Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το sms πηγςς και στις 3 γραμμες.

Εάν δεν συμφωνείς με οτιδήποτε γράφει, στείλε εγκαίρως μια έγγραφη αμφισβήτηση και τελείωσε. Αυτοί οφείλουν να αποδείξουν ότι εσύ ζήτησες κάποια υπηρεσία, όχι εσύ ότι δεν είσαι ελέφαντας.

 

Μισό λεπτάκι όμως. Εγώ τον πληρώνω στην τράπεζα. Αν μου έρχεται ηλεκτρονικά, τι θα προσκομίζω στην τράπεζα για να πληρώνω το αντίστοιχο αντίτιμο κάθε φορά;

Μπορείς απλά να δώσεις τον κωδικό εξόφλησης λογαριασμού που λογικά αναγράφεται, και το ποσό που θέλεις να καταβάλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το sms που εβαλα εδώ πηγε και στις 3 γραμμες αλλα δεν ξερω αν με συμφερει να το αμφισβητησω γιατι με 17,13 red1 δυσκολο να ξαναβρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το sms που εβαλα εδώ πηγε και στις 3 γραμμες αλλα δεν ξερω αν με συμφερει να το αμφισβητησω γιατι με 17,13 red1 δυσκολο να ξαναβρω.

 

γιατί πρέπει να το αμφισβητήσεις εξ αρχής; Απαγορεύεται να ρωτήσεις γιατί μετράει από τον Νοέμβρη και όχι από το Σεπτέμβρη; Θα σε δείρουν; Τι θα σου κάνουν; ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε δικαιωμα σου ειναι να κάνεις ότι νομίζεις, εγώ περισσότερο τα λέω για να τα ακούσουν και οι υπόλοιποι που σίγουρα θα τους έρθει παρόμοιο μήνυμα σε λιγάκι.

 

Θέλει κάποιος να ωφεληθεί 1,5 ευρώ χ 12 μήνες = 18 ευρώ και μετά από 19 ευρώ να πληρώνει 35-40 ευρώ (σε ένα μηνα θα είσαι άμεσα χαμένος πάνε τα 18 ευρώ κέρδος από όλη τη χρονιά) από 54 ευρώ που έχει αυτή τη στιγμή (και με μόνο 750mb) ή θέλει να το κρατήσει όσο δυνατόν πιο κοντά σε αυτό που πληρώνει τωρα στην επόμενη ανανέωση. Οταν σκάσει του χρόνου το κύμα των ανανεώσεων και ιδίως μετά το καλοκαίρι που πάντα υπάρχουν προσφορές δε νομίζω πως θα είναι καμία εταιρεία διαθετειμένη να χάσει το 20% της βάσης πελατών και να μη πολεμήσει γιαυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρισω (?) κατι για τις 3 γραμμες τις δικες μου που ενώ εκανα συμβολαιο 26/9 μου ηρθε sms ανανέωσης για 12 μηνες πρχθες

 

Η μια γραμμη ηταν στο ονομα μου συνδεση που ειχε ανανεωθει τον 5/2013

Η άλλη παλι δικο μου καρτοπρογραμμα που εληγε 11/2013

Η άλλη καρτοπρογραμμα της κορης μου που εληγε πιο μετα αλλα δεν θυαμαμαι ποτε και πηρα την γραμμη στο ονομα μου

 

Από την εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν ότι επειδή το καρτοπρογραμμα στο ονομα μου εληγε 11/2013 εγινε ανανεωση σε ολλες τις γραμμες αλλα πολύ μασσημενους σαν να μην ηξεραν το γιατι τους ακουγα

 

Λεω να παρω και να τους πω ότι εχω υπογραψει 26/9 και ή να παραμεινει 12μηνο ή να το κανουν 18μηνο ( δεν θα με χαλαγε κατι τετοιο...)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά να δώσεις τον κωδικό εξόφλησης λογαριασμού που λογικά αναγράφεται, και το ποσό που θέλεις να καταβάλεις.

 

Αυτό μπορώ να το κάνω και στην τράπεζα; Γιατί είμαι από επαρχία και δεν υπάρχει κατάστημα Vodafone κάπου κοντά, οπότε τον πληρώνω το λογαριασμό στην τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην τραπεζα και ρωτα, πριν ενεργοποιησεις το ebill, για να εισαι σιγουρος, αλλα πιστευω οτι θα μπορεις
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορώ να το κάνω και στην τράπεζα; Γιατί είμαι από επαρχία και δεν υπάρχει κατάστημα Vodafone κάπου κοντά, οπότε τον πληρώνω το λογαριασμό στην τράπεζα.

