Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα έχει μόνο 3g kai 4g δεν ξέρω για πιο λόγο, δεν κάνω κάτι σωστα?

 

Όπως ειπώθηκε και στο θέμα του Lumia 830 είναι θέμα της ROM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πας στις ρυθμίσεις SIM και δεν σου βγάζει το 2G καθόλου;

 

ναι δεν βγάζει μόνο 3και4g, που να βρω τώρα πoια ρομ είναι για 2g , άστα βλέπω να μου τρώει την μπαταρία σε 12 ώρες μόνο το σήμα

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν βγάζει μόνο 3και4g, που να βρω τώρα πoια ρομ είναι για 2g , άστα βλέπω να μου τρώει την μπαταρία σε 12 ώρες μόνο το σήμα

 

Μάλλον εδώ μόνο ο colossus_r μπορεί να σε βοηθήσει καλύτερα!!!! Έχεις την Denim επάνω;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω , εμένα wind

 

Το λέω επειδή είναι στις ρυθμίσεις SIM. Αν δεν σε βοηθήσει κανένας εδώ στο φόρουμ, ρώτα και στη Wind ή Nokia Care!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την αναζήτηση στα αρχεία , στις εικόνες της κάμερας μου εμφανίζει διπλες εικόνες οι ο οποιες έχουν πολλαπλάσιο μέγεθος και πριν την κατάληξη .jpg στην ονομασία τελειώνει με .....highres.jpg

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό και ποιος ο λόγος εμφάνισής των;;;

Link to comment
Share on other sites

Χμ. Τη φωτογραφία από ποια εφαρμογή τη στέλνεις; Αν τη στέλνεις από την "Φωτογραφίες", δοκίμασε να τη στείλεις από την εφαρμογή Αρχεία.

 

Στο Χ6 πως πήγε και στο Ν8 δεν πάει; Πολύ κουφό!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο Χ6 πως πήγε και στο Ν8 δεν πάει; Πολύ κουφό!!!!

 

Να το κανεις πρώτα αξιόπιστη συσκευή (στο Ν8) και ξαναδοκίμασε.

Επίσης δοκίμασε να πατήσεις πρώτα σύνδεση (δεν θυμάμαι τώρα) στο 930.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την αναζήτηση στα αρχεία , στις εικόνες της κάμερας μου εμφανίζει διπλες εικόνες οι ο οποιες έχουν πολλαπλάσιο μέγεθος και πριν την κατάληξη .jpg στην ονομασία τελειώνει με .....highres.jpg

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό και ποιος ο λόγος εμφάνισής των;;;

 

 

 

Το 1020 αποθηκεύει 2 αντίγραφα φωτογραφίας η μια είναι η μεγάλη dng την οποια μπορεις να επεξεργαστείς στο PC

Link to comment
Share on other sites

Το λέω επειδή είναι στις ρυθμίσεις SIM. Αν δεν σε βοηθήσει κανένας εδώ στο φόρουμ, ρώτα και στη Wind ή Nokia Care!

 

να σε καλά, ευχαριστώ

 

Δεν φταέι ούτε η Wind ούτε η Cosmote. Η ROM φταίει, πρέπει να είναι Βρετανική. Πήγαινε Ρυθμίσεις ---> Πρόσθετα+Πληροφορίες και δες στο Mobile Operator τι γράφει. Κι εγω έχω θέμα με ένα 735, το έψαξα και βρήκα επειδή η ROM είναι για τα δίκτυα της Βρετανίας δεν έχει ρύθμιση για 2G. Τουλάχιστον η μπαταρία μια χαρά τα πάει κι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Στο Χ6 πως πήγε και στο Ν8 δεν πάει; Πολύ κουφό!!!!

 

Το X6 δεν έχει Symbian S60 5th Edition και το N8 Symbian Belle;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταέι ούτε η Wind ούτε η Cosmote. Η ROM φταίει, πρέπει να είναι Βρετανική. Πήγαινε Ρυθμίσεις ---> Πρόσθετα+Πληροφορίες και δες στο Mobile Operator τι γράφει. Κι εγω έχω θέμα με ένα 735, το έψαξα και βρήκα επειδή η ROM είναι για τα δίκτυα της Βρετανίας δεν έχει ρύθμιση για 2G. Τουλάχιστον η μπαταρία μια χαρά τα πάει κι έτσι.

