Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει χρησιμοποιήσει κανείς το παρακάτω screen protector για να μου πει εντυπώσεις?

http://www.e-experts.gr/otterbox-blackberry-q10-clearly-protected-360-77-30530-p-4557.html

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχει χρησιμοποιήσει κανείς το παρακάτω screen protector για να μου πει εντυπώσεις?

http://www.e-experts.gr/otterbox-blackberry-q10-clearly-protected-360-77-30530-p-4557.html

 

Δεν θα εμπιστευομουν μεμβράνη για προστασία πέραν της οθόνης. Αντε και προστατεύει από γρατζουνιες... αν φάει κάποιο πέσιμο..; καλύτερα θήκη soft ή hardshell, οπου και εφαρμόζουν τέλεια χωρίς να παχαίνουν το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εμπιστευομουν μεμβράνη για προστασία πέραν της οθόνης. Αντε και προστατεύει από γρατζουνιες... αν φάει κάποιο πέσιμο..; καλύτερα θήκη soft ή hardshell, οπου και εφαρμόζουν τέλεια χωρίς να παχαίνουν το κινητό.

 

εννοείται ότι του φοράω θήκη...έχω την hardshell της blackberry...για επιπλέον προστάσια ρώτησα για τη συγκεκριμένη μεβράνη...

έχει να προτείνει κάνεις κάποιοα μεβράνη ή glass για το q10?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα , διαβάζω πολλά για τα BB και ενώ ξέμεινα απο κινητό και σκεφτόμουν να πάρω , τωρα έχω αρχίσει να τα βρίσκω σκούρα ... διαβάζω για κάτι BIS κάτι συνδρομές για τα BB και έχω μπερδευτεί λιγάκι ...

 

τι διαφορές έχει το λειτουργικό το BB στην πράξη ? εγώ θέλω με καρτοκινητό και σχεδόν μόνιμα wifi ανοιχτό , να ενημερώνομαι για τα mail μου ,μηνύματα πλοήγηση στο ιντερνετ ,να μην κολαεί ,να είναι γερό ,διάβασμα pdf κτλ ... υπάρχει κάπου που υστερουν τα BB κάτι που να μην κανουν σε σχέση με τα android η τα iphone ?

 

σκεφτομαι σοβαρά να πάω στο Q10 αλλά διαβάζω τόσα για τα BB που δεν ξέρω αν θα με βολεψει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , διαβάζω πολλά για τα BB και ενώ ξέμεινα απο κινητό και σκεφτόμουν να πάρω , τωρα έχω αρχίσει να τα βρίσκω σκούρα ... διαβάζω για κάτι BIS κάτι συνδρομές για τα BB και έχω μπερδευτεί λιγάκι ...

 

τι διαφορές έχει το λειτουργικό το BB στην πράξη ? εγώ θέλω με καρτοκινητό και σχεδόν μόνιμα wifi ανοιχτό , να ενημερώνομαι για τα mail μου ,μηνύματα πλοήγηση στο ιντερνετ ,να μην κολαεί ,να είναι γερό ,διάβασμα pdf κτλ ... υπάρχει κάπου που υστερουν τα BB κάτι που να μην κανουν σε σχέση με τα android η τα iphone ?

 

σκεφτομαι σοβαρά να πάω στο Q10 αλλά διαβάζω τόσα για τα BB που δεν ξέρω αν θα με βολεψει

 

Το BIS και BES είναι υπηρεσίες της Blackberry, για μεγαλύτερη ασφάλεια σε ό,τι έχει να κάνει με τα mails. Αυτές οι υπηρεσίες, ήταν υποχρεωτικές στις παλιές συσκευές Blackberry, που είχαν λειτουργικό μέχρι BBOS7, για να είναι πλήρως λειτουργικές. Στις καινούριες συσκευές, όπως το Q10, που έχουν BBOS10 λειτουργικό, δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις κάποια από αυτές τις υπηρεσίες. Ούτε εγώ έχω ενεργοποιήσει κάποια από τις 2.

