και για αρκετο καιρο cm αλλα δεν με ειχε ενθουσιασει.liquid τι λαλει μονο καλα λογια βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ρουτάρει και θα ήθελα να το φέρω σε στοκ κατάσταση όπως το πήρα

To τηλέφωνο είναι ΝΕ και οταν το πήρα ειχε την 4.4.2 20h.

1.Αυτο που πρέπει να κατεβάσω ειναι το παρακάτω σωστά?

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56055&stc=1&d=1422303751

 

2.Το ξεζιπάρω ή το βάζω όπως ειναι στο flash tool?

 

3. Στο flash tool πανω αριστερα το αφήνω στην επιλογή 'CDMA'? Γιατι εχω δει κάποια βίντεο και το αλλάζουν σε 3GQCT. Τι ρολο παιζει αυτο?

 

Συγνωμη αν εχουν ξαναειπωθεί αλλά εχω διαβάσει αρκετά και έχω μπερδευτει λιγο.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ρουτάρει και θα ήθελα να το φέρω σε στοκ κατάσταση όπως το πήρα

To τηλέφωνο είναι ΝΕ και οταν το πήρα ειχε την 4.4.2 20h.

1.Αυτο που πρέπει να κατεβάσω ειναι το παρακάτω σωστά?

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56055&stc=1&d=1422303751

 

2.Το ξεζιπάρω ή το βάζω όπως ειναι στο flash tool?

 

3. Στο flash tool πανω αριστερα το αφήνω στην επιλογή 'CDMA'? Γιατι εχω δει κάποια βίντεο και το αλλάζουν σε 3GQCT. Τι ρολο παιζει αυτο?

 

Συγνωμη αν εχουν ξαναειπωθεί αλλά εχω διαβάσει αρκετά και έχω μπερδευτει λιγο.

Σου απαντησα και στο αλλο νημα!

Το firm που θα κατεβάσεις θα είναι kdz. Ετσι το βάζεις στο flash tool. Και καλα είναι να το έχεις και μεσα στο φάκελο του flash tool....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα και σε ευχαριστώ πολυ!

Για το κουτάκι πανω αριστερά το αφήνω οπως ειναι στο ''CDMA''?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα και σε ευχαριστώ πολυ!

Για το κουτάκι πανω αριστερά το αφήνω οπως ειναι στο ''CDMA''?

Να σου πω την αλήθεια εχω σχεδόν 1 χρόνο να φλασαρω stock rom, αλλα οταν το ειχα κάνει κάποιες φορές τοτε, το ειχα αλλάξει σε 3GQCT. Δεν ξέρω ακριβώς να σου απαντήσω σε τι διαφέρει η κάθε επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Μπέρδεμα και φοβάμαι μην κάνω καμιά πατάτα.

Θα είχα ξεκινήσει ήδη το φλασαρισμα αλλά έχω κολλήσει σε αυτό

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οταν φλασαρα τοτε εγω 4-5 διαφορετικά firmware, είχαμε ακομη την jelly bean 4.2.2. Γι' αυτο δεν ξέρω αν εχει αλλαξει κάτι στην kit kat! Εδω και περίπου 10 μήνες δουλεύω μονο με custom rom's....
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα και σε ευχαριστώ πολυ!

Για το κουτάκι πανω αριστερά το αφήνω οπως ειναι στο ''CDMA''?

 

CDMA αφησε το φιλε

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο! Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό; Κατα αρχην αν για κάποιο λόγο κάποια στιγμή σου κολλήσει, θα σου είναι σωτήριο! Δεδομένου ότι δεν βγαίνει και η μπαταρία μας.

H αληθεια ειναι πως αμα κολλησει το κινητο το λογικό ειναι να ειναι ξεκλειδωτο οποτε θα δουλεψει το power button...Aπο την αλλη ο λογος που το θελω ειναι σε περιπτωση κλοπης (ακραιο) ο αλλος να μη μπορει να το κλεισει, με αποτελεσμα αμα τον ταραξω στα τηλεφωνα ή θα το σπασει απο τα νευρα του ή θα το σηκωσει (ακραιο) :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευω οτι η 2.2 ειναι μια πολυ ωριμη πλεον ρομ, αυτη τη στιγμη ειμαι 21% στη μπαταρια με 103 ωρες λειτουργιας, δεν εχω παιξει παιχνιδι, εχω μιλησει λογω εκλογων αρκετα στο τηλεφωνο και πολυ ιντερνετ.

Χρησιμοποιω το κερνελ του Cloudy και οσο για το lag εχω κανει δυο ρυθμισεις που σε μενα τουλαχιστον επιασαν. Χρησιμοποιώντας ειτε το Trickster MOD ειτε το Kernel Tuner φροντισα το Read Ahead Buffer Size να ειναι 2048 και το GPU Max Frequency 450

Εγω ειμαι με lamhoang G3 2.2 και παρατηρω κι εδω lags οπως και στου Cloudyfa. Θα δοκιμασω τις ρυθμισεις σου και αν δεν, θα τη βγαλω και θα γυρισω πισω στην αγαπημενη MIUI.

