Jump to content

Turbo-X G400


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα ακόμα νέο κινητό παρουσίασε το Plaisio,με οθόνη 4.3"ανάλυσης 540x960 pixels,και επεξεργαστή 1GHz.λειτουργικό Android 4.0 (Icecream),λογικά θα έχει και 512 ram.

8.0 Mp κάμαρα και εμπρόσθια κάμερα VGA,ενσωματωμένη μνήμη 4 GB,είναι και Dual sim.Με τιμή στα 199 ευρω,και δώρο χάρτες Dont panic, και 2 έτη εγγύηση.

Τώρα από ποιότητα κατασκευής δεν ξέρω τι λέει,άλλα θα περάσω μια βόλτα να το τσεκάρω και καλύτερα.

 

Δέστε το και εδω--->

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Turbo-X-SmartPhone-G400-%CE%94%CF%8E%CF%81%CE%BF-%CE%A7%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B5%CF%82-Ginius-Driver-B5_MTK6575.htm

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά---> http://img20.imageshack.us/img20/8924/turboxg4002.jpg

Διαγώνιος Οθόνης 4.3"

Ανάλυση Οθόνης 540x960 pixels

Camera 8.0 Mp

Μέγεθος Φωτογραφίας 3264 x 2448 pixels

Αυτόματη Εστίαση Ναι

Εγγραφή Βίντεο Video

Ανάλυση Εμπρόσθιας Κάμερας VGA

Ταχύτητα Επεξεργαστή 1 GHz

Συνδεσιμότητα WiFi Bluetooth

GPS Δέκτης Ναι με A-GPS υποστήριξη

Ραδιόφωνο Stereo fm radio

Ενσωματωμένη Μνήμη 4GB

Τύπος Κάρτας Μνήμης microSD

Cloud Google Drive 5GB

Έκδοση Λειτουργικού Συστήματος Android OS, v4.0 (Icecream)

Flash LED

Quad-band 3G HSDPA 7.2 Mbps

Wi-Fi 802.11 b/g

DLNA Ναι

Wi-Fi Hotspot YES

Bluetooth v2.1 + EDR

SAR EU in W/kg (head) 0,42

Dual Stand by YES

Επέκταση Μνήμης Μέχρι 32 Gb

Τύπος Μπαταρίας 2000 mAh

Χρόνος Αναμονής έως 400 ώρες

Χρόνος Ομιλίας έως 7 ώρες

Βάρος 140 gr

Μήκος 127 cm

Πλάτος 66.4 cm

Ύψος 1.82 cm

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το Galaxy S2 μαιμου.Πιο χοντρο βεβαια αλλα με καλυτερη αναλυση.

Πανω απο 100 ευρω δεν θα εδινα για να το δωσω στον παπαγαλο μου να παιζει angry birds :p:lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα δωσει 200 ευρω για περσινη τεχνολογια? 199 εβγαινε το se neo v πριν 15 μηνες παλι με 1ghz, και 512 ram. Προσωπικα το κοστολογω στα 100-120ευρω...

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα δωσει 200 ευρω για περσινη τεχνολογια? 199 εβγαινε το se neo v πριν 15 μηνες παλι με 1ghz, και 512 ram. Προσωπικα το κοστολογω στα 100-120ευρω...

 

Βασικά εγώ νομίζω πως αν και το αξιολογώ ως τραγική πρόταση, θα πουλήσει αρκετά κομμάτια. Δεν είναι λίγος ο κόσμος που εμπιστεύεται τα turbo-x ως φθηνότερα των ακριβών δυτικών προϊόντων νομίζοντας πως κάνει καλή αγορά κα πως τα λεφτά του πιάνουν τόπο. Έτσι και με το συγκεκριμένο κινητό. Όσοι μπορούν να διαθέσουν τα 200 θα τα διαθέσουν γιατί απλά βλέπουν κάτι μεγάλο και καινούριο στη βιτρίνα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δηλαδη εγω με 200 ευρω που εχω να το παρω η οχι?

