Jump to content

Wind My Tones!


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω κάνει κι εγώ και δεν χρειάστηκε να κάνω κάποιο registration. Απλά μπήκα στο wind plus από το κινητό μου, κατέβασα και ενεργοποίησα έναν ήχο και αυτός πια ακούγεται παράλληλα με το τουτ-τουτ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 379
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

έχει (αλλά δυστυχώς με πάγιο ανα μήνα)

 

για να γραφτείς δες εδώ http://wap.wind.com.gr/rbt/rbt/pub:register?medium=html

 

και αφού πάρεις τους κωδικούς σου μπαίνεις και διαλέγεις από εδώ: http://wap.wind.com.gr/rbt/rbt/pub:login

 

Ευχαριστώ πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στις 30 Ιουλιο ενεργοποιησα την υπηρεσια mytοne και αγορασα παραλλημα και 3 τραγουδια.Στις 26 Αυγουστου μου ηρθε μηνυμα απο το 423 λεγοντας μου πως η συνδρομη μου ληγει σε πεντε μερες και αν θελω να την συνεχισω πρεπει να ανανεωσω.Εγω επειδη χρησημοποιω πιο πολυ τον αλλο μου αριθμο δεν εκανα ανανεωση σε αυτον.Χθες ομως που ανοιξα αυτον τον αριθμο διαπιστωσα πως απο το υπολοιπο μου αφαιρεθηκαν 0.60λεπτα αλλα τα τραγουδια επαψαν να χτυπουν.Μπαινοντας αργοτερα στο WΙΝD ΡLUS ειδα οτι εχουν ακυρωθει και τα 3 τραγουδια μου.Δηλαδη με εκλεψαν κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Τα τραγούδια έχουν διάρκεια ενός έτους. Τα 0.60 λεπτά είναι η μηνιαία χρέωση της υπηρεσίας και σου αφαιρούνται εφόσον είσαι εγγεγραμμένος στην υπηρεσία.

Συνεπώς δεν σε έκλεψαν...

Link to comment
Share on other sites

Μα τι μου λες τωρα οτι δεν με εκλεψαν ρε chris...Τα 0.60 ειναι το μηνιαιο παγιο για την συνδρομη στην υπηρεσια και καλα εκαναν που μου τα πηραν.Αυτο το γνωριζω.Ομως τα 3 τραγουδια που ειχα αγορασει με τιμη 1.80Ε/κομματι και ισχυαν για ενα χρονο οπως λενε γιατι μου τα ακυρωσαν και επισης με διεγραψαν και με απο την υπηρεσια και τωρα πρεπει να ξανακανω παλι εγγραφη με 0.60.Αυτο δεν ειναι κλεψιμο;
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πέρασε ο χρόνος έπρεπε να σου διαγραφούν... Έτσι λένε οι όροι και οι προϋποθέσεις της υπηρεσίας. Βλακώδεις κατ' εμέ αλλά έτσι είναι... Στις υπόλοιπες εταιρίες έχω την αίσθηση ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο (πέρα βέβαια ότι η COSMOTE δεν χρεώνει καν πάγιο...) Τώρα για τη διαγραφή από την υπηρεσία, δεν γνωρίζω για να σου πω... Πιθανόν όταν δεν έχεις άλλο αγορασμένο κομμάτι να σε διαγράφουν κιόλας...
Link to comment
Share on other sites

Chris μαλλον δεν με καταλαβες.Δεν εχει περασει ενας χρονος αλλα ενας μηνας απο τοτε που ενεργοποιησα την υπηρεσια.Πηρα χθες στο 1260 δυο φορες και αυτο που ακουσα ηταν απιστευτο.Ο ανδρας που το σηκωσε μου ειπε οτι η αιτια που εχασα τα τραγουδια ειναι γιατι εκανα αλλαγη μια μερα πριν.Τη 2η φορα το σηκωσε γυναικα και αφου της εξηγησα τη μου ειπε ο προηγουμενος συναδελφος της και οτι δεν εχω δει πουθενα οτι με την αλλαγη πακετου χανεις τα my tοne αφου τα εχασε λιγακι μου απαντησε οτι δεν μπορει να δει περισσοτερες πληροφοριες και πρεπει να καλεσω απο Δευτερα απο τις 9 μεχρι της 5 για να μιλησω με το τεχνικο τμημα.Οτι να ναι δηλαδη.Βασικα για μενα δεν ειναι θεμα χρηματων γιατι μιλαμε για μικροποσα απλως ειναι η κοροϊδία τους.....
Link to comment
Share on other sites