 

Παντως η μπαταρια τα σπαει. Τσεκαρετε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5918220

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να καλησπερίσω άπαντες για αρχή μιας και είμαι καινούργιο μέλος,αλλά καινούργιος και στα android κινητά το πρώτο μου είναι αυτο!Τώρα ήθελα να ρωτήσω κάτι κι όποιος μπορεί να βοηθησει,απεκτησα ενα g2 καινούργιο 3-4 μερες πριν και μετά από αρκετό διάβασμα στο νετ κατάφερα να το κάνω root και επίσης πέρασα και τι rom g3 του optimus και ολα δουλεύουν μια χαρά μέχρι τι στιγμή που θέλω να κάνω back up kai restore όταν τα τελειώνω και πατάω reboot system μου βγάζει security error (τη πρώτη φορά που έγινε σχεδόν έπαθα εγκεφαλικό έμαθα βέβαια να περνάω και τη normal rom χάρη σε αυτό) τι πιστεύεται ότι έχω κάνει λάθος και κάθε φορά στο back up η στο restore μου κολλάει και θέλει όλα φτου καπό την αρχή?Θελω να δοκιμάσω και άλλες rom αλλά με κρατάει πίσω η αποτυχία του back up... Edited by stratian
Link to comment
Share on other sites

Να καλησπερίσω άπαντες για αρχή μιας και είμαι καινούργιο μέλος,αλλά καινούργιος και στα android κινητά το πρώτο μου είναι αυτο!Τώρα ήθελα να ρωτήσω κάτι κι όποιος μπορεί να βοηθησει,απεκτησα ενα g2 καινούργιο 3-4 μερες πριν και μετά από αρκετό διάβασμα στο νετ κατάφερα να το κάνω root και επίσης πέρασα και τι rom g3 του optimus και ολα δουλεύουν μια χαρά μέχρι τι στιγμή που θέλω να κάνω back up kai restore όταν τα τελειώνω και πατάω reboot system μου βγάζει security error (τη πρώτη φορά που έγινε σχεδόν έπαθα εγκεφαλικό έμαθα βέβαια να περνάω και τη normal rom χάρη σε αυτό) τι πιστεύεται ότι έχω κάνει λάθος και κάθε φορά στο back up η στο restore μου κολλάει και θέλει όλα φτου καπό την αρχή?Θελω να δοκιμάσω και άλλες rom αλλά με κρατάει πίσω η αποτυχία του back up...Εκανα την ιδια ερωτηση και σε μια αλλη ενοτητα δε ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα...αν οχι συνχωρεστε με μιας και ειμαι καινουργιος :)
Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησα και στο αλλο νημα!

Το firm που θα κατεβάσεις θα είναι kdz. Ετσι το βάζεις στο flash tool. Και καλα είναι να το έχεις και μεσα στο φάκελο του flash tool....

 

CDMA αφησε το φιλε

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Η εγχείρηση πέτυχε :)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Να καλησπερίσω άπαντες για αρχή μιας και είμαι καινούργιο μέλος,αλλά καινούργιος και στα android κινητά το πρώτο μου είναι αυτο!Τώρα ήθελα να ρωτήσω κάτι κι όποιος μπορεί να βοηθησει,απεκτησα ενα g2 καινούργιο 3-4 μερες πριν και μετά από αρκετό διάβασμα στο νετ κατάφερα να το κάνω root και επίσης πέρασα και τι rom g3 του optimus και ολα δουλεύουν μια χαρά μέχρι τι στιγμή που θέλω να κάνω back up kai restore όταν τα τελειώνω και πατάω reboot system μου βγάζει security error (τη πρώτη φορά που έγινε σχεδόν έπαθα εγκεφαλικό έμαθα βέβαια να περνάω και τη normal rom χάρη σε αυτό) τι πιστεύεται ότι έχω κάνει λάθος και κάθε φορά στο back up η στο restore μου κολλάει και θέλει όλα φτου καπό την αρχή?Θελω να δοκιμάσω και άλλες rom αλλά με κρατάει πίσω η αποτυχία του back up...Εκανα την ιδια ερωτηση και σε μια αλλη ενοτητα δε ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα...αν οχι συνχωρεστε με μιας και ειμαι καινουργιος :)

 

Μεσω recovery προσπαθεις να κανεις μπακ απ;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μεσω recovery προσπαθεις να κανεις μπακ απ;

ναι κανω reboot με το κουμπι που κλεινει το κινητο και μπαινω recovery απο εκει με βγαζει στο μενου του twrp και παω στο back up..κανω το back up και μολις τελειωσει κανω reboot system και εκει κρασαρει,μου βγαζει το σημα τις lg γραφει security error και κλεινει..

Edited by stratian
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανενας να βγαλλει το Rooted Status απο το Download Mode?

 

Επισης ισχυει οτι η 20H δεν εχει Download Mode?

Εμενα ειχε download mode η 20H χθες που το φλάσαρα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...