 

Έχεις δίκιο είναι αγγλική ρομ ,τι πρέπει να κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο είναι αγγλική ρομ ,τι πρέπει να κάνω τώρα;

 

Να του φλασάρεις κάποια ROΜ άλλης χώρας που να έχει διαθέσιμη την επιλογή για 2G.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Να του φλασάρεις κάποια ROΜ άλλης χώρας που να έχει διαθέσιμη την επιλογή για 2G.

 

Εγώ που δεν ξέρω και πολύ από αυτά μάλλον δεν μπορώ να το κάνω, σε Nokia care θα πάρουν χρήματα; μήπως μπαίνει στην εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν ξέρω και πολύ από αυτά μάλλον δεν μπορώ να το κάνω, σε Nokia care θα πάρουν χρήματα; μήπως μπαίνει στην εγγύηση;

Υπάρχει οδηγός εδώ,δεν είναι δύσκολο αλλά και σε Nokia να το πας συνήθως δε παίρνουν. Πες τους μου χάνει το σήμα και που και που μου κάνει restart και θα σου βάλουν το ελληνικό firmware τσάμπα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το 1020 αποθηκεύει 2 αντίγραφα φωτογραφίας η μια είναι η μεγάλη dng την οποια μπορεις να επεξεργαστείς στο PC

 

Στο 930 δεν μου βγάζει σε όλες τις φωτο αλλά σε μερικές.... Και η κατάληξη είναι παντού .jpg

Δεν έχω καταλάβει τι παίζει ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες παιδες...λοιπόν...εχω ένα Lumia 820 με την 8.1 cyan την επίσημη...οταν βάζω οικονομία μπαταρίας δεν σβήνουν τα φωτειζομενα πλήκτρα πλέον...ενω πριν έσβηναν με του ενεργοποιούσα την οικονομια μπαταρίας.Τι παίζει με αυτο;;;Επισης και όταν βλέπω φωτογραφίες μπορούσα να κάνω ένα pinch και έτσι να μικραίνουν οι φωτο και με ένα δεξιά και αριστερά να ρολλαρουν μέχρι να καταλήξω σε αυτή που ήθελα...ούτε αυτο γίνεται τώρα...τι παίζει ρε παιδιά;;;
Link to comment
Share on other sites

Να του φλασάρεις κάποια ROΜ άλλης χώρας που να έχει διαθέσιμη την επιλογή για 2G.

 

οταν το κανεις ενημερωσε,διοτι απο οσο εχω καταλαβει εγω,καμια εταιρια πλην της wind δεν δινει 2g στην ελλαδα,το ιδιο προβλημα υπηρχε και στο iphone, μονο με τη wind επιανε 2g και ο λογος ειναι οτι οι αλλες δυο εχουν δυκτιο lte ενω η wind 3g.

οποτε cosmote k vodafone δινουν σαν επιλογες 3g k lte ενω η wind 2g k 3g.

για να καταλαβετε αγορασα το 730 επειδη ειναι δικαρτο και δεν εχει επιλογη για lte,ετσι εχω 2g με ολες τις εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο δικο μου lumia 925, cosmote branded, εχει κανονικα την επιλογη για το 2g.

Ειμαι με denim με preview for developers.

Link to comment
Share on other sites

920 με ιταλική country variant έχει επιλογή για 2G 3G 4G.

 

Cosmote παροχος.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

το 2015 χαμενο το βλεπω για τη Microsoft,το 16 θα παρει πραγματικα μπρος :D
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Να το κανεις πρώτα αξιόπιστη συσκευή (στο Ν8) και ξαναδοκίμασε.

Επίσης δοκίμασε να πατήσεις πρώτα σύνδεση (δεν θυμάμαι τώρα) στο 930.

 

Μα δεγ συνδέεται καν!!!!! Πάει να συνδεθεί με το Ν8 και αποσυνδέεται μετά από δευτερόλεπτα, γράφοντας από πάνω "η συσκευή δεν υποστηρίζει Bluetooth κοινής χρήσης"!!!!! Τι ακριβώς εννοεί δεν ξέρω! Αυτό γίνεται μόνο στο Ν8. Οπουδήποτε αλλού συνδέεται κανονικά!!!!! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...