Jump to content

blogging@ myphone.gr: Καλο καλοκαιρι


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=IzXQ79WpO0c]to kalokairaki Το καλοκαιράκι Πορτοκάλογλου Νίκος - YouTube[/ame]

 

Το καλοκαιράκι στην ακρογιαλιά,

μέσα στο νεράκι πλέουμε αγκαλιά.

Πέφτει το βραδάκι, πιάνει η δροσιά,

δως μου ένα φιλάκι και έλα πιο κοντά.

 

Εγώ κι εσύ , εσύ κι εγώ,

μόνοι πάνω στη γη.

ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ! μόνοι στη γη.

 

Ααααχ η ομορφη εποχη ηρθε αγαπητοι μου. Η εποχή του καλοκαιριού, παραλίας, καρπουζάκι, του καλοκαιρινού ερώτα ήρθε. Άλλοι φύγατε για διακοπές, άλλοι φεύγουμε για διακοπές, άλλοι δεν θα πάνε πουθενά, αλλά όλοι νιώθουμε καλύτερα. Ναι ναι, διαμαρτυρόμαστε για την ζεστή πόλη, ότι ιδρώνουμε, ότι οι παραλίες είναι γεμάτες, αλλά σκεφτείτε τις αντίστοιχες διαμαρτυρίες του χειμώνα: « κάνει ψωφόκρυο», «πλημμύρισε το σπίτι από τις βροχές», «δεν βρίσκω που να παρκάρω το έλκηθρο μου», «η παραλία είναι γεμάτη (στις Μαλβίδες)(είμαστε large τύποι)». Καμία σχέση κύριοι, η γκρίνια είναι πιο γλυκιά το καλοκαίρι. Ειδικά η γκρίνια και το άγχος της ετοιμασίας της παραλίας.

Τα πήραμε όλα;; Πετσέτα μαγιό αντηλιακό κουβαδάκια για τα παιδιά, μαύρο γυαλί για το μπανιστήρι, λεφτά, κινητό. Ναι, πάνω απ όλα το κινητό. Γιατί δεν μπορείς να αποχωριστείς την συσκευή σου ούτε τώρα το καλοκαίρι. Και όχι μόνο δεν μπορείς να την αποχωριστείς, αλλά είναι και το βασικό αξεσουάρ κάθε άντρα που σέβεται τον εαυτό του, κάθε γυναίκας που σέβεται τον άντρα που σέβεται τον εαυτό του.

 

Έτσι, οι εποχές αλλάζουν και εκεί που κάποτε κάθε ομπρέλα είχε και αθλητική εφημερίδα, σταυρόλεξο και Άρλεκιν τώρα κάθε ομπρέλα είναι και ένα smartphone ή tablet. Και φυσικά, κάθε κινητό έχει και διαφορετικό.. ιδιοκτήτη, ο οποίος δεν πτοείται από την ζέστη, και ανάλογα με το κινητό έχει και διαφορετική συμπεριφορά. Και ΕΔΩ, εμείς, οι ακούραστοι αγωνιστές του myphone.gr μπαίνουν στο παιχνίδι και σας μεταφέρουν με κάθε λεπτομέρεια τις διαφορετικές κατηγορίες χρηστών κινητών από τις παραλίες τις Ελλάδας. Πάμε λοιπόν να δούμε, τι.. φρούτα θα συναντήσετε φέτος μεταξύ ρακέτας και μπυρίτσας.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VU6F2v9TAOg&feature=related]mpatis 2010 zois mpalamatsias kavalaris xaralampidis.flv - YouTube[/ame]

(έτσι για να μπούμε στο κλίμα)

 

1) iPhone

 

Με τι άλλο θα ξεκινούσαμε φυσικά; Ο βασιλιάς των πωλήσεων δίνει δυναμικό παρόν στις παραλίες και αυτό το καλοκαίρι. Πρώτη μούρη στα τραπεζάκια, εξοπλισμένα με θήκες φτιαγμένες από στρασάκια μέχρι με την φωτογραφία από το Ρετιρέ του Mega, θα το δείτε στα χέρια όλων των ηλικιών. Προσέξτε. ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ θέλετε δεν θέλετε. Γιατί αν δεν το δείτε, θα σας το τρίψουν στην μούρη. .

Ατάκα του καλοκαιριού: Που έβαλα το iphone μου παλιιιιι (μπροστά σου είναι καρδιά μου, μπροστά σου)

Ατάκα για να ξεμπερδέψετε: «Το 4S είναι; Το έχει και ο μπατζανάκης μου ο βοσκός (No offence) και έχει ξετρελαθεί!!»

