Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας.πηρα πριν 2 μερες το 800 και εχω το εξης προβλημα.αφου εχω ολες τις επαφες μου περασμενες καποια στιγμη αυτες χανονται και επανερχεται με τις επαφες του demo οταν το πρωτοανοιξα.οι ρυθμισεις ομως παραμενουν.ειναι θεμα αναβαθμισης,τυχαινει να πατιουνται καποια κουμπια και να κανει reset η τι?οχι τιποτε αλλο αλλα τις περναω γραφωντας και τρελαινομαι.που αποθηκευονται?τηλεφωνο η sim?απο που το βρισκω?πως κανω αλλαγη και μεταφορα απο sim?

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σας.πηρα πριν 2 μερες το 800 και εχω το εξης προβλημα.αφου εχω ολες τις επαφες μου περασμενες καποια στιγμη αυτες χανονται και επανερχεται με τις επαφες του demo οταν το πρωτοανοιξα.οι ρυθμισεις ομως παραμενουν.ειναι θεμα αναβαθμισης,τυχαινει να πατιουνται καποια κουμπια και να κανει reset η τι?οχι τιποτε αλλο αλλα τις περναω γραφωντας και τρελαινομαι.που αποθηκευονται?τηλεφωνο η sim?απο που το βρισκω?πως κανω αλλαγη και μεταφορα απο sim?

σας ευχαριστω

 

Για να μην εχεις τετοια προβλήματα πέρασε τες στο hotmail η στο gmail σου και θα συγχρονίζονται πάντα χωρίς φοβο μην τις χάσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές, ενώ σερφάρω με τον explorer με πετάει είτε στην αρχική οθόνη (αν έχω μόνο ένα tab ανοιχτό ή "μηδενίζει" το tab που έχω ανοιχτό και πρέπει να ξαναμπώ στην σελίδα που ήμουν. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο..?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Δύο ερώτησεις,

Υπάρχει δυνατότητα να βλέπουμε το ποσοστό μπαταρίας στην αρχική οθόνη χωρίς να χρειάζεται να μπούμε στις ρυθμίσεις;

Επίσης στη δεύτερη σελίδα μου έχει βάλει αλφαβητικά πρώτα με Ελληνικά και μετά με Αγγλικά και δεν μπορώ να τα βγάλω και να γίνει όπως ήταν παλιά

Edited by makis3519
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, το κινητό από το amazon.co.uk έχει ελληνικό μενού;

Το παρήγγειλα και κατόπιν διάβασα μερικά εδώ και κει ότι μπορεί η 7.5 να μην έχει ελληνικά!

Ισχύει; (θα κάτσω να κάνω και αναζήτηση, απλά το πήρα για λογαριασμό άλλου και με έχει πιάσει κρύος ιδρώτας! :P )

 

EDIT: μάλλον false alarm, σύμφωνα με τον φίλο εδώ

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, το κινητό από το amazon.co.uk έχει ελληνικό μενού;

Το παρήγγειλα και κατόπιν διάβασα μερικά εδώ και κει ότι μπορεί η 7.5 να μην έχει ελληνικά!

Ισχύει; (θα κάτσω να κάνω και αναζήτηση, απλά το πήρα για λογαριασμό άλλου και με έχει πιάσει κρύος ιδρώτας! :P )

 

EDIT: μάλλον false alarm, σύμφωνα με τον φίλο εδώ

 

Μην ανησυχείς φίλε, η 7.5 ΕΧΕΙ ελληνικά από όπου κι αν το πήρες!

εγώ από Αγγλία το πήρα και έχει κανονικότατα τα πάντα στα ελληνικά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση:

 

Ξέρει κανείς που θα βρώ το τηλέφωνο ετοιμοπαράδοτο σε μπλέ χρώμα και σε νορμάλ τιμή?

 

Ευχαριστώ!

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση:

 

Ξέρει κανείς που θα βρώ το τηλέφωνο ετοιμοπαράδοτο σε μπλέ χρώμα και σε νορμάλ τιμή?

 

Ευχαριστώ!