 

Bγάλε μις χρεωστική viza για να την έχεις για πληρωμές και δεν θα πήγαινεις ούτε στην τράπεζα ;)

Link to comment
Share on other sites

Με 10€ στο f2g έχεις..... 5€/200' προς όλους +120' προς w/q, +bonus 240' προς όλους (60'Χ4) και αν θέλεις έχτρα 2€/100' προς όλους.

Επίσης με άλλα 5€ έχεις 1000 ΜΒ. Τι να λένε τα 200ΜΒ?

Τωρα τα 1500' προς σταθερά είναι παγίδα. Αποκλείεται να πάρεις σταθερό απ το κινητο.

Επομένως με τα ίδια λεφτά έχεις περισσότερα και τα δώρα έξτρα + ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΣΜΕΥΣΗ. Όποτε ακούσεις καλύτερη προσφορά, πας.

Αν στο πάνε στα 8€ τότε μόνο αξίζει.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..και εγώ έτσι το σκέφτηκα και τελικά δεν προχώρησα...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς υπεύθυνα να πει πόσο είναι οι οικογενειακές εκπτώσεις της vodafone;

Στο RED 1 σε συμβόλαιο 15/11 είχα συμφωνήσει για 15%, αλλά μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός και λέει 20%. Όχι ότι με χαλάει βέβαια, απλά θα ήθελα να ξέρω αν απλά έκαναν λάθος, αν όντως είναι 20%, μέχρι πότε αν είναι προσωρινό promotion κλπ.

Edited by farenight
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με 3 γραμμες red1 και παγιο από 18,80 το εκαναν 17,13 μαλλον λογω οικογενειακου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με 3 γραμμες red1 και παγιο από 18,80 το εκαναν 17,13 μαλλον λογω οικογενειακου.

Εσένα η τιμή που έχεις πετύχει δεν παίζεται με τίποτα και δε νομίζω να ξαναϋπάρξει. Εγώ για 2 γραμμές (red 1 και unlimited 50) δίνω €68 (ίσως πάει €66 αν η έκπτωση οικογενειακού είναι τελικά 20% αντί για 15%) το μήνα και θεωρώ ότι έκανα και καλό deal!

Edited by farenight
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

η τιμή για πόσο χρόνο είναι?

πράγματι είναι πολύ καλή

εγώ cosmote πληρώνω 21,84 διαφορά 4,71 το μήνα ανά νούμερο!

πχ εγω με 6 νούμερα "χάνω" στο 18μηνο.....508,68

είναι πολλά τα λεφτά ΑΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!

 

 

Κι εμενα με 3 γραμμες red1 και παγιο από 18,80 το εκαναν 17,13 μαλλον λογω οικογενειακου.
Link to comment
Share on other sites

η τιμή για πόσο χρόνο είναι?

πράγματι είναι πολύ καλή

εγώ cosmote πληρώνω 21,84 διαφορά 4,71 το μήνα ανά νούμερο!

πχ εγω με 6 νούμερα "χάνω" στο 18μηνο.....508,68

είναι πολλά τα λεφτά ΑΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!

 

Ειναιι για 12 μηνες η τιμη ...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα unlimited 45 με 55% εκπτωση και τωρα που εληξε μου λενε 35% εκπτωση. Τους λεω οχι και να το κανουμε καρτα. Την επομενη μερα τηλεφωνει ενας αλλος υπαλληλος της vodafone και μου λεει 35% αλλα για παντα. Εκει λεω ενταξει. Ελα που ηθελα επιβεβαιωση και καλω εξυπηρετηση vodafone. Εκει μαθαινω οτι το για παντα ηταν στην πραγματικοτητα 18 μηνες και οτι αυτο οντως εγινε για ορισμενους πελατες vodafone αλλα εγω δεν ημουν ενας εξ αυτων.

Τοτε λοιπον τους λεω καντε το καρτα να τελειωνουμε.

Το ερωτημα απλο τι να περιμενω τωρα? μετα τον μηνα που θα ολοκληρωθει η μετατροπη σε καρτα θα καλεσουν παλι με νεα προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση από το τηλέφωνο μου είπαν ότι η έκπτωση είναι για πάντα. Το συμβόλαιο που υπέγραψα γράφει ρητά ότι είναι αορίστου χρόνου, απλώς ισχύει ρήτρα εκ μέρους μου σε περίπτωση που αποφασίσω να φύγω πριν τους 18 μήνες. Κατά τα άλλα λέει ότι "η σύμβαση έχει ελάχιστη διάρκεια 2 μήνες και στη συνέχεια μετατρέπεται αυτόματα σε αορίστου χρόνου", ενώ το πεδίο που λέει "διάρκεια πρόσθετης έκπτωσης" είναι κενό. Άρα η έκπτωση είναι όντως "για πάντα".

