Jump to content

Ελληνική Τηλεοπτική Σεζόν 2013-14 - Post Season


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Mega για άλλη μία χρονιά με εκπλήσσει που δεν έχει σκεφτεί την προσθήκη μιας αντίστοιχης εκπομπής όπως το Ραδιο Αρβύλα για την νυχτερινή ζώνη ενώ εντύπωση προκαλεί πως επιμένει στο να παρουσιάζει νέα τηλεπαιχνίδια με κεντρικό παρουσιαστή τον Ουγγαρέζο που δεν θεωρείται και ιδιαίτερα αγαπητός σε πολλούς τηλεθεατές.

 

Από την άλλη, τα Καρντασιανς μάλλον θα είναι μια ευχάριστη παρέα, αρκεί να υπάρχει και η κατάλληλη θεματολογία.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά, όσο για τους Ράδιο Αρβύλα, καλά το πάνε το πράγμα. Πρόπερσι έβγαιναν τρεις μέρες τη βδομάδα, πέρσι δύο, φέτος μία, του χρόνου λογικά δε θα έχει καθόλου. Και καλύτερα έτσι, γιατί είχε καταντήσει πολιτική/κομματική η εκπομπή, όπου πίσω από το "εμείς νομίζουμε", "αυτό μας έκανε εντύπωση" κλπ κλπ, ουσιαστικά μεταφέρονταν η γνώμη του Κανάκη, και οι υπόλοιποι ως πειθήνια όργανα και υπάκουοι υπάλληλοι έγνεφαν συγκαταβατικά. Προσωπικά να μου λείπουν τέτοιες εκπομπές. Έχω ξενερώσει με την πάρτη τους όχι από την περσινή σεζόν, αλλά από την προπέρσινη.

 

Και γενικά, σχολιάζοντας την φετινή τηλεοπτική σεζόν, δεν εκπλήσσομαι ούτε απογοητεύομαι με την μιζέρια που επικρατεί. Μπορεί να υπάρχουν ακριβές και προσεγμένες παραγωγές, αλλά για μένα καμία απολύτως ουσία. Υπάρχει πολύς κόσμος που έχει γυρίσει την πλάτη του στην ελληνική τηλεόραση εδώ και πολύ καιρό, ενημερώνεται από το διαδίκτυο, ψυχαγωγείται κατεβάζοντας ταινίες και σειρές, ή ξεδίνει με εντελώς εναλλακτικούς τρόπους. Άκρως υγιές κατά τη γνώμη μου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και γενικά, σχολιάζοντας την φετινή τηλεοπτική σεζόν, δεν εκπλήσσομαι ούτε απογοητεύομαι με την μιζέρια που επικρατεί. Μπορεί να υπάρχουν ακριβές και προσεγμένες παραγωγές, αλλά για μένα καμία απολύτως ουσία. Υπάρχει πολύς κόσμος που έχει γυρίσει την πλάτη του στην ελληνική τηλεόραση εδώ και πολύ καιρό, ενημερώνεται από το διαδίκτυο, ψυχαγωγείται κατεβάζοντας ταινίες και σειρές, ή ξεδίνει με εντελώς εναλλακτικούς τρόπους. Άκρως υγιές κατά τη γνώμη μου.