Εχεις pm, εγω ειμαι κατα

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! θελω να αγορασω το Turbo-X SmartPhone αλλα ψαχνοντας στοιχεια για να σιγουρεφτο για αυτην την αγορα ο,τ θα ειναι καλη διαβασα στο φορομ σας αλλα και σε κιαλα φορομ ο,τι δεν ειναι και τοσο καλο για την τημι του αλλα και για κιαλα πραγματα ... μπορειτε να μου πειτε γιατι ?? εγω το θεωρο ο,τι ειναι καλο κινητο και πολυ φτηνο για τα χαραχτηριστικα που εχει !!δωστε μου καμια συμβουλη και οπιος θελει ας μου προτειενει κινητα που η τιμη τους να ειναι 200-250 ευρω !
Link to comment
Share on other sites

Φίλε υπάρχει ήδη Thread εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=351210

 

To κινητό δεν είναι κακό αλλά για τη τιμή που προσφέρεται δεν αποτελεί καθόλου ελκυστική περίπτωση.

 

Με 150 euros (μαζί με ταχυδρομικά) έφερα απ'την Κίνα αυτό :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=351301

 

ενώ άλλα παιδιά έκαναν ανάλογη αγορά με το Newman N1 :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345959

 

και τα 2 είναι φθηνότερα και ΠΟΛΥ καλύτερα τεχνολογικά και ποιοτικά.

 

Επιπλέον σε λίγο καιρό, με αυτά τα χρήματα θα κυκλοφορήσουν κινητά - ΤΟΥΜΠΑΝΑ πχ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=351968

 

Εάν φοβάσαι να εισάγεις, υπάρχουν διάφορες καλύτερες επιλογές στο εσωτερικό...

απ'τo Sony Xperia U μέχρι το Go...

Link to comment
Share on other sites

@scatman

Καλα τα λες φιλε μου,το μονο μειον στην ολη ιστορια με την εισαγωγη απο το εξωτερικο,και ειδικα απο Κινα,ειναι το θεμα με την εγγυηση.

Εαν σου παθει το παραμικρο,θες 1,5 μηνα σχεδον να παει και να ερθει,συν τα μεταφορικα,τα οποια σε πολλες περιπτωσεις ειναι αρκετα:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και μια videoπαρουσιαση απο το digitallife.gr--->

Kαι πιο αναλυτικα εδω--->

http://www.digitallife.gr/turbox-g400-85975

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

και εγω δεν ειμαι υπερ του συγκεκριμενου κινητου αλλα μη λεμε και οτι θελουμε...

το κινητο ειναι DUAL SIM που σημαινει αλλη κατηγορια συγκρισης και ολοι ξερουμε ποσο πασχει η συγκεκριμενη κατηγορια σε specs...οποτε ολες οι συγκρισεις με NeoV, Sole κλπ κλπ ειναι τουλαχιστον ατοπες.

 

Αποκει και περα ουτε εγω πιστευω οτι αξιζει, γιατι αφου παιρνεις κινεζια με τη σταμπα του πλαισιου, παρε οποιαδηποτε αλλη κινεζια που να ειναι και στα μετρα σου ακριβως...υπαρχουν απειρες επιλογες που καποιες αναφερθηκαν ηδη (newman κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι dual-sim αξιζει για την εγγυηση.

 

Ενα μεσο android dual-sim κινεζικο κοστιζει περι τα 150€ . Δινεις αλλα 50 και παιρνεις την ασφαλεια της εγγυησης καθως και την αμεσοτητα στην αγορα αφου δεν περιμενεις μεταφορικες , ενω δεν εχεις και το φοβο του τελωνειου.

 

Στα μειον οτι φοραει τον 6575 και οχι τον 6577. Επειδη ομως ειχα κινητο με τον 6575 δεν θα αντιμετωπισει κανεις προβλημα παρα μονο σε βαρια παιχνιδια 3d

 

Τωρα απο καμερα οθονη gps μπαταρια κλπ κλπ δεν ξερω πως τα παει, αλλα στα χαρακτηριστικα του φαινεται οκ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο site και θελω την βοηθεια σας .

