Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 830


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα νεος κατοχος lumia και ηθελα εδω να ρωτησω καποια πραγματακια γιατι στο νημα του 830 δεν εχει πολυ κινηση...Υπαρχει καποιος αξιοπιστος τροπος να κατεβαζω δωρεαν μουσικη στην εσωτερικη μνημη η την sd του κινητου?Επισης πολες εφαρμογες δεν μπορω να τις κανω install...με που την κατεβαζω μετα βγαζει μηνυμα οτι απαιτεται προσοχη..τελος υπαρχει τροπος να βγαλω τις διαφημισεις απο τις διαφορες σελιδες ?ευχαριστω πολυ

A και κατι αλλο..το κινητο εχει τωρα απο οτι ειδα την denim...Aν ισχυει αυτο γιατι δεν μου ανοιγει την lumia camera?Mου λεει οτι το τηλεφωνο χρειαζεται την lumia denim...

Καλησπέρα και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με την lumia camera. Μήπως έχεις developer preview denim?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω απο τις πληροφοριες μου γραφει οτι εχω την denim..Και το πήρα πριν 3 μέρες σφραγισμένο..Αυτό πως το βλέπω;Υπάρχει περίπτωση αυτό να φταίει και για το ότι δεν μπορώ να κατεβάσω μερικές εφαρμογές;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω απο τις πληροφοριες μου γραφει οτι εχω την denim..Και το πήρα πριν 3 μέρες σφραγισμένο..Αυτό πως το βλέπω;Υπάρχει περίπτωση αυτό να φταίει και για το ότι δεν μπορώ να κατεβάσω μερικές εφαρμογές;

Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Εγώ πέρασα την ρομ πάλι αλλά τα ίδια μου λεει

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση το κινητό να λειτουργήσει σε 2g δίκτυο , γιατί στην περιοχή που είμαι 3g έχει πολύ κακό σήμα για 4g δεν το συζητάμε
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ εγώ το ίδιο θέμα έχω με την Lumia camera εφαρμογή αλλά πιστεύω πως λογικά θα περιμένουμε κάποια αναβάθμιση, ασχέτως αν έχουμε την denim. Μην ξεχνάτε πως ούτε ούτε data δεν μπορούμε να βάλουμε στις γρήγορες ενέργειες. Έχω και το 930 με denim και την Lumia camera την έχει κανονικά και μάλιστα αντικατέστησε την stock με την αναβάθμιση. Αλλά και τα δεδομένα μπορείς και ανοιγοκλείνεις μια χαρά από τις γρήγορες ενέργειες.

Περιμένουμε λοιπόν.

Νομίζω πως πρέπει να αναλάβει το νήμα κάποιος expert σιγά - σιγά. :)

3>4
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση το κινητό να λειτουργήσει σε 2g δίκτυο , γιατί στην περιοχή που είμαι 3g έχει πολύ κακό σήμα για 4g δεν το συζητάμε

Επιλέγεις το 2G από τις ρυθμίσεις, κινητή τηλεφωνία+SIM, ρυθμίσεις SIM.

ΚΑΙ εγώ το ίδιο θέμα έχω με την Lumia camera εφαρμογή αλλά πιστεύω πως λογικά θα περιμένουμε κάποια αναβάθμιση, ασχέτως αν έχουμε την denim. Μην ξεχνάτε πως ούτε ούτε data δεν μπορούμε να βάλουμε στις γρήγορες ενέργειες. Έχω και το 930 με denim και την Lumia camera την έχει κανονικά και μάλιστα αντικατέστησε την stock με την αναβάθμιση. Αλλά και τα δεδομένα μπορείς και ανοιγοκλείνεις μια χαρά από τις γρήγορες ενέργειες.

Περιμένουμε λοιπόν.

Νομίζω πως πρέπει να αναλάβει το νήμα κάποιος expert σιγά - σιγά. :)

 

Το 830 δεν κυκλοφόρησε με την τελική έκδοση της Lumia Denim, οπότε αν δεν έχεις πάρει, θα πάρεις update όπου θα έχεις τη δυνατότητα να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς τα δεδομένα από το Action Center.

Link to comment
Share on other sites

Το 830 δεν κυκλοφόρησε με την τελική έκδοση της Lumia Denim, οπότε αν δεν έχεις πάρει, θα πάρεις update όπου θα έχεις τη δυνατότητα να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς τα δεδομένα από το Action Center.

Aκριβως ετσι η κατασταση. Εχει γινει θεμα απο πολλους ιδιοκτητες 830. Το 830 βγηκε με Denim αλλα οχι την τελικη και αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην ανοιγει την Lumia camera version 5 που εχει ολες τις βελτιωσεις.

Εχει ηδη ξεκινησει και δινεται το update για την denim για το 830 οποτε υπομονη και συντομα θα την παρουμε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις το 2G από τις ρυθμίσεις, κινητή τηλεφωνία+SIM, ρυθμίσεις SIM.

 

 

Το 830 δεν κυκλοφόρησε με την τελική έκδοση της Lumia Denim, οπότε αν δεν έχεις πάρει, θα πάρεις update όπου θα έχεις τη δυνατότητα να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς τα δεδομένα από το Action Center.

