Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις κλειδώσει ξανά τον bootloader, πέρνα το αρχείο που σου έστειλαν απο το htcdev.com να γράψει unlocked και δοκίμασε πάλι.

Επίσης σιγουρέψου οτι δίνεις την εντολή για το flash ενώ το τηλ βρίσκεται σε RUU mode (fastboot oem rebootRUU) θα το καταλάβεις απο το μαύρο φόντο με το ασημί λογότυπο HTC.

 

καλησπερα και παλι

Το εκανα unlocked και το εβαλα σε RUU MODE αλλα και παλι μου πεταει το μνμ FAILED (remote: 99 unknown fail)

finished. total time: 6.375s

Τι αλλο να κανω???

 

Έχεις κλειδώσει ξανά τον bootloader, πέρνα το αρχείο που σου έστειλαν απο το htcdev.com να γράψει unlocked και δοκίμασε πάλι.

Επίσης σιγουρέψου οτι δίνεις την εντολή για το flash ενώ το τηλ βρίσκεται σε RUU mode (fastboot oem rebootRUU) θα το καταλάβεις απο το μαύρο φόντο με το ασημί λογότυπο HTC.

Tο εκανα παλι unlocked αλλα αφου λεει ο οδηγος που μου εστειλες οτι πρεπει να δωσω oem locked και μετα να δωσω την εντολη flash

Aλλα και unlocked που ηταν δεν περναει

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tο εκανα παλι unlocked αλλα αφου λεει ο οδηγος που μου εστειλες οτι πρεπει να δωσω oem locked και μετα να δωσω την εντολη flash

Aλλα και unlocked που ηταν δεν περναει

 

Κάνε ένα restart στο pc, απενεργοποίησε αν έχεις antivirus και firewall και δοκίμασε ξανά. Μην κλειδώσεις ξανά τον bootloader

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart στο pc, απενεργοποίησε αν έχεις antivirus και firewall και δοκίμασε ξανά. Μην κλειδώσεις ξανά τον bootloader

 

Θα τα κάνω τώρα όλα αλλά πρέπει να ξαναξεκειδωσω τον bootloader τα ξαναεκανα απ την αρχή μήπως εκανα εγώ κάτι λάθος.

Κάτι άκυρο το pc ,θέλει win 7??????

Link to comment
Share on other sites

Θα τα κάνω τώρα όλα αλλά πρέπει να ξαναξεκειδωσω τον bootloader τα ξαναεκανα απ την αρχή μήπως εκανα εγώ κάτι λάθος.

Κάτι άκυρο το pc ,θέλει win 7??????

 

Ναι, μην παιδεύεσαι με τα 8αρια

Link to comment
Share on other sites

Θα τα κάνω τώρα όλα αλλά πρέπει να ξαναξεκειδωσω τον bootloader τα ξαναεκανα απ την αρχή μήπως εκανα εγώ κάτι λάθος.

Κάτι άκυρο το pc ,θέλει win 7??????

 

Προχθές που σου είπα ότι θέλει win7 με έγραψες.. Λοιπόν στο ξαναλέω κι αν θες ακούς, αν δεν θες απλά θα παιδεύεσαι..

Θέλεις windows 7 (όχι σε virtual) και Locked/Relocked bootloader αλλιώς το firmware δεν περνιέται..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές που σου είπα ότι θέλει win7 με έγραψες.. Λοιπόν στο ξαναλέω κι αν θες ακούς, αν δεν θες απλά θα παιδεύεσαι..

Θέλεις windows 7 (όχι σε virtual) και Locked/Relocked bootloader αλλιώς το firmware δεν περνιέται..

 

Kαλημερα μολυς τωρα βρηκα υπολογιστη με win7 και εκανα τα παρακατω βηματα.

 

Εβαλα το κινητο σε fastboot mode

 

Σε cmd εγραψα fastboot oem lock

 

To εκανε μου εβγαλε relocked και απο κατω κατι για warning

 

Μετα το εβαλα σε fastboot oem rebootRUU οπως μου ειπες εγινε μαυρη η οθονη με το ασημι htc και μετα πατησα fastboot flash zip firmware.zip

sending 'zip' (10907 KB)...

OKAY [ 2.142s]

writing 'zip'...

(bootloader) signature checking...

FAILED (remote: 12 signature verify fail)

finished. total time: 3.577s

 

Aυτα μου εβγαλε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μέχρι στιγμής σωστά τα έκανες μόνο που το firmware που βρήκες είναι πειραγμενο (δεν είναι δηλαδή το official της HTC) γι' αυτό δεν σου το περνάει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μέχρι στιγμής σωστά τα έκανες μόνο που το firmware που βρήκες είναι πειραγμενο (δεν είναι δηλαδή το official της HTC) γι' αυτό δεν σου το περνάει..