Αγορασα το Turbo-x G400 και δεν έχει πρόσβαση στο Google Play εχω κατεβασει απο τον Η/Υ μου Google store 4.0.27

και οταν το κανω εγκατασταση και ανοιγω κλεινει με την μια ,αμα ξερει κανεις να με βοηθησει γιατι το plaisio market

δεν το εμπιστευομαι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο site και θελω την βοηθεια σας .

Αγορασα το Turbo-x G400 και δεν έχει πρόσβαση στο Google Play εχω κατεβασει απο τον Η/Υ μου Google store 4.0.27

και οταν το κανω εγκατασταση και ανοιγω κλεινει με την μια ,αμα ξερει κανεις να με βοηθησει γιατι το plaisio market

δεν το εμπιστευομαι.

 

Εχω την εντύπωση πως επειδή είναι καρακινεζια, δεν μπορεί να συνδεθεί στο playstore και γι αυτό έχει το δικό του μάρκετ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο site και θελω την βοηθεια σας .

Αγορασα το Turbo-x G400 και δεν έχει πρόσβαση στο Google Play εχω κατεβασει απο τον Η/Υ μου Google store 4.0.27

και οταν το κανω εγκατασταση και ανοιγω κλεινει με την μια ,αμα ξερει κανεις να με βοηθησει γιατι το plaisio market

δεν το εμπιστευομαι.

 

Μπορεις να κατεβαζεις τις εφαρμογες σπασμενες αλλα δεν μπορω να πω περισσοτερα γιατι το απαγορευουν οι κανονισμοι του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

κατι πιο συγκεκριμενο??? πριν μερικες μερες απεκτησα το G410 κ εχω συναντησει το ιδιο προβλημα!

Εχω διαβασει τοσα πολλα που εχει καει ο εγκεφαλος μου!

κ απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μην το παιρνει επειδη ειναι καρακινεζια!

απλα τα τυπακια απο το πλαισιο εχουν βαλει το χερακι τους με τον τροπο που ολοι ξερουμε!

εγω προσωπικα εχω καταληξει στο εξις κ θελω την βοηθεια σας...

Ηδη ειμαι στο ψαξιμο...

Αυτο που θελω να κανω ειναι αυτο που εκανα για πλακα καθε τρεις κ λιγο στο i-phone.. δλδ...

να τα ξηλωσω ΟΛΑ απο μεσα... κ να τα βαλω απο την αρχη!

δλδ.. να φυγει το 4.χ.χ που εχει κ μαζι ολες οι third party εφαρμογες του πλαισιου

κ να βαλω το 4.χ.χ (εστω κ το ιδιο) αλλα ΚΑΘΑΡΟ!!!

ετσι θα δουλεψουν ολα ρολοϊ...

αλλα η ερωτηση ειναι....

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ????

 

φιλε μου εισαι ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ! αυτα ακριβως σκεφτομαι κ εγω κ ψωνιζω απο εκει! (συν μερικες εμπειριες που εχω απο τελωνεια...)

δινεις ναι μεν ενα 50αρικο παραπανω...αλλα αν παθει κατι...μπορεις να τους το κοπανησεις στο κεφαλι!!! ;)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Νομίζω βρήκα τον κατασκευαστή. Είναι ένα Longtron HR02.

Περισσότερες πληροφορίες, και νομίζω και rom, υπάρχει σε ρώσικο φόρουμ: http://forum.china-iphone.ru/longtron-hr02-android-4-0-3-mt6575-wcdma-4-3-960h540-t23845.html

 

Αν χρειαστείτε οθόνη, πιθανώς είναι η H429AL01 V0 της AUO, θυγατρική της BenQ (Acer).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα ήρθε στην κατοχή μου το Turbo-x G400 και έχει ραγισμένη οθόνη...Θα ήθελα να την αλλάξω μόνος μου (το έχω ξανακάνει σε άλλα κινητά) απλά δεν μπορώ να βρω τα στοιχεία της συγκεκριμένης οθόνης έτσι ώστε να την παραγγείλω, προφανώς απο το ebay. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...