Α sorry νόμιζα πέρυσι το καλοκαίρι... :p

Πάντως αυτό που σου είπε ο υπάλληλος είναι μλκία γιατί κι εγώ έκανα αλλαγή πριν λίγες εβδομάδες στα πακέτα Δέσμευση Τιμής και δεν χάθηκε καμία υπηρεσία -ούτε το WIND Plus Non-Stop ούτε φυσικά τα My tones. Κραξ' τους λίγο... Τους χρειάζεται. Κάποιο λάθος θα έγινε πάντως... Εκτός αν πρόκεται για δολιοφθορά... :shifty::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων ελπιζω απο Δευτερα να μου λυσουν το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

μηνιαίο πάγιο σας χρεώνουν δηλαδή; εγώ δεν ειχα παρατηρήσει αλλά χτες ξημερώματα 1 η ώρα αφαιρέθηκαν απο το υπόλοιπό μου 0,59 λεπτά. και σας ρωτάω τώρα. αυτή ήταν χρέωση μηνιαίου παγίου 1 η ώρα βραδιάτικο; ή μου χρέωσαν καθηστερημένα καμιά κλήση;;;;;;;

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

πως δεν εχει σημασία η ώρα; δεν ειχα παρει κανενα τηλ το βραδυ και μου αφαίρεσε 0,59 1 η ώρα τα ξημερώματα; πως μπορει να γίνει κάτι τέτοιο; και επισης ήταν 2 μέρες πριν. δεν ηταν καν μήνας.

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γιατί η WIND (και οι άλλες εταιρίες) δεν σου δίνουν τη δυνατότητα να αγοράσεις ξανά ένα τραγούδι που λήγει;!!! Καταλαβαίνω να υπάρχει χρονικός περιορισμός όσον αφορά στη διάρκεια του τραγουδιού (λόγω δισκογραφικών), τι τους πειράζει όμως αν εγώ τα ξανασκάσω για ένα παλιό, πλέον, τραγούδι! Το αντίθετο θα έλεγα...
You will respect my authoritah!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα. πάλι το ίδιο συνέβη. την ίδια ώρα ( 1 ξημερώματα ) μου αφαιρέθηκαν 0,60€ αυτη τη φορά. μηπως γίνεται μέσω pc και τα εχουν προγραμματίσει τη τάδε ώρα να αφαιρείται το μηνιαίο πάγιο ;

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

tylerd to my tone exei diarkeia zwis 1 xrono meta to xrono diagrafetai kai profanws na min yparxei genika san tragoudi stin upiresia.Se takta xronika diastimata prostithontai kai afairountai tragoudia se oles tis katigories dld kapio new tha antikatastisei to palaio.

Etsi exei krithei apo to armodio tmima.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Επειδή κλειδώθηκε το άλλο θέμα ( :cry: ) συνεχίζω το ερώτημά μου εδώ.

 

Ως χρήστης wind, ενεργοποιήσα την υπηρεσία welcome tone. Είχα παρατηρήσει πως οταν με καλούν, μαζί με το τραγούδι, ακούγεται και ένας θόρυβος (σαν αέρας). Επειδή όμως το παρατήρησα και σε γνωστούς μου, θεώρησα πως είναι φυσιολογικό.

Ωστόσο, πρόσφατα απέκτησα και δεύτερη συσκευή, με αριθμό vodafone. Έτσι, έβαλα κι εκεί την υπηρεσία, και διαπίστωσα με έκπληξη πως η ποιότητα είναι απείρως καλύτερη. Με άλλα λόγια, όποιος με παίρνει και ακούει το welcome tone που έχω στη vodafone, ακούει το τραγούδι πεντακάθαρα, δυνατά και χωρίς καθόλου θόρυβο.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν... έχει παρατηρήσει κι άλλος το ίδιο φαινόμενο?

 

Έχω την εντύπωση πως ισχύει γενικά στη Wind...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα οταν χρησημοποιουσα την υπηρεσια ακουγοταν μια χαρα.Τωρα για συγκριση με τη vodafone δεν μπορω να κανω γιατι δεν ειχα vodafone ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κλειδώθηκε το άλλο θέμα ( :cry: ) συνεχίζω το ερώτημά μου εδώ.

 

Ως χρήστης wind, ενεργοποιήσα την υπηρεσία welcome tone. Είχα παρατηρήσει πως οταν με καλούν, μαζί με το τραγούδι, ακούγεται και ένας θόρυβος (σαν αέρας). Επειδή όμως το παρατήρησα και σε γνωστούς μου, θεώρησα πως είναι φυσιολογικό.

