Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

alex222800 αν γνωρίζεις απάντησέ μου σε παρακαλώ στο ποστ #1126. Σίγουρα το θέμα ενδιαφέρει κι άλλους φίλους που ζουν έξω!

Δεν μπορώ για κάθε add-ons... πχ το Genesis γενικά είναι οκ.. διευθύνσεις τύπου morveer,180upload,vidbull ....κλπ είναι εντάξει.. add-ons όπου αναφέρεται torrent,acestream,p2p όχι (λίγο προσοχή στα του ποδοσφαίρου ..streaming μόνο από site με flash player)

για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο να χρησιμοποιήσουν VPN !! (ας πληρώσουν και λίγα € κάθε μήνα για προστασία) για χώρες τύπου Γερμανία,Αγγλία...πάντα VPN..ρίξε μια ματιά εδώ (googlare..ψαξε )

http://www.cogipas.com/download-torrents-anonymously/

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν εχω υπολογιστη αυτες τις μερες και μπαινω απο το κινητο,οποτε αναλυτικα με λινκ κτλ ειναι δυσκολο να σου πω.Το addon το κατεβασα απο σαιτ που βγαινει αν οχι πρωτο,απο τα πρωτα αποτελεσματα του google στο "xbmctorrent".Ειναι σε μορφη .zip το αρχειο.

Το εχω σε πλατφορμα android σε media player Minix X8H.Κανεις το αρχειο "εγκατασταση απο αρχειο zip" μεσα απο το xbmc,υο ενεργοποιεις και το εμφανιζει στα προσθετα βιντεο.Εκει οριζεις το φακελο/μεσο προσωρινης αποθηκευσης.Διαλεξε μια εξωτερικη μοναδα,και οχι την εσωτερικη μνημη γιατι το σβησε-γραψε την φθειρει.Εγω εκανα ενα φακελο με ονομα xbmctorrent στην SD το το εβαλα εκει.Δουλευει και με USB φλασακι.Απλα να ειναι λιγακι γρηγορο και να εχεις μπολικο ελευθερο χωρο γιατι οι "καλες" ταινιες θελουν αρκετα gb.

Απλα ειναι λιγο δυσχρηστο στην αναζητηση σε σχεση με τα αλλα addon.Κατα τα αλλα παει σφαιρα αν εχει peers.

Οσο για το xbmctorrent πρεπει εχει σταματησει η αναπτυξη του σαν plugin,και τωρα φτιαχνουν κατι πιο ολοκληρωμενο,αλλα δεν θυμαμαι ονομα,που ειναι σε beta μορφη,και δεν δουλευει σε android

Το kmediatorrent λες λογικά. Αυτή είναι η συνέχεια απ' όσο έψαξα. Το εγκατέστησα προχθές και το δοκιμάζω. Φαίνεται καλό.

Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

Το vpn δεν κάνει όμως τις συνδέσεις να σέρνονται;

 

Ρωτάω ετσι; δεν ξέρω.

και ναι και όχι (ότι πληρώνεις παίρνεις... τα δωρεάν συνήθως ναι .... )

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια ακομα στα συγκεκριμενα καναλια και πουθενα μα πουθενα αλλου στο mega ant1 star alpha Μολις πανε να streamαρουν ακουω ηχο οχι εικονα για 2 sec Και μετα κλεινει το kodi γιατι αυτο δεν μπορω να το καταλαβω ... στο κινητο παντα μιλαω στο pc ειναι κομπλε

 

 

σκεφτομαι μηπως πρεπει να περασω καποιον player mesa?

Edited by maverik13
Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια ακομα στα συγκεκριμενα καναλια και πουθενα μα πουθενα αλλου στο mega ant1 star alpha Μολις πανε να streamαρουν ακουω ηχο οχι εικονα για 2 sec Και μετα κλεινει το kodi γιατι αυτο δεν μπορω να το καταλαβω ... στο κινητο παντα μιλαω στο pc ειναι κομπλε

 

 

σκεφτομαι μηπως πρεπει να περασω καποιον player mesa?