 

ωραια υπαρχει καποιο Link με το αυθεντικο firmware Για να το κατεβασω???

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, μέχρι στιγμής σωστά τα έκανες μόνο που το firmware που βρήκες είναι πειραγμενο (δεν είναι δηλαδή το official της HTC) γι' αυτό δεν σου το περνάει..

 

Αυτο δεν ειναι το κανονικο της htc???[FIRMWARE] Official 3.19.401.101 Firmare Γιατι αυτο περναω μεσα και δεν μπαινει

Link to comment
Share on other sites

ωραια υπαρχει καποιο Link με το αυθεντικο firmware Για να το κατεβασω???

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο δεν ειναι το κανονικο της htc???[FIRMWARE] Official 3.19.401.101 Firmare Γιατι αυτο περναω μεσα και δεν μπαινει

 

σημειωση: οταν γραφεις την εντολη πρεπει να γραφεις ακριβως το ονομα του αρχειου δηλαδη

fastboot flash zip <<το ονομα του αρχειου>>.zip

 

δοκιμασε με αυτον τον τροπο

βαλε το firmware.zip στο φακελο που εχεις τα adb/fastboot αρχεια

ανοιξε απο αυτο το φακελο το παραθυρο εντολων και δωσε την εντολη

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

σημειωση: οταν γραφεις την εντολη πρεπει να γραφεις ακριβως το ονομα του αρχειου δηλαδη

fastboot flash zip <<το ονομα του αρχειου>>.zip

 

δοκιμασε με αυτον τον τροπο

βαλε το firmware.zip στο φακελο που εχεις τα adb/fastboot αρχεια

ανοιξε απο αυτο το φακελο το παραθυρο εντολων και δωσε την εντολη

Το έχω βάλει το αρχείο μέσα στον φάκελο fastboot και το όνομα του είναι firmware δεν το εχω αλλαξει

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει το αρχείο μέσα στον φάκελο fastboot και το όνομα του είναι firmware δεν το εχω αλλαξει

 

παρατηρησες στον οδηγο που σου δωσανε απο το xda αν χρειαζεται να εισαγεις το cid η το mid της συσκευης σου μεσα στο android-info.txt?

 

ισως για αυτο αντιμετωπιζεις αυτο το προβλημα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησες στον οδηγο που σου δωσανε απο το xda αν χρειαζεται να εισαγεις το cid η το mid της συσκευης σου μεσα στο android-info.txt?

 

ισως για αυτο αντιμετωπιζεις αυτο το προβλημα

 

Αυτο παω να κανω οτι λεει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2234559

 

Αλλα αυτο που μου ειπες να κανω δεν ξερω πως γινετε μπορεις να με βοηθησεις μηπως και φταιει αυτο???

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο παω να κανω οτι λεει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2234559

 

Αλλα αυτο που μου ειπες να κανω δεν ξερω πως γινετε μπορεις να με βοηθησεις μηπως και φταιει αυτο???

 

Μπαινω στο φακελο με το αρχειο παταω shift+δεξι κλικ αλλα δεν ανοιγει το παραθυρο να ανοιξω cmd απο κει

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παω να κανω οτι λεει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2234559

 

Αλλα αυτο που μου ειπες να κανω δεν ξερω πως γινετε μπορεις να με βοηθησεις μηπως και φταιει αυτο???

 

δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα

εχει το cid της συσκευης σου

 

αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να μπεις σε ruu mode και να δωσεις ξανα την εντολη

fastboot oem rebootRUU

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαινω στο φακελο με το αρχειο παταω shift+δεξι κλικ αλλα δεν ανοιγει το παραθυρο να ανοιξω cmd απο κει

 

κανεις κλικ στη λευκη περιοχη του φακελου

και μετα shift + δεξι κλικ(θα δεις μια επιλογη που λεει ανοιγμα παραθυρου εντολων εδω) και οχι πανω σε καποιο αρχειο

αλλα δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα οπως προανεφερα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα

εχει το cid της συσκευης σου

 

αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να μπεις σε ruu mode και να δωσεις ξανα την εντολη

fastboot oem rebootRUU

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κανεις κλικ στη λευκη περιοχη του φακελου

και μετα shift + δεξι κλικ(θα δεις μια επιλογη που λεει ανοιγμα παραθυρου εντολων εδω) και οχι πανω σε καποιο αρχειο

αλλα δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα οπως προανεφερα

Το παταω σε λευκο σημειο αλλα ανοιγει το παραθυρο με ολα εκτος απο το command

Εχω win 7

 

Το παταω σε λευκο σημειο αλλα ανοιγει το παραθυρο με ολα εκτος απο το command

Εχω win 7

 

Το ξανα εκανα παλι αλλα τιποτα παλι Failed τι firmware πρεπει και απο να το κατεβασω

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Το ξανα εκανα παλι αλλα τιποτα παλι Failed τι firmware πρεπει και απο να το κατεβασω

 

το εκανες σε ruu mode?