 

Ρίξε μια ματιά στο skroutz.gr

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση:

 

Ξέρει κανείς που θα βρώ το τηλέφωνο ετοιμοπαράδοτο σε μπλέ χρώμα και σε νορμάλ τιμή?

 

Ευχαριστώ!

 

εδω http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=15203&s=1

Link to comment
Share on other sites

Είναι η καλύτερη αγορά που μπορεί να κάνει κάποιος σήμερα. Αυτό και το GN.

Ειδικά για όποιον θέλει να γνωρίσει τα WP με μια πανέμορφη ποιοτική συσκευή.

Δεν είναι ότι πιο γρήγορο όταν ανοίγεις εφαρμογές τρίτων, αλλά στις δικές του τα πάει πολύ καλά.

Η κάμερα του αν εξαιρέσεις τις συνθήκες χαμηλού φωτισμού, τα πάει αρκετά καλά σε φώτο και βίντεο.

Έψαχνα μια συσκευή μικρών διατάσεων με καλή κάμερα για τις περιπτώσεις που δεν μπορώ να κουβαλάω το Note το οποίο χρησιμοποιώ περισσότερο επαγγελματικά.

Πραγματικά κανει τέλεια αυτά που ήθελα. Σήμερα είχα πάει τα παιδιά σ' ένα πάρκο και το Note δεν θα ηταν οτι καλύτερο σε τέτοιες συνθήκες.

Τράβηξα βιντεο φωτογραφίες αρκετά καλές θα έλεγα, διεκπεραίωσα την αλληλογραφία μου, παρακολούθησα το φόρουμ, facebook & twitter.

Και το σημαντικότερο: είναι η πρώτη φορά που απολαμβάνω smartphone χωρίς θήκη.

Ενα putch εχω που το βάζω σπάνια και το χρησιμοποιώ περισσότερο για να καθαρίζω την οθονη.

Θα ειναι για πολύ καιρό η δεύτερη συσκευή μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry αν έχει ερωτηθεί ξανά άλλα δεν μπόρεσα να το βρω (είναι και αρκετές σελίδες...).

το lumia 800 μπορεί να "τρέξει" windows phone 8 ;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry αν έχει ερωτηθεί ξανά άλλα δεν μπόρεσα να το βρω (είναι και αρκετές σελίδες...).

το lumia 800 μπορεί να "τρέξει" windows phone 8 ;

 

Οχι φιλε μου, απλα θα παρει λιγα (κυριως επιφανειακα) χαρακτηριστικα με την 7.8 που αναμενεται καποια στιγμη στους επομενους μηνες.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεματακι. ειχα το κινητο για κανα μηνα και μετα το εδωσα στον αδερφο μου. σημερα μου ειπε οτι ενω καλει μετα δεν αναβει η οθονη ξανα και μενει μαυρη. μετα απο καποια δευτερολεπτα και αφου εχει τελειωσει η κληση ξαναναβει η οθονη. τι μπορει να συμβαινει? εκανε factory reset αλλα και παλι
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεματακι. ειχα το κινητο για κανα μηνα και μετα το εδωσα στον αδερφο μου. σημερα μου ειπε οτι ενω καλει μετα δεν αναβει η οθονη ξανα και μενει μαυρη. μετα απο καποια δευτερολεπτα και αφου εχει τελειωσει η κληση ξαναναβει η οθονη. τι μπορει να συμβαινει? εκανε factory reset αλλα και παλι

 

Προφανώς υπάρχει προβλημα στον αισθητήρα εγγυτητας.

Αφού δεν διορθώθηκε με reset θα πρέπει να πάει για service.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια απορία, έβαλα στο skroutz να δω τιμή για το lumia800 και βλέπω απο 230 έως 500 ευρώ. Γιατί συμβαίνει αυτό; δεν είναι φυσιολογικό...

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια απορία, έβαλα στο skroutz να δω τιμή για το lumia800 και βλέπω απο 230 έως 500 ευρώ. Γιατί συμβαίνει αυτό; δεν είναι φυσιολογικό...

 

ειναι μια χαρα φυσιολογικο.