Δοκίμασε άλλη έκδοση ...μήπως υπάρχει ασυμβατότητα (τι συσκευή έχεις;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλη έκδοση ...μήπως υπάρχει ασυμβατότητα (τι συσκευή έχεις;)

 

lenovo s820 ολα τα αλλα παιζουν κομπλε μονο τα συγκεκριμενα δεν

Link to comment
Share on other sites

lenovo s820 ολα τα αλλα παιζουν κομπλε μονο τα συγκεκριμενα δεν

Δοκίμασε με 13.2

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με 13.2

 

βρηκα το θεμα μου πηγα στα setting sto system kai meta audio και εβγαλα τις επιλογες για hardware accelerator και το εβαλα σε software kai τελικα παιξανε... κατι αλλο μπορω να βελτιωσω την ποιοτητα στην εικονα στα streaming οταν βλεπω μπαλα?

Edited by maverik13
Link to comment
Share on other sites

βρηκα το θεμα μου πηγα στα setting sto system kai meta audio και εβγαλα τις επιλογες για hardware accelerator και το εβαλα σε software kai τελικα παιξανε... κατι αλλο μπορω να βελτιωσω την ποιοτητα στην εικονα στα streaming οταν βλεπω μπαλα?

Όχι ...εάν η πηγή δεν είναι καλή δεν μπορείς..(για ελληνικό πρωτάθλημα όχι ) για ξένα πρωταθλήματα ,champion League.....επέλεξε acestream ,sopcast.. flash μεγαλύτερα από 400 Kbps(μεγάλο bitrate...Όσο μεγαλύτερο τόσο ποιο καθαρή εικόνα )

Link to comment
Share on other sites

Na κανω μια ερωτηση μπορω να αλλαξω στο Kodi το ποσα δευτερολεπτα πρεπει να φωρτωσει το streaming για να παιξει ? γιατι ωρες ωρες κανει συνεχεια Buffering Και ειναι λιγο σπαστικο
Link to comment
Share on other sites

Na κανω μια ερωτηση μπορω να αλλαξω στο Kodi το ποσα δευτερολεπτα πρεπει να φωρτωσει το streaming για να παιξει ? γιατι ωρες ωρες κανει συνεχεια Buffering Και ειναι λιγο σπαστικο

 

στο φάκελο userdata στο advancedsettings.xml βάλε αυτό

<network>
   <buffermode>2</buffermode>
   <cachemembuffersize>248857600</cachemembuffersize>
 </network>

Link to comment
Share on other sites

το uderdata το βρηκα στο κινητο αλλα το advancedsettings.xml δεν το βρηκα

 

edit

 

σωστα το εκανα? http://postimg.org/image/6e9gkhx33/

Edited by maverik13
Link to comment
Share on other sites

το uderdata το βρηκα στο κινητο αλλα το advancedsettings.xml δεν το βρηκα

 

edit

 

σωστα το εκανα? http://postimg.org/image/6e9gkhx33/

 

με το notepad++ θα το φτιάξεις,όχι με το wordpad

αν το θες για κινητό θα πρέπει να μειώσεις αρκετά το μέγεθος,το παραπανω είναι για pc και απαιτεί την τριπλάσια ελεύθερη ram περίπου 900mb

Link to comment
Share on other sites

στο φάκελο userdata στο advancedsettings.xml βάλε αυτό

<network>
   <buffermode>2</buffermode>
   <cachemembuffersize>248857600</cachemembuffersize>
 </network>

 

Αυτο τι ακριβως κανει γιατι εχω μπερδευτει λιγο. Εγω εμπαινα στο maintenance tool και ενεργοποιουσα το zerocaching... Βλακεια ειχα κανει? Εγω θελω να συνεχισει να κανει buffer την ταινια συνεχως μεχρι να τελειωσει πιθανοτατα...

