Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xaxa και όμως ξέχασα να κάνω εκκαθάριση δεδομένων και έκανα μόνο την απεγκατάσταση...κάποιος τρόπος να διαγραφούν υπάρχει???:lol::)
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε πάλι την εφαρμογή,πάτα εκκαθάριση δεδομένων και μετά απεγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

μια ακόμα ερωτησούλα...μπορούμε να κάνουμε φακέλους πολλούς για εικόνες για να τις ξεχωρίσω??:p αν ναι πως??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να μαθω μετα πως μπορω οταν εχω βαλει custom rom να επαναφερω το πληκτρολογιο το πρωταρχικο..

Ηταν Touchpal με ελληνικη γλωσσα αλλα δεν το μπορω τωρα να βαλω ελληνικα :/

Καμια βοηθεια ? ευχαριστω ! : )

 

Από όσο ξέρω γιατί το παρακολουθώ καιρό το συγκεκριμένο keyboard δεν έχει ελληνικά.

Πού το βρήκες με ελληνικά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω γιατί το παρακολουθώ καιρό το συγκεκριμένο keyboard δεν έχει ελληνικά.

Πού το βρήκες με ελληνικά;

H αλήθεια είναι ότι είχα ξεκινήσει τη μετάφραση της εφαρμογής στα ελληνικά, περίμενα απλά το ελληνικό πληκτρολόγιο και ακόμα περιμένω :p

Πάντως έχω δει προεγκατεστημένη την εφαρμογή σε κάποια κινητά ΜΕ ελληνικό πληκτρολόγιο ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να μαθω μετα πως μπορω οταν εχω βαλει custom rom να επαναφερω το πληκτρολογιο το πρωταρχικο..

Ηταν Touchpal με ελληνικη γλωσσα αλλα δεν το μπορω τωρα να βαλω ελληνικα :/

Καμια βοηθεια ? ευχαριστω ! : )

ο φιλος ειχε κανει την ερωτηση και στο τοπικ για το ideos x5 pro , ποστ #1537 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317280&page=103 , στα ideos x5 και x5 pro υπαρχει με ελληνικα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το Alcatel OT-990 και νομίζω το OT-918D έχουν ελληνικό TouchPal πληκτρολόγιο (70 ελληνικοί χαρακτήρες ανά sms όμως). Ας απαντήσει κάποιος moderator αν είναι ok με τους κανονισμούς του forum να δώσω το ελληνικό language pack από το OT-990. Το TouchPal και τα language packs είναι δωρεάν στο google play.
Link to comment
Share on other sites

Το Alcatel OT-990 και νομίζω το OT-918D έχουν ελληνικό TouchPal πληκτρολόγιο (70 ελληνικοί χαρακτήρες ανά sms όμως). Ας απαντήσει κάποιος moderator αν είναι ok με τους κανονισμούς του forum να δώσω το ελληνικό language pack από το OT-990. Το TouchPal και τα language packs είναι δωρεάν στο google play.

Οι 70 χαρακτηρες ανα sms δεν εχουν σχεση με το πληκρολογιο αλλα με την εφαρμογη για τα Sms. βαλε αν θες το handcent sms https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5uZXh0c21zIl0. με τα ελληνικα Greek Language https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.lang.nextsms.el&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5sYW5nLm5leHRzbXMuZWwiXQ..

τα λινκ που γραφω ποιο πανω σε οδηγουν στο ελληνικό TouchPal πληκτρολόγιο για να το κατεβασει οποιος θελει :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νεο μεγαλο update για την εφαρμογή facebook

 

Μπορεις επιτελους να βλεπεις τα likes κατω απο μια photo και πολλα αλλα ακομη

Υπαρχει το update στο μαρκετ σε μενα σημερα ηρθε γυρω στα εξι mb :D

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το θεμα ειναι οτι σου βαζει αλλες 2 εφαρμογες στο κινητο σου χωριος να χρειαζεται το messenger k to camera εχει ιδεα κανεις πως μπορουμε να τα βγαλουμε?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,μολις αγορασα το x8 και θελω να κανω install το astro file manager αλλα δεν εχω wifi για να το κατεβασω απο το market και να το κανω μεσω του κινητου.Μπορω να το κανω install απο το pc?To astro το εχω κατεβασει στο pc και ειναι αρχειο .apk.Αν μπορει καποιος που ξερει thanks.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,μολις αγορασα το x8 και θελω να κανω install το astro file manager αλλα δεν εχω wifi για να το κατεβασω απο το market και να το κανω μεσω του κινητου.Μπορω να το κανω install απο το pc?To astro το εχω κατεβασει στο pc και ειναι αρχειο .apk.Αν μπορει καποιος που ξερει thanks.

 

ενας φιλος μου ειχε προβλημα με το μαρκετ και δεν ηθελα να του κανω επαναφορα με seus (sony ericsson update system) και εβαλε μια εφαρμογη απο το mobile9 (δεν ξερω πως) και ετσι κατεβασε καποια πραγματα...δες μηπως εχει τον αστρο...αν οχι δεν μπορεις να το εγκαταστησεις το apk...για να το εγκαταστησεις θες file manager

ενας αλλος τροπος ειναι να πας σε μερος με wifi η να χρεωθεις 1 ευρω που χρεωνουν σχεδον ολες οι εταιρειες για συνδεση στο ιντερνετ

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,μολις αγορασα το x8 και θελω να κανω install το astro file manager αλλα δεν εχω wifi για να το κατεβασω απο το market και να το κανω μεσω του κινητου.Μπορω να το κανω install απο το pc?To astro το εχω κατεβασει στο pc και ειναι αρχειο .apk.Αν μπορει καποιος που ξερει thanks.