 

2) Samsung

 

Οι κορεάτες έχουν βάλει τα δυνατά τους να μας τρελάνουν. Κορυφαία κινητά, και ο στρατός των Sammy fans όλο και μεγαλύτερος. Η σαμσουνγκοφρενίτιδα απλώνεται σαν τα zombie στο Walking Dead με μόνο σκοπό να μας φάνε τον εγκέφαλο μέσα στην ζέστη. Εκτός του ότι θα έχουν πιάσει όλο τον χώρο στα τραπεζάκια χωρίς να μπορείς να τοποθετήσεις τον φραπέ σου (2 Note και ένα S3 φτάνουν άλλωστε), ουε και αλίμονο και τολμήσεις να πεις κάτι για το δικό σου κινητό. Το Samsung το κάνει ΠΑΝΤΑ καλύτερα, τελειώνοντας την κουβέντα με ένα χαμόγελο αυτοϊκανοποίησης σαν αυτό που σου έρχεται όταν βλέπεις την πρώην σου να περνά από μπροστά σου με γκόμενο 10 πόντους πιο κοντό, πιο χοντρό και πιο.. μικρό (αυτό το τελευταίο στο μυαλό σου πάντα).

Ατάκα του καλοκαιριού: Πφφ τρέξε ένα benchmark φιλαράκι να δεις πιο είναι πιο γρήγορο

Ατάκα για να ξεμπερδέψετε: Ax τι ωραίο κινητό, iPhone είναι;; (χο χο χο)

 

3) Nokia

 

Κύριοι δυστυχώς είναι γεγονός. Ο γίγαντας γκρεμίζεται. Οι φανατικοί της όμως δεν το βάζουν κάτω. Συνεχίζουν να καύχιουνται για τα κινητά τους, αν και ξέρουν μέσα τους βαθιά ότι τα πράγματα δεν είναι όπως παλιά. Παρ όλα αυτά, όπου και να σηκώσεις πέτρα, θα δεις ένα Ν8 να σε κυνηγάει για μια φωτογραφία, η έναν φανατικό του Symbian να προσπαθεί να σε πείσει ότι το κινητό του κάνει τα ίδια που κάνει και το δικό σου με το 1/3 του κόστους. Και έρχεται και το 808…

Ατάκα του καλοκαιριού: Πόσο έδωσες για την παντόφλα; Έλεος, το C5-03 μου τα κάνει όλα και είναι και στο 1/5 της τιμής του δικού σου. Σε έκλεψαν φιλαράκι

Ατάκα για να ξεμπερδέψετε: Αυτός ο Elop πρέπει να είναι ο καλύτερος CEO ever (εδώ ξεμπερδεύεται μια και καλή, εγκεφαλικό γαρ).

 

4) Blackberry

 

Η πάλε ποτέ κυρίαρχη των επαγγελματικών κινητών περνά και αυτή δύσκολες ώρες. Δεν παύουν να υπάρχουν όμως ακόμα φανατικοί ονειροπόλοι, που ακολουθούν την εταιρία ακόμα και εν έτη 2012. Φυσικά, μπροστά στους υπόλοιπους χρήστες φαίνεται σαν ένα επεισόδιο από το The History Channel στο πως ήταν η τεχνολογία στην προϊστορία αλλά συνεχίζουν ακάθεκτοι να υπερασπίζονται την αμερικανική εταιρία.

Ατάκα του καλοκαιριού: Δες πόσο εύκολα στέλνει εμαιλ!! (συνοδεύεται με φιλική αγκωνιά συμπαθείας, μπας και κεντρίσουν το ενδιαφέρον)

Ατάκα για να ξεμπερδέψετε: Εμαιλ; Ρε τι μου θύμισες τώρα… Στέλνει και μηνύματα;;;

 

5) Tablet

 

Νέο φρούτο στις παραλίες. Παιδιά, εδώ έχω μια συμβουλή. Αφήστε το tablet σπίτι. Το tablet είναι το πιο άχρηστο αντικείμενο που μπορεί κάποιος να κουβαλήσει σε μια παραλία. Προσέξτε γιατί:


  •  
  • Αν θέλετε να διαβάσετε βιβλίο από το tablet, ΦΕΡΤΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ!!!!!
  • Αν το φέρατε για να δουλέψετε, ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ
  • Αν το φέρατε για να βγάλετε φωτογραφίες, ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ, είναι πιο μικρή και διακριτική και βγάζει απείρως καλύτερες φωτογραφίες
  • Αν το φέρατε για να τσεκάρετε λίγο το ίντερνετ, ΚΑΝΤΕ ΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ και τα τσεκάρετε το βράδυ από το σπίτι/ξενοδοχείο/τροχόσπιτο/σκηνή
  • Αν το φέρατε για να κάνετε μόστρα, τα περισσότερα smartphone είναι ακριβότερα από τα περισσότερα tablet της αγοράς, άρα δεν σας παίρνει.