Φαινεται ομως οτι απο φετος υπαρχει μια ανακαμψη,σε σχεση με τις προηγουμενες σεζον.Περσι τετοιον καιρο υπηρχαν ελαχιστα νεα προγραμματα,και επικρατουσε κλιμα σχετικης νεκρας σε ολα τα καναλια.Τουλαχιστον φετος,υπαρχει πληρες προγραμμα και απο τα 3 μεγαλα καναλια,κατι που δεν υπηρχε περσι.Επισεις εδω και 1 μηνα εχει εμφανιστει και ενα νεο καναλι εθνικης εμβελειας (Ε tv) το οποιο αν εμπλουτισει λιγο ακομα το προγραμμα του μπορει να καλυψει το κενο που αφησε το μαυρισμα του alter.Μεχρι περσι στην τηλεοραση επικρατουσε το ρητο "καθε φετος και χειροτερα".Φετος,για 1η φορα μετα απο χρονια βλεπουμε καλυτερο και πλουσιοτερο προγραμμα απο την προηγουμενη χρονια σε ολα τα καναλια.Το μονο κακο σε σχεση με την περσινη σεζον ειναι το κλεισιμο της ΕΡΤ,που μπορει να μην ειχε και το καλυτερο προγραμμα ομως ειχε αρκετα καλυτερο προγραμμα απο αυτο της καινουριας Δημοσιας Τηλεορασης,συν το οτι ειχε και το μοναδικο καναλι high definition στην επιγεια τηλεοραση.Μου εχει λειψει τρομερα το να βλεπω αγωνες champions league,euro και final four σε HD. Για μενα η ελληνικη τηλεοραση δεν εχει πεθανει,απλως διανυει μια μαυρη περιοδο λογο οικονομικης κρισης.Μπορει να εχει χασει αρκετο εδαφος σε σχεση με παλιοτερα λογο του internet και των νεων τεχνολογιων,ομως ακομα υπαρχουν προγραμματα που αξιζουν,εστω και για να περναει κανεις την ωρα του.Ας ελπισουμε οτι απο φετος θα φτιαξουν τα πραγματα και θα βλεπουμε καθε χρονο πληρες προγραμμα απο τα καναλια.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ πλέον να δω ελληνικές σειρές, μόνο από τα τρέιλερ, η "προχειρότητά" τους στο σενάριο με απωθεί .. Έχω ακούσει καλά λόγια για το Μην αρχίζεις τη μουρμούρα και για την Ελληνοφρένεια, αλλά δεν τα'χω δει ακόμα .. Το μόνο ίσως που να αξίζει να βλέπω είναι στο Σκάι το GoT .. :)

 

Λόγω του τρόπου με τον οποίο έκλεισε η ΕΡΤ, έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να μη δω ποτέ ΔΤ, αλλά κάτι μου λέει ότι σύντομα θα δημιουργηθεί και HD κανάλι μιας και η νέα δημόσια τηλεόραση δεν είναι μεταβατικός φορέας, αλλά ο αντικαταστάτης της ΕΡΤ και σύμφωνα με διάφορες ιστοσελίδες, έχουν αρχίζει και οι ετοιμασίες για την μετάδοση ραδιοφωνικού προγράμματος .. :down:

Link to comment
Share on other sites

Παρακουλουθησα το "Κρατα γερα" χτες και προχτες.Ειναι ωραιο και διασκεδαστικο τηλεπαιχνιδι για να περναει κανεις την ωρα του.Πιστευω ομως οτι ισως να το ψιλοβαρεθει ο κοσμος με τον καιρο,λογο της επαναληψης των ιδιων δοκιμασιων.Εβαλα για λιγο να δω απο περιεργεια την εκπομπη του Mουτσινα στον alpha οταν εκανε διαφημιστικο break το "Κρατα γερα" και πραγματικα δεν βλεποταν.Δεν αντεξα να δω ουτε 5 λεπτα.Αλλαξα καναλι απο το 1ο λεπτο.Πραγματικα δεν το εχει καθολου το stand up comedy ο μουτσινας.Δεν ειναι καθολου αστειος,αλλα γελοιος.Προσπαθει να μιμηθει τα late night shows της αμερικανικης τηλεορασης,με παταγωδη αποτυχια.Τα Καρντασιανς στον ant1 δεν με εντυπωσιασαν και ιδιαιτερα.Ουτα κρυο,ουτε ζεστη.Μου φανηκε πολυ περιεργο σαν ειδος εκπομπης.Ναι μεν ξεφευγει απο το βαρετο και συνηθισμενο στυλ των απλων κλασσικων talk shows αλλα ολο αυτο το concept της και καλα "συγκατοικησης" με ξενισε αρκετα,και το χιουμορ στα ενδιαμεσα κωμικα σκετσακια ηταν αρκετα επιτηδευμενο.Απο τους 3 παρουσιαστες ο Σταροβας μου αρεσε περισσοτερο.Οι αλλοι 2 δεν κολλαγαν και τοσο με το concept της εκπομπης.Ισως να ηταν πιο ωραιο αν επαιζαν και παιχνιδια με συμμετεχοντες απο το κοινο,οπως στο Πολυ την κυριακη.Ετσι θα ταιριαζε περισσοτερο στον Αρναουτογλου.
Link to comment
Share on other sites

Το "Κρατα γερα" θα βουλιάξει, ο μουτσινάς γίνεται αρκετά αντιπαθητικός, δεν του ταιριάζει καθόλου η εκπομπή, ας ικανοποιηθεί με την παρουσία του και μόνο στο Δέστε τους.