 

 

πήγα στισ ρυθμίσεις αλλά σαν μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης έχει επιλογή μόνο για 3g και 4g έτσι είναι? είμαι στην wind

Link to comment
Share on other sites

πήγα στισ ρυθμίσεις αλλά σαν μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης έχει επιλογή μόνο για 3g και 4g έτσι είναι? είμαι στην wind

 

Φίλε έχει να κάνει με την rom του τηλεφώνου κάποιες δεν έχουν επιλογή 2g αν θες πας σε ένα νοκια care και περνάς μια άλλη με τέτοια επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχει να κάνει με την rom του τηλεφώνου κάποιες δεν έχουν επιλογή 2g αν θες πας σε ένα νοκια care και περνάς μια άλλη με τέτοια επιλογή

 

φυσικά θα έχει κάποιο κόστος , υπάρχει περίπτωση να το κάνω μόνος μου?

Link to comment
Share on other sites

φυσικά θα έχει κάποιο κόστος , υπάρχει περίπτωση να το κάνω μόνος μου?

 

Μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εδώ θα με καταλάβετε...

Έχω παραγκωνίσει το m8 μου το πολύτιμο, έδωσα το 930 στην κυρά που είναι κουκλί αλλά βαρύ και έμεινα μ@λ@&*€ με το 830.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί η συσκευή δεν "τα σπάει" στις πωλήσεις. Τα κάνει όλα τέλεια.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εδώ θα με καταλάβετε...

Έχω παραγκωνίσει το m8 μου το πολύτιμο, έδωσα το 930 στην κυρά που είναι κουκλί αλλά βαρύ και έμεινα μ@λ@&*€ με το 830.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί η συσκευή δεν "τα σπάει" στις πωλήσεις. Τα κάνει όλα τέλεια.

Σε νιώθουμε μην ανησυχείς χαχα :D

Για πες 2 πράγματα παραπάνω και κυρίως αν η glance screen είναι Φωτεινή και ευδιάκριτη βράδυ και σε εσωτερικούς χώρους στο στυλ των 1020/925 και όχι ψιλό ψόφια σα του 1520 που είχα.

Επίσης αν η οθόνη είναι ευδιάκριτη κάτω απ τον ήλιο και αν η ποιότητα ομιλίας είναι σε υψηλά επίπεδα.

Καλορίζικο :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω να πω πολυ καλα λογια για το 830.

Η glance screen μια χαρα ειναι, οπως και η οθονη σε πολυ φωτεινες συνθηκες και κατω απο ηλιο. Επισης ο ηχος εξαιρετικος.

Πολυ καλο μεγεθος και βαρος. Πραγματικα πολυ καλη συσκευη, την καμερα τσεκαρω... Αλλα πριν παρει την αναμενομενη αναβαθμιση της καμερας 5, δεν θα εχουμε τελικη αποψη...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω να πω πολυ καλα λογια για το 830.

Η glance screen μια χαρα ειναι, οπως και η οθονη σε πολυ φωτεινες συνθηκες και κατω απο ηλιο. Επισης ο ηχος εξαιρετικος.

Πολυ καλο μεγεθος και βαρος. Πραγματικα πολυ καλη συσκευη, την καμερα τσεκαρω... Αλλα πριν παρει την αναμενομενη αναβαθμιση της καμερας 5, δεν θα εχουμε τελικη αποψη...

Το πήρες ρε θηρίο?? :):cool:

Για πες πως τα πάει με το μόνο 1 giga ram,του φαίνεται πουθενά που δεν έχει 2 ή πάνε όλα ρολόι?

Καλορίζικο :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανάμεσα σε 930 και 830 . Αν και τελικά λόγω budget θα επιλέξω μάλλον το 830 οι μόνοι μου ενδοιασμοί είναι η κάμερα ( μιας και από θέμα απόδοσης ειμαι σίγουρος ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα αφού ειμαι χρηστής WP με μόλις 512 MB RAM) και κυρίως η μπροστινή, δεν ειμαι fun των selfie αλλα ωστόσο όταν θα θελω να τραβήξω μια φωτογραφία με την μπροστινή κάμερα ή να πραγματοποιήσω μια κλήση μέσω Skype η απόδοση της θέλω να είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής . Εσείς που είστε κάτοχοι τι έχετε να πείτε;;
Link to comment
Share on other sites

Οτι μεταξύ των 2, σε καμία περίπτωση δεν θα σκεφτομουν τα +50€ περίπου για το 930 !!! Άσε που το έχει και προσφορά η Voda στα 300€...

Εγώ με τις αναγκές που έχω θα πήγαινα κατευθείαν με κλειστά μάτια στο 930 !!!

