Jump to content

Vodafone Full Σήμα


sportguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία απορια : στις οδηγίες λεει να έχουμε μόνιμα 3g. Αν το αφήσω στό αυτοματο θα υπάρξει πρόβλημα. Η αποσταση από τη συσκευή είναι 3 ως 6 μέτρα..

 

τό κινητό σου θα δικτυωθεί στο ισχυρότερο σήμα οπότε θα είναι του φουλ σήματος , εκτός και η λήψη του κινητού σου από 2g είναι πιο ισχυρή. Γενικά εγώ για να είμαι σίγουρος όταν θέλω να μπω ίντερνετ από τό κινητό βάζω μόνο 3g και μπαίνω και μετά τό γυρίζω στο 2g , αυτό σου προτείνω να κανεις και εσύ κλειδωσε τό στο 3g όταν είσαι σπίτι με τό φουλ σήμα και όταν φεύγεις από τό σπίτι τό αλλάζεις σε 2g για εξοικονόμηση μπαταρίας.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μερικες φορές το ξεχνάω είτε σε 3g είτε σε αυτοματο.
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φίλος που μετακόμισε πρόσφατα έχει ένα θέμα με το σήμα στο νέο διαμέρισμα βρίσκει μία γραμμή μόνο σε ένα συγκεκριμένο σημείο ενός δωματίου κοντά στο παράθυρο. Δεν ξέρω τί είναι και πως δουλεύει αυτό το full σήμα. Σημειωτέον δεν έχει γραμμή για σταθερό μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Υπάρχει κανένα κολπάκι να αυξήσει την λήψη του και για να μην αναγκάζεται να μιλάει συνέχεια σε εκείνο το συγκεκριμένο σημείο?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια να ρωτησω επειδη δε ξερω απο αυτα τα φουλ σημα, υπαρχει φουλ σημα σε κινητα smartphones?? ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω επειδη δε ξερω απο αυτα τα φουλ σημα, υπαρχει φουλ σημα σε κινητα smartphones?? ευχαριστω πολυ!!

 

Διαβασε λιγο να μπεις στο νοημα τι ειναι το φουλ σημα.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9065

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω επειδη δε ξερω απο αυτα τα φουλ σημα, υπαρχει φουλ σημα σε κινητα smartphones?? ευχαριστω πολυ!!

 

πρέπει να έχεις κινητό 3g για να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις το φουλ σημα

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και γω χθες το εργαλειο και δουλεψε αμεσως. Φουλ σημα σε ολο το σπιτι. Το μονο που με προβληματιζει ειναι να μην μας ψηνει τον εγκεφαλο και εχω και το μωρο στο σπιτι. Αυτο εχει καμια ρυθμιση να του κατεβαζα τα watt ; και ας εχω και 2 κουτακια λιγοτερο σημα...
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και γω χθες το εργαλειο και δουλεψε αμεσως. Φουλ σημα σε ολο το σπιτι. Το μονο που με προβληματιζει ειναι να μην μας ψηνει τον εγκεφαλο και εχω και το μωρο στο σπιτι. Αυτο εχει καμια ρυθμιση να του κατεβαζα τα watt ; και ας εχω και 2 κουτακια λιγοτερο σημα...

 

H ακτινοβολία μειώνεται αναλογα με το τετράγωνο της απόστασης

διπλάσια απόσταση = το ένα τέταρτο της ακτινοβολίας

δεκαπλάσια απόσταση = 100 φορές λιγώτερη ακτινοβολία . Απλά βάλτο μακριά από το μωρό .

Αυτή η συμβουλή δεν σημαίνει με κανένα τρόπο ότι θεωρώ την ακτινοβολία των κινητών επικύνδινη. Απλά είναι ένα προληπτικό μέτρο .

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχεις κινητό 3g για να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις το φουλ σημα

φιλε εχω κινητο σαμσυνγ S4 i9505 και απ οτι ξερεις υποστηριζει 3G και 4G, δηλαδη πρεπει να βαλω 3G για να εχω φουλ σημα το κινητο μου?? και δευτερο διαβαζα καποια σχολια αποψεις οτι το φουλ σημα χρησιμοποιειται κατι ρούτερ,μοντεμ μεσα στο σπιτι και βλεπω μια φωτογραφια κατι ενα μικρο ασπρο πριζα,και κλπ, ??? ευχαριστω θερμα και περιμενω τη βοηθεια σου,

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχω κινητο σαμσυνγ S4 i9505 και απ οτι ξερεις υποστηριζει 3G και 4G, δηλαδη πρεπει να βαλω 3G για να εχω φουλ σημα το κινητο μου?? και δευτερο διαβαζα καποια σχολια αποψεις οτι το φουλ σημα χρησιμοποιειται κατι ρούτερ,μοντεμ μεσα στο σπιτι και βλεπω μια φωτογραφια κατι ενα μικρο ασπρο πριζα,και κλπ, ??? ευχαριστω θερμα και περιμενω τη βοηθεια σου,

 

θα πρέπει να κλειδώσεις το κινητό στο 3g μόνο για ο μην κάνει εναλλαγές. όσο για. την νέα συσκευή full σήμα ακριβώς έτσι είναι σαν χρόνο διακόπτης μπριζας μοιάζει που συνδέεται μετοχές ρούτερ με καλώδιο και στο ρεύμα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι απαραιτητο να εχεις το 3g ανοιχτο για να πιασεις φουλ σημα. Εμενα πιανει και με κλειστο. Απλα εννοει οτι μπορει να σου παρεχει φουλ 3g.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι απαραιτητο να εχεις το 3g ανοιχτο για να πιασεις φουλ σημα. Εμενα πιανει και με κλειστο. Απλα εννοει οτι μπορει να σου παρεχει φουλ 3g.