 

Καρντάσιανς: Καλό το παρεάκι, αλλά πως να το κάνουμε, ο Σταρόβας ξεχωρίζει και πιστεύω αν ήταν μόνος του, θα είχε πιο χαβαλέ, τώρα αυτά τα σκιτσάκια των τριών μου θυμίζουν παιδικά τρικ, όπως π.χ οι ατάκες ποιος να χτυπάει την πόρτα και άλλα τέτοια είναι περιττά.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλο ηταν και το biggest game show in the world καθε Παρασκευη βραδυ.Θυμιζει αρκετα τα Παιχνιδια χωρις συνορα που επαιζαν παλια στην ΕΡΤ.Τα ειχα νοσταλγησει,οπως και αλλοι πολλοι τηλεθεατες που εδω και χρονια ζητουσαν την επαναφορα τους στην τηλεοραση.Αυτο το τηλεπαιχνιδι του ant1 ειναι μια καλη προσπαθεια αναβιωσης τους,και ελπιζω να γινει θεσμος και να συμμετεχει η Ελλαδα καθε χρονο,οπως γινοταν με τα Παιχνιδια χωρις συνορα.Το μονο αρνητικο στοιχειο ειναι η Μπουλε που δεν της ταιριαζει καθολου η παρουσιαση ενος τετοιου τηλεπαιχνιδιου.Θα ταιριαζε καποιος πιο "χαβαλετζης" παρουσιαστης οπως π.χ. ο Πουμπουρας,ο Φερεντινος ή ο Πυρπασοπουλος.Κατα τα αλλα το διδυμο Λιανου-Θαναηλακη στον σχολιασμο ειναι φοβερο.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι κανει καριερα στην Ελληνικη τηλεοραση η Ναντια Μπουλε? το εχεο να προσφερει αυτη η παγοκολωνα στην Ελληνικη tv. Την ιδια απορια εχω για Ναργες Ζαριφη η πρωτη μιλαει λες και μασαει big babol και η δευτερη κανει καριερα διαφημιζοντας τα κιλα της και τις διαιτες που κανει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι κανει καριερα στην Ελληνικη τηλεοραση η Ναντια Μπουλε? το εχεο να προσφερει αυτη η παγοκολωνα στην Ελληνικη tv. Την ιδια απορια εχω για Ναργες Ζαριφη η πρωτη μιλαει λες και μασαει big babol και η δευτερη κανει καριερα διαφημιζοντας τα κιλα της και τις διαιτες που κανει
εγω παλι δεν εχω καταλαβει πιος βλεπει σκορδα και λιαγκα.γρηγορη και τους αλλους 2 τον μουτσινα ΜΔΙΑΧ και τη ξανθια,και τη σπυροπουλου στο πρωινο του αλφα τα σαββατα....

Απο ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΥΣ αυτους μονο φωτης και μαρια αξιζουν.

δεν ξερω αλλα η φετεινη σεζον ειναι παρε τον ενα βαρα τον αλλον.τελικα αρχιζει να μου λειπει οταν ειμουν μικρο και εβλεπα τη γιουροβισιον με τη φωνη της μποκοτα:p

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αρχιζει επιτελους το νεο prime-time προγραμμα του mega με τις σειρες "Με τα παντελονια κατω","Οι βασιλιαδες" και "Το σπιτι της εμμας".Υπαρχουν αλλαγες σχετικα με την προβολη των νεων εκπομπων μαγειρικης.Καθε Σαββατο στις 19:00 θα προβαλλεται η εκπομπη του Σκαρμουτσου "Χωρις συνταγη" και καθε Κυριακη οι εκπομπες "Dr Cook" στις 18:00 και "Απο την πολη ερχομαι"στις 19:00
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αρχιζει επιτελους το νεο prime-time προγραμμα του mega με τις σειρες "Με τα παντελονια κατω","Οι βασιλιαδες" και "Το σπιτι της εμμας".Υπαρχουν αλλαγες σχετικα με την προβολη των νεων εκπομπων μαγειρικης.Καθε Σαββατο στις 19:00 θα προβαλλεται η εκπομπη του Σκαρμουτσου "Χωρις συνταγη" και καθε Κυριακη οι εκπομπες "Dr Cook" στις 18:00 και "Απο την πολη ερχομαι"στις 19:00

 