Αν θες να τους απειλήσεις πραγματικά, κάνε αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία. Με την κάρτα δε σε χάνουν από πελάτη.

Edited by farenight
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση από το τηλέφωνο μου είπαν ότι η έκπτωση είναι για πάντα. Το συμβόλαιο που υπέγραψα γράφει ρητά ότι είναι αορίστου χρόνου, απλώς ισχύει ρήτρα εκ μέρους μου σε περίπτωση που αποφασίσω να φύγω πριν τους 18 μήνες. Κατά τα άλλα λέει ότι "η σύμβαση έχει ελάχιστη διάρκεια 2 μήνες και στη συνέχεια μετατρέπεται αυτόματα σε αορίστου χρόνου", ενώ το πεδίο που λέει "διάρκεια πρόσθετης έκπτωσης" είναι κενό. Άρα η έκπτωση είναι όντως "για πάντα".

Αν θες να τους απειλήσεις πραγματικά, κάνε αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία. Με την κάρτα δε σε χάνουν από πελάτη.

Αν δε σε πειραζει τι εκπτωση πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα unlimited 45 με 55% εκπτωση και τωρα που εληξε μου λενε 35% εκπτωση. Τους λεω οχι και να το κανουμε καρτα. Την επομενη μερα τηλεφωνει ενας αλλος υπαλληλος της vodafone και μου λεει 35% αλλα για παντα. Εκει λεω ενταξει. Ελα που ηθελα επιβεβαιωση και καλω εξυπηρετηση vodafone. Εκει μαθαινω οτι το για παντα ηταν στην πραγματικοτητα 18 μηνες και οτι αυτο οντως εγινε για ορισμενους πελατες vodafone αλλα εγω δεν ημουν ενας εξ αυτων.

Τοτε λοιπον τους λεω καντε το καρτα να τελειωνουμε.

Το ερωτημα απλο τι να περιμενω τωρα? μετα τον μηνα που θα ολοκληρωθει η μετατροπη σε καρτα θα καλεσουν παλι με νεα προσφορα?

 

Αφού σε κοροϊδεύουν κανονικά. Γιατί δεν πας κάπου αλλού για σπάσιμο και ξαναγυρνας σε κανα δίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε πειραζει τι εκπτωση πηρες?

Το έγραψα και πιο πάνω, 2 γραμμές σε οικογενειακό, η μια red 1 στα €37,70 τελική τιμή (ίσως παει 35,50 αν εχει 20% έκπτωση το οικογενειακό κ όχι 15%) και η άλλη unlimited 50 στα €30,24 τελική τιμή.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο λει εξοφληση εως 19/12 και στο pc αμμεσα !!!

 

Οι συνδεσεις δεν είναι 6 αλλα 3 και επιπλέον 3 sim στις ιδιες συνδεσεις για mobile Internet

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου εδωσαν σημερα 50% εκπτωςη για 12 μηνες

 

τους ειπες οτι θα φυγεις η οτι θα το κανεις καρτοκινητο?

Link to comment
Share on other sites

τους ειπες οτι θα φυγεις η οτι θα το κανεις καρτοκινητο?

 

Ειχα κανει αιτηση για καρτοκινητο. Σε λιγες μερες θα ολοκληρωνονταν

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αίτηση φορητότητας ,πήρανε τηλέφωνο μετά από μερικές ώρες καί μού τονίσαν ,οτι οι επιδοτήσεις δέν είναι αυτές πού ήταν πριν 2 χρόνια,τούς απάντησα ότι καί η δική μας οικονομική κατάσταση δέν είναι αυτή πού ήταν πρίν 2 χρόνια καί άν δέν θέλουν πελάτες ,ευχαριστούμε καί αντίο

Αν δέν αλλάξουν στάση θά φυγω ακόμη καί αν δέ πρόκειται νά έχω μεγάλο οικονομικό όφελος.Είναι αδιανόητο στή σημερινή κρίση κάποιοι νά σφυρίζουν αδιάφορα...,αυτοί θά χάσουν

Edited by peet
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...