Αν πάλι δεν το φέρατε για ένα από τους παραπάνω λόγους, τότε ο μοναδικός που μπορώ να σκεφτώ είναι για να παίξετε ρακέτες. Ακόμα και σε αυτή την περίπτωση, ΑΥΤΕΣ είναι καλύτερες, άρα, πάλι χάσατε.

Ατάκα του καλοκαιριού: Ειδές το ταμπλετ μου;; -Φυσικά και το είδα φιλαράκι, μου κόβει την θέα από το στρινγκ της απέναντι!

Ατάκα για να ξεμπερδέψετε: Ωραίο τραπεζάκι, να ακουμπήσω το κινητό μου να μην λερωθεί;;

 

6) Htc

 

Last but not least, οι ταιβανεζοι. Οι χρήστες τους είναι εύκολα αναγνωρίσιμοι, μια και προκειται για τους πιο όμορφους στην παραλία (ακολουθεί τυχαία φωτογραφία του εκδότη λίγο πριν βγει στην παραλία) . Τα χρόνια στα γυμναστήρια έχουν αποδώσει, με αποτέλεσμα να γίνονται ο ευσεβής πόθος του γυναικείου και αντρικού πληθυσμού. Όταν φυσικά βγαίνει το κινητό από την τσέπη για να απαντήσουν σε ένα από τα χιλιάδες μηνύματα των θαυμαστριών, η παραλία "παγώνει" μπροστά στην απαραμιλλη ομορφια αυτων των συσκευών. (αλλαγή πλευρού).

Ατάκα του Καλοκαιριού: Έχω Htc, πάμε μια βόλτα;;

Ατάκα για να ξεμπερδέψετε: Έχεις Htc;; Με παντρεύεσαι;;;

 

http://content.myphone.gr/photo/thumb120/6912/herc.jpg

 

Επίλογος

 

Αγαπητοί φίλοι του myphone. Ο φραπές τελείωσε και είναι ώρα να επιστρέψουμε στην θάλασσα. Το νόημα αυτού του άρθρου είναι απλό: Θάψτε τα τσεκούρια του πολέμου βαθιά στην άμμο. Κρύψτε το κινητό σας μέσα στην τσάντα. Βγάλτε ένα βιβλίο και απολάυστε την θάλασσα. Σηκώστε τα μάτια σας από την οθόνη του tablet και θαυμάστε την κοπελιά/ το αγόρι που ξεροσταλιάζει στην απέναντι ομπρέλα. Αφήστε το whatsapp με τον φίλο από την Μύκονο που μετρά celebrities, πιείτε μια δυνατή γουλιά από το mojito σας και πιάστε την κουβέντα στην κοπέλα που όλο το μπαρ κοιτάζει και δεν έχετε καμία ελπίδα να ρίξετε. Καλοκαίρι είναι, που ξέρεις, όλα γίνονται. Και αν δεν προχωράει, ξέρετε τι να κάνετε. Βγάλτε από την τσέπη το Htc και η επιτυχία είναι σίγουρη..

 

Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!

Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά, το blogging τα έσπασε :-D Ωραίος ρε Ηρακλή! Καλό καλοκαίρι σε όλους και να περάσετε υπέροχα ό,τι κι αν κάνετε!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος όπως πάντα ο Ηρακλής στο blogging! Καλό καλοκαίρι σε όλους, καιρός για μούλιασμα σε παραλίες! (Προσοχή στα κινητά μας όμως, παθών με ξένο κιόλας κινητό πάνω μου!)

 

...η έναν φανατικό του Symbian να προσπαθεί να σε πείσει ότι το κινητό του κάνει τα ίδια που κάνει και το δικό σου με το 1/3 του κόστους.

 

Κακίες! :p Αφού τα κάνουν όλα και συμφέρουν! ;)

 

:lol::lol::lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος είσαι φίλε! Άντε καλό καλοκαίρι σε όλους!! Και φωτογραφίζοντας τις παραλίες και τα ηλιοβασιλέματα εδώ στη Κω με το Ν8, νομίζω οτι είναι ό,τι καλύτερο!! Να'στε καλά όλοι!!
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έλιωσα στο γέλιο! :lol::lol::lol::lol: Τρομερός!