Τα «ελεύθερα» κανάλια σε πλήρη συντονισμό τελείωσαν με την ψυχαγωγια στο σπίτι. Με το πρόγραμμα που έχουν με ελάχιστες ταινίες σε στέλνουν κατευθείαν στη συνδρομητική για να βλέπεις ταινίες και σειρές της προκοπής οποαιδήποτε ώρα θες . Eυτυχώς οι τύποι στη nova κατάλαβαν ή αναγκάστηκαν και έχουν ρίξει τις τιμές, απ’ οτι είδα στα 15 ευρω το μηνα για 4 κανάλια παίζει για πολύ κόσμο, παρά την κρίση.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που του φαίνεται εξαιρετικά φτωχή και μίζερη η φετινή σεζόν από άποψη προγραμμάτων στα "ελεύθερα" κανάλια. Γιατί τα ελληνικά σήριαλ του Mega που αναφέρθηκαν πιο πάνω (εκτός από το καινούργιο με το Μπέζο που δε μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν έχει βγει στον αέρα ακόμα), σύμφωνα με τη δική μου αισθητική φυσικά, χωρίς να γενικεύω, τα θεωρώ επιεικώς άθλια και κακόγουστα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η τρεχουσα εβδομαδα ειναι η τελευταια που τα σηριαλ του mega προβαλλονται κανονικα για το 2013.Απο 23/12 μεχρι 03/01 τα Κλεμμενα ονειρα και οι υπολοιπες σειρες σταματανε για τις γιορτες και στην θεση τους θα προβαλλονται κινηματογραφικες ταινιες.Απο 06/01 επιστρεφουν τα κλεμμενα ονειρα και απο 13/01 το υπολοιπο prime-time προγραμμα με καποιες αλλαγες.Συγκεκρειμενα η σειρα "με τα παντελονια κατω" θα προβαλλεται 2 φορες την εβδομαδα (δευτερα-τριτη 22:30),το σπιτι της εμμας σε επαναληψη καθε πεμπτη και παρασκευη22:30(κατα πασα πιθανοτητα τα καινουρια επεισοδια θα ερθουν απο Φεβρουαριο),και καθε τεταρτη στις 22:30 θα προβαλλονται ταινιες,ενω απο τον Φεβρουαριο θα ξεκινησει να προβαλλεται και η νεα κωμικη σειρα με τιτλο "Κατω παρταλι" με Τσιμιτσελη,Χαλκια και Σταυροπουλου.Ο 2ος κυκλως των "Βασιλιαδων" τελειωνει αποψε με διπλο επεισοδιο ενω ειναι αγνωστο το ποτε θα ξεκινησει ο 3ος κυκλος και απο ποιο καναλι(υπαρχει περιπτωση να μετακομισουν στον ant1 και να προβληθουν απο το φθηνοπωρο του 2014).Στον ant1 αντιθετα ολα τα προγραμματα συνεχιζουν κανονικα και κατα την διαρκεια των γιορτων και τιποτα δεν διακοπτεται,με εξαιρεση την πρωτη μερα των Χριστουγεννων και την ημερας της Πρωτοχρονιας που θα προβληθουν ταινιες,ενω αναμενονται αλλαγες στις αρχες του 2014(οι εκπομπες Κρατα γερα ,Πλακα κανεις και The biggest game show in the world συντομα θα ολοκληρωθουν και θα προστεθουν οι καινουριες εκπομπες The Voice,Τριχες και Wanted).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απο σημερα ξεκινανε τα καινουρια επεισοδια των σειρων του mega,κανει πρεμιερα μια νεα σειρα και υπαρχουν καποιες μικρο-αλλαγες στο προγραμμα.

Δευτερα

21:15 Κλεμμενα ονειρα

22:30 Κατω παρταλι

Τριτη

21:15 Κλεμμενα ονειρα

22:30 Το σπιτι της εμμας

Τεταρτη

21:15 Κλεμμενα ονειρα

22:30 Με τα παντελονια κατω

Πεμπτη

21:15 Κλεμμενα ονειρα

22:30 Mega cinema-Ελληνικο σινεμα

Παρασκευη

21:15 Κλεμμενα ονειρα(διπλα επεισοδια μεχρι τις 23:30)

Απο τον Μαρτιο αναμενεται να ενταχθουν στο προγραμμα του mega η ελληνικη μεταφορα της αμερικανικης σειρας του ABC Modern family,το just the 2 of us 2 και ενα νεο τηλεπαιχνιδι με την Σμαραγδα Καρυδη.Επισεις στον ant1 σημερα στις 22:15 κανει πρεμιερα η νεα εκπομπη με φαρσες με τον τιτλο wanted,και στον alpha επιστρεφουν τα καινουρια επεισοδια της σειρας "Μην αρχιζεις την μουρμουρα",αφου μετα απο το Χριστουγεννιατικο επεισοδιο βλεπαμε μονο επαναληψεις.