Ωστόσο, πρόσφατα απέκτησα και δεύτερη συσκευή, με αριθμό vodafone. Έτσι, έβαλα κι εκεί την υπηρεσία, και διαπίστωσα με έκπληξη πως η ποιότητα είναι απείρως καλύτερη. Με άλλα λόγια, όποιος με παίρνει και ακούει το welcome tone που έχω στη vodafone, ακούει το τραγούδι πεντακάθαρα, δυνατά και χωρίς καθόλου θόρυβο.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν... έχει παρατηρήσει κι άλλος το ίδιο φαινόμενο?

 

Έχω την εντύπωση πως ισχύει γενικά στη Wind...

 

.

+1 και σε μένα ακούγεται αυτός ο θόρυβος που λες. Άλλες φορές πολύ έντονα και άλλες φορές ανεπαίσθητα..

wind...

Link to comment
Share on other sites

+1 και σε μένα ακούγεται αυτός ο θόρυβος που λες. Άλλες φορές πολύ έντονα και άλλες φορές ανεπαίσθητα..

wind...

 

Τελικά μπορεί να μην ισχύει σε ολους, αλλά σίγουρα ισχύει σε πολλούς.

Αν είναι τεχνικό το θέμα μπορούμε να απευθυνθούμε κάπου?

Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα να ζητήσουμε κάποιο τραγούδι που δεν υπάρχει στη λίστα της wind ενώ υπάρχει στα welcome tones άλλης εταιρίας?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αν τυχόν ξέρετε: όταν αγοράζει κανείς album (έχει 5-6 τέτοια), υπάρχει η δυνατότητα να διαλέξει ένα από τα τραγούδια του album ως "My Tone" (αντί να παίζουν όλα με τυχαία σειρά, όπως συμβαίνει τώρα);

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αν τυχόν ξέρετε: όταν αγοράζει κανείς album (έχει 5-6 τέτοια), υπάρχει η δυνατότητα να διαλέξει ένα από τα τραγούδια του album ως "My Tone" (αντί να παίζουν όλα με τυχαία σειρά, όπως συμβαίνει τώρα);

 

Ευχαριστώ!

 

oxi.αυτός είναι άλλωστε ο λογος που αγοράζεις αλμπουμ.αλλιως αγορασε μόνο το τραγουδι που θες.αν δεν υπάρχει τότε ηχογραφήσε το.

Link to comment
Share on other sites

...αν δεν υπάρχει τότε ηχογραφήσε το.

 

Δε μιλάμε για ringtone, μιλάμε για Μy Tone! (Εκτός κι αν εννοείς να σηκώνω το τηλέφωνο, να αφήνω να παίζει για λίγο αυτό που έχω ηχογραφήσει και μετά να μιλάω :p)

 

Όπως και να'χει σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εγώ έχω καταλήξει στο ότι δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάμε για ringtone, μιλάμε για Μy Tone! (Εκτός κι αν εννοείς να σηκώνω το τηλέφωνο, να αφήνω να παίζει για λίγο αυτό που έχω ηχογραφήσει και μετά να μιλάω :p)

 

Όπως και να'χει σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εγώ έχω καταλήξει στο ότι δε γίνεται.

 

μάλλον δεν είσαι πλήρως ενημερωμένος:p

εδώ και ένα μήνα περίπου μπορείς να ηχογραφείς το δικό σου mytone. όπως επίσης μπορείς να φτιάξεις το δικό σου άλμπουμ με τα δικά σου τραγούδια!!;)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν είσαι πλήρως ενημερωμένος:p

εδώ και ένα μήνα περίπου μπορείς να ηχογραφείς το δικό σου mytone. όπως επίσης μπορείς να φτιάξεις το δικό σου άλμπουμ με τα δικά σου τραγούδια!!;)

 

(Καλά να πάθω, για να μάθω να λέω εξυπνάδες!)

 

ΟΚ Γιάννη δεν το'ξερα αυτό, θα το τσεκάρω. Έχεις κάποιο link πρόχειρο γιατί με μια γρήγορη ματιά δε βρίσκω κάτι στο site της Wind (και του Wind Plus).

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

(Καλά να πάθω, για να μάθω να λέω εξυπνάδες!)

 

ΟΚ Γιάννη δεν το'ξερα αυτό, θα το τσεκάρω. Έχεις κάποιο link πρόχειρο γιατί με μια γρήγορη ματιά δε βρίσκω κάτι στο site της Wind (και του Wind Plus).

 

Ευχαριστώ!

 

ααα.... σ αυτό δεν μπορώ να βοηθήσω..........δεν το ξέρω

 

ε βρες και κατι μόνος σου:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...