 

Η μεγαλύτερη διαφορά που έχει από όλα τα άλλα λειτουργικά, είναι η ασφάλειά του. Άνετα μπορείς να το χρησιμοποιείς με κάρτα και συνδεδεμένο με wifi. Κι εγώ έτσι το χρησιμοποιώ, αν και με 3g. Για mail δεν υπάρχει κάτι καλύτερο, όπως και μηνύματα, το να μην κολλάει είναι απόλυτα συνδεδεμένο με τα καινούρια Blackberry, το Q10 που έχω προσωπικά είναι "βράχος". Για τα PDF, δεν ξέρω αν σε βολέψει, λόγω της τετράγωνης οθόνης. Από την άλλη έχει τέλεια ανάλυση για ανάγνωση μεγάλων κειμένων. Το μοναδικό μείον του Q10 (και του Q5 φαντάζομαι) είναι ότι το viber δε λειτουργεί σωστά. Τι εννοώ. Δε μπορείς να το κατεβάσεις από το επίσημο κατάστημα, γιατί η εταιρεία που αναπτύσσει το viber, δεν έχει φροντίσει για τις συσκευές με τετράγωνη οθόνη. Αλλά, μπορείς να το κατεβάσεις από άλλα καταστήματα (1mobile, snap). Και πάλι, δε θα εμφανίζει σωστά τα ονόματα (μόνο τα ονόματα, στα μηνύματα δεν έχεις πρόβλημα) που έχουν Ελληνικούς χαρακτήρες. Αυτό θα διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση του λειτουργικού που περιμένουμε σύντομα. Εδώ να αναφέρω και το μεγάλο + του λειτουργικού, που μπορείς να κατεβάζεις και να χρησιμοποιείς Android εφαρμογές. Ό,τι άλλο θες ρωτάς.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω ρε παιδια..Ειχα παντα μια αδυναμια στα Blackberry..Απο τα all time favourites κινητα που ειχα, ηταν το Bold 9900..Το κακο που ειχαν ανεκαθεν, ηταν το φτωχο store...Αξιζει να περιμενω λιγο να πεσει η τιμη του Q10(απο αγγελια) μιας και δεν περισσευουν και πολλα και να το παρω για δευτερο;Aπο εφαρμογες απο οτι διαβαζω δεν υπαρχει τοσο μεγαλο θεμα, μιας και κατεβαζεις και apk..To viber που ειναι απο τις εφαρμογες που χρησιμοποιω συχνα, ειδα οτι σε λιγο καιρο μεσω αναβαθμισης θα στρωσει..Το spotify με free λογαριασμο λειτουργει, oπως σε iOS και Android;Αξιολογες εφαρμογες για live score,υπαρχουν;

 

Γενικα, απαιτησεις μεγαλες, δεν εχω..(Για δευτερο θα το εχω εξαλλου)..Απλως με ενδιαφερει να ξερω αμα βασικες εφαρμογες οπως spotify,facebook messenger,viber what's up λειτουργουν σωστα και δεν υστερουν αρκετα σε συγκριση με Android και iOS

 

 

Ξεχασα να ρωτησω και την αποδοση της μπαταριας..Κραταει αρκετα;

Edited by lifeowner771
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω ρε παιδια..Ειχα παντα μια αδυναμια στα Blackberry..Απο τα all time favourites κινητα που ειχα, ηταν το Bold 9900..Το κακο που ειχαν ανεκαθεν, ηταν το φτωχο store...Αξιζει να περιμενω λιγο να πεσει η τιμη του Q10(απο αγγελια) μιας και δεν περισσευουν και πολλα και να το παρω για δευτερο;Aπο εφαρμογες απο οτι διαβαζω δεν υπαρχει τοσο μεγαλο θεμα, μιας και κατεβαζεις και apk..To viber που ειναι απο τις εφαρμογες που χρησιμοποιω συχνα, ειδα οτι σε λιγο καιρο μεσω αναβαθμισης θα στρωσει..Το spotify με free λογαριασμο λειτουργει, oπως σε iOS και Android;Αξιολογες εφαρμογες για live score,υπαρχουν;