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

το εκανες σε ruu mode?

 

Ναι το εκανα μαύρισε η οθόνη και εμφάνισε το htc ασήμι

Και μετα έδωσα την εντολή για flash

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκανα μαύρισε η οθόνη και εμφάνισε το htc ασήμι

Και μετα έδωσα την εντολή για flash

 

Κάτι κάνεις λάθος.. Κατ' αρχήν είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις ήδη το τελευταίο firmware?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος.. Κατ' αρχήν είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις ήδη το τελευταίο firmware?

 

VILLEC2 PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-3.01.0000

RADIO-16.15.20.29_M

OPENDSP V11.6.0.2235.00.0304

21 APRIL 2014

AYTA ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΣΕ FASTBOOT

TA ΕΓΡΑΨΑ ΟΛΑ ΓΙΑΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙ

 

VILLEC2 PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-3.01.0000

RADIO-16.15.20.29_M

OPENDSP V11.6.0.2235.00.0304

21 APRIL 2014

AYTA ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΣΕ FASTBOOT

TA ΕΓΡΑΨΑ ΟΛΑ ΓΙΑΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙ

 

Μπορει κανενας να μπει με team viewer να με βοηθησει καποια στιγμη???

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Το κάνουμε μαζί αν θέλεις, αλλά αργότερα, γιατί δεν είμαι σπίτι τώρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνουμε μαζί αν θέλεις, αλλά αργότερα, γιατί δεν είμαι σπίτι τώρα..

ΕΓΩ ΣΧΟΛΑΩ 9 ΚΛΕΙΝΩ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ ΟΠΟΤΕ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ TEAM VIEWER

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η αγάπη άργησε 3 χρόνια για το One S. Το πήρα επιτέλους και εγώ (καινούργιο).

 

Η ερώτηση είναι: Αξίζει να αρχίσει κανείς να το σκαλίζει ή το κινητό δίνει ότι έχει να δώσει εργοστασιακά και τα άλλα είναι απλά για να έχουμε να ασχολούμαστε ;

 

Anyone ? :O

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Anyone ? :O

 

Δούλεψε το λίγες μέρες stock και αν σε προβληματίσει κάτι η ζητήσεις κάτι που δε μπορεί να γίνει γράψε εδώ να σου πούμε αν γίνεται με custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν περιμένω θαύματα από μια συσκευή του '12. Και τα redraws του κάνει στη homescreen και κομματάκι αργεί να φορτώσει εφαρμογές.

 

Αυτά που θα ήθελα είναι:

 

+/- ήχο στο ραδιόφωνο με την οθόνη κλειστή, να ξεκλειδώνει με τα πλαϊνά κουμπιά και καλύτερη μπαταρία τουλάχιστον σε κατάσταση αδράνειας.

 

Τώρα νεότερη έκδοση android + νεότερο sense απλά και μόνο για να λέω ότι δεν είμαι πίσω, δε μου λένε κάτι αν δεν υπάρχει ουσία από πίσω.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν περιμένω θαύματα από μια συσκευή του '12. Και τα redraws του κάνει στη homescreen και κομματάκι αργεί να φορτώσει εφαρμογές.

 

Αυτά που θα ήθελα είναι:

 

+/- ήχο στο ραδιόφωνο με την οθόνη κλειστή, να ξεκλειδώνει με τα πλαϊνά κουμπιά και καλύτερη μπαταρία τουλάχιστον σε κατάσταση αδράνειας.

 

Τώρα νεότερη έκδοση android + νεότερο sense απλά και μόνο για να λέω ότι δεν είμαι πίσω, δε μου λένε κάτι αν δεν υπάρχει ουσία από πίσω.

 

Για το πρώτο δε μπορώ να σου πω σίγουρα γιατί δε με έχει απασχολήσει ποτέ. Το δεύτερο πάντως γίνεται 100% με Custom ROM γιατί το δούλευα έτσι όσο το είχα. Η μπαταρία ήταν επίσης αρκετά καλύτερη με custom kernel.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δε μπορώ να σου πω σίγουρα γιατί δε με έχει απασχολήσει ποτέ. Το δεύτερο πάντως γίνεται 100% με Custom ROM γιατί το δούλευα έτσι όσο το είχα. Η μπαταρία ήταν επίσης αρκετά καλύτερη με custom kernel.

 

Ποια προτεινεις σαν καλη για το τηλ αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...