Ειδικά η φώτο με τον μποντιμπίλτερ και το htc είναι....

 

Ποια iphone και htc μου λες τώρα, βγες με ένα Ν8 στην παραλία να δεις πως θα σε κοιτάνε όλοι! :D Αστειεύομαι φυσικά.

 

Άντε καλό ( και μακρυυυυύ καλοκαίρι, γιατί ο χειμώνας που έρχετε προβλέπετε δύσκολος) σε όλο το myphone! :)

Edited by thanossalonika
Link to comment
Share on other sites

O Ηρακλής για άλλη μία φορά μας έφερε το χαμόγελο στα πρόσωπά μας, thanks man :)

καλό καλοκαίρι παιδιά, γεμάτο βουτιές, χαλάρωση και μην ξεχνάτε να ρίχνετε κανένα βλέφαρο τώρα στις διακοπές και στο myphone!

 

Και παράλληλα με τις προετοιμασίες των διακοπών, εξασφαλίστε χώρο στην μνήμη των συσκευών για να τις γεμίσετε αυτές τις μέρες με φωτογραφίες (απαραίτητη αγορά πριν την κοπανήσετε, μια θήκη για το λατρεμένο σας smartphone)

Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Ωραίος!! Καλό καλοκαίρι!!!!!!!

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Super Ανέκδοτα / Super Ανέκδοτα Free

Link to comment
Share on other sites

Απλά καταπληκτικό άρθρο!Καλοκαίρι και ξεχάστε τα όλα!Έτσι και αλλιώς θα μας ''θυμηθούνε'' αυτά αργότερα!
Enjoy life...but not too much!
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol: πολυ καλο γελασα πολυ.

παντως ημουν σκιαθο και στις μαξιλαρες δεν υπηρχε ατομο χωρις iphone.

τοσα iphone μαζεμενα δεν εχω δει ποτε και πουθενα.

οσοι δεν πηγατε να περασετε τελεια στις διακοπες σας.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!Ωραίο το post σου φίλε.Καλό καλοκαίρι σε όλους παιδιά.Εύχομαι πάνω απ'όλα να είμαστε καλά ψυχικά με ηρεμία και ισορροπία και να αντιμετωπίζουμε ότι μας πληγώνει ή μας κάνει να λυπόμαστε και να πονάμε,με πίστη,υπομονή και αισιοδοξία για κάτι ανερχόμενο καλύτερο.Να είστε καλά παιδιά

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Για Sony Ericsson δεν έχουμε τίποτα;:p

 

:lol::lol::lol:

Με έκανες και γέλασα βρε Γιώργο!! Να σαι καλά!!:p

Άντε κανένα Neo V από καμία χαζογκόμενα. Δε περιμένω να δω τίποτ' άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο "Ιταλός"!!!! Έγραψες!! Λοιπόν ανταλλαγή με One X τώρα :lol::lol: ... Ωχ, ξέχασα είμαι παντρεμένος πλέον :p:p
Link to comment
Share on other sites

Καλό καλοκαίρι σε όλη την παρέα του φόρουμ.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ελιωσα φιλε , θεος απλα! Το surfing στις παραλιες εχει παρει φωτια πραγματικα (και οχι surfing με σανιδες :p:p )

Link to comment
Share on other sites

Καλό καλοκαίρι κ καλές διακοπές!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Και μας περιμένουν ωραία πράγματα τέλος Αυγούστου και Σεπτέμβριο... Καλό καλοκαίρι σε όλους!!
Link to comment
Share on other sites

καλο καλοκαιρι σε ολους μας.και σε εμας που πηγαμε διακοπες (εστω για λιγο ) και σεε αυτους που ειναι ηδη η θα πανε.

και μιλαμε για πολυ γελιο οντως .τρελα!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εδω θα μαι και αυτο το καλοκαιρι:D:D

και θα παει το πρωτο του ταξιδακιι στην εξοχη το neo v το οποιο δεν θα το αποχοριστω ποτε...<3

 

:lol::lol::lol:

Με έκανες και γέλασα βρε Γιώργο!! Να σαι καλά!!:p

Άντε κανένα Neo V από καμία χαζογκόμενα. Δε περιμένω να δω τίποτ' άλλο!

 

υποννοεις κατιι για αυτο το κινητοο αλκη:lol:?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...