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3922441#post3922441 για το πως το θα κάνεις χωρίς να χρεωθείς

Link to comment
Share on other sites

Οι 70 χαρακτηρες ανα sms δεν εχουν σχεση με το πληκρολογιο αλλα με την εφαρμογη για τα Sms. βαλε αν θες το handcent sms https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5uZXh0c21zIl0. με τα ελληνικα Greek Language https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.lang.nextsms.el&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5sYW5nLm5leHRzbXMuZWwiXQ..

τα λινκ που γραφω ποιο πανω σε οδηγουν στο ελληνικό TouchPal πληκτρολόγιο για να το κατεβασει οποιος θελει :)

Η υποστήριξη 160 ελληνικών χαρακτήρων ανά sms μπορεί να είναι και θέμα εφαρμογής sms αλλά και πληκτρολογίου. Αν κάποιος θέλει εφαρμογή που να το υποστηρίζει, εγκαθιστά το handcent sms ή και άλλες εφαρμογές που δεν γνωρίζω. Αν θέλει πληκτρολόγιο που να υποστηρίζει το παραπάνω στην εργοστασιακή εφαρμογή για sms μπορεί να περάσει το Greek Input Method και σίγουρα κι άλλες εφαρμογές που δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Η υποστήριξη 160 ελληνικών χαρακτήρων ανά sms μπορεί να είναι και θέμα εφαρμογής sms αλλά και πληκτρολογίου. Αν κάποιος θέλει εφαρμογή που να το υποστηρίζει, εγκαθιστά το handcent sms ή και άλλες εφαρμογές που δεν γνωρίζω. Αν θέλει πληκτρολόγιο που να υποστηρίζει το παραπάνω στην εργοστασιακή εφαρμογή για sms μπορεί να περάσει το Greek Input Method και σίγουρα κι άλλες εφαρμογές που δεν ξέρω.

 

Ομολογώ ότι δεν ήξερα ότι το greek input method υποστηρίζει την εργοστασιακή εφαρμογή....

Είχα πάντα το handcent sms και στο άλλο τηλέφωνο μου έχω αυτό το πληκτρολόγιο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το θεμα ειναι οτι σου βαζει αλλες 2 εφαρμογες στο κινητο σου χωριος να χρειαζεται το messenger k to camera εχει ιδεα κανεις πως μπορουμε να τα βγαλουμε?

 

Και σε μενα ετσι ειπε στην εγκατασταση αλλα δεν μπορω να τις βρω τις δυο αυτες εφαρμογές πουθενα στο κινητό μου :o

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

Οι 70 χαρακτηρες ανα sms δεν εχουν σχεση με το πληκρολογιο αλλα με την εφαρμογη για τα Sms. βαλε αν θες το handcent sms https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5uZXh0c21zIl0. με τα ελληνικα Greek Language https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.lang.nextsms.el&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5sYW5nLm5leHRzbXMuZWwiXQ..

τα λινκ που γραφω ποιο πανω σε οδηγουν στο ελληνικό TouchPal πληκτρολόγιο για να το κατεβασει οποιος θελει :)

 

Και τα 2 παραπάνω links έχουν σχέση με το Handcent sms και όχι με το touchpal.

Πού μπορώ να εδώ για το ελληνικό touchpal;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ετσι ειπε στην εγκατασταση αλλα δεν μπορω να τις βρω τις δυο αυτες εφαρμογές πουθενα στο κινητό μου :o

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-6

 

 

δεν είναι εφαρμογές αλλά shortcuts :mad:

τώρα και με netmonitor
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου τα βγαζει ουτε στα shortcuts ..(ϊσως επειδη η ρομ που εχω στο κινητο μου ειναι ακομη κατι σαν μπετα)

Εεε ενταξει οπως και να χει μικρο το κακο νομιζω.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη τελευταία αναβάθμιση έχει βελτιωθεί πολύ και στα μηνύματα,στέλνονται άμεσα σαν να έισαι στο messenger.Και βλέπεις κιόλας αν είναι online αυτός που επικοινωνείς,χωρίς να έισαι εσύ. Ελπίζω να ξαναβγεί κάποια εφαρμογή που να τους δείχνει όλους όσους είναι μέσα,ενώ είμαστε offline.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη τελευταία αναβάθμιση έχει βελτιωθεί πολύ και στα μηνύματα,στέλνονται άμεσα σαν να έισαι στο messenger.Και βλέπεις κιόλας αν είναι online αυτός που επικοινωνείς,χωρίς να έισαι εσύ. Ελπίζω να ξαναβγεί κάποια εφαρμογή που να τους δείχνει όλους όσους είναι μέσα,ενώ είμαστε offline.

 

υπαρχει τετοια εφαρμογη στο μαρκετ!

friends online for facebook λεγεται!

σε μενα δουλευει κανονικα!

ειμαι οφλαιν και μου δειχνει ολους τους φιλους μου...:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...