Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πού είναι καλύτερα να κάνω αίτημα φορητότητας μπάς και πάρω καμιά καλύτερη προσφορά από την cosmote,από κατάστημα,μέσω τηλεφώνου ή online;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω οικογενειακό, ένα plus 45 + το monthly pass 750. Και ένα cosmote καρτοσυμβολαιο 20.(το monthly pass 750 το έχω εδώ και πολύ καιρό δωρεάν χωρίς περιορισμό να λήγει κάποτε ας πούμε). Έληξε το καρτοσυμβολαιο και μου έδινε στα 23 ευρώ το plus 25. Πήρα τηλέφωνο να το κάνω what's up, και μου έδωσαν το plus 25, με διπλασιασμο τον χρόνο προς άλλους και τα mb,16.80 τελική τιμή και με την έκπτωση του οικογενιακου. Νομίζω είναι καλή τιμή αφού δίνει και τον διπλασιασμο. Γενικά έχω - 10% double play, - 10% ανεργία, - 10% οικογενιακο,-6 ευρώ για την ανανέωση του plus 45. Με plus 45 + καρτοσυμβολαιο 20 πληρωνα 50 ευρώ. Και τώρα που θα έχω plus 45 + plus 25 πιστεύω θα πληρώνω 45 ευρώ.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

λογικά περίπου τον Απρίλιο ΛΗΓΟΥΝ όλα τα συμβόλαια με την προσφορά με τα 22 ευρώ που είχαν κάνει με 18μηνο!

άρα είτε θα κάνουν αντίστοιχη προσφορά ή θα χάσουν πολλούς πελάτες!

 

 

προσωπικά έχω 6 γραμμές... σε καμία δεν φτάνω ούτε στα 2/5 των παροχών.... αλλά είναι η ασφάλεια και η ηρεμία των παροχών!

 

 

ελπίζω κάποιος να διαβάζει από την Cosmote και να πράξουν ανάλογα!

 

ήδη βρήκα σούπερ προσφορά σε wind

Link to comment
Share on other sites

λογικά περίπου τον Απρίλιο ΛΗΓΟΥΝ όλα τα συμβόλαια με την προσφορά με τα 22 ευρώ που είχαν κάνει με 18μηνο!

άρα είτε θα κάνουν αντίστοιχη προσφορά ή θα χάσουν πολλούς πελάτες!

 

 

προσωπικά έχω 6 γραμμές... σε καμία δεν φτάνω ούτε στα 2/5 των παροχών.... αλλά είναι η ασφάλεια και η ηρεμία των παροχών!

 

 

ελπίζω κάποιος να διαβάζει από την Cosmote και να πράξουν ανάλογα!

 

ήδη βρήκα σούπερ προσφορά σε wind

 

Την προσφορά αυτή της cosmote την έκανα κι εγώ μόνο που έκανα οικογενειακό πακέτο 2 γραμμών με 7€ τελική το καθένα. Και μένα λήγει τον Απρίλιο.

Για πες για την προσφορά της wind γιατί με ενδιαφέρει.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

λογικά περίπου τον Απρίλιο ΛΗΓΟΥΝ όλα τα συμβόλαια με την προσφορά με τα 22 ευρώ που είχαν κάνει με 18μηνο!

άρα είτε θα κάνουν αντίστοιχη προσφορά ή θα χάσουν πολλούς πελάτες!

 

 

προσωπικά έχω 6 γραμμές... σε καμία δεν φτάνω ούτε στα 2/5 των παροχών.... αλλά είναι η ασφάλεια και η ηρεμία των παροχών!

 

 

ελπίζω κάποιος να διαβάζει από την Cosmote και να πράξουν ανάλογα!

 

ήδη βρήκα σούπερ προσφορά σε wind

 

Δεν θα σου το ανανεώσουν σε αυτή την τιμή. Αλλά επειδή έχεις 6 γραμμές, λογικά θα πετύχεις καλή προσφορά. Προβλέπω να καταφεύγεις σε αίτημα φορητότητας όμως...