 

αυτα εχει μεσα το advancedsettings αρχειο μου

 

<?xml version="1.0"?>

 

<!-- zerocache -->

 

-<advancedsettings>

 

 

-<network>

 

<cachemembuffersize>0</cachemembuffersize>

 

<curlclienttimeout>45</curlclienttimeout>

 

</network>

 

 

-<gui>

 

<algorithmdirtyregions>3</algorithmdirtyregions>

 

<nofliptimeout>0</nofliptimeout>

 

</gui>

 

 

-<videoscanner>

 

<ignoreerrors>true</ignoreerrors>

 

</videoscanner>

 

</advancedsettings>

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

με το notepad++ θα το φτιάξεις,όχι με το wordpad

αν το θες για κινητό θα πρέπει να μειώσεις αρκετά το μέγεθος,το παραπανω είναι για pc και απαιτεί την τριπλάσια ελεύθερη ram περίπου 900mb

 

επειδη δεν ειμαι γνωστης μπορεις να φτιαξεις το αρχειο για ανδροιδ και να το κανεισ upload Καπου να το κατεβασω ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τι ακριβως κανει γιατι εχω μπερδευτει λιγο. Εγω εμπαινα στο maintenance tool και ενεργοποιουσα το zerocaching... Βλακεια ειχα κανει? Εγω θελω να συνεχισει να κανει buffer την ταινια συνεχως μεχρι να τελειωσει πιθανοτατα...

 

αυτα εχει μεσα το advancedsettings αρχειο μου

 

<?xml version="1.0"?>

 

<!-- zerocache -->

 

-<advancedsettings>

 

 

-<network>

 

<cachemembuffersize>0</cachemembuffersize>

 

<curlclienttimeout>45</curlclienttimeout>

 

</network>

 

 

-<gui>

 

<algorithmdirtyregions>3</algorithmdirtyregions>

 

<nofliptimeout>0</nofliptimeout>

 

</gui>

 

 

-<videoscanner>

 

<ignoreerrors>true</ignoreerrors>

 

</videoscanner>

 

</advancedsettings>

 

αυτό αυξάνει την cache σε stream sta 290mb,δεν θυμάμαι πόσο είναι το default (20?) αν κάνει συνεχώς pause για buffering με αυτήν την ρύθμιση πατάς pause και γεμίζει μεχρι 290mb

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ειμαι γνωστης μπορεις να φτιαξεις το αρχειο για ανδροιδ και να το κανεισ upload Καπου να το κατεβασω ?

 

σβήσε την κατάληξη txt (100mb),θα αποθηκεύεται στην sd card ή στην internal storage

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

σβήσε την κατάληξη txt (100mb),θα αποθηκεύεται στην sd card ή στην internal storage

 

http://postimg.org/image/erksnxquf/

http://postimg.org/image/ac8uvrixh/

ποιο απο τα 2 ειναι σωστο? μπορεις μηπως να το φτιαξεις σωστα το αρχειο να το βαλεις σε ραρ να το κατεβασω ?

Edited by maverik13
Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/erksnxquf/ σωστα ειναι? αν οχι το αρχειο δεν πρεπει να ειναι xml? και δεν γινεται να σβησω το τχτ ... γιατι δεν το κανεις οπως πρεπει να ειναι το αρχειο σωστα και να το βαλεις σε ραρ

 

για δες τωρα

Link to comment
Share on other sites

για δες τωρα

 

το παραπάνω παίζει και σε tv box ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το παραπάνω παίζει και σε tv box ?

 

λογικά παίζει,δεν χάνεις και τίποτα να το δοκιμάσεις

Link to comment
Share on other sites

λογικά παίζει,δεν χάνεις και τίποτα να το δοκιμάσεις

 

στο φάκελο userdata στο advancedsettings.xml ξεζιπάρω και βάζω το νέο αρχείο? Δεν σβήνω κάτι άλλο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...