Καποια μαγαζια το κανουν εισαγωγη απο μονα τους,και ενεκα του ανταγωνισμου μεταξυ των (ιντερνετικων δηλαδη) εχει πεσει αρκετα συμπιεζοντας και τα κερδη τους.

Αντιθετα καποια αλλα το αγοραζουν απο την ελληνικη αντιπροσωπεια (γιαυτο σε συγκεκριμενο μαγαζι του σκρουτζ θα δεις το ιδιο μοντελο με την ενδειξη GR διπλα και τιμη αρκετα υψηλοτερη..) εχοντας ενα οριο στην κατωτατη τιμη,αλλα και το κερδος της ιδιας της αντιπροσωπειας. σε νεοτερες συσκευες δε θα δεις τετοιες διαφορες.αλλα οσο παλιωνουν ειναι λογικο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

όταν ένα μαγαζί κάνει εισαγωγή απο μόνο του όπως λες φίλε μου δεν έχεις πλέον εγγύηση αντιπροσωπείας; τι θα συμβεί σε περίπτωση βλάβης;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

όταν ένα μαγαζί κάνει εισαγωγή απο μόνο του όπως λες φίλε μου δεν έχεις πλέον εγγύηση αντιπροσωπείας; τι θα συμβεί σε περίπτωση βλάβης;

 

Το βασικό "πρόβλημα" είναι ότι πολλά μαγαζιά δεν ενημερώνουν την τιμή τους στο internet και κρατάνε την ίδια για μήνες.

Η αγορά από οποιοδήποτε κατάστημα δεν αποτελεί πρόβλημα, αρκεί η συσκευή να προέρχεται από κάποια χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

όταν ένα μαγαζί κάνει εισαγωγή απο μόνο του όπως λες φίλε μου δεν έχεις πλέον εγγύηση αντιπροσωπείας; τι θα συμβεί σε περίπτωση βλάβης;

 

το σερβις δεχεται κανονικα τα κινητα που ειναι αγορασμενα απο χωρες της ευρωπαικης ενωσης..οποτε μονο αυτο ρωτας στο μαγαζι. πχ εμενα το Ν8 ειναι ελβετικο και το Ρ ειναι γερμανικο (παιρνει και πιο γρηγορα τα updates.. :p )

Γενικα,επειδη ειχα και ελληνικο Ν8, καμια διαφορα.περα απο τα 150 ευρω που εκανε παραπανω. Για να καταλαβεις πριν 11 μηνες περιπου,πηγα στη wind να ρωτησω ποσο ειχε το Ν8 (γιατι ειχα μια επιδοτηση και ηθελα να το ξανα παρω,το ειχα πουλησει και το μετανοιωσα) και μου ειπαν 499 ευρω!!!οταν αλλου ειχε 260..και το πηρα απο εκει. Δηλαδη οκ,μια επιδοτηση 100 ευρω,απλα γελοια..για να με αναγκασουν να μεινω. Οποτε αν δεν εχεις 2-3 επιδοτησεις μαζι να παρεις κατι καλο με 100 ευρω το πολυ,δεν αξιζει,πας σε αυτα τα μαγαζια,κινητα λιγων μηνων τα εχουν πολυ πιο φθηνα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.....ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ LUMIA 800

ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΜS ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Σκεφτομαι το συγκεκριμενο κινητο σαν δευτερη συσκευη και θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα

πριν ξεκινησω καποια ερευνα αγορας.

1.- Απο την προσωπικη σας χρηση, υπαρχει καποιο lag στο κινητο λογω του single-core processor και της 512MB RAM.

2.- Nομιζω οτι καπου ειδα (μεσα στο forum) οτι δεν ειναι δυνατη η αποστολη επαφων απο αλλο κινητο, καθως και οποιουδηποτε

αρχείου μεσω bluetooth.

3.- Υποστηριζει λογαριασμους POP,IMAP,GMAIL κ.τ.λ.

4.- O συγχρονισμος με το PC για την μεταφορα αρχειων,φωτογραφειων,μουσικης ειναι "αξιοπιστος", δηλαδη

αντιμετωπιζει καποιο προβλημα με το αντιστοιχο software του (bugs, limited Transfer Protocol).