Link to comment
Share on other sites

λογικά περίπου τον Απρίλιο ΛΗΓΟΥΝ όλα τα συμβόλαια με την προσφορά με τα 22 ευρώ που είχαν κάνει με 18μηνο!

άρα είτε θα κάνουν αντίστοιχη προσφορά ή θα χάσουν πολλούς πελάτες!

Για να δουμε γιατι το καρτελ κραταει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Eχω 18 μηνο συμβολαιο στο απεριοριστο 65 στα 22,12 ευρω.Το εκανα στις 13/09/13,οποτε ληγει στις 13/03/15.

Απο ποτε μπορω να κανω διακοπη σε καρτα η φορητοτητα χωρις να πληρωσω κατι?

Αν κανω φορητοτητα στις 15/02 θα επιστρεψω στην cosmote κατι η πρεπει να περιμενω για μετα τις 13/03 για να κανω οτιδηποτε?

Link to comment
Share on other sites

Eχω 18 μηνο συμβολαιο στο απεριοριστο 65 στα 22,12 ευρω.Το εκανα στις 13/09/13,οποτε ληγει στις 13/03/15.

 

Απο ποτε μπορω να κανω διακοπη σε καρτα η φορητοτητα χωρις να πληρωσω κατι?

 

Αν κανω φορητοτητα στις 15/02 θα επιστρεψω στην cosmote κατι η πρεπει να περιμενω για μετα τις 13/03 για να κανω οτιδηποτε?

 

 

Αν δεν έχεις πάρει επιδότηση 1 μήνα πριν τελειώσει τι συμβόλαιο φεύγεις χωρίς να δώσεις ευρώ.Αν έχεις πάρει επιδότηση έχει ποσό απομείωσης ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

με τιμη 22,12 εχω παρει φυσικα εκπτωση παγιου σε οικογενειακο πακετο.Μολις τωρα μιλησα με το τμημα ακυρωσεων της cosmote και μου ειπαν πως για ανανεωση μου δινουν το plus 65 στα 36 ευρω.

Το θεμα ειναι πως μου ειπαν αν κανω διακοπη η φορητοτητα ας πουμε στις 15/02 θα πληρωσω κατι ενω εγω ξερω πως οταν μπεις στο τελευταιο μηνα φευγεις χωρις τιποτα .Τι ισχυει?

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

με τιμη 22,12 εχω παρει φυσικα εκπτωση παγιου σε οικογενειακο πακετο.Μολις τωρα μιλησα με το τμημα ακυρωσεων της cosmote και μου ειπαν πως για ανανεωση μου δινουν το plus 65 στα 36 ευρω.

Το θεμα ειναι πως μου ειπαν αν κανω διακοπη η φορητοτητα ας πουμε στις 15/02 θα πληρωσω κατι ενω εγω ξερω πως οταν μπεις στο τελευταιο μηνα φευγεις χωρις τιποτα .Τι ισχυει?

 

 

Αν δεν έχεις πάρει επιδότηση δεν πληρώνεις τίποτα ...στο είπα και πιο πάνω σύμφωνα με δίκη μου εμπειρία..είμαι στην ίδια φάση ακριβώς μου δίνουν το 65 στα 32€ (σε συνδυασμό με οικογενειακό πακέτο) τιμή που δεν μου κάνει και αποχωρώ μετά απο 14 χρόνια ! Απλά εγω έχω πάρει επιδότηση η οποία απομειώνεται αναλογικά τους τελευταίους 6 μήνες του συμβολαίου και το ποσό αν φύγω θα έρθει σε εκκαθάριση μετά 5-6 μήνες όπως μου είπαν ..αυτά και μην σπας το κεφάλι σου.Οπως επίσης ξέρω πως σε λίγες μέρες που θα κάνω αίτηση φορητότητας θα με πάρουν για αντιπροσφορά αλλά αυτήν τη φορά είμαι αποφασισμένος να φύγω ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.

Πριν από λίγες ημέρες ήμουν στην ίδια θέση με εσένα στο ακριβώς ίδιο πρόγραμμα. Εγώ είχα βάλει και το πακέτο ίντερνετ με 5gb σαν φοιτητής όμως οπότε μαζί με την έκπτωση από τον ερχομό μου από whats up μου έβγαινε στα 38. Μου έκανε πρόταση να ανανεώσω με 34 ευρώ. Απάντησα ότι δεν με συμφέρει καθώς είναι πολλά τα λεφτά για αυτό που προσφέρει το πρόγραμμα(τους τελευταίους μήνες το ξεπέρναγα κατά πολύ).

Τελικά πήγα μόνος μου στην vodafone εξήγησα τι γίνεται και τι με καλύπτει και μου έκαναν προσφορά το red1 στα 33. Δέχτηκα σε δευτερόλεπτο. Είναι -5 ευρώ τον μήνα, καμία σχέση σαν πρόγραμμα και ξέρω ότι κάθε μήνα θα δίνω τόσα και μόνο. Όχι όπως στην κοσμοτέ που λόγω της κακής μου αρχικής επιλογής στο πρόγραμμα πήγαινε κάθε μήνα πάνω από 50 και τον τελευταίο 110.

Για εμένα πάρε προσφορά από vodafone και μετά άμα θες παζάρι.

 

Αφού λοιπόν δε μου έκαναν κάποια προσφορά, από την κοσμοτε, έκανα αίτημα φορητότητας στη wind για κινητό και σταθερό.Την άλλη μέρα μού τηλεφωνούν από την κοσμοτέ και με ενημερώνουν ότι έχουν νέα προσφορά:

Σταθερό με τελική τιμή 24,90 ευρώ/μήνα (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά, 24άρι ιντερνετ και 30 λ. προς κινητά) για 2 χρόνια.[από 77 το δίμηνο που πλήρωνα]

Κινητό με τελική τιμή 13 ευρώ/μήνα (400 λ. προς όλους και 350 gb) για 18 μήνες).[από 26 το μήνα που μου είχαν προτείνει]

Οπότε, παρέμεινα.

Edited by apz
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

Έφτασε η ώρα να λήξει το συμβόλαιο μου(έχει λιγότερο από 1 μήνα),και μιας και δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ικανοποιημένος από την wind,πιο χάλια σήμα δεν είχα ποτέ μου,είτε Μυτιλήνη κυρίως,είτε Αθήνα..Ψάχνω σε vodafone και cosmote συμβόλαια,αντίστοιχα με αυτό που έχω ή έστω παραπλήσιο..Μαζί με εμένα ψάχνουν και οι γονείς μου,ο πατέρας μου είναι και αυτός σε wind και η μάνα μου σε vodafone καρτοσυμβόλαιο..

 

Παλιά με έπαιρναν να μου κάνουν κάποια προσφορά,πλέον τίποτα..Και έχω 3 φίλους που τους έχει πάρει η voda-cosmote και τους έχει δώσει ίδιο συμβόλαιο με το δικό μου με 18€ τελική τιμή,σα προσφορά! (και ζηλεύω)

 

Μου είχε κάνει τότε πριν 18 μήνες η wind προσφορά και έφυγα από vodafone μετά από 11 χρόνια,το wind W(1500' προς όλους-1500sms προς όλους-1.5gb) με 44€ τελική τιμή...Βασικό για εμένα είναι να βρω κάτι πιο φθηνό από αυτό,και αντίστοιχη χρήση..τον χρόνο και τα sms δεν τα έφτανα ποτέ στο όριο τους στο μισό και πιο κάτω είμαι όπως βλέπω τον ΜΟ τώρα της χρήσης μου,μόνο το internet έφτανα στα όρια του.Δεν θέλω να περιοριστώ να μιλάω με έναν πάροχο,γιατί πολύ απλά δεν έχει όλος ο κόσμος έναν πάροχο..Θα ήθελα να έχω επικοινωνία με όλους..Αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις είτε σε vodafone είτε σε cosmote.

 

 

--(δεν επίγουν τα δύο αυτά εδώ,αλλά μερικές προτάσεις θα τις ήθελα)--

Ο πατέρας μου είναι σε ένα πρόγραμμα(έχει 2 μήνες ακόμα-αυτόν που πατάμε συν τον φεβρουάριο) της wind και δίνει ~30 έχοντας 120' ,και θέλει και ο ίδιος να φύγει για πιο φθηνά,τον χρόνο πότε τον έφτανε στο όριο,πότε όχι.Οπότε θέλει και αυτός να φύγει από wind και να πάει σε cosmote,και να το συνδιάσει με το σταθερό..

Και η μητέρα μου είναι σε αυτό το άθλιο καρτοπρόγραμα,που πληρώνει όσο μιλάει,αλλά είναι ελάχιστη η χρήση και τα χρήματα πολλά.Και εκείνη λέμε να την πάμε σε cosmote για να γίνει οικογενειακό το πακέτο μετά,παρέα με τον πατέρα μου.

Και οι 2 για το COSMOTE προς Όλους 25,τους είναι υπεραρκετό.

Αν γίνει έτσι,θα παώ και γω μαζί αν μας συμφέρει πιο πολύ!

Αλλά δεν ξέρω καθόλου τί παίζει με τα οικογενειακά.

Επίσης γίνεται συνδυασμός και οι 3 αριθμοί να μπουν σε οικογενειακό πακέτο+συνδυασμός με το double play του ΟΤΕ;

Αν ναι πόση έκπτωση θα πάρουν;

ευχαριστώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=409308

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα ερωτήματά σου. Έχεις ΟΤΕ ή θα βάλεις; Με ΟΤΕ έχεις επιπλέον έκπτωση 15% σε ένα κοσμοτε συμβόλαιο (ένα, όχι παραπάνω). Το 45αρι ίσως βολεύει εσένα που δίνει 1500' για κοσμοτέ+σταθερά, 180' για άλλα κινητά και 800ΜΒ. -10% έκπτωση αντί συσκευής, -10% έκπτωση οικογ. πακέτου (το 65αρι έχει έκπτωση 15%), -15% λόγω ΟΤΕ, +12% τέλη κινητής....34,7Ε σύνολο (περίπου). Το ιντερνετ δεν ξέρω αν θα σε έφτανε. Αν κάνεις τηλεφωνικά τις συνδέσεις, μπορείς να ζητήσεις επιπλέον ΜΒ. Λογικά θα σου δώσουν. Υπολόγισε τις ίδιες εκπτώσεις και στα υπόλοιπα προγράμματα χωρίς αυτή του ΟΤΕ και αν οι γονείς σου είναι συνταξιούχοι, θα έχουν επιπλέον 10% έκπτωση στο πρόγραμμά τους. Πρόσθεσε τα και δες το σύνολο. Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ο πατέρας μου έχει κάνει 18μηνο συμβόλαιο cosmote απεριόριστα αλλά τελικά βολευτηκε με ένα καρτοκινητό. Το συμβόλαιο το έκανε πριν 3 μήνες. Τώρα θέλει να το γυρίσει στο συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο. Μπορεί να το κάνει η θα πληρώσει κανένα τρελό ποσό? Δεν είχε πάρει επιδότηση συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ο πατέρας μου έχει κάνει 18μηνο συμβόλαιο cosmote απεριόριστα αλλά τελικά βολευτηκε με ένα καρτοκινητό. Το συμβόλαιο το έκανε πριν 3 μήνες. Τώρα θέλει να το γυρίσει στο συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο. Μπορεί να το κάνει η θα πληρώσει κανένα τρελό ποσό? Δεν είχε πάρει επιδότηση συσκευής.

 

Θα πληρώσει την έκπτωση παγίου που του έγινε για 3 μήνες. Δεν θα είναι πάνω από 15Ε λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα νέο μέλος με αφορμή το 4g internet on the go 5gb φοιτητικό που έκανα την Πέμπτη

Συγνώμη αν έχει αναφερθεί αλλά είναι τεράστιο το θέμα

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται αν μπορώ να κάνω υπαναχώρηση γιατί δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος έχει χαμηλές ταχύτητες ενώ το κινητό της vodafone το 4g πετάει

Το έκανα στον γερμανό αλλά δεν υπέγραψα τίποτα ούτε πήρα κάποιο χαρτί για να δώ τους όρους.

Έχω μόνο την απόδειξη που έδωσα 25 ευρώ επιπλέον για να πάρω το 4g usb stick

Τι προτείνεται να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αιτηση σε καταστημα κοσμοτε για υπαναχωρηση. Εισαι μεσα στο οριο των 14 ημερων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα παιδιά

 

Έφτασε η ώρα να λήξει το συμβόλαιο μου(έχει λιγότερο από 1 μήνα),και μιας και δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ικανοποιημένος από την wind,πιο χάλια σήμα δεν είχα ποτέ μου,είτε Μυτιλήνη κυρίως,είτε Αθήνα..Ψάχνω σε vodafone και cosmote συμβόλαια,αντίστοιχα με αυτό που έχω ή έστω παραπλήσιο..Μαζί με εμένα ψάχνουν και οι γονείς μου,ο πατέρας μου είναι και αυτός σε wind και η μάνα μου σε vodafone καρτοσυμβόλαιο..

 

 

 

Παλιά με έπαιρναν να μου κάνουν κάποια προσφορά,πλέον τίποτα..Και έχω 3 φίλους που τους έχει πάρει η voda-cosmote και τους έχει δώσει ίδιο συμβόλαιο με το δικό μου με 18€ τελική τιμή,σα προσφορά! (και ζηλεύω)

 

 

 

Μου είχε κάνει τότε πριν 18 μήνες η wind προσφορά και έφυγα από vodafone μετά από 11 χρόνια,το wind W(1500' προς όλους-1500sms προς όλους-1.5gb) με 44€ τελική τιμή...Βασικό για εμένα είναι να βρω κάτι πιο φθηνό από αυτό,και αντίστοιχη χρήση..τον χρόνο και τα sms δεν τα έφτανα ποτέ στο όριο τους στο μισό και πιο κάτω είμαι όπως βλέπω τον ΜΟ τώρα της χρήσης μου,μόνο το internet έφτανα στα όρια του.Δεν θέλω να περιοριστώ να μιλάω με έναν πάροχο,γιατί πολύ απλά δεν έχει όλος ο κόσμος έναν πάροχο..Θα ήθελα να έχω επικοινωνία με όλους..Αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις είτε σε vodafone είτε σε cosmote.

 

 

 

 

 

--(δεν επίγουν τα δύο αυτά εδώ,αλλά μερικές προτάσεις θα τις ήθελα)--

 

Ο πατέρας μου είναι σε ένα πρόγραμμα(έχει 2 μήνες ακόμα-αυτόν που πατάμε συν τον φεβρουάριο) της wind και δίνει ~30 έχοντας 120' ,και θέλει και ο ίδιος να φύγει για πιο φθηνά,τον χρόνο πότε τον έφτανε στο όριο,πότε όχι.Οπότε θέλει και αυτός να φύγει από wind και να πάει σε cosmote,και να το συνδιάσει με το σταθερό..

 

Και η μητέρα μου είναι σε αυτό το άθλιο καρτοπρόγραμα,που πληρώνει όσο μιλάει,αλλά είναι ελάχιστη η χρήση και τα χρήματα πολλά.Και εκείνη λέμε να την πάμε σε cosmote για να γίνει οικογενειακό το πακέτο μετά,παρέα με τον πατέρα μου.

 

Και οι 2 για το COSMOTE προς Όλους 25,τους είναι υπεραρκετό.

 

Αν γίνει έτσι,θα παώ και γω μαζί αν μας συμφέρει πιο πολύ!

 

Αλλά δεν ξέρω καθόλου τί παίζει με τα οικογενειακά.

 

Επίσης γίνεται συνδυασμός και οι 3 αριθμοί να μπουν σε οικογενειακό πακέτο+συνδυασμός με το double play του ΟΤΕ;

 

Αν ναι πόση έκπτωση θα πάρουν;

 

ευχαριστώ

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=409308

 

 

Φαινεται οτι εισαι απο τους φιλους μας που ποτε δεν γνωρισαν την καρτοκινητή. Χωρις δεσμευσεις κ με μεγαλη διαφορα στο κόστος.

Oκ, θελεις να φυγεις απο wind. Οι γονεις σου, ΟΣΟ και να μιλανε δεν θα δικαιολογουν μια χρηση με συμβολαιο κ δεσμευσεις. Δωσε στους ανθρωπους καρτα. Και εσυ διαλεξε οποια εταιρια θελεις με μια καλη τιμη στα αντιστοιχα του W που ειχες. Που και αυτο πιστευω οτι θα μπορουσε να ειναι υπερβολή. Πολλοι πιατευουμε οτι μιλαμε "πολυ" στο κινητο μας, αλλα στη οραγματικοτητα δεν ισχυει και καλυπτομαστε ανετα απο καρτοτηλεφωνα με τις παροχες του

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου

Και για το usb stick που πήρα που είχε έκπτωση 50 ευρώ και έδωσα επιπλέον 25 μπορώ να το επιστρέψω?

Χωρίς κάποιο πρόστιμο έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα ερωτήματά σου. Έχεις ΟΤΕ ή θα βάλεις; Με ΟΤΕ έχεις επιπλέον έκπτωση 15% σε ένα κοσμοτε συμβόλαιο (ένα, όχι παραπάνω). Το 45αρι ίσως βολεύει εσένα που δίνει 1500' για κοσμοτέ+σταθερά, 180' για άλλα κινητά και 800ΜΒ. -10% έκπτωση αντί συσκευής, -10% έκπτωση οικογ. πακέτου (το 65αρι έχει έκπτωση 15%), -15% λόγω ΟΤΕ, +12% τέλη κινητής....34,7Ε σύνολο (περίπου). Το ιντερνετ δεν ξέρω αν θα σε έφτανε. Αν κάνεις τηλεφωνικά τις συνδέσεις, μπορείς να ζητήσεις επιπλέον ΜΒ. Λογικά θα σου δώσουν. Υπολόγισε τις ίδιες εκπτώσεις και στα υπόλοιπα προγράμματα χωρίς αυτή του ΟΤΕ και αν οι γονείς σου είναι συνταξιούχοι, θα έχουν επιπλέον 10% έκπτωση στο πρόγραμμά τους. Πρόσθεσε τα και δες το σύνολο.

Πολλές οι απορίες μου,αλλιώς δεν θα χρησιμοποιούσα το φόρουμ :P

Έχουμε ΟΤΕ..

Το συμβόλαιο με την έκπτωση -15% από τον ΟΤΕ θα την πάρει του πατέρα μου ο αριθμός.

Οπότε το δικό μου θα συνδιαστεί με την έκπτωση παγίου+το οικογενιακό..Είδα και για το πρόγραμμα ανέργων,αλλά δεν κατάλαβα αν ενεργοποιείται αν υπάρχουν αυτά τα 2 ήδη ενεργοποιημένα..

 

Τα cosmote plus δεν με συμφέρουν πολύ,γιατί και από τί χρήματα είναι αλλά και την χρήση..Μόνο αν γινόταν αυτό που αναφέρεις με το 45αρι με την έξτρα έκπτωση του σταθερού και έπεφτε τελική τιμή στα ~36,74€ .. αλλά και πάλι μετά πέφτω στο τριπάκι με τα sms που δεν γίνεται να τσεκάρω κάθε φορά που θέλω να στείλω κάπου να ξέρω αν θα είναι cosmote ή όχι,και να φυλάω τα 60sms :P (τώρα που τα υπολόγισα βγαίνει τελική τιμή 36,74€,αλλά έχει πάνω έκπτωση παγίου+έκπτωση οικογενειακού-12% φόρο.)

Κοιτάω το cosmote προς όλους 50 με τελική τιμή 31.75,που στο μόνο που με χαλάει είναι τα 400mb μόνο,ο χρόνος είναι υπέραρκετός,τα sms μμμ οκ,το μόνο κακό είναι τα mb που δίνει για χρήση..Μπορώ να ζητήσω να χει πιο πολλά πάνω;

 

Αιτηση σε καταστημα κοσμοτε για υπαναχωρηση. Εισαι μεσα στο οριο των 14 ημερων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Φαινεται οτι εισαι απο τους φιλους μας που ποτε δεν γνωρισαν την καρτοκινητή. Χωρις δεσμευσεις κ με μεγαλη διαφορα στο κόστος.

Oκ, θελεις να φυγεις απο wind. Οι γονεις σου, ΟΣΟ και να μιλανε δεν θα δικαιολογουν μια χρηση με συμβολαιο κ δεσμευσεις. Δωσε στους ανθρωπους καρτα. Και εσυ διαλεξε οποια εταιρια θελεις με μια καλη τιμη στα αντιστοιχα του W που ειχες. Που και αυτο πιστευω οτι θα μπορουσε να ειναι υπερβολή. Πολλοι πιατευουμε οτι μιλαμε "πολυ" στο κινητο μας, αλλα στη οραγματικοτητα δεν ισχυει και καλυπτομαστε ανετα απο καρτοτηλεφωνα με τις παροχες του

 

φαίνεται ότι είσαι από τους φίλους τους ετοιμόλογους αν δεν σου κάνει κόπος ξαναδιάβασε τί λέω.

Αν ήταν έτσι,δεν θα υπήρχαν συμβόλαια..

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Πολλές οι απορίες μου,αλλιώς δεν θα χρησιμοποιούσα το φόρουμ :P

Έχουμε ΟΤΕ..

Το συμβόλαιο με την έκπτωση -15% από τον ΟΤΕ θα την πάρει του πατέρα μου ο αριθμός.

Οπότε το δικό μου θα συνδιαστεί με την έκπτωση παγίου+το οικογενιακό..Είδα και για το πρόγραμμα ανέργων,αλλά δεν κατάλαβα αν ενεργοποιείται αν υπάρχουν αυτά τα 2 ήδη ενεργοποιημένα..

 

Τα cosmote plus δεν με συμφέρουν πολύ,γιατί και από τί χρήματα είναι αλλά και την χρήση..Μόνο αν γινόταν αυτό που αναφέρεις με το 45αρι με την έξτρα έκπτωση του σταθερού και έπεφτε τελική τιμή στα ~36,74€ .. αλλά και πάλι μετά πέφτω στο τριπάκι με τα sms που δεν γίνεται να τσεκάρω κάθε φορά που θέλω να στείλω κάπου να ξέρω αν θα είναι cosmote ή όχι,και να φυλάω τα 60sms :P (τώρα που τα υπολόγισα βγαίνει τελική τιμή 36,74€,αλλά έχει πάνω έκπτωση παγίου+έκπτωση οικογενειακού-12% φόρο.)

Κοιτάω το cosmote προς όλους 50 με τελική τιμή 31.75,που στο μόνο που με χαλάει είναι τα 400mb μόνο,ο χρόνος είναι υπέραρκετός,τα sms μμμ οκ,το μόνο κακό είναι τα mb που δίνει για χρήση..Μπορώ να ζητήσω να χει πιο πολλά πάνω;

 

Δεν κατάλαβα τι ρωτάς για το πρόγραμμα ανέργων. Είναι απλά τα πράγματα. Αν έχεις κάρτα ανεργίας, έχεις επιπλέον έκπτωση 10%.

 

Το 31,75 πως το υπολόγισες για το 50αρι; Δεν βγαίνει τόσο. Μαζί και με την έκπτωση ανεργίας, βγαίνει 40,8Ε η τιμή του. Κάτι λάθος έκανες. Οι εκπτώσεις είναι 10% έκπτ. παγίου, 10% οικογ. πακέτο, 10% άνεργος και τα τέλη κινητής 12% τα προσθέτεις.

 

Αν κάνεις τηλεφωνικά τις συνδέσεις, μπορείς να ζητήσεις παραπάνω ΜΒ. Και διευκρίνησε και την τελική τιμή μην βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι ρωτάς για το πρόγραμμα ανέργων. Είναι απλά τα πράγματα. Αν έχεις κάρτα ανεργίας, έχεις επιπλέον έκπτωση 10%.

 

Το 31,75 πως το υπολόγισες για το 50αρι; Δεν βγαίνει τόσο. Μαζί και με την έκπτωση ανεργίας, βγαίνει 40,8Ε η τιμή του. Κάτι λάθος έκανες. Οι εκπτώσεις είναι 10% έκπτ. παγίου, 10% οικογ. πακέτο, 10% άνεργος και τα τέλη κινητής 12% τα προσθέτεις.

 

Αν κάνεις τηλεφωνικά τις συνδέσεις, μπορείς να ζητήσεις παραπάνω ΜΒ. Και διευκρίνησε και την τελική τιμή μην βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων...

ρωτούσαν αν μπορεί να μπεί και αυτή η έκπτωση επάνω,και δες στο 6 και στο 8. Μπορώ δηλαδή με έκπτωση παγίου+οικογενειακό να ενεργοποιήσω ΚΑΙ για τους ανέργους;Εκεί κόλλησα.

Επειδή ήμουν από τον ύπνο το πρωί,μάλλον υπολόγισα στο cosmote προς όλους πάλι την έκπτωση παγίου,ενώ την έχει ήδη η τιμή(35),+10% οικ πακέτο+12% φόρος αυτά θα χει πάνω; (και αν βάλω και των ανέργων πάει όντως ~31)

 

καλώς θα ρωτήσω για τα έξτρα mb,να δω τι θα βγεί.:ninja:

6.

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Το συμβόλαιο μου λήγει μέσα Μαρτίου και πήρα το τμήμα ακυρώσεων να δω πότε μπορώ να φύγω με φορητότητα χωρίς να πληρώσω κάποιο ποσό.

Με ενημέρωσαν πως μπορούν να μου δώσουν το 65 plus (τώρα έχω το 65) στα 33,42 τελική τιμή (έχει μέσα έκπτωση οικογενειακού, έκπτωση ote και μια ειδική προσφορά) και για τον πατέρα μου το 200άρι (τώρα έχει 400άρι) με 100 λεπτά επιπλέον με 18 ευρώ.

Μου είπαν επίσης πως μπορούν να βάλουν σίγουρα και ένα 10% επιπλέον στον αριθμό του πατέρα μου λόγω συνταξιούχου και σε μένα ένα 10% λόγω ανεργίας (αλλά με ? πρέπει να το τσεκάρω σε κατάστημα cosmote για το αν μπορούν και οι δύο παράλληλα. Σίγουρα μπαίνει η μία).

Πως σας φαίνεται σαν τιμή; είναι καλό ή μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο με φορητότητα σε vodafone; εγώ θέλω σίγουρα το 65άρι και ο πατέρας μου το 200άρι.

ευχαριστώ πολύ !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...