 

άμα το κινητό σου δεν είναι 3g τότε δεν θα παίρνεις σημα από εκεί, επίσης άμα δεν θέλει κάποιος να κλειδωσει το κινητό του στο 3g μόνο μπορεί να το βάλει στην διπλή λειτουργία. Απλά στο 3g μόνο κλειδώνεις το κινητό μόνο στο 3g να μπαίνει άρα έχεις σίγουρο σημα από το φουλ σημα, ένω άμα το βάλεις στην διπλή λειτουργία μπορεί να κάνει εναλλαγές από το ένα δίκτυο στο άλλο.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και γω χθες το εργαλειο και δουλεψε αμεσως. Φουλ σημα σε ολο το σπιτι. Το μονο που με προβληματιζει ειναι να μην μας ψηνει τον εγκεφαλο και εχω και το μωρο στο σπιτι. Αυτο εχει καμια ρυθμιση να του κατεβαζα τα watt ; και ας εχω και 2 κουτακια λιγοτερο σημα...

 

στην λογική της πρόληψης, ανεξάρτητα με το αν τελικά έχει ή δεν έχει περισσότερη ακτινοβολία, θα σου πρότεινα να πάρεις έναν εβδομαδιαίο ηλεκτρονικό χρονοδιακόπτη και να προγραμματίσεις τις ώρες που θέλεις να είναι ανοικτό. Μια δευτερη προφύλαξη θα ήταν να το βάλεις όσο πιό μακριά από το παιδικό δωμάτιο προφανώς.

Εγώ έχω πάρει αυτόν: http://www.emimikos.gr/OEM-TGE-2A/

και προγραμμάτισα να κλείνει από 23.00 - 07.00 τις καθημερινές και από 24.00 - 09.00 τα ΣΚ.

 

ΥΓ. και μην ξεχνάς να αφήνεις το dect στη βάση του τα βράδια και αν μπορείς, να απενεργοποιείς και το wifi, τα μωρά και παιδιά έχουν πολύ μικρότερα όρια ανοχής ακτινοβολίας.

Link to comment
Share on other sites

άμα το κινητό σου δεν είναι 3g τότε δεν θα παίρνεις σημα από εκεί, ....

Εχεις δικιο λογικα δεν λειτουργει με κινητα παλαιοτερης τεχνολογιας

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο λογικα δεν λειτουργει με κινητα παλαιοτερης τεχνολογιας

 

Παλαιοτερης που ειναι 3G μπορουν να δουλεψουν (πχ παλαιοτερα ΝΟΚΙΑ κτλ) αν δεν εχουν 3G τοτε με σιγουρια ΔΕΝ δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως το παιρνουμε? εχει χρεωση?

 

90€ ζητάει η Vodafone για την συσκευή με προοπτική του δωρεάν εάν έχεις και συμβόλαιο στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αρκετοι το εχουμε παρει και δωρεαν.. εχουμε γραψει επανελειμενως τροπους να το παρετε και τελειως δωρεαν (ΠΧ εγω το πηρα εντελως δωρεαν και καρτοκινητος.)

Μιληστε με την Εξυπηρετηση πελατων κυριως απο Twitter οσοι δοκιμασαμε απο εκει το πηραμε αμεσως και δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος πού το έχει να ανεβάσει φωτογραφία τα χαρακτηριστικά της συσκευής για να δούμε τι ακτινοβολία εκπέμπει ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος πού το έχει να ανεβάσει φωτογραφία τα χαρακτηριστικά της συσκευής για να δούμε τι ακτινοβολία εκπέμπει ;

 

Εχω το Sagem της vodafone και η συσκευασια περιλαμβανει μονο οδηγο χρησης ο οποιος λεει τα κλασικα οτι το προιον ειναι ασφαλη και πιστοποιημενο συμφωνα με τον οργανισμο iCNIRP και δοκιμασμενο κατα τα προτυπα IEC.Δεν αναφερει κανενα βαθμο εκπομπης παρα μονο την ταση στο εξωτερικο του κουτιου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Χθες μετα απο μια διακοπη στο ιντερνετ του σπιτιου επεσε η συσκευη φουλ σημα και δεν μπορουσε να συγχρονησει ξανα.Πηρα στο 13830 οπου τα παιδια μου ειπαν οτι αυτη η καινουργια συσκευη sagem που δινουν εδω και ενα εναμιση χρονο εχει προβληματα αποσυγχρονισμου σε σχεση με την παλιοτερη (που εχω και γω σπιτι για το φουλ σημα της κοσμοτε) η οποια συγχρονιζει σε 1-2 λεπτα αντι για της βονταφον οπου μπορει να θελει και 20'.Τελος παντων την ξαναπερασε στο συστημα τωρα δουλευει μια χαρα Ανεπισημα μου ειπε οτι ετοιμαζεται η βοφταφον να λανσαρει το φουλ σημα 4G χωρις να μου δωσει αλλες πληροφοριες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...