 

Γενικα, απαιτησεις μεγαλες, δεν εχω..(Για δευτερο θα το εχω εξαλλου)..Απλως με ενδιαφερει να ξερω αμα βασικες εφαρμογες οπως spotify,facebook messenger,viber what's up λειτουργουν σωστα και δεν υστερουν αρκετα σε συγκριση με Android και iOS

 

 

Ξεχασα να ρωτησω και την αποδοση της μπαταριας..Κραταει αρκετα;

 

οτι εφαρμογες υπαρχουν στο amazon app store παιζουν και στο q10 (αν περασεις την 10.3.1 leaked ή αν περιμενεις να βγει η επισημη).απο τις εφαρμογες που ανεφερεις ολες εκτος απο το spotify τις εχω τρεξει στο Q10 και παιζουν κανονικα.για Live score δεν εχω ασχοληθει.

Η μπαταρια ικανονοποιητικα μια μερα με φουλ viber fb messenger τηλεφωνα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι και εγώ από σήμερα κάτοχος του BB Q10!

Έχει κανείς κάνει update σε OS 10.3.X ? Αν ναι, με ποιο τρόπο; Μέσω της συσκευής ('Ενημέρωση Λογισμικού') κάνει update έως 10.2.

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι και εγώ από σήμερα κάτοχος του BB Q10!

Έχει κανείς κάνει update σε OS 10.3.X ? Αν ναι, με ποιο τρόπο; Μέσω της συσκευής ('Ενημέρωση Λογισμικού') κάνει update έως 10.2.

Γιώργος

 

η 10.3.1 δεν εχει κυκλοφορησει επισημα την περιμενουμε στις 19/02 και η διαδικασια που περιεργραψες ειναι η σωστη και να σου δωσω μια εναλλακτικη μεσω του blackberry link ενημερωση λογισμικου.

μονο leaked versions εχουν κυκλοφορηση απo την 10.3.1 και η διαιδικασια ειναι απλη:κατεβασεις το zip file απο crackberry ή n4bb κανεις extract το αρχειο/το ανοιγεις/εμφανιζεται η γραμμη εντολων των windows/συνδεεις το κινητο με τον υπολογιστη και ξεκινα η διαδικασια.με αυτη την διαιδικασια παρε και αντιγρο ασφαλειας γιατι αν θυμαμαι καλα κανει wipe το κινητο(δεν ειμαι σιγουρος αλλα καλου κακου παρε αντιγραφο ασφαλειας).

εννοειται οτι μπορεις να επιστρεψεις σε παλαιοετερη εκδοση λογισμικου οποτε το θελησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Άμεση απάντηση!

Να ρωτήσω και με την ευκαιρία ποιο τρόπο/εφαρμογή προτιμάς για το κατέβασμα Android app? Δηλ., ποιο είναι το αντίστοιχο του Google Play στο OS 10? Από ό,τι έχω διαβάσει, αν έχεις διαθέσιμο το αρχείο .apk, απλά το 'τρέχεις', σωστά;

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Άμεση απάντηση!

Να ρωτήσω και με την ευκαιρία ποιο τρόπο/εφαρμογή προτιμάς για το κατέβασμα Android app? Δηλ., ποιο είναι το αντίστοιχο του Google Play στο OS 10? Από ό,τι έχω διαβάσει, αν έχεις διαθέσιμο το αρχείο .apk, απλά το 'τρέχεις', σωστά;

Γιώργος[/QU

 

στην 10.3.1 εχει και το amazon app store για android apps.απλα κανεις Login και κατεβαζεις οπως θα εκανες με το google app store.μειονεκτημα ειναι οτι δεν θα βρεις εφαρμογες της google (λογω google play services) και επισης θα βρεις περιορισμενες ελληνικες εφαρμογες.