Link to comment
Share on other sites

Το Κάτω Παρτάλι προσωπικά δεν το είδα αλλά είδα πολλά σχόλια στο φβ ότι ήταν πολύ ωραίο και λεω να κάνω τον κόπο και να το δω!

Το Wanted που είδα, μου άρεσε αρκετά! Το μόνο που με χάλασε ήταν το γέλιο των τριων ατόμων την ώρα που ο τέταρτος έκανε τη δοκιμασία. Μπορεί να μαι εγώ παράξενος αλλά μου την έσπαγε :p

Μην αρχίζεις τη μουρμούρα. Απλά κορυφαίο!!!

Link to comment
Share on other sites

Το Κάτω Παρτάλι προσωπικά δεν το είδα αλλά είδα πολλά σχόλια στο φβ ότι ήταν πολύ ωραίο και λεω να κάνω τον κόπο και να το δω!

Το Wanted που είδα, μου άρεσε αρκετά! Το μόνο που με χάλασε ήταν το γέλιο των τριων ατόμων την ώρα που ο τέταρτος έκανε τη δοκιμασία. Μπορεί να μαι εγώ παράξενος αλλά μου την έσπαγε :p

Μην αρχίζεις τη μουρμούρα. Απλά κορυφαίο!!!

To Κατω παρταλι ειναι ωραια σειρα,εχει αρκετο γελιο.Το Wanted λιγο που ειδα οταν εκανε διαλυμε το παρταλι, κι αυτο καλο ηταν,αλλα ελπιζω να εχουν καινουριες πλακες και δοκιμασιες σε καθε επεισοδιο και οχι να επαναλαμβανουν τις ιδιες οπως εκαναν στο Πλακα κανεις που στην αρχη,στα πρωτα επεισοδια ειχε φαση αλλα μετα γινοταν βαρετο.Απο την ερχομενη εβδομαδα θα προβαλλεται καθε Τριτη αντι για Δευτερα,αφου δεν αντεξε τελικα στην συγκρουση με το παρταλι οσο αναφορα την τηλεθεαση.H Μουρμουρα πιστευω πως ειναι η εκπληξη της φετινης σεζον και ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα συνεχισει και του χρονου,αφου τα νουμερα παραμενουν αρκετα υψηλα,και ακομα και στις επαναληψεις σημειωνει παραπανω απο ικανοποιητικα νουμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αυτοι οι 4-5 τυποι στον αντ1 που τους δειχνει τωρα, τι ρολο βαρανε;

και καλα jackass; ας τους πει καποιος να σταματησουν

Link to comment
Share on other sites

αυτοι οι 4-5 τυποι στον αντ1 που τους δειχνει τωρα, τι ρολο βαρανε;

και καλα jackass; ας τους πει καποιος να σταματησουν

 

Νομιζουν οτι εχουν αισθηση του χιουμορ.... απλως ειναι τοσο χαζοι -με τον Μανικα βασιλια των ηλιθιων- που εχουν μπλεξει τη μα....κια με την πλακα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για κατεβασμα δεν ξερω αν υπαρχουν καπου.Μπορεις να τα παρακουλουθησεις online απο εδω:

http://www.megatv.com/katopartali/default.asp?catid=33913

Link to comment
Share on other sites

online ξερω.

download θελω να τα κανω ομως

 

Γι' αυτό που ζητάς, δες εδώ.

Και γενικώς το datemule έχει τα πάντα από σειρές, ιδίως τις ελληνικές. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αυτό το σήριαλ του mega μοντέρνα οικογένεια κάνει καθόλου νούμερα ρε παιδιά; δεν βλέπετε, δεν έχει ούτε κάποια

ευχάριστη φυσιογνωμία για να πεις οκ, ο συγκεκριμένος χαρακτήρας που υποδύεται ο τάδε ηθοποιός έχει πλάκα και γενικά

δεν ξέρω, αλλά είναι τρομαχτικά βαρετό!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει μονο ο Καφετζοπουλος.Κατα τα αλλα πολυ κακη προσαρμογη του αμερικανικου σεναριου,αλλα ετσι εινσι οι αμερικανικες σειρες.Ειναι πολυ δυσκολο να γινει σωστη προσαρμογη.Κατα την γνωμη μου η ελληνικη προσαρμογη του "my name is earl" απο το ιδιο καναλι ηταν αρκετα καλυτερη.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...