5.- Το κινητο μπορει να λειτουργησει σαν HUB-Tethering (ShareAccessPoint).

6. - Γενικοτερα ποια ειναι η γνωμη σας για τις υπαρχουσες εφαρμογες στο αντιστοιχο market.

 

Εχω ηδη διαβασει αρκετα σε διαφορα site, ωστοσο η γνωμη σας ειναι αρκετα σημαντικη γιατι χρησημοποιειτε το

συγκεκριμενο κινητο σε ημερησια βαση και κατα την προσωπικη μου γνωμη, αυτο αποτελει το καλυτερο feedback.

 

Σας ευχαριστω ολους προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Σκεφτομαι το συγκεκριμενο κινητο σαν δευτερη συσκευη και θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα

πριν ξεκινησω καποια ερευνα αγορας.

1.- Απο την προσωπικη σας χρηση, υπαρχει καποιο lag στο κινητο λογω του single-core processor και της 512MB RAM.

2.- Nομιζω οτι καπου ειδα (μεσα στο forum) οτι δεν ειναι δυνατη η αποστολη επαφων απο αλλο κινητο, καθως και οποιουδηποτε

αρχείου μεσω bluetooth.

3.- Υποστηριζει λογαριασμους POP,IMAP,GMAIL κ.τ.λ.

4.- O συγχρονισμος με το PC για την μεταφορα αρχειων,φωτογραφειων,μουσικης ειναι "αξιοπιστος", δηλαδη

αντιμετωπιζει καποιο προβλημα με το αντιστοιχο software του (bugs, limited Transfer Protocol).

5.- Το κινητο μπορει να λειτουργησει σαν HUB-Tethering (ShareAccessPoint).

6. - Γενικοτερα ποια ειναι η γνωμη σας για τις υπαρχουσες εφαρμογες στο αντιστοιχο market.

 

Εχω ηδη διαβασει αρκετα σε διαφορα site, ωστοσο η γνωμη σας ειναι αρκετα σημαντικη γιατι χρησημοποιειτε το

συγκεκριμενο κινητο σε ημερησια βαση και κατα την προσωπικη μου γνωμη, αυτο αποτελει το καλυτερο feedback.

 

Σας ευχαριστω ολους προκαταβολικα.

 

1. Πουθενα lag

2. BT μονο για συνδεση με ακουστικά και car stereo. Υπαρχει πιθανοτητα να δοθει αυτη η δυνατοτητα με την 7.8

3. Ναι κανονικά

4. Συχρονιζει απροβληματιστα αλλα χρειαζεται στο pc να εχεις το zune. Σε mac αρκει η εφαρμογη της MS για συγχρονισμο με itunes.

5. Ναι

6. Υπαρχουν οι βασικες τουλαχιστον.

 

Εν κατακλείδι για δευτερη συσκευη ουτε να το συζητάς ειναι οτι καλυτερο αν σκεφτεις το μικρό μεγεθος, την καλή καμερα και την σταθερή λειτουργία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτομαι να αγορασω το κινητο και θέλω να μαθω μερικα πραγματα για αυτο. Το κινητο ειναι παραεισαγωγης και θελω να ξερω αν υπαρχει καποιο προβλημα με τη γλωσσα, δηλαδη αν χανονται τα ελληνικα μετα απο καποια αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

1. Πουθενα lag

2. BT μονο για συνδεση με ακουστικά και car stereo. Υπαρχει πιθανοτητα να δοθει αυτη η δυνατοτητα με την 7.8

3. Ναι κανονικά

4. Συχρονιζει απροβληματιστα αλλα χρειαζεται στο pc να εχεις το zune. Σε mac αρκει η εφαρμογη της MS για συγχρονισμο με itunes.

5. Ναι

6. Υπαρχουν οι βασικες τουλαχιστον.

 

Εν κατακλείδι για δευτερη συσκευη ουτε να το συζητάς ειναι οτι καλυτερο αν σκεφτεις το μικρό μεγεθος, την καλή καμερα και την σταθερή λειτουργία.

 

Ευχαριστω πολυ, για την απαντηση! θα παω να το δω και καπου "display" για να παρω μια ιδεα. thanks again

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...