το προβλημα λυνεται ειτε με την διαδικασια που ανεφερες ειτε με "σπασμενο"google play δηλ ξεγελαει στο login το google play να νομιζει οτι ειναι σε android περιβαλλον πολυ χοντρικα να το περιγραψω.προσωπικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με αυτο τον τροπο γιατι μπορω να τρεξω αγορες που εχω κανει απο το google play store πχ sygic.

υπαρχει επισης το snap το οποιο ειναικαι αυτο aapp store.

οτι περιγραφω μπορεις να τα κανες μεσα σε 10 λεπτα και το μονο που θελεις ειναι ενα καλωδιο usb και να ακολουθεις τις οδηγιες και δεν χρειαζονται ειδικες γνωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα dalton114, μπορείς να δώσεις μερικές οδηγίες για το Google Play που ανέφερες?

 

Είμαι κάτοχος του Blackberry Q10 εδώ και μερικές μέρες και λέω να κατεβάσω την leaked 10.3.1.

 

Edit: Το βρήκα, ήταν αρκετά εύκολο τελικά όντως :)

Edited by _2FAST
found it..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα dalton114, μπορείς να δώσεις μερικές οδηγίες για το Google Play που ανέφερες?

 

Είμαι κάτοχος του Blackberry Q10 εδώ και μερικές μέρες και λέω να κατεβάσω την leaked 10.3.1.

 

Edit: Το βρήκα, ήταν αρκετά εύκολο τελικά όντως :)

 

για την leaked βρηκες ή για το google play?

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2.

 

Το Google Play το πέρασα μόλις τώρα στην τελευταία official 10.2 που έχει το κινητό και λειτουργεί κανονικά.

Την 10.3.1 θα την περάσω αργότερα.

 

Εχεις βάλει εσύ ή καποιος άλλος την εφαρμογή What's Up της Cosmote?

Την έβαλα, αλλα δεν μπορώ να φύγω απο την αρχική οθόνη που δείχνει 6 slides, μπορώ μόνο να πάω δεξιά-αριστερά. Πρέπει να έχει κάποιο κουμπί και δεν εμφανίζεται στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βάλει εσύ ή καποιος άλλος την εφαρμογή What's Up της Cosmote?

Την έβαλα, αλλα δεν μπορώ να φύγω απο την αρχική οθόνη που δείχνει 6 slides, μπορώ μόνο να πάω δεξιά-αριστερά. Πρέπει να έχει κάποιο κουμπί και δεν εμφανίζεται στην οθόνη.

 

Αν και δεν έχω την εφαρμογή What's up, μπορώ να φανταστώ. Δοκίμασε να κάνεις swipe από το πάνω πλαίσιο της οθόνης (όχι από εκεί που ξεκινάει ακριβώς, αλλά ξεκινά λίγο από bezel). Θα σου εμφανιστεί μια επιλογή στην κορυφή της οθόνης που θα λέγεται Εμφάνιση. Αγγίζεις τη συγκεκριμένη επιλογή και θα σου παρουσιάσει (φαντάζομαι) το πλήκτρο που θες, για να προχωρήσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι προσπάθησα να κάνω αυτό που περιγράφεις αλλά εμφανίζεται μια επιλογή που λέει "Hide bar" και αν την επιλέξω απλά κρύβει μια μπάρα που εμφανίζεται στο κάτω μέρος και δίνει λίγο περισσότερο χώρο στην οθόνη, αλλά και πάλι δεν έχει κάποια επιλογή για να κάνω κάτι άλλο.

 

Μάλλον δεν υπάρχει τρόπος για κάποιες εφαρμογές να εμφανιστούν σωστά στις διαστάσεις του Q10.

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη και 13 και καινουργιο τηλεφωνο δεν πανε μαζι..Εβαλα την sim στο q10(με ανταπτορα νανο σε μικρο) και χαλασαν τα δοντακια..Η συσκευη εχει ακομα εγγυηση μιας και αγοραστηκε τον Νοεμβριο απο σκρουτζομαγαζο..Που να παω, να το φτιαξουν;

 

Eυχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη και 13 και καινουργιο τηλεφωνο δεν πανε μαζι..Εβαλα την sim στο q10(με ανταπτορα νανο σε μικρο) και χαλασαν τα δοντακια..Η συσκευη εχει ακομα εγγυηση μιας και αγοραστηκε τον Νοεμβριο απο σκρουτζομαγαζο..Που να παω, να το φτιαξουν;

 

Eυχαριστω πολυ

 

πρωτο βημα επικοινωνησε με το μαγαζι που το αγορασες και πες τους τι εγινε.δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα κατι τετοια δεν τα καλυπτει η εγγυηση ως υπαιτιοτητα δικια σου.η αλλαγη sim tray δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβη κανα 30αρι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενα περισσοτερο σαν κοστος επισκευης..Μιας και ετσι οπως ειναι το q10, βγαινει ολο το τηλεφωνο για να φτιαχτει..Απο μαγαζια, υπαρχει κανενα που θα μπορουσα να το παω, αμα δεν βγαλω ακρη;
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενα περισσοτερο σαν κοστος επισκευης..Μιας και ετσι οπως ειναι το q10, βγαινει ολο το τηλεφωνο για να φτιαχτει..Απο μαγαζια, υπαρχει κανενα που θα μπορουσα να το παω, αμα δεν βγαλω ακρη;

 

Irepair.gr, με προτίμηση στο κατάστημα στην Κηφισίας.

Έχουν πάει αρκετοί με το ίδιο θέμα, μαζί τους και εγώ με άψογα αποτέλεσματα. Κόστος υπολόγισε κοντά στο πενηντάρικο.

Link to comment
Share on other sites

Moυ ειπαν ενα 80ρι στο καταστημα της Γλυφαδας που ειναι και κοντα μου..Τωρα το πηγα στο netphone..Απο οτι μου ειπαν αυριο θα μπορω να παω να το παρω

 

 

Παντως, απο οσο προλαβα να το χρησιμοποιησω το Q10,το λατρεψα..Η μονη εφαρμογη που εχω βαλει απο amazon ειναι το viber..Το fb messenger, που μου αρεσει πολυ σαν εφαρμογη στο 6ρι, κολλαγε αρκετα στο Q10, οποτε συμβιβαζομαι με την εφαρμογη του facebook..Γενικα, κολλανε αρκετα οι εφαρμογες απο android ( που ειναι και το λογικο εξαλλου ) oποτε περιοριζομαι στο app world..Αν εξαιρεσουμε λοιπον τις εφαρμογες, που πιστευω πως θα αυξηθουν οσο περναει ο καιρος, ειναι πολυ ωραια συσκευη..Μερα με την νυχτα ειναι σε σχεση με τα παλια τα blackberry που ειχα πιο παλιoτερα...

Edited by lifeowner771
Link to comment
Share on other sites

Moυ ειπαν ενα 80ρι στο καταστημα της Γλυφαδας που ειναι και κοντα μου..Τωρα το πηγα στο netphone..Απο οτι μου ειπαν αυριο θα μπορω να παω να το παρω

 

 

Παντως, απο οσο προλαβα να το χρησιμοποιησω το Q10,το λατρεψα..Η μονη εφαρμογη που εχω βαλει απο amazon ειναι το viber..Το fb messenger, που μου αρεσει πολυ σαν εφαρμογη στο 6ρι, κολλαγε αρκετα στο Q10, οποτε συμβιβαζομαι με την εφαρμογη του facebook..Γενικα, κολλανε αρκετα οι εφαρμογες απο android ( που ειναι και το λογικο εξαλλου ) oποτε περιοριζομαι στο app world..Αν εξαιρεσουμε λοιπον τις εφαρμογες, που πιστευω πως θα αυξηθουν οσο περναει ο καιρος, ειναι πολυ ωραια συσκευη..Μερα με την νυχτα ειναι σε σχεση με τα παλια τα blackberry που ειχα πιο παλιoτερα...

 

Με το καλό να πάρεις το κινητό σου αύριο και να μην αντιμετωπίσεις κανένα άλλο πρόβλημα.

 

Πάντως, δε χρειάζεσαι καν εφαρμογή για messenger. Τα μηνύματα έρχονται στο hub.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..Επειδη δεν εχω βγαλει ακρη απο το ιντερνετ..Το τηλεφωνο εχει leaked os περασμενο την 10.3.1..Οταν με το καλο βγει η official, θα μπορω να την περασω;Η δεν υπαρχει λογος;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..Επειδη δεν εχω βγαλει ακρη απο το ιντερνετ..Το τηλεφωνο εχει leaked os περασμενο την 10.3.1..Οταν με το καλο βγει η official, θα μπορω να την περασω;Η δεν υπαρχει λογος;

 

η εκδοση που θα βγει θα ειναι μεταγενεστερη se version απο την leaked.δηλ αν εχεις leaked 103.1.2267 που ειναι η τελευταια η official θα ειναι 10.3.1.3 (παραδειγμα αναφερει και υποθεσεις κανω.μπορει να ειναι και 10.3.2 ).

θα μπορεις να περασεις την καινουργια εκδοση..θα σου βγαλει ενημερωση οτι υπαρχει καινουργια εκδοση.

τωρα αν οι αλλαγες ειναι σημαντικες που να κανουν διαφορα με την leaked δεν το ξερουμε για να σου απαντησω αν αξιζει.ειναι καλο να εχεις την τελευταια εκδοση λειτουργικου.

το netphone ποσο σου πηρε?το irepair της γλυφαδας ειναι οτι ναναι εδω και χρονια.ειχα δωσει 9700 για φτιαξιμο ειχε προβλημα με το ακουστικο και μου το εβγαλαν οτι ειναι για ανταλλακτικα.το εδωσα μετα στο netphone λιγο το σκαλησαν και εστρωσε.δεν μου πηραν τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση που θα βγει θα ειναι μεταγενεστερη se version απο την leaked.δηλ αν εχεις leaked 103.1.2267 που ειναι η τελευταια η official θα ειναι 10.3.1.3 (παραδειγμα αναφερει και υποθεσεις κανω.μπορει να ειναι και 10.3.2 ).

θα μπορεις να περασεις την καινουργια εκδοση..θα σου βγαλει ενημερωση οτι υπαρχει καινουργια εκδοση.

τωρα αν οι αλλαγες ειναι σημαντικες που να κανουν διαφορα με την leaked δεν το ξερουμε για να σου απαντησω αν αξιζει.ειναι καλο να εχεις την τελευταια εκδοση λειτουργικου.

το netphone ποσο σου πηρε?το irepair της γλυφαδας ειναι οτι ναναι εδω και χρονια.ειχα δωσει 9700 για φτιαξιμο ειχε προβλημα με το ακουστικο και μου το εβγαλαν οτι ειναι για ανταλλακτικα.το εδωσα μετα στο netphone λιγο το σκαλησαν και εστρωσε.δεν μου πηραν τιποτα...

40 ευρω εκανε η επισκευη.Σημερα θα παω να το παρω.Ελπιζω ολα να ειναι καλα.Το iRepair ουτε να το ακουω δεν θελω..Ενα 8520 τους ειχα παει, το κρατησαν 2 μηνες γιατι ηταν στα ¨κεντρικα¨ και οταν το πηρα πισω, ειχαν αλλαξει ολο το housing!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...