Jump to content

Προβληματα στο format


skaltchun
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Θα χρειαζόμουν λίγη βοήθεια σε κάτι αρκετά περίεργο που μου συμβαίνει. Δεν είμαι και πολύ εξπέρ με τα computer αλλά κάποιες γνώσεις τις έχω. Εώς το να κάνω ένα format(με εγκατάσταση OS) δηλαδή. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν, αν έχοντας εγκατεστημένα τα win 8 32bit και θες να εγκαταστήσεις τα win 8.1 64 bit μήπως πρέπει να κάνεις κάτι διαφορετικό από ότι με προηγούμενες εκδόσεις windows, διότι αφού αρχίζω να bootάρω από το cd και με ρωτάει τα πριν της εγκατάστασης, όταν πάει να εγκαταστήσει βγάζει μήνυμα που λέει ότι "έχετε μια έκδοση 32 bit και προσπαθείτε να εγκαταστήσετε μία 64. Βάλτε μια άλλη έκδοση στο cd writter." Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, δεν κανω αναβαθμιση. Επανεγκατασταση κανω 100%. Αφου με προειδοποιει οτι θα σβηστουν ολα. Το εχω ξανακανει ετσι κι αλλιως, απλο ειναι το format αλλα λιγο παρεξηγημενο. Edited by skaltchun
Link to comment
Share on other sites

Οκ μπορεί να είναι χαζή η απορία μου αλλά τι επεξεργαστή έχεις ;

 

επίσης , φτάνεις στο σημείο που επιλέγεις δίσκο / Partition ;

αν ναι , απλά επιλέγεις το ήδη υπάρχον ;

αν θες καθαρή εγκατάσταση από την αρχή δοκίμασες να σβήσεις τα partition (ΠΡΟΣΟΧΗ τι σβήνεις εεε) (λογικά είναι το system Preserved και το κανονικό , ΠΡΟΣΟΧΗ ξαναλέω τα λέω αυτά με την λογική ότι έχεις έναν δίσκο) και μετά να πατήσεις επόμενο ;

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...