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανάμεσα σε 930 και 830 . Αν και τελικά λόγω budget θα επιλέξω μάλλον το 830 οι μόνοι μου ενδοιασμοί είναι η κάμερα ( μιας και από θέμα απόδοσης ειμαι σίγουρος ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα αφού ειμαι χρηστής WP με μόλις 512 MB RAM) και κυρίως η μπροστινή, δεν ειμαι fun των selfie αλλα ωστόσο όταν θα θελω να τραβήξω μια φωτογραφία με την μπροστινή κάμερα ή να πραγματοποιήσω μια κλήση μέσω Skype η απόδοση της θέλω να είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής . Εσείς που είστε κάτοχοι τι έχετε να πείτε;;

Η μπροστινή κάμερα είναι για εμένα το αδύνατο σημείο της συσκευής, παρόλα αυτά όμως για Skype μια χαρά είναι. Θα δώσεις λιγότερα χρήματα, αλλά για εμένα και τις ανάγκες μου, θα πάρεις περισσότερα. Glance Screen, επεκτάσιμη μνήμη, χαμηλό βάρος, αφαιρούμενη μπαταρία και πάνω απ όλα ματιάζεται δύσκολα σε αντίθεση με το πανέμορφο 930.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Το πήρες ρε θηρίο?? :):cool:

Για πες πως τα πάει με το μόνο 1 giga ram,του φαίνεται πουθενά που δεν έχει 2 ή πάνε όλα ρολόι?

Καλορίζικο :)

Καλησπέρα Μάνο :)

Ευχαριστώ. Δεν είναι τόσο γρήγορο όσο το 930, αλλά είναι μια χαρά. Φυσικά πηγαίνουν όλα ρολόϊ...

 

Η μπροστινή κάμερα είναι για εμένα το αδύνατο σημείο της συσκευής, παρόλα αυτά όμως για Skype μια χαρά είναι. Θα δώσεις λιγότερα χρήματα, αλλά για εμένα και τις ανάγκες μου, θα πάρεις περισσότερα. Glance Screen, επεκτάσιμη μνήμη, χαμηλό βάρος, αφαιρούμενη μπαταρία και πάνω απ όλα ματιάζεται δύσκολα σε αντίθεση με το πανέμορφο 930.

Για το μόνο που θα άλλαζα μεταξύ των δύο, αν δεν σκεφτόμουν το οικονομικό, είναι η κάμερα. Και το 830, όμορφο το βρίσκω, μοιάζει με το 930..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το 830 με επιδότηση από Γερμανό στις 16 του μήνα. Μέχρι τώρα μου έχει κάνει 3 επανεκκινήσεις!!!! Τη τελευταία πριν λίγα λεπτά!!!! Τι φταίει; Ξέρει κανείς να μας πει; :(

 

Edit: Μόλις πριν λίγο μου ήρθε νέα ενημέρωση για το 830 μου!!!! Ελπίζω να σταματήσει της ασκοπες επανεκκινήσεις τώρα!!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το 830 με επιδότηση από Γερμανό στις 16 του μήνα. Μέχρι τώρα μου έχει κάνει 3 επανεκκινήσεις!!!! Τη τελευταία πριν λίγα λεπτά!!!! Τι φταίει; Ξέρει κανείς να μας πει; :(

 

Edit: Μόλις πριν λίγο μου ήρθε νέα ενημέρωση για το 830 μου!!!! Ελπίζω να σταματήσει της ασκοπες επανεκκινήσεις τώρα!!!!

 

 

 

Τι αναβάθμιση ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Τι αναβάθμιση ακριβώς;

 

Μάλλον την υπόλοιπη μισή denim, που, όπως ειπώθηκε παραπάνω, το 830 έχει τη μισή denim!!!! Μαζί μ' αυτό ήρθε και η Lumia camera! Επίσης απ το store ανανεώθηκε το viber και το OneDrive!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άμα συνεχίσει και μετά την αναβαθμιςη οι επανεκκινήσεις και αφου του έχεις κανει ένα reset ετςι ώστε να στρώσει καλύτερα το update θα σου έλεγα να το επιστρέψεις πίσω στα πλαίσια του doa.

Δεν ειναι φυσιολογικό οι επανεκκινήσεις οπουδήποτε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την υπόλοιπη μισή denim, που, όπως ειπώθηκε παραπάνω, το 830 έχει τη μισή denim!!!! Μαζί μ' αυτό ήρθε και η Lumia camera! Επίσης απ το store ανανεώθηκε το viber και το OneDrive!!!!

 

Τι χώρα έχεις; Ελλάδα;

Αν μπορείς, μπες στις ρυθμίσεις της κάμερας και πες μας τι έκδοση λέει.

 

EDIT:

Ένα συγκριτικό :) : http://allaboutwindowsphone.com/features/item/20182_Phone_camera_comparison_Nokia_.php

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Τι χώρα έχεις; Ελλάδα;

Αν μπορείς, μπες στις ρυθμίσεις της κάμερας και πες μας τι έκδοση λέει.

 

EDIT:

Ένα συγκριτικό :) : http://allaboutwindowsphone.com/features/item/20182_Phone_camera_comparison_Nokia_.php

 

Δεν ξέρω για χώρα, αλλά η Lumia camera έχει έκδοση 5.0.2.42. Αν σε βοηθάει κι αυτό, η συσκευή